• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

RSBlog блог для Joomla

 1. Блог на Joomla Створити блог на Joomla можна, використовуючи штатні засоби самої системи, плюс, додати...
 2. Записи в RSBlog
 3. русифікатор RSBlog
 4. Схожі матеріали

Блог на Joomla

Створити блог на Joomla можна, використовуючи штатні засоби самої системи, плюс, додати компонент коментарів. Крім цього існують різні розширення, які допоможуть Вам досягти потрібних функціональних можливостей блогу, наприклад, RSS стрічка, розсилки по електронній пошті, пінг (повідомлення про нову статті, посилання) і так далі. Створювати блог на Joomla 2.5 (1.6, 1.7) трохи легше, ніж на попередній версії 1.5. Це пов'язано з тим, що в нових версіях набагато краще продумана можливість розподілу прав доступу різних груп користувачів до різних частин сайту (блогу). Навіть без установки додаткових розширень.

Але за допомогою RSBlog блог на Joomla буде більш цілісний, продуманий і Вам не потрібно буде шукати різні розширення, піклуватися про їх сумісності, оновлення та інтеграції між собою. RSBlog - це розширення спеціально розроблено, щоб допомогти створити блог на Joomla (1.5-2.5). До основних його можливостям хочу віднести наступні:

 • Зручне додавання записів блогу через фронтальну і адміністративну частину сайту.
 • Зручний перегляд інформації про основні статистичних даних блогу Joomla (кількість коментарів, записів, категорій і так далі).
 • Можливість створювати записи блогу (проекти), які не публікуючи їх з метою подальшого доопрацювання і змін.
 • Зручне управління записами блога з розширеними можливостями фільтрації і сортування.
 • Можливість розподілу записів блогу Joomla за категоріями.
 • Додавання тегів до записів. Якщо Ви збираєтеся створювати блог на Joomla, без застосування RSBlog, то для додавання тегів існує TorTags .
 • Управління підписками користувачів на розсилку новин блогу по електронній пошті.
 • Гнучка настройка груп і прав доступу користувачів, що входять в цю групу.
 • Імпорт записів блогу з Joomla (com_content), K2, Myblog і Wordpress.
 • Гнучкі настройки самого блогу на Joomla.
 • Кілька вбудованих шаблонів блогу.
 • Наявність «соціальних коментарів» Facebook і Disqus. Якщо Ви збираєтеся створювати блог для Joomla 2.5, 1.7, 1.6, 1.5, то можна скористатися розширенням коментарів статей RScomments (Який, на момент написання статті (24.09.2012), йде безкоштовно в комплекті з RSBlog).
 • Інтеграція з Gravatar, Community Builder , JomSocial, Kunena і Fireboard для відображення аватарів користувачів.
 • Повідомлення модераторів про різні події на блозі.
 • Гнучкі настройки фронтальної частини блогу для Joomla 2.5.
 • Наявність RSS стрічки.
 • Наявність Pingbacks (пінг) і Trackbacks (повідомлення). Якщо Вас цікавить можливість пінгувати матеріали Joomla, K2, Zoo, то рекомендую звернути свою увагу на компонент JSitemap Pro .
 • Можливість включення соціальних закладок (Facebook, Twitter, Google+, Linkedin і інтеграція з сервісом Addtoany.com аналог AddThis ). Joomla 1.5 блог (а також 1.6-2.5) може бути оснащений модулем або плагіном соціальних закладок ValAddThis . Це в разі, якщо Ви не використовуєте RSBlog.
 • Захист від спаму за допомогою вбудованої капчи або reCAPTCHA. Для підвищення захисту всього Вашого сайту та блогу на Joomla рекомендую звернути свою увагу на розширення захисту від SQL ін'єкцій RSFirewall . Деякі питання щодо захисту від спаму розглянуті в статтях «Захист Joomla (частина 5 , 12 ) ».
 • Можливість віддаленої публікації записів блогу за допомогою електронної пошти.
 • Автоматична публікація заміток про записи в блозі в соціальних мережах Twitter і Facebook.
 • Автоматичне очищення блогу від порожніх категорій, груп і так далі.

Хочу ще раз зазначити, що купуючи RSBlog, Ви отримуєте компонент коментарів Joomla RScomments абсолютно безкоштовно (за станом на 24.09.2012). При його допомозі можна не тільки коментувати блог на Joomla 2.5, але і інші статті самої Joomla та інших розширень.

В огляді буде брати участь остання на момент написання статті (24.09.2012) версія RSBlog 1.0.0 rev 9, версія Joomla 2.5.7.

Перед покупкою RSBlog рекомендую ознайомитися з системними вимогами, які заявлені на сайті розробника .

Мінімальні системні вимоги.

 • Joomla версії 1.5, 1.6, 1.7 або 2.5. Необхідні останні версії тієї чи іншої «лінійки» CMS.
 • PHP 5.
 • MySQL 4.2.
 • Параметри MySQL, XML і Zlib для PHP повинні бути включені.
 • Для використання reCaptcha необхідно, щоб параметр fsockopen був включений.
 • Параметри MySQL, XML і Zlib для PHP повинні бути включені.
 • Необхідна підтримка cURL на сервері.

Рекомендовані системні вимоги.

 • Joomla версії 1.5, 1.6, 1.7 або 2.5. Необхідні останні версії тієї чи іншої «лінійки» CMS.
 • PHP 5.
 • MySQL 5.
 • Параметри MySQL, XML і Zlib для PHP повинні бути включені.
 • Для використання reCaptcha необхідно, щоб параметр fsockopen був включений.
 • Параметри MySQL, XML і Zlib для PHP повинні бути включені.
 • Необхідна підтримка cURL на сервері.

Для автоматичної перевірки Вашого сервера на відповідність вимог для нормальної роботи RSBlog можна скористатися спеціальним розширенням RSTester .

На малюнку нижче показаний результат перевірки мого хостинг-аккаунта на відповідність вимог RSBlog.

На малюнку нижче показаний результат перевірки мого хостинг-аккаунта на відповідність вимог RSBlog

Хочу зазначити, що є деякі пункти вимог, які, загалом, не завадять роботі блогу на Joomla, але деякі функціональні можливості RSBlog Ви не зможете використовувати.

У вартість RSBlog входить сам компонент, 6 модулів, 7 плагінів, право отримання технічної підтримки і оновлень протягом року (в залежності від ліцензії). В середньому, RSBlog оновлюється 2-3 рази на рік. Доступно 12 мов інтерфейсу блога для Joomla 2.5. Серед них російський, англійський, німецький і так далі. Русифікатор RSBlog описаний трохи детальніше нижче в цій статті.

Технічна підтримку надається англійською мовою з понеділка по п'ятницю з 09-00 до 17-00 (часовий пояс UTC + 2 (влітку UTC + 3)) за допомогою зручної системи тікетів.

Ті користувачі, які володіють актуальною підпискою, можуть «замовити» написання нових функціональних можливостей для RSBlog (і інших розширень розробника). Користувачі можуть голосувати в спеціальній області сайту. У кожного є 10 голосів. Він може віддати від 1 до 10-ї голосів за будь-яку із запропонованих іншими користувачами функцій. Також можна створити свою пропозицію. Якщо якась пропозиція набирає достатньо голосів, то розробники можуть його реалізувати.

Якщо Ви купили ліцензію на один сайт, то і використовувати блог на Joomla RSBlog можна тільки на одному сайті. У разі необхідності використовувати його на кількох сайтах, у розробників можна придбати відповідну ліцензію. Якщо Вам необхідно змінити початковий адресу сайту, для якого купувався RSBlog, то це можна зробити в особистому кабінеті на сайті розробника.

Адміністративна частина RSBlog розділена на 9 вкладок.

 1. Панель управління.
 2. Записи.
 3. Категорії.
 4. Теги.
 5. Підписки.
 6. Групи.
 7. Імпорт.
 8. Налаштування.
 9. Оновлення.

Розглянемо кожну з них більш детально.

Панель управління RSBlog

Перша вкладка (малюнок нижче) Панель управління візуально розділена на три частини.

У верхній її частині знаходяться 7 кнопок з доступом до інших розділів RSBlog. Вони ж продубльовані у вигляді посилань вище.

У правій частині знаходиться таблиця, в якій Ви може бачити інформацію про версії RSBlog, посилання на сайт автора і код ліцензії з можливістю його зміни.

Нижня ліва частина розділена на 4 вкладки (малюнок вище).

 1. Статистика блогу.
 2. Останні проекти.
 3. Швидка запис. На цій вкладці (малюнок вище) Ви зможете додавати записи в блог з адміністративної частини сайту, не заходячи на вкладку Записи. Використовується візуальний редактор, встановлений і обраний Вами в Joomla. Детальніше створення записів, категорій і тегів буде розглянуто далі. Як налаштувати кількість записів, що виводяться в цій таблиці, буде розглянуто в статті « Огляд RSBlog (частина 2). Блог для Joomla 2.5 ».
 4. Останні коментарі. Як налаштувати кількість записів, що виводяться в цій таблиці, буде розглянуто у другій частині статті .

На вкладці Статистика блогу (малюнок нижче) Ви зможете переглянути короткі дані про кількість записів у блозі, категорій, тегів, коментарів, схвалених статей і статей, які очікують модерації.

Хочу відразу уточнити деякі особливості російськомовного перекладу і терміни. «Записи» і «Статті» - це все матеріали блогу Joomla, які вже опубліковані. Мається на увазі «Записи блогу», «Записи в блозі». В Joomla це називається «Статті». У російськомовному перекладі RSBlog фігурують два поняття «Записи» і «Статті». В англомовній версії це звучить як «Пост» ( «Пост в блозі», «Пост блогу»). Пост, стаття і запис - синоніми.

Проект - це теж запис (стаття) блогу, але відрізняється тим, що проект ще не опублікований. Або ще не готовий до публікації (не закінчений), або очікує модерації, або вже знятий з публікації. Мається на увазі проект записи, а не її остаточний варіант.

Вкладка Останні проект и (малюнок нижче) відображає список неопублікованих записів (проектів) з можливістю їх публікації або переходу до доопрацювання (редагування).

В поле Остання зміна (малюнок вище) відображається неправильна дата і час останньої зміни проекту. Це, швидше за все, пов'язано з неправильно вибрано параметр формату дати і часу RSBlog. Як налаштувати формат, буде розглянуто в статті « Огляд RSBlog (частина 2). Блог для Joomla 2.5 ».

На вкладці Останні коментарі (малюнок нижче) Ви зможете побачити список найновіших коментарів до записів Вашого блогу. Звертаю увагу на те, що в даній таблиці не відображаються коментарі, залишені за допомогою соціальних коментарів, наприклад, за допомогою Facebook. Інтеграція з різними системами коментарів буде розглянута у другій частині статті .

Інтеграція з різними системами коментарів буде розглянута у  другій частині статті

Записи в RSBlog

Блог на Joomla без зручного управління всіма записами блога є вкрай незручним інструментом. У RSBlog це продумано на дуже хорошому рівні. Вкладка Записи (малюнок нижче) умовно складається з шести областей.

 1. Панель інструментів.
 2. Меню RSBlog. Посилання на різні вкладки RSBlog.
 3. Фільтри.
 4. Таблиця записів.
 5. Посторінкова навігація по таблиці. Дозволяє перемикатися між різними сторінками таблиці записів і вибирати кількість рядків, які необхідно відобразити на одній сторінці.
 6. Легенда. Знаходиться в самому низу і розкриває значення піктограм, які використовуються в таблиці записів.

Знаходиться в самому низу і розкриває значення піктограм, які використовуються в таблиці записів

Панель інструментів, крім звичних по менеджеру матеріалів Joomla, кнопок Створити, Змінити, Копія, Видалити, Опублікувати і Зняти з публікації, містить ще 8 «унікальних» (малюнок нижче).

 1. Перетворити до статті. Дозволяє перетворити запис блогу до статті Joomla. Щось на зразок експорту. Зверніть увагу на те, що після перетворення необхідно задати права доступу до статті та вказати її мову. Категорія, в яку поміщається запис, вибирається після натискання на кнопку Перетворити до статті.
 2. Очистити рейтинг. Скидає голосу (хіти) записи блогу, які залишили відвідувачі сайту.
 3. Закріпити. Якщо Ви хочете, щоб одна або кілька записів блогу завжди були у верхній частині списку записів (це відноситься до фронтальної частини сайту), то їх можна закріпити.
 4. Відмінити закріплення. Знімає закріплені записи, і вони відображаються в установленому порядку. У російськомовному інтерфейсі такий запис ще називатися «Нормальна».
 5. Заархівувати. Аналог «В архів» в менеджері матеріалів Joomla. Записи, поміщені в архів, не відображаються в загальному списку записів (це відноситься до фронтальної частини сайту). Їх можна виводити окремо (на окремій сторінці або в спеціальному модулі).
 6. Розархівувати. Поміщає запис з архівних статей в звичайний список (це відноситься до фронтальної частини сайту)
 7. Параметри.
 8. RSBlog!. Перехід на вкладку Панель управління.

Перехід на вкладку Панель управління

При натисканні на Параметри перед Вами відкриється вікно (малюнок нижче) налаштувань таблиці записів і опцій фільтрації тегів.

При натисканні на Параметри перед Вами відкриється вікно (малюнок нижче) налаштувань таблиці записів і опцій фільтрації тегів

В області Список (малюнок вище) Ви зможете відключити будь-який з 13 стовпців таблиці записів, крім стовпця Тема, Порядок, Номер по порядку.

 1. Автор. Автор запису.
 2. Категорії. Категорія, в якій розміщена запис.
 3. Теги. Теги, прикріплені до запису.
 4. Хіти. Кількість хітів, які був присвоєно записи на підставі кількості її переглядів читачами блогу.
 5. Коментарі. Кількість коментарів, залишених до запису.
 6. Закріплено. Ознака закріпленої \ откреплённой (нормальної) записи.
 7. Архів. Ознака архівованої \ не копіювати записи.
 8. Опубліковано. Ознака опублікованій \ не опублікованої записи.
 9. Id. Унікальний номер запису в таблиці бази даних RSBlog.
 10. Змінено. Дата останньої зміни запису.
 11. Створено. Дата створення запису.

Для захисту сайту Ви можете дозволити \ заборонити використання тих чи інших тегів і \ або атрибутів. Для цього служить «Чорний» і «Білий» список Фільт.

Опції фільтрів надають більший контроль над HTML кодом Вашого вмісту. Ви можете задавати різні налаштування для Вашого блогу. Фільтрація і настройки за замовчуванням забезпечують хороший захист від різних дій, пов'язаних з атаками на сайт.

Фільтр груп. За допомогою даної настройки Ви можете вказати, до яких груп (Joomla) буду застосовані фільтри. До іншим групам фільтри застосовуватися не будуть.

«Чорний список» дозволяє застосування всіх тегів і атрибутів, за винятком тих, які занесені в «чорний список». «Чорний список», за замовчуванням, містить такі ключові слова: «applet», «body», «bgsound», «base», «basefont», «embed», «frame», «frameset», «head», «html »,« id »,« iframe »,« ilayer »,« layer »,« link »,« meta »,« name »,« object »,« script »,« style »,« title »,« xml ». «Чорний список», за замовчуванням, містить наступні атрибути: «action», «background», «codebase», «dynsrc», «lowsrc». Ви можете занести теги і атрибути в «чорний список» шляхом додавання їх в поля Фільтр тегів і Фільтр атрибутів, розділяючи кожен тег або атрибут пропуском або комою. «Білий список» дозволяє застосовувати тільки теги, перераховані в полях Фільтр тегів і Фільтр атрибутів. При збереженні записи і \ або проекту все теги будуть видалені з HTML коду. Будь ласка, зверніть увагу, що ці налаштування працюють незалежно від того редактора, який Ви використовуєте. Навіть якщо ви використовуєте візуальний редактор, параметри фільтрації можуть видалити додаткові теги і атрибути перед збереженням інформації в базі даних.

Область фільтрів (рисунок нижче) дозволяє Вам виконувати сортування і фільтрацію записів в таблиці.

Можна фільтрувати по:

 • Заголовок.
 • Ім'я категорії.
 • Теги.
 • Вміст.
 • Стан.
  • Опубліковано.
  • Проект.
  • Заархівувати.
  • Ранг.
   • Закріплена.
   • Нормальна.

Можна сортувати за зростанням або зменшенням За таким стовпцями як:

 • Заголовок.
 • Вміст.
 • Теги.
 • Хіти.
 • Дата створення.
 • Дата модифікації.

Дата модифікації

Також доступна сортування у вільному порядку за допомогою натискання на заголовок відповідного стовпця.

Сама таблиця записів складається з 3-13 стовпців (в залежності від Ваших особистих налаштувань). Одинадцять з цих стовпців ми докладніше розглянули Вище. Стовпець Тема містить заголовок запису, інформацію про те, в якої категорії (або в яких категоріях) опублікований запис, і які теги до неї прикріплені. Крім цього показується індуктор у вигляді п'яти зірочок популярності статті на підставі голосувань читачів блогу Joomla.

При створенні запису (або проекту) Ви побачите звичну сторінку створення статті в Joomla. Ті опції, які збігаються, розглядатися не будуть. У вікні створення запису (малюнок нижче) Ви зможете додати один або кілька тегів до статті і прикріпити запис до однієї або декількох категоріях (категоріям RSBlog).

У вікні створення запису (малюнок нижче) Ви зможете додати один або кілька тегів до статті і прикріпити запис до однієї або декількох категоріях (категоріям RSBlog)

Також доступна можливість відправки повідомлень і пінгів, що прискорить індексацію вмісту вашого сайту пошуковими системами. Крім цього можна вказати автоматичну публікацію замітки про записи в соціальних мережах Twitter і Facebook. Це прискорить потрапляння відвідувачів на Ваш сайт. Попередньо необхідно налаштувати дані опції в налаштуваннях RSBlog. Як це зробити, буде розглянуто в статті « Огляд RSBlog (частина 3). Компонент блогу Joomla ».

Поле «Повідомлення» служить для внесення списку адрес (URL), на які компонент блогу буде відправляти повідомлення про нові записи у Вашому блозі на Joomla 2.5.

В області Налаштування запису Ви можете вказати, що це ще не запис, а проект, можете помітити запис як архівну та \ або закріплену. Можете включити або відключити коментування статті, прийняття повідомлень та пінгів (дає можливість дізнатися, коли на статтю посилатися з іншого сайту).

Крім цього можна захистити запис паролем. Тоді для її перегляду користувачам необхідно буде його вводити.

Доступний попередній перегляд запису в спливающем вікні в адміністративній частині сайту.

русифікатор RSBlog

Завантажити українізатор RSBlog .

Створення блогу на Joomla за допомогою даного розширення ми продовжимо в наступній статті « Огляд RSBlog (частина 2). Блог для Joomla 2.5 ». У ній будуть розглянуті можливості по створенню категорій, тегів, груп користувачів блогу і так далі. Блог на Joomla - досить просте завдання. Але за допомогою цього компонента стає ще простіше.

Схожі матеріали

Корисні посилання:

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью