• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Розповідь про Майнінг, золотій лихоманці 2017 года / Про техніку і електроніку / iXBT Live

 1. Розповідь про Майнінг, золотій лихоманці 2017 року Напевно, багато хто вже читали в новинах, що несподівано...
 2. Передісторія
 3. муки вибору
 4. Трохи про відеокарти
 5. Купівля
 6. Чи є все таки дефіцит?
 7. Розповідь про Майнінг, золотій лихоманці 2017 року
 8. Що таке Майнінг
 9. Передісторія
 10. муки вибору
 11. Трохи про відеокарти
 12. Купівля
 13. Чи є все таки дефіцит?
 14. Розповідь про Майнінг, золотій лихоманці 2017 року
 15. Що таке Майнінг
 16. Передісторія
 17. муки вибору
 18. Трохи про відеокарти
 19. Купівля
 20. Чи є все таки дефіцит?
 21. Розповідь про Майнінг, золотій лихоманці 2017 року
 22. Що таке Майнінг
 23. Передісторія
 24. муки вибору
 25. Трохи про відеокарти
 26. Купівля
 27. Чи є все таки дефіцит?
 28. Розповідь про Майнінг, золотій лихоманці 2017 року
 29. Що таке Майнінг
 30. Передісторія
 31. муки вибору
 32. Трохи про відеокарти
 33. Купівля
 34. Чи є все таки дефіцит?

Розповідь про Майнінг, золотій лихоманці 2017 року

Напевно, багато хто вже читали в новинах, що несподівано в світі став проявлятися дефіцит відеокарт. Ну не те що б всіх підряд, а в основному досить сучасних і дорогих. І справа зовсім не в тому, що величезна кількість людей раптово відчули себе геймерами, а в тому, що курс криптовалюта раптово різко і досить стабільно пішов вгору, мотивуючи тим самим так званих Майнер до нарощування «виробничих потужностей».

Якщо Ви ще не зовсім розумієте, як пов'язана криптовалюта з відеокартами і що таке Майнінг - трохи зупинюся на цьому.

Що таке Майнінг

Отже, Майнінг (від англ. Mining - видобуток корисних копалин) - це діяльність з підтримки розподіленої платформи і створення нових блоків з можливістю отримати винагороду в формі емітованої валюти і комісійних зборів в різних криптовалюта, зокрема в біткойнов. Звучить це визначення досить складно, ще складніше з першого разу зрозуміти, як все це працює. У Мережі досить багато інформації з цього питання, не буду сильно заглиблюватися, але спробую пояснити коротко.

З визначення випливає, що у кожного бажаючого є можливість отримати винагороду у вигляді віртуальних грошей за виконання якоїсь роботи. Робота ця не пов'язана з працею фізичним і як не дивно, також мало пов'язана з працею розумовою, а полягає вона в наданні через спеціальні програми обчислювальних ресурсів свого комп'ютера для підтримки працездатності всієї мережі криптовалюта. Розмір винагороди за участь в цьому дивному процесі безпосередньо залежить від потужності комп'ютера і відповідно чим продуктивніше комп'ютер, тим більше грошей можна заробити і потім вивести їх як на електронний гаманець, так і на карту.

Так склалося, що для домашнього Майнінг найбільш підходящим компонентом комп'ютерної системи є відеокарти, які для підвищення продуктивності об'єднують в так звані «ферми» - дивного вигляду конструкції, в яких до однієї материнської плати підключають кілька відеокарт одночасно.

Так склалося, що для домашнього Майнінг найбільш підходящим компонентом комп'ютерної системи є відеокарти, які для підвищення продуктивності об'єднують в так звані «ферми» - дивного вигляду конструкції, в яких до однієї материнської плати підключають кілька відеокарт одночасно

Криптовалюта як такі з'явилися досить давно, але курс їх був низьким, а час окупності дорогою потужної відеокарти досить тривалим, тому кількість Майнер залишалося відносно невелике.

Передісторія

Ідея Майнінг відвідувала мене ще пару років назад, коли знайомі зібрали одну ферму на двох, але так склалося, що вартість електрики в міських умовах була відносно високою і погана енергоефективність відеокарт істотно знижувала дохід. До того ж, через деякий час через перепад напруги одна з карт згоріла і все це підприємство поступово зійшло нанівець. Так само як і моє бажання що-небудь починати ...

І ось деякий час назад мій хороший друг поцікавився, чи не зайнявся я випадково Майнінг, тому що виявляється вже кілька його знайомих з головою поринули в покупку відеокарт і складання ферм. Спочатку я скептично поставився до цієї ідеї, але вистачило буквально кількох годин на вивчення тематичних форумів і перегляду відеоогляди з демонстрацією сум отримуваного прибутку для того, щоб подумати «А чому б і ні?». Остаточно мене добив розмову з ще одним другом, до якого я звернувся за технічною консультацією. Зрозумівши, для чого мені потрібна материнська плата з можливістю підключення декількох відеокарт він із зітханням вимовив - «І ти туди ж ...».

Виявилося, що молоді керівники фірми, в якій він працює, зовсім недавно придбали кілька дорогущих відеокарт і «по-тихому» вже кілька днів майструють щось схоже на ферму.

Гаразд, подумав я, пора і мені цим зайнятися і обзавестися для початку хоча б однієї відеокартою, тому що наявних грошей все одно на більше не вистачить, ну а про ферму подумаю пізніше.

муки вибору

Проблема вибору відповідної моделі виявилася не такою вже складною. На форумах в основному люди обмінюються інформацією про кількість «мегахешей» і «солов / солей» за своїми відеокарт, але людини не знайомої це відразу ставить в тупик, тому що незрозуміло скільки одиниць вважається мало / багато і найбільш показовим в даному випадку є дохід, принесений конкретною моделлю карти в одиницю часу (добу, місяць, рік). Щоб зрозуміти, скільки доходу буде приносити відеокарта виходячи з поточного курсу криптовалюта, дуже зручно використовувати ось цей калькулятор .

Тут все досить просто, потрібно вибрати відеокарту зі списку моделей, вказати вартість електроенергії і натиснути кнопку «Порахувати».

В результаті калькулятор видасть передбачуваний дохід без урахування електроенергії, вартість витраченої електроенергії, а також дохід у «чистому вигляді», тобто з урахуванням витрат.

В результаті калькулятор видасть передбачуваний дохід без урахування електроенергії, вартість витраченої електроенергії, а також дохід у «чистому вигляді», тобто з урахуванням витрат

Трохи про відеокарти

Найбільшим попитом для Майнінг користуються відеокарти на чіпах Radeon (RX 570 і RX 580), але якщо Ви пам'ятаєте, на початку я згадав про набирає обертів дефіцит даних відеокарт і зараз їх дійсно дуже складно знайти в продажу. До речі, про переваги даних чіпів зовсім недавно писав Михайло Панюшкін в статті про відвідування Computex 2017 .

Наступними за популярністю з точки зору Майнінг відеокартами є моделі на чіпах від Nvidia - GeForce GTX 1050Ti, 1060, 1070,1080 і 1080Ti.

Якщо коротко зупиниться на кожній, то 1050Ti з цієї п'ятірки є найдоступнішим пропозицією, знайти дану картку зараз досить легко і цінник при цьому починається від 8000 руб. але і дохід з однієї такої картки буде відносно невеликий. Не буду детально зупинятися на цифрах, так як все це легко можна порівняти самостійно за допомогою вищевказаного калькулятора.

Не буду детально зупинятися на цифрах, так як все це легко можна порівняти самостійно за допомогою вищевказаного калькулятора

GeForce GTX 1060 приблизно в два рази продуктивніше моделі 1050Ti, хоча і цінник при цьому вище приблизно на стільки ж.

GeForce GTX 1060 приблизно в два рази продуктивніше моделі 1050Ti, хоча і цінник при цьому вище приблизно на стільки ж

GeForce GTX 1070 - продуктивність приблизно в 1,5 рази вище ніж у 1060.

GeForce GTX 1070 - продуктивність приблизно в 1,5 рази вище ніж у 1060

GeForce GTX 1080 - не надто суттєве зростання продуктивності в порівнянні з +1070.

GeForce GTX 1080 - не надто суттєве зростання продуктивності в порівнянні з +1070

GeForce GTX 1080Ti - продуктивність в 2,5 рази більше ніж 1060 і в 2 рази більше ніж 1070, найдорожча карта лінійки, цінник відповідний.

GeForce GTX 1080Ti - продуктивність в 2,5 рази більше ніж 1060 і в 2 рази більше ніж 1070, найдорожча карта лінійки, цінник відповідний

Для себе зробив висновок, що при невеликій первісної суми вигідніше взяти карту Nvidia GTX 1060 і з часом поступово докупити ще кілька таких же об'єднавши їх в одну ферму. Доречі, з'явилася інформація , Що NVIDIA серйозно працює над збільшенням продуктивності 1060 в Майнінг, так що можливо скоро і ця модель зовсім пропаде з полиць, також як і Radeon.

Купівля

Визначившись з моделлю, я став шукати найбільш вигідні пропозиції в вітчизняних інтернет-магазинах, але, як і слід було очікувати, цінник тут в цілому виявився відчутно задертий, а різниця у вартості однієї і тієї ж моделі варіюється тільки в залежності від апетитів магазину.

За наводкою тих же форумів я вирішив замовити відповідну модель на одному відомому німецькому магазині електроніки, ціни в якому звичайно не йдуть ні в яке порівняння з місцевими і відразу зачаровують своєю привабливістю. Правда тут, як і в будь-якій бочці меду, виявилася ложка дьогтю і мені, звиклому в основному купувати електроніку в Китаї, було вельми незвично бачити ціни в євро, а вартість доставки вимірювати парою-трійкою тисяч рублів (в перекладі з євро). До того ж ця сама вартість доставки варіюється незрозуміло з яких міркувань і знову ж незрозуміло чому при оплаті через PayPal з вас беруть ще одну, досить пристойну надбавку. Ще раз зазначу, що замовляв я там в перший раз, можливо не знаю всіх тонкощів цього таїнства, тому постійних клієнтів прошу заздалегідь пробачити.

І так далі.

Трохи посумувавши над сумою «До оплати» і прикинувши, що все-таки вигода хоч і зменшилася, але як і раніше залишається відчутною я все ж зробив і оплатив замовлення. До речі, відеокарту вибирав з тих, навпроти яких стояла позначка про наявність на складі магазину, щоб не чекати надходження, тим більше що навпроти більшості позицій фігурувала відмітка «Дата надходження на наш склад невідома».

Після цього я про всяк випадок перевірив наявність замовленої позиції, з єхидною думкою «Встиг забрати останню» переконався, що статус змінився на «Товар під замовлення» і став чекати.

Після кількох днів очікування, я з подивом виявив в замовленні незрозумілу напис німецькою мовою, переклад якої пояснив, що швидше за все сталася помилка і товару можливо немає. Листування з менеджером підтвердила даний факт, після чого мені було запропоновано повернути гроші, а потім замовити інший товар. Побажавши «міцного здоров'я і подальшого процвітання» магазину, я вирішив дочекатися повернення грошей і пошукати деінде. Протягом декількох днів очікування я стежив за оновленням асортименту і зауважив, що відеокарти досить швидко переходять в статус відсутності в наявності, тому втрачати час і знову міняти замовлення я не хотів.

Не знаю, пощастило мені чи так відбувається завжди, але гроші повернулися досить оперативно і до цього моменту я знайшов досить привабливу пропозицію в магазині Gearbest, там якраз проводилася флеш-розпродаж і відеокарту Colorful iGame1060 U-6GD5 віддавали за $ 340, використавши кешбек вдалося заощадити ще близько $ 18. Зараз карта ще бродить десь в Китаї, але радує той факт, що вона вже в дорозі і після отримання можливо я зроблю огляд, щоб розповісти про відеокарту більш докладно.

Наскільки я зрозумів, перша партія карток розлетілася дуже швидко і зараз очікується надходження наступної. Магазин вже відкрив передзамовлення і Colorful iGame1060 U-6GD5 на чіпі GeForce GTX 1060 з 6Гб пам'яті продають за ті ж $ 339.99 але з купоном «GBC1060», який необхідно застосувати в Кошику перед оформленням. Також є модель Colorful iGame1070 U-8GD5 на GeForce GTX 1070 зі 8Гб пам'яті, її продають за $ 499.99 з купоном «GBC1070».

Чи є все таки дефіцит?

Читаючи коментарі до новинних постам досить часто зустрічаються висловлювання, що все це неправда і немає насправді ніякого дефіциту. Сперечатися в цьому плані, по-моєму безглуздо і якщо у людини є можливість піти і купити необхідні комплект не ганяючись за більш-менш адекватною ціною то для нього само собою ніякого дефіциту не існує. Я ж, трохи постежити за цінами і наявністю даного товару в інтернет-магазинах переконався в тому, що якщо не дефіцит, то величезний попит на відеокарти дійсно є, до того ж є великий попит на потужні (від 850 Ватт) блоки живлення необхідні для роботи ферм, більш-менш доступні з яких дуже швидко зникають з віртуальних полиць.

Існує думка, що зараз вже не варто починати займатися Майнінг, мовляв зростання курсу скоро припиниться і все повернеться на свої місця. Можливо воно звичайно і так, але зараз курс тільки зростає і робить Майнінг ще більш привабливим, а поки так відбувається, чому б цим не скористатися?

Розповідь про Майнінг, золотій лихоманці 2017 року

Напевно, багато хто вже читали в новинах, що несподівано в світі став проявлятися дефіцит відеокарт. Ну не те що б всіх підряд, а в основному досить сучасних і дорогих. І справа зовсім не в тому, що величезна кількість людей раптово відчули себе геймерами, а в тому, що курс криптовалюта раптово різко і досить стабільно пішов вгору, мотивуючи тим самим так званих Майнер до нарощування «виробничих потужностей».

Якщо Ви ще не зовсім розумієте, як пов'язана криптовалюта з відеокартами і що таке Майнінг - трохи зупинюся на цьому.

Що таке Майнінг

Отже, Майнінг (від англ. Mining - видобуток корисних копалин) - це діяльність з підтримки розподіленої платформи і створення нових блоків з можливістю отримати винагороду в формі емітованої валюти і комісійних зборів в різних криптовалюта, зокрема в біткойнов. Звучить це визначення досить складно, ще складніше з першого разу зрозуміти, як все це працює. У Мережі досить багато інформації з цього питання, не буду сильно заглиблюватися, але спробую пояснити коротко.

З визначення випливає, що у кожного бажаючого є можливість отримати винагороду у вигляді віртуальних грошей за виконання якоїсь роботи. Робота ця не пов'язана з працею фізичним і як не дивно, також мало пов'язана з працею розумовою, а полягає вона в наданні через спеціальні програми обчислювальних ресурсів свого комп'ютера для підтримки працездатності всієї мережі криптовалюта. Розмір винагороди за участь в цьому дивному процесі безпосередньо залежить від потужності комп'ютера і відповідно чим продуктивніше комп'ютер, тим більше грошей можна заробити і потім вивести їх як на електронний гаманець, так і на карту.

Так склалося, що для домашнього Майнінг найбільш підходящим компонентом комп'ютерної системи є відеокарти, які для підвищення продуктивності об'єднують в так звані «ферми» - дивного вигляду конструкції, в яких до однієї материнської плати підключають кілька відеокарт одночасно.

Так склалося, що для домашнього Майнінг найбільш підходящим компонентом комп'ютерної системи є відеокарти, які для підвищення продуктивності об'єднують в так звані «ферми» - дивного вигляду конструкції, в яких до однієї материнської плати підключають кілька відеокарт одночасно

Криптовалюта як такі з'явилися досить давно, але курс їх був низьким, а час окупності дорогою потужної відеокарти досить тривалим, тому кількість Майнер залишалося відносно невелике.

Передісторія

Ідея Майнінг відвідувала мене ще пару років назад, коли знайомі зібрали одну ферму на двох, але так склалося, що вартість електрики в міських умовах була відносно високою і погана енергоефективність відеокарт істотно знижувала дохід. До того ж, через деякий час через перепад напруги одна з карт згоріла і все це підприємство поступово зійшло нанівець. Так само як і моє бажання що-небудь починати ...

І ось деякий час назад мій хороший друг поцікавився, чи не зайнявся я випадково Майнінг, тому що виявляється вже кілька його знайомих з головою поринули в покупку відеокарт і складання ферм. Спочатку я скептично поставився до цієї ідеї, але вистачило буквально кількох годин на вивчення тематичних форумів і перегляду відеоогляди з демонстрацією сум отримуваного прибутку для того, щоб подумати «А чому б і ні?». Остаточно мене добив розмову з ще одним другом, до якого я звернувся за технічною консультацією. Зрозумівши, для чого мені потрібна материнська плата з можливістю підключення декількох відеокарт він із зітханням вимовив - «І ти туди ж ...».

Виявилося, що молоді керівники фірми, в якій він працює, зовсім недавно придбали кілька дорогущих відеокарт і «по-тихому» вже кілька днів майструють щось схоже на ферму.

Гаразд, подумав я, пора і мені цим зайнятися і обзавестися для початку хоча б однієї відеокартою, тому що наявних грошей все одно на більше не вистачить, ну а про ферму подумаю пізніше.

муки вибору

Проблема вибору відповідної моделі виявилася не такою вже складною. На форумах в основному люди обмінюються інформацією про кількість «мегахешей» і «солов / солей» за своїми відеокарт, але людини не знайомої це відразу ставить в тупик, тому що незрозуміло скільки одиниць вважається мало / багато і найбільш показовим в даному випадку є дохід, принесений конкретною моделлю карти в одиницю часу (добу, місяць, рік). Щоб зрозуміти, скільки доходу буде приносити відеокарта виходячи з поточного курсу криптовалюта, дуже зручно використовувати ось цей калькулятор .

Тут все досить просто, потрібно вибрати відеокарту зі списку моделей, вказати вартість електроенергії і натиснути кнопку «Порахувати».

В результаті калькулятор видасть передбачуваний дохід без урахування електроенергії, вартість витраченої електроенергії, а також дохід у «чистому вигляді», тобто з урахуванням витрат.

В результаті калькулятор видасть передбачуваний дохід без урахування електроенергії, вартість витраченої електроенергії, а також дохід у «чистому вигляді», тобто з урахуванням витрат

Трохи про відеокарти

Найбільшим попитом для Майнінг користуються відеокарти на чіпах Radeon (RX 570 і RX 580), але якщо Ви пам'ятаєте, на початку я згадав про набирає обертів дефіцит даних відеокарт і зараз їх дійсно дуже складно знайти в продажу. До речі, про переваги даних чіпів зовсім недавно писав Михайло Панюшкін в статті про відвідування Computex 2017 .

Наступними за популярністю з точки зору Майнінг відеокартами є моделі на чіпах від Nvidia - GeForce GTX 1050Ti, 1060, 1070,1080 і 1080Ti.

Якщо коротко зупиниться на кожній, то 1050Ti з цієї п'ятірки є найдоступнішим пропозицією, знайти дану картку зараз досить легко і цінник при цьому починається від 8000 руб. але і дохід з однієї такої картки буде відносно невеликий. Не буду детально зупинятися на цифрах, так як все це легко можна порівняти самостійно за допомогою вищевказаного калькулятора.

Не буду детально зупинятися на цифрах, так як все це легко можна порівняти самостійно за допомогою вищевказаного калькулятора

GeForce GTX 1060 приблизно в два рази продуктивніше моделі 1050Ti, хоча і цінник при цьому вище приблизно на стільки ж.

GeForce GTX 1060 приблизно в два рази продуктивніше моделі 1050Ti, хоча і цінник при цьому вище приблизно на стільки ж

GeForce GTX 1070 - продуктивність приблизно в 1,5 рази вище ніж у 1060.

GeForce GTX 1070 - продуктивність приблизно в 1,5 рази вище ніж у 1060

GeForce GTX 1080 - не надто суттєве зростання продуктивності в порівнянні з 1070.

GeForce GTX 1080 - не надто суттєве зростання продуктивності в порівнянні з 1070

GeForce GTX 1080Ti - продуктивність в 2,5 рази більше ніж 1060 і в 2 рази більше ніж 1070, найдорожча карта лінійки, цінник відповідний.

GeForce GTX 1080Ti - продуктивність в 2,5 рази більше ніж 1060 і в 2 рази більше ніж 1070, найдорожча карта лінійки, цінник відповідний

Для себе зробив висновок, що при невеликій первісної суми вигідніше взяти карту Nvidia GTX 1060 і з часом поступово докупити ще кілька таких же об'єднавши їх в одну ферму. Доречі, з'явилася інформація , Що NVIDIA серйозно працює над збільшенням продуктивності 1060 в Майнінг, так що можливо скоро і ця модель зовсім пропаде з полиць, також як і Radeon.

Купівля

Визначившись з моделлю, я став шукати найбільш вигідні пропозиції в вітчизняних інтернет-магазинах, але, як і слід було очікувати, цінник тут в цілому виявився відчутно задертий, а різниця у вартості однієї і тієї ж моделі варіюється тільки в залежності від апетитів магазину.

За наводкою тих же форумів я вирішив замовити відповідну модель на одному відомому німецькому магазині електроніки, ціни в якому звичайно не йдуть ні в яке порівняння з місцевими і відразу зачаровують своєю привабливістю. Правда тут, як і в будь-якій бочці меду, виявилася ложка дьогтю і мені, звиклому в основному купувати електроніку в Китаї, було вельми незвично бачити ціни в євро, а вартість доставки вимірювати парою-трійкою тисяч рублів (в перекладі з євро). До того ж ця сама вартість доставки варіюється незрозуміло з яких міркувань і знову ж незрозуміло чому при оплаті через PayPal з вас беруть ще одну, досить пристойну надбавку. Ще раз зазначу, що замовляв я там в перший раз, можливо не знаю всіх тонкощів цього таїнства, тому постійних клієнтів прошу заздалегідь пробачити.

І так далі.

Трохи посумувавши над сумою «До оплати» і прикинувши, що все-таки вигода хоч і зменшилася, але як і раніше залишається відчутною я все ж зробив і оплатив замовлення. До речі, відеокарту вибирав з тих, навпроти яких стояла позначка про наявність на складі магазину, щоб не чекати надходження, тим більше що навпроти більшості позицій фігурувала відмітка «Дата надходження на наш склад невідома».

Після цього я про всяк випадок перевірив наявність замовленої позиції, з єхидною думкою «Встиг забрати останню» переконався, що статус змінився на «Товар під замовлення» і став чекати.

Після кількох днів очікування, я з подивом виявив в замовленні незрозумілу напис німецькою мовою, переклад якої пояснив, що швидше за все сталася помилка і товару можливо немає. Листування з менеджером підтвердила даний факт, після чого мені було запропоновано повернути гроші, а потім замовити інший товар. Побажавши «міцного здоров'я і подальшого процвітання» магазину, я вирішив дочекатися повернення грошей і пошукати деінде. Протягом декількох днів очікування я стежив за оновленням асортименту і зауважив, що відеокарти досить швидко переходять в статус відсутності в наявності, тому втрачати час і знову міняти замовлення я не хотів.

Не знаю, пощастило мені чи так відбувається завжди, але гроші повернулися досить оперативно і до цього моменту я знайшов досить привабливу пропозицію в магазині Gearbest, там якраз проводилася флеш-розпродаж і відеокарту Colorful iGame1060 U-6GD5 віддавали за $ 340, використавши кешбек вдалося заощадити ще близько $ 18. Зараз карта ще бродить десь в Китаї, але радує той факт, що вона вже в дорозі і після отримання можливо я зроблю огляд, щоб розповісти про відеокарту більш докладно.

Наскільки я зрозумів, перша партія карток розлетілася дуже швидко і зараз очікується надходження наступної. Магазин вже відкрив передзамовлення і Colorful iGame1060 U-6GD5 на чіпі GeForce GTX 1060 з 6Гб пам'яті продають за ті ж $ 339.99 але з купоном «GBC1060», який необхідно застосувати в Кошику перед оформленням. Також є модель Colorful iGame1070 U-8GD5 на GeForce GTX 1070 зі 8Гб пам'яті, її продають за $ 499.99 з купоном «GBC1070».

Чи є все таки дефіцит?

Читаючи коментарі до новинних постам досить часто зустрічаються висловлювання, що все це неправда і немає насправді ніякого дефіциту. Сперечатися в цьому плані, по-моєму безглуздо і якщо у людини є можливість піти і купити необхідні комплект не ганяючись за більш-менш адекватною ціною то для нього само собою ніякого дефіциту не існує. Я ж, трохи постежити за цінами і наявністю даного товару в інтернет-магазинах переконався в тому, що якщо не дефіцит, то величезний попит на відеокарти дійсно є, до того ж є великий попит на потужні (від 850 Ватт) блоки живлення необхідні для роботи ферм, більш-менш доступні з яких дуже швидко зникають з віртуальних полиць.

Існує думка, що зараз вже не варто починати займатися Майнінг, мовляв зростання курсу скоро припиниться і все повернеться на свої місця. Можливо воно звичайно і так, але зараз курс тільки зростає і робить Майнінг ще більш привабливим, а поки так відбувається, чому б цим не скористатися?

Розповідь про Майнінг, золотій лихоманці 2017 року

Напевно, багато хто вже читали в новинах, що несподівано в світі став проявлятися дефіцит відеокарт. Ну не те що б всіх підряд, а в основному досить сучасних і дорогих. І справа зовсім не в тому, що величезна кількість людей раптово відчули себе геймерами, а в тому, що курс криптовалюта раптово різко і досить стабільно пішов вгору, мотивуючи тим самим так званих Майнер до нарощування «виробничих потужностей».

Якщо Ви ще не зовсім розумієте, як пов'язана криптовалюта з відеокартами і що таке Майнінг - трохи зупинюся на цьому.

Що таке Майнінг

Отже, Майнінг (від англ. Mining - видобуток корисних копалин) - це діяльність з підтримки розподіленої платформи і створення нових блоків з можливістю отримати винагороду в формі емітованої валюти і комісійних зборів в різних криптовалюта, зокрема в біткойнов. Звучить це визначення досить складно, ще складніше з першого разу зрозуміти, як все це працює. У Мережі досить багато інформації з цього питання, не буду сильно заглиблюватися, але спробую пояснити коротко.

З визначення випливає, що у кожного бажаючого є можливість отримати винагороду у вигляді віртуальних грошей за виконання якоїсь роботи. Робота ця не пов'язана з працею фізичним і як не дивно, також мало пов'язана з працею розумовою, а полягає вона в наданні через спеціальні програми обчислювальних ресурсів свого комп'ютера для підтримки працездатності всієї мережі криптовалюта. Розмір винагороди за участь в цьому дивному процесі безпосередньо залежить від потужності комп'ютера і відповідно чим продуктивніше комп'ютер, тим більше грошей можна заробити і потім вивести їх як на електронний гаманець, так і на карту.

Так склалося, що для домашнього Майнінг найбільш підходящим компонентом комп'ютерної системи є відеокарти, які для підвищення продуктивності об'єднують в так звані «ферми» - дивного вигляду конструкції, в яких до однієї материнської плати підключають кілька відеокарт одночасно.

Так склалося, що для домашнього Майнінг найбільш підходящим компонентом комп'ютерної системи є відеокарти, які для підвищення продуктивності об'єднують в так звані «ферми» - дивного вигляду конструкції, в яких до однієї материнської плати підключають кілька відеокарт одночасно

Криптовалюта як такі з'явилися досить давно, але курс їх був низьким, а час окупності дорогою потужної відеокарти досить тривалим, тому кількість Майнер залишалося відносно невелике.

Передісторія

Ідея Майнінг відвідувала мене ще пару років назад, коли знайомі зібрали одну ферму на двох, але так склалося, що вартість електрики в міських умовах була відносно високою і погана енергоефективність відеокарт істотно знижувала дохід. До того ж, через деякий час через перепад напруги одна з карт згоріла і все це підприємство поступово зійшло нанівець. Так само як і моє бажання що-небудь починати ...

І ось деякий час назад мій хороший друг поцікавився, чи не зайнявся я випадково Майнінг, тому що виявляється вже кілька його знайомих з головою поринули в покупку відеокарт і складання ферм. Спочатку я скептично поставився до цієї ідеї, але вистачило буквально кількох годин на вивчення тематичних форумів і перегляду відеоогляди з демонстрацією сум отримуваного прибутку для того, щоб подумати «А чому б і ні?». Остаточно мене добив розмову з ще одним другом, до якого я звернувся за технічною консультацією. Зрозумівши, для чого мені потрібна материнська плата з можливістю підключення декількох відеокарт він із зітханням вимовив - «І ти туди ж ...».

Виявилося, що молоді керівники фірми, в якій він працює, зовсім недавно придбали кілька дорогущих відеокарт і «по-тихому» вже кілька днів майструють щось схоже на ферму.

Гаразд, подумав я, пора і мені цим зайнятися і обзавестися для початку хоча б однієї відеокартою, тому що наявних грошей все одно на більше не вистачить, ну а про ферму подумаю пізніше.

муки вибору

Проблема вибору відповідної моделі виявилася не такою вже складною. На форумах в основному люди обмінюються інформацією про кількість «мегахешей» і «солов / солей» за своїми відеокарт, але людини не знайомої це відразу ставить в тупик, тому що незрозуміло скільки одиниць вважається мало / багато і найбільш показовим в даному випадку є дохід, принесений конкретною моделлю карти в одиницю часу (добу, місяць, рік). Щоб зрозуміти, скільки доходу буде приносити відеокарта виходячи з поточного курсу криптовалюта, дуже зручно використовувати ось цей калькулятор .

Тут все досить просто, потрібно вибрати відеокарту зі списку моделей, вказати вартість електроенергії і натиснути кнопку «Порахувати».

В результаті калькулятор видасть передбачуваний дохід без урахування електроенергії, вартість витраченої електроенергії, а також дохід у «чистому вигляді», тобто з урахуванням витрат.

В результаті калькулятор видасть передбачуваний дохід без урахування електроенергії, вартість витраченої електроенергії, а також дохід у «чистому вигляді», тобто з урахуванням витрат

Трохи про відеокарти

Найбільшим попитом для Майнінг користуються відеокарти на чіпах Radeon (RX 570 і RX 580), але якщо Ви пам'ятаєте, на початку я згадав про набирає обертів дефіцит даних відеокарт і зараз їх дійсно дуже складно знайти в продажу. До речі, про переваги даних чіпів зовсім недавно писав Михайло Панюшкін в статті про відвідування Computex 2017 .

Наступними за популярністю з точки зору Майнінг відеокартами є моделі на чіпах від Nvidia - GeForce GTX 1050Ti, 1060, 1070,1080 і 1080Ti.

Якщо коротко зупиниться на кожній, то 1050Ti з цієї п'ятірки є найдоступнішим пропозицією, знайти дану картку зараз досить легко і цінник при цьому починається від 8000 руб. але і дохід з однієї такої картки буде відносно невеликий. Не буду детально зупинятися на цифрах, так як все це легко можна порівняти самостійно за допомогою вищевказаного калькулятора.

Не буду детально зупинятися на цифрах, так як все це легко можна порівняти самостійно за допомогою вищевказаного калькулятора

GeForce GTX 1060 приблизно в два рази продуктивніше моделі 1050Ti, хоча і цінник при цьому вище приблизно на стільки ж.

GeForce GTX 1060 приблизно в два рази продуктивніше моделі 1050Ti, хоча і цінник при цьому вище приблизно на стільки ж

GeForce GTX 1070 - продуктивність приблизно в 1,5 рази вище ніж у 1060.

GeForce GTX 1070 - продуктивність приблизно в 1,5 рази вище ніж у 1060

GeForce GTX 1080 - не надто суттєве зростання продуктивності в порівнянні з 1070.

GeForce GTX 1080 - не надто суттєве зростання продуктивності в порівнянні з 1070

GeForce GTX 1080Ti - продуктивність в 2,5 рази більше ніж 1060 і в 2 рази більше ніж 1070, найдорожча карта лінійки, цінник відповідний.

GeForce GTX 1080Ti - продуктивність в 2,5 рази більше ніж 1060 і в 2 рази більше ніж 1070, найдорожча карта лінійки, цінник відповідний

Для себе зробив висновок, що при невеликій первісної суми вигідніше взяти карту Nvidia GTX 1060 і з часом поступово докупити ще кілька таких же об'єднавши їх в одну ферму. Доречі, з'явилася інформація , Що NVIDIA серйозно працює над збільшенням продуктивності 1060 в Майнінг, так що можливо скоро і ця модель зовсім пропаде з полиць, також як і Radeon.

Купівля

Визначившись з моделлю, я став шукати найбільш вигідні пропозиції в вітчизняних інтернет-магазинах, але, як і слід було очікувати, цінник тут в цілому виявився відчутно задертий, а різниця у вартості однієї і тієї ж моделі варіюється тільки в залежності від апетитів магазину.

За наводкою тих же форумів я вирішив замовити відповідну модель на одному відомому німецькому магазині електроніки, ціни в якому звичайно не йдуть ні в яке порівняння з місцевими і відразу зачаровують своєю привабливістю. Правда тут, як і в будь-якій бочці меду, виявилася ложка дьогтю і мені, звиклому в основному купувати електроніку в Китаї, було вельми незвично бачити ціни в євро, а вартість доставки вимірювати парою-трійкою тисяч рублів (в перекладі з євро). До того ж ця сама вартість доставки варіюється незрозуміло з яких міркувань і знову ж незрозуміло чому при оплаті через PayPal з вас беруть ще одну, досить пристойну надбавку. Ще раз зазначу, що замовляв я там в перший раз, можливо не знаю всіх тонкощів цього таїнства, тому постійних клієнтів прошу заздалегідь пробачити.

І так далі.

Трохи посумувавши над сумою «До оплати» і прикинувши, що все-таки вигода хоч і зменшилася, але як і раніше залишається відчутною я все ж зробив і оплатив замовлення. До речі, відеокарту вибирав з тих, навпроти яких стояла позначка про наявність на складі магазину, щоб не чекати надходження, тим більше що навпроти більшості позицій фігурувала відмітка «Дата надходження на наш склад невідома».

Після цього я про всяк випадок перевірив наявність замовленої позиції, з єхидною думкою «Встиг забрати останню» переконався, що статус змінився на «Товар під замовлення» і став чекати.

Після кількох днів очікування, я з подивом виявив в замовленні незрозумілу напис німецькою мовою, переклад якої пояснив, що швидше за все сталася помилка і товару можливо немає. Листування з менеджером підтвердила даний факт, після чого мені було запропоновано повернути гроші, а потім замовити інший товар. Побажавши «міцного здоров'я і подальшого процвітання» магазину, я вирішив дочекатися повернення грошей і пошукати деінде. Протягом декількох днів очікування я стежив за оновленням асортименту і зауважив, що відеокарти досить швидко переходять в статус відсутності в наявності, тому втрачати час і знову міняти замовлення я не хотів.

Не знаю, пощастило мені чи так відбувається завжди, але гроші повернулися досить оперативно і до цього моменту я знайшов досить привабливу пропозицію в магазині Gearbest, там якраз проводилася флеш-розпродаж і відеокарту Colorful iGame1060 U-6GD5 віддавали за $ 340, використавши кешбек вдалося заощадити ще близько $ 18. Зараз карта ще бродить десь в Китаї, але радує той факт, що вона вже в дорозі і після отримання можливо я зроблю огляд, щоб розповісти про відеокарту більш докладно.

Наскільки я зрозумів, перша партія карток розлетілася дуже швидко і зараз очікується надходження наступної. Магазин вже відкрив передзамовлення і Colorful iGame1060 U-6GD5 на чіпі GeForce GTX 1060 з 6Гб пам'яті продають за ті ж $ 339.99 але з купоном «GBC1060», який необхідно застосувати в Кошику перед оформленням. Також є модель Colorful iGame1070 U-8GD5 на GeForce GTX 1070 зі 8Гб пам'яті, її продають за $ 499.99 з купоном «GBC1070».

Чи є все таки дефіцит?

Читаючи коментарі до новинних постам досить часто зустрічаються висловлювання, що все це неправда і немає насправді ніякого дефіциту. Сперечатися в цьому плані, по-моєму безглуздо і якщо у людини є можливість піти і купити необхідні комплект не ганяючись за більш-менш адекватною ціною то для нього само собою ніякого дефіциту не існує. Я ж, трохи постежити за цінами і наявністю даного товару в інтернет-магазинах переконався в тому, що якщо не дефіцит, то величезний попит на відеокарти дійсно є, до того ж є великий попит на потужні (від 850 Ватт) блоки живлення необхідні для роботи ферм, більш-менш доступні з яких дуже швидко зникають з віртуальних полиць.

Існує думка, що зараз вже не варто починати займатися Майнінг, мовляв зростання курсу скоро припиниться і все повернеться на свої місця. Можливо воно звичайно і так, але зараз курс тільки зростає і робить Майнінг ще більш привабливим, а поки так відбувається, чому б цим не скористатися?

Розповідь про Майнінг, золотій лихоманці 2017 року

Напевно, багато хто вже читали в новинах, що несподівано в світі став проявлятися дефіцит відеокарт. Ну не те що б всіх підряд, а в основному досить сучасних і дорогих. І справа зовсім не в тому, що величезна кількість людей раптово відчули себе геймерами, а в тому, що курс криптовалюта раптово різко і досить стабільно пішов вгору, мотивуючи тим самим так званих Майнер до нарощування «виробничих потужностей».

Якщо Ви ще не зовсім розумієте, як пов'язана криптовалюта з відеокартами і що таке Майнінг - трохи зупинюся на цьому.

Що таке Майнінг

Отже, Майнінг (від англ. Mining - видобуток корисних копалин) - це діяльність з підтримки розподіленої платформи і створення нових блоків з можливістю отримати винагороду в формі емітованої валюти і комісійних зборів в різних криптовалюта, зокрема в біткойнов. Звучить це визначення досить складно, ще складніше з першого разу зрозуміти, як все це працює. У Мережі досить багато інформації з цього питання, не буду сильно заглиблюватися, але спробую пояснити коротко.

З визначення випливає, що у кожного бажаючого є можливість отримати винагороду у вигляді віртуальних грошей за виконання якоїсь роботи. Робота ця не пов'язана з працею фізичним і як не дивно, також мало пов'язана з працею розумовою, а полягає вона в наданні через спеціальні програми обчислювальних ресурсів свого комп'ютера для підтримки працездатності всієї мережі криптовалюта. Розмір винагороди за участь в цьому дивному процесі безпосередньо залежить від потужності комп'ютера і відповідно чим продуктивніше комп'ютер, тим більше грошей можна заробити і потім вивести їх як на електронний гаманець, так і на карту.

Так склалося, що для домашнього Майнінг найбільш підходящим компонентом комп'ютерної системи є відеокарти, які для підвищення продуктивності об'єднують в так звані «ферми» - дивного вигляду конструкції, в яких до однієї материнської плати підключають кілька відеокарт одночасно.

Так склалося, що для домашнього Майнінг найбільш підходящим компонентом комп'ютерної системи є відеокарти, які для підвищення продуктивності об'єднують в так звані «ферми» - дивного вигляду конструкції, в яких до однієї материнської плати підключають кілька відеокарт одночасно

Криптовалюта як такі з'явилися досить давно, але курс їх був низьким, а час окупності дорогою потужної відеокарти досить тривалим, тому кількість Майнер залишалося відносно невелике.

Передісторія

Ідея Майнінг відвідувала мене ще пару років назад, коли знайомі зібрали одну ферму на двох, але так склалося, що вартість електрики в міських умовах була відносно високою і погана енергоефективність відеокарт істотно знижувала дохід. До того ж, через деякий час через перепад напруги одна з карт згоріла і все це підприємство поступово зійшло нанівець. Так само як і моє бажання що-небудь починати ...

І ось деякий час назад мій хороший друг поцікавився, чи не зайнявся я випадково Майнінг, тому що виявляється вже кілька його знайомих з головою поринули в покупку відеокарт і складання ферм. Спочатку я скептично поставився до цієї ідеї, але вистачило буквально кількох годин на вивчення тематичних форумів і перегляду відеоогляди з демонстрацією сум отримуваного прибутку для того, щоб подумати «А чому б і ні?». Остаточно мене добив розмову з ще одним другом, до якого я звернувся за технічною консультацією. Зрозумівши, для чого мені потрібна материнська плата з можливістю підключення декількох відеокарт він із зітханням вимовив - «І ти туди ж ...».

Виявилося, що молоді керівники фірми, в якій він працює, зовсім недавно придбали кілька дорогущих відеокарт і «по-тихому» вже кілька днів майструють щось схоже на ферму.

Гаразд, подумав я, пора і мені цим зайнятися і обзавестися для початку хоча б однієї відеокартою, тому що наявних грошей все одно на більше не вистачить, ну а про ферму подумаю пізніше.

муки вибору

Проблема вибору відповідної моделі виявилася не такою вже складною. На форумах в основному люди обмінюються інформацією про кількість «мегахешей» і «солов / солей» за своїми відеокарт, але людини не знайомої це відразу ставить в тупик, тому що незрозуміло скільки одиниць вважається мало / багато і найбільш показовим в даному випадку є дохід, принесений конкретною моделлю карти в одиницю часу (добу, місяць, рік). Щоб зрозуміти, скільки доходу буде приносити відеокарта виходячи з поточного курсу криптовалюта, дуже зручно використовувати ось цей калькулятор .

Тут все досить просто, потрібно вибрати відеокарту зі списку моделей, вказати вартість електроенергії і натиснути кнопку «Порахувати».

В результаті калькулятор видасть передбачуваний дохід без урахування електроенергії, вартість витраченої електроенергії, а також дохід у «чистому вигляді», тобто з урахуванням витрат.

В результаті калькулятор видасть передбачуваний дохід без урахування електроенергії, вартість витраченої електроенергії, а також дохід у «чистому вигляді», тобто з урахуванням витрат

Трохи про відеокарти

Найбільшим попитом для Майнінг користуються відеокарти на чіпах Radeon (RX 570 і RX 580), але якщо Ви пам'ятаєте, на початку я згадав про набирає обертів дефіцит даних відеокарт і зараз їх дійсно дуже складно знайти в продажу. До речі, про переваги даних чіпів зовсім недавно писав Михайло Панюшкін в статті про відвідування Computex 2017 .

Наступними за популярністю з точки зору Майнінг відеокартами є моделі на чіпах від Nvidia - GeForce GTX 1050Ti, 1060, 1070,1080 і 1080Ti.

Якщо коротко зупиниться на кожній, то 1050Ti з цієї п'ятірки є найдоступнішим пропозицією, знайти дану картку зараз досить легко і цінник при цьому починається від 8000 руб. але і дохід з однієї такої картки буде відносно невеликий. Не буду детально зупинятися на цифрах, так як все це легко можна порівняти самостійно за допомогою вищевказаного калькулятора.

Не буду детально зупинятися на цифрах, так як все це легко можна порівняти самостійно за допомогою вищевказаного калькулятора

GeForce GTX 1060 приблизно в два рази продуктивніше моделі 1050Ti, хоча і цінник при цьому вище приблизно на стільки ж.

GeForce GTX 1060 приблизно в два рази продуктивніше моделі 1050Ti, хоча і цінник при цьому вище приблизно на стільки ж

GeForce GTX 1070 - продуктивність приблизно в 1,5 рази вище ніж у 1060.

GeForce GTX 1070 - продуктивність приблизно в 1,5 рази вище ніж у 1060

GeForce GTX 1080 - не надто суттєве зростання продуктивності в порівнянні з 1070.

GeForce GTX 1080 - не надто суттєве зростання продуктивності в порівнянні з 1070

GeForce GTX 1080Ti - продуктивність в 2,5 рази більше ніж 1060 і в 2 рази більше ніж 1070, найдорожча карта лінійки, цінник відповідний.

GeForce GTX 1080Ti - продуктивність в 2,5 рази більше ніж 1060 і в 2 рази більше ніж 1070, найдорожча карта лінійки, цінник відповідний

Для себе зробив висновок, що при невеликій первісної суми вигідніше взяти карту Nvidia GTX 1060 і з часом поступово докупити ще кілька таких же об'єднавши їх в одну ферму. Доречі, з'явилася інформація , Що NVIDIA серйозно працює над збільшенням продуктивності 1060 в Майнінг, так що можливо скоро і ця модель зовсім пропаде з полиць, також як і Radeon.

Купівля

Визначившись з моделлю, я став шукати найбільш вигідні пропозиції в вітчизняних інтернет-магазинах, але, як і слід було очікувати, цінник тут в цілому виявився відчутно задертий, а різниця у вартості однієї і тієї ж моделі варіюється тільки в залежності від апетитів магазину.

За наводкою тих же форумів я вирішив замовити відповідну модель на одному відомому німецькому магазині електроніки, ціни в якому звичайно не йдуть ні в яке порівняння з місцевими і відразу зачаровують своєю привабливістю. Правда тут, як і в будь-якій бочці меду, виявилася ложка дьогтю і мені, звиклому в основному купувати електроніку в Китаї, було вельми незвично бачити ціни в євро, а вартість доставки вимірювати парою-трійкою тисяч рублів (в перекладі з євро). До того ж ця сама вартість доставки варіюється незрозуміло з яких міркувань і знову ж незрозуміло чому при оплаті через PayPal з вас беруть ще одну, досить пристойну надбавку. Ще раз зазначу, що замовляв я там в перший раз, можливо не знаю всіх тонкощів цього таїнства, тому постійних клієнтів прошу заздалегідь пробачити.

І так далі.

Трохи посумувавши над сумою «До оплати» і прикинувши, що все-таки вигода хоч і зменшилася, але як і раніше залишається відчутною я все ж зробив і оплатив замовлення. До речі, відеокарту вибирав з тих, навпроти яких стояла позначка про наявність на складі магазину, щоб не чекати надходження, тим більше що навпроти більшості позицій фігурувала відмітка «Дата надходження на наш склад невідома».

Після цього я про всяк випадок перевірив наявність замовленої позиції, з єхидною думкою «Встиг забрати останню» переконався, що статус змінився на «Товар під замовлення» і став чекати.

Після кількох днів очікування, я з подивом виявив в замовленні незрозумілу напис німецькою мовою, переклад якої пояснив, що швидше за все сталася помилка і товару можливо немає. Листування з менеджером підтвердила даний факт, після чого мені було запропоновано повернути гроші, а потім замовити інший товар. Побажавши «міцного здоров'я і подальшого процвітання» магазину, я вирішив дочекатися повернення грошей і пошукати деінде. Протягом декількох днів очікування я стежив за оновленням асортименту і зауважив, що відеокарти досить швидко переходять в статус відсутності в наявності, тому втрачати час і знову міняти замовлення я не хотів.

Не знаю, пощастило мені чи так відбувається завжди, але гроші повернулися досить оперативно і до цього моменту я знайшов досить привабливу пропозицію в магазині Gearbest, там якраз проводилася флеш-розпродаж і відеокарту Colorful iGame1060 U-6GD5 віддавали за $ 340, використавши кешбек вдалося заощадити ще близько $ 18. Зараз карта ще бродить десь в Китаї, але радує той факт, що вона вже в дорозі і після отримання можливо я зроблю огляд, щоб розповісти про відеокарту більш докладно.

Наскільки я зрозумів, перша партія карток розлетілася дуже швидко і зараз очікується надходження наступної. Магазин вже відкрив передзамовлення і Colorful iGame1060 U-6GD5 на чіпі GeForce GTX 1060 з 6Гб пам'яті продають за ті ж $ 339.99 але з купоном «GBC1060», який необхідно застосувати в Кошику перед оформленням. Також є модель Colorful iGame1070 U-8GD5 на GeForce GTX 1070 зі 8Гб пам'яті, її продають за $ 499.99 з купоном «GBC1070».

Чи є все таки дефіцит?

Читаючи коментарі до новинних постам досить часто зустрічаються висловлювання, що все це неправда і немає насправді ніякого дефіциту. Сперечатися в цьому плані, по-моєму безглуздо і якщо у людини є можливість піти і купити необхідні комплект не ганяючись за більш-менш адекватною ціною то для нього само собою ніякого дефіциту не існує. Я ж, трохи постежити за цінами і наявністю даного товару в інтернет-магазинах переконався в тому, що якщо не дефіцит, то величезний попит на відеокарти дійсно є, до того ж є великий попит на потужні (від 850 Ватт) блоки живлення необхідні для роботи ферм, більш-менш доступні з яких дуже швидко зникають з віртуальних полиць.

Існує думка, що зараз вже не варто починати займатися Майнінг, мовляв зростання курсу скоро припиниться і все повернеться на свої місця. Можливо воно звичайно і так, але зараз курс тільки зростає і робить Майнінг ще більш привабливим, а поки так відбувається, чому б цим не скористатися?

Розповідь про Майнінг, золотій лихоманці 2017 року

Напевно, багато хто вже читали в новинах, що несподівано в світі став проявлятися дефіцит відеокарт. Ну не те що б всіх підряд, а в основному досить сучасних і дорогих. І справа зовсім не в тому, що величезна кількість людей раптово відчули себе геймерами, а в тому, що курс криптовалюта раптово різко і досить стабільно пішов вгору, мотивуючи тим самим так званих Майнер до нарощування «виробничих потужностей».

Якщо Ви ще не зовсім розумієте, як пов'язана криптовалюта з відеокартами і що таке Майнінг - трохи зупинюся на цьому.

Що таке Майнінг

Отже, Майнінг (від англ. Mining - видобуток корисних копалин) - це діяльність з підтримки розподіленої платформи і створення нових блоків з можливістю отримати винагороду в формі емітованої валюти і комісійних зборів в різних криптовалюта, зокрема в біткойнов. Звучить це визначення досить складно, ще складніше з першого разу зрозуміти, як все це працює. У Мережі досить багато інформації з цього питання, не буду сильно заглиблюватися, але спробую пояснити коротко.

З визначення випливає, що у кожного бажаючого є можливість отримати винагороду у вигляді віртуальних грошей за виконання якоїсь роботи. Робота ця не пов'язана з працею фізичним і як не дивно, також мало пов'язана з працею розумовою, а полягає вона в наданні через спеціальні програми обчислювальних ресурсів свого комп'ютера для підтримки працездатності всієї мережі криптовалюта. Розмір винагороди за участь в цьому дивному процесі безпосередньо залежить від потужності комп'ютера і відповідно чим продуктивніше комп'ютер, тим більше грошей можна заробити і потім вивести їх як на електронний гаманець, так і на карту.

Так склалося, що для домашнього Майнінг найбільш підходящим компонентом комп'ютерної системи є відеокарти, які для підвищення продуктивності об'єднують в так звані «ферми» - дивного вигляду конструкції, в яких до однієї материнської плати підключають кілька відеокарт одночасно.

Так склалося, що для домашнього Майнінг найбільш підходящим компонентом комп'ютерної системи є відеокарти, які для підвищення продуктивності об'єднують в так звані «ферми» - дивного вигляду конструкції, в яких до однієї материнської плати підключають кілька відеокарт одночасно

Криптовалюта як такі з'явилися досить давно, але курс їх був низьким, а час окупності дорогою потужної відеокарти досить тривалим, тому кількість Майнер залишалося відносно невелике.

Передісторія

Ідея Майнінг відвідувала мене ще пару років назад, коли знайомі зібрали одну ферму на двох, але так склалося, що вартість електрики в міських умовах була відносно високою і погана енергоефективність відеокарт істотно знижувала дохід. До того ж, через деякий час через перепад напруги одна з карт згоріла і все це підприємство поступово зійшло нанівець. Так само як і моє бажання що-небудь починати ...

І ось деякий час назад мій хороший друг поцікавився, чи не зайнявся я випадково Майнінг, тому що виявляється вже кілька його знайомих з головою поринули в покупку відеокарт і складання ферм. Спочатку я скептично поставився до цієї ідеї, але вистачило буквально кількох годин на вивчення тематичних форумів і перегляду відеоогляди з демонстрацією сум отримуваного прибутку для того, щоб подумати «А чому б і ні?». Остаточно мене добив розмову з ще одним другом, до якого я звернувся за технічною консультацією. Зрозумівши, для чого мені потрібна материнська плата з можливістю підключення декількох відеокарт він із зітханням вимовив - «І ти туди ж ...».

Виявилося, що молоді керівники фірми, в якій він працює, зовсім недавно придбали кілька дорогущих відеокарт і «по-тихому» вже кілька днів майструють щось схоже на ферму.

Гаразд, подумав я, пора і мені цим зайнятися і обзавестися для початку хоча б однієї відеокартою, тому що наявних грошей все одно на більше не вистачить, ну а про ферму подумаю пізніше.

муки вибору

Проблема вибору відповідної моделі виявилася не такою вже складною. На форумах в основному люди обмінюються інформацією про кількість «мегахешей» і «солов / солей» за своїми відеокарт, але людини не знайомої це відразу ставить в тупик, тому що незрозуміло скільки одиниць вважається мало / багато і найбільш показовим в даному випадку є дохід, принесений конкретною моделлю карти в одиницю часу (добу, місяць, рік). Щоб зрозуміти, скільки доходу буде приносити відеокарта виходячи з поточного курсу криптовалюта, дуже зручно використовувати ось цей калькулятор .

Тут все досить просто, потрібно вибрати відеокарту зі списку моделей, вказати вартість електроенергії і натиснути кнопку «Порахувати».

В результаті калькулятор видасть передбачуваний дохід без урахування електроенергії, вартість витраченої електроенергії, а також дохід у «чистому вигляді», тобто з урахуванням витрат.

В результаті калькулятор видасть передбачуваний дохід без урахування електроенергії, вартість витраченої електроенергії, а також дохід у «чистому вигляді», тобто з урахуванням витрат

Трохи про відеокарти

Найбільшим попитом для Майнінг користуються відеокарти на чіпах Radeon (RX 570 і RX 580), але якщо Ви пам'ятаєте, на початку я згадав про набирає обертів дефіцит даних відеокарт і зараз їх дійсно дуже складно знайти в продажу. До речі, про переваги даних чіпів зовсім недавно писав Михайло Панюшкін в статті про відвідування Computex 2017 .

Наступними за популярністю з точки зору Майнінг відеокартами є моделі на чіпах від Nvidia - GeForce GTX 1050Ti, 1060, 1070,1080 і 1080Ti.

Якщо коротко зупиниться на кожній, то 1050Ti з цієї п'ятірки є найдоступнішим пропозицією, знайти дану картку зараз досить легко і цінник при цьому починається від 8000 руб. але і дохід з однієї такої картки буде відносно невеликий. Не буду детально зупинятися на цифрах, так як все це легко можна порівняти самостійно за допомогою вищевказаного калькулятора.

Не буду детально зупинятися на цифрах, так як все це легко можна порівняти самостійно за допомогою вищевказаного калькулятора

GeForce GTX 1060 приблизно в два рази продуктивніше моделі 1050Ti, хоча і цінник при цьому вище приблизно на стільки ж.

GeForce GTX 1060 приблизно в два рази продуктивніше моделі 1050Ti, хоча і цінник при цьому вище приблизно на стільки ж

GeForce GTX 1070 - продуктивність приблизно в 1,5 рази вище ніж у 1060.

GeForce GTX 1070 - продуктивність приблизно в 1,5 рази вище ніж у 1060

GeForce GTX 1080 - не надто суттєве зростання продуктивності в порівнянні з 1070.

GeForce GTX 1080 - не надто суттєве зростання продуктивності в порівнянні з 1070

GeForce GTX 1080Ti - продуктивність в 2,5 рази більше ніж 1060 і в 2 рази більше ніж 1070, найдорожча карта лінійки, цінник відповідний.

GeForce GTX 1080Ti - продуктивність в 2,5 рази більше ніж 1060 і в 2 рази більше ніж 1070, найдорожча карта лінійки, цінник відповідний

Для себе зробив висновок, що при невеликій первісної суми вигідніше взяти карту Nvidia GTX 1060 і з часом поступово докупити ще кілька таких же об'єднавши їх в одну ферму. Доречі, з'явилася інформація , Що NVIDIA серйозно працює над збільшенням продуктивності 1060 в Майнінг, так що можливо скоро і ця модель зовсім пропаде з полиць, також як і Radeon.

Купівля

Визначившись з моделлю, я став шукати найбільш вигідні пропозиції в вітчизняних інтернет-магазинах, але, як і слід було очікувати, цінник тут в цілому виявився відчутно задертий, а різниця у вартості однієї і тієї ж моделі варіюється тільки в залежності від апетитів магазину.

За наводкою тих же форумів я вирішив замовити відповідну модель на одному відомому німецькому магазині електроніки, ціни в якому звичайно не йдуть ні в яке порівняння з місцевими і відразу зачаровують своєю привабливістю. Правда тут, як і в будь-якій бочці меду, виявилася ложка дьогтю і мені, звиклому в основному купувати електроніку в Китаї, було вельми незвично бачити ціни в євро, а вартість доставки вимірювати парою-трійкою тисяч рублів (в перекладі з євро). До того ж ця сама вартість доставки варіюється незрозуміло з яких міркувань і знову ж незрозуміло чому при оплаті через PayPal з вас беруть ще одну, досить пристойну надбавку. Ще раз зазначу, що замовляв я там в перший раз, можливо не знаю всіх тонкощів цього таїнства, тому постійних клієнтів прошу заздалегідь пробачити.

І так далі.

Трохи посумувавши над сумою «До оплати» і прикинувши, що все-таки вигода хоч і зменшилася, але як і раніше залишається відчутною я все ж зробив і оплатив замовлення. До речі, відеокарту вибирав з тих, навпроти яких стояла позначка про наявність на складі магазину, щоб не чекати надходження, тим більше що навпроти більшості позицій фігурувала відмітка «Дата надходження на наш склад невідома».

Після цього я про всяк випадок перевірив наявність замовленої позиції, з єхидною думкою «Встиг забрати останню» переконався, що статус змінився на «Товар під замовлення» і став чекати.

Після кількох днів очікування, я з подивом виявив в замовленні незрозумілу напис німецькою мовою, переклад якої пояснив, що швидше за все сталася помилка і товару можливо немає. Листування з менеджером підтвердила даний факт, після чого мені було запропоновано повернути гроші, а потім замовити інший товар. Побажавши «міцного здоров'я і подальшого процвітання» магазину, я вирішив дочекатися повернення грошей і пошукати деінде. Протягом декількох днів очікування я стежив за оновленням асортименту і зауважив, що відеокарти досить швидко переходять в статус відсутності в наявності, тому втрачати час і знову міняти замовлення я не хотів.

Не знаю, пощастило мені чи так відбувається завжди, але гроші повернулися досить оперативно і до цього моменту я знайшов досить привабливу пропозицію в магазині Gearbest, там якраз проводилася флеш-розпродаж і відеокарту Colorful iGame1060 U-6GD5 віддавали за $ 340, використавши кешбек вдалося заощадити ще близько $ 18. Зараз карта ще бродить десь в Китаї, але радує той факт, що вона вже в дорозі і після отримання можливо я зроблю огляд, щоб розповісти про відеокарту більш докладно.

Наскільки я зрозумів, перша партія карток розлетілася дуже швидко і зараз очікується надходження наступної. Магазин вже відкрив передзамовлення і Colorful iGame1060 U-6GD5 на чіпі GeForce GTX 1060 з 6Гб пам'яті продають за ті ж $ 339.99 але з купоном «GBC1060», який необхідно застосувати в Кошику перед оформленням. Також є модель Colorful iGame1070 U-8GD5 на GeForce GTX 1070 зі 8Гб пам'яті, її продають за $ 499.99 з купоном «GBC1070».

Чи є все таки дефіцит?

Читаючи коментарі до новинних постам досить часто зустрічаються висловлювання, що все це неправда і немає насправді ніякого дефіциту. Сперечатися в цьому плані, по-моєму безглуздо і якщо у людини є можливість піти і купити необхідні комплект не ганяючись за більш-менш адекватною ціною то для нього само собою ніякого дефіциту не існує. Я ж, трохи постежити за цінами і наявністю даного товару в інтернет-магазинах переконався в тому, що якщо не дефіцит, то величезний попит на відеокарти дійсно є, до того ж є великий попит на потужні (від 850 Ватт) блоки живлення необхідні для роботи ферм, більш-менш доступні з яких дуже швидко зникають з віртуальних полиць.

Існує думка, що зараз вже не варто починати займатися Майнінг, мовляв зростання курсу скоро припиниться і все повернеться на свої місця. Можливо воно звичайно і так, але зараз курс тільки зростає і робить Майнінг ще більш привабливим, а поки так відбувається, чому б цим не скористатися?

Чи є все таки дефіцит?
Можливо воно звичайно і так, але зараз курс тільки зростає і робить Майнінг ще більш привабливим, а поки так відбувається, чому б цим не скористатися?
Чи є все таки дефіцит?
Можливо воно звичайно і так, але зараз курс тільки зростає і робить Майнінг ще більш привабливим, а поки так відбувається, чому б цим не скористатися?
Чи є все таки дефіцит?
Можливо воно звичайно і так, але зараз курс тільки зростає і робить Майнінг ще більш привабливим, а поки так відбувається, чому б цим не скористатися?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью