• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Розпакування ігрових ресурсів, частина 1

Всім привіт!

Нещодавно зі здриганням усвідомив, що мій геймерський досвід перевищує 20 років. В першу гру я пограв десь в 1994-1995 році, вже навіть не пригадаю, що це була за гра, але пам'ятаю, що грав в неї я на приставці від Nintendo. І ось грав я собі, грав, практично всі ці роки (з деякими перервами), і кілька років тому мені раптом стало цікаво, як же всі ці іграшки працюють, і я зайнявся моддингом.

Перше з чим я сполкнулся, це ігрові архіви. Для більшості ігор, щоб зробити додаток, необхідно розпакувати її ресурси. Ось і став я шукати програми здатні це зробити. За кілька років модостроітельства користувався декількома десятками, якщо навіть не сотнями подібних прог, але в Оновная юзаю штук 5-10.

Загалом, певний досвід в цій справі я маю, і вирішив я їм поділитися. Для початку розповім про шести програм для розпакування ігрових ресурсів. У всіх з них є свої плюси, є і свої мінуси. Всі розраховані на різну кількість ігор, на різні ігрові движки і так далі.

Отже, перша така програма, про яку я хочу розповісти це Game Extactor.

Отже, перша така програма, про яку я хочу розповісти це Game Extactor

Game Extractor - підтримує розпакування архівів більш ніж 1400 ігор і програм, має можливість підключення додаткових BMS- скриптів для розпакування. Крім того, програма здатна відкривати і розпаковувати архіви ще не менше сотні ігор і програм, не внесених розробниками в список підтримуваних, доводячи таким чином число підтримуваних ігор як мінімум до півтори тисячі. Програма також здатна відкривати звичайні ZIP, RAR, TAR і інші типи архівів, які часто використовуються в іграх, особливо в інді-проектах. Платна версія програми здатна також упаковувати файли в будь-який з підтримуваних типів архівів і замінювати в них файли. Для роботи обох версій програми, потрібно встановити Java.

Переваги: найбільше серед подібних програм кількість підтримуваних типів ресурсів, можливість підключення доповнень, простота і зручність у використанні, підтримка багатьох типів звичайних архівів.

Недоліки: є невеликі баги (іноді запускається не з першого разу, у вбудованому в програму провіднику файлів іноді не відкривається системний диск і ін.), Немає підтримки російської мови, не всі додаткові скрипти коректно працюють, або зовсім не працюють, є платна версія.

Остання версія: Game Extractor 2.01

Друга і третя, практично ідентичні програми, але зі своїми нюансами:

QuickBMS і QuickBMS GUI - самі по собі, ці програми не можуть розпаковувати ресурси ігор, це тільки оболонка для запуску BMS-скриптів. Відрізняє ці програми спосіб відкриття файлів, перша після запуску відразу відкриває вікно вибору скрипта, потім архіву і папки призначення, повністю портативна (тобто не вимагає установки), друга має повноцінний графічний інтерфейс, інструменти для створення і редагування скриптів і їй необхідна установка. Ентузіастами написані тисячі скриптів для даних програм. Тільки на офіційній сторінці програми їх понад 1000, деякі з них здатні упаковувати і розпаковувати десятки ігор, таким чином кількість підтримуваних ігор і програм перевищує 2000. Є можливість запуску плагінів для Total Commander.
Переваги: величезна кількість скриптів, є скрипти не тільки на розпакування, але і на упаковку архівів, конвертацію файлів, роботу з образами дисків і багато інших. ін., активний розвиток скриптинга для програми, скрипти для розпакування ресурсів нових ігор з'являються протягом декількох місяців, можливість створювати свої скрипти, скрипти для цієї програми, підтримуються і деякими іншими розпаковують ресурсів.

Недоліки: необхідність вручну вибирати скрипти
Остання версія: QuickBMS 0.6.1d, QuickBMS GUI 2.0 beta
Завдяки четвертої програмі, з'явилися на світ дві попередні:

0 beta  Завдяки четвертої програмі, з'явилися на світ дві попередні:

MultiEx Commander - непогана програма для розпакування ресурсів ігор. Підтримує розпакування більше 400 ігор, установку власних плагінів (яких не дуже багато, але все ж, їх можна знайти в безкрайніх просторах мережі), скрипти BMS і доповнення для Game Extractor. Теоретично, повинна підтримувати кілька тисяч ігор і додатків, але насправді, не все так райдужно, далеко не всі скрипти дружать з даної прогой.

Переваги: підтримка доповнень різних типів.

Недоліки: не всі скрипти працюють з цією програмою, відсутня можливість зміни мови інтерфейсу, для отримання програми з офіційного сайту, необхідно пройти реєстрацію, після чого на електронну адресу прийде посилання на скачування.

Остання версія: MultiEx Commander 4. 5 .1 Release Candidate 1 A lpha (0 8 - 04 -201 3)

П'ята прога - одна з кращих:

П'ята прога - одна з кращих:

Dragon Unpacker - без перебільшення, одна з кращих програм в своєму роді. Здатна відкрити і розпакувати більше 600 різновидів ресурсів ігр та програм. Крім того, має функцію сканування архівів на файли певних типів, які встановлюються в налаштуванні програми. Таким чином можна отримати з майже будь-якого архіву, музику, зображення та відео популярних в ігровій індустрії форматів, за умови що він не зашифрований.

Переваги: можливість сканування архівів на предмет медіафайлів, велика кількість підтримуваних ігор, є російськомовні інтерфейс, зручне і просте управління, є можливість підключення плагінів, дозволяє переглядати графічні файли у вікні програми.

Недоліки: серйозних недоліків і багів немає, з невеликих: у програм-конкурентів побільше підтримуваних ігор, іноді бувають помилкові спрацьовування сканера (в старих версіях, таке було частіше), в попередніх версіях сканування було досить довгим, але в останніх версіях воно прискорилося в кілька раз.

Остання версія: Dragon Unpacker 5.7. 1, стабільна версія: 5.7.0

І, нарешті, остання на сьогодні:

Game File Explorer - распаковщик і переглядач ігрових ресурсів. Він підтримує лише близько 60 форматів архівів з декількох десятків ігор. Крім розпакування / пакування архівів має можливість перегляду зображень, в тому числі деяких рідкісних форматів, колись використовуваних у відеоіграх. Застосовується в основному для моддінгу ігор 1990-х-поч. 2000-х.

Переваги: можливість перегляду зображень ігрових форматів прямо у вікні програми.

Недоліки: не дивлячись на те, що дана програма відома в середовищі моддеров, вона не оновлювалася аж з 2001 року. З цього випливає невелика кількість підтримуваних ігор, офіційний сайт давно зник, проте програма спокійно запускається на сучасних ОС.

Остання версія: Game File Explorer 1.32

Тема наступного блогу:

Extractor

Magic Extractor

GCF Scape

Umodel

Game Archive Unpacker Plugin

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью