• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Розкрутка сайту - кому платити? Питання від читача

Доброго часу доби, шановні читачі. Не так давно через форму Задати питання було відправлено лист від читача ось такого змісту:

"Здрастуйте, Катерина!
Планую запустити в розкрутку сайт.
Чи можете підказати, де я можу знайти правила роботи і вартість ключових слів, яку я повинен буду заплатити Яндексу і іншим пошуковикам за просування. Прикинути бюджет розкрутки так сказати.
Заздалегідь дякую!
З повагою, Станіслав. "

Зізнаюся чесно, це питання у мене викликав посмішку
Зізнаюся чесно, це питання у мене викликав посмішку. Я ні в якій мірі не сміюся над людиною, поставили мені це питання, насправді таких людей досить багато, вперше створили свій сайт і вважають, що для просування сайту в пошукових системах потрібно заплатити Яндексу або якимось іншим пошуковим системам.

Незважаючи на те, що про розкручування сайтів написано тонни літератури (думаю цей обсяг з лишком набереться, якщо роздрукувати всі статті, які є в інтернеті про пошуковому просуванні), а на це питання є однозначна відповідь - для розкрутки сайту пошуковим системам не платять, все ж я вирішила на питання Станіслава дати більш розгорнуту відповідь.
Отже, перше питання:

де я можу знайти правила роботи.

Кожна велика пошукова система випускає власне керівництво з пошукової оптимізації для веб-майстрів. Ці керівництва знаходяться у відкритому доступі, в спеціальних довідкових розділах. Як правило, найкоротший шлях до цих документів лежить з інструментів для веб-майстра (В розділі Довідка або Допомога), куди кожен веб-майстер повинен додати свій сайт. Також, ці керівництва є в форматі .pdf, тобто їх можна скачати до себе на комп'ютер, роздрукувати і вивчати. Отже, в посібниках зібрані ті правила, які диктують нам пошукові системи. Яким повинен бути сайт з точки зору якості, що можна робити, а що не можна.

Основна увага в цих документах приділяється внутрішньої оптимізації сайту. Оптимізація сайту є головною складовою всього пошукового просування, включає в себе оформлення мета-тегів, тегів заголовків, посилань, службових файлів. Але найціннішою рекомендацією є те, що сайт перш за все повинен відповідати на питання користувача і бути зручним користувачеві - іншими словами, мати високу конверсію.

Тут дуже важливо розуміти, що не можна зробити сайт, як хочеться, або так, щоб просто був. Сайт - це інструмент, при правильному використанні якого можна в рази збільшити прибуток організації, досягти необхідних результатів не залежно від тематики і спрямованості.

Якщо ігнорувати ці правила, то пошукові системи лаються, і накладають на сайт фільтри або навіть виключають з пошуку.

Але є й інші правила гри, не ті, які офіційно оголошують пошукові системи, а які з'ясовуються практичним шляхом вже досвідченими веб-майстрами, оптимізаторами і seo-фахівцями.
Ці правила необхідно шукати в мережі на авторитетних ресурсах, присвячених пошукової оптимізації, блогах і seo форумах . Дуже важливо вміти фільтрувати цю інформацію. Справа в тому, що інформація швидко застаріває, необхідно обов'язково дивитися на дату публікації. Я б порекомендувала дуже обережно ставиться до статей, які написані понад рік тому. Саме в останній рік відбулося багато подій, які значно вплинули на пошукове просування.

Тепер про вартість ключових слів. Оскільки вище ми з'ясували, що пошукачам не потрібно платити гроші, то про яку вартість ключових слів йдеться?

Справа в тому, що довгий час одним з найголовніших чинників було ранжирування посилань. Що це означає? Грубо кажучи, якщо на 10 однакових сторінок на одну тему стоять посилання, то на першому місці буде та сторінка, на яку варто найбільше число посилань, але не тільки за кількістю, але і за якістю, тобто на скільки авторитетні ресурси посилаються на цю сторінку. Іншими словами, чим більше посилань і чим якісніше ці посилання, тим вище сторінка знаходиться в топі пошукової системи. Але як я написала вище, так було довгий час. А ще вище я написала про те, що саме за останній рік відбулися значні зміни в пошуковому просуванні.

На даний момент контрольний фактор не є найголовнішим, але його роль в комерційних запитах і раніше актуальна. Просто на головне місце вийшли інші чинники, в основному поведінкові, але тому що до зміни алгоритмів сайти ранжувались в тому числі і по посилальному, то для розкрутки комерційного сайту розрахунок вартості ключових слів залишається дуже актуальним.

Боюся, я вас заплутала. Спробую ще раз написати іншими словами.
Щоб бути в топі пошукових систем, необхідно виконати ряд умов. Ряд умов - це перш за все:

 1. Умови, які диктують нам пошукові системи в своїх інструкціях з пошукової оптимізації.
 2. Умови, які рекомендують виконувати авторитетні ресурси, практикуючі seo-фахівці.
 3. Для некомерційних запитів для пошукового просування найголовнішим в порядку значимості є ...
  1. Соціальне просування ( SMO і SMM ).
  2. Пошукове просування (SEO).
   1. поведінкові чинники .
   2. Посилальне просування.
 4. Для комерційних запитів в порядку значимості:
  1. Пошукове просування (SEO).
   1. Посилальне просування.
   2. Поведінкові чинники.
  2. Соціальне просування (SMO і SMM)

Варто уточнити:

 • список досить узагальнений;
 • виділені слова "диктують" і "рекомендують" - сприймати потрібно буквально;
 • для комерційних сайтів варто додати контекстну рекламу, хоч це і не є способом розкрутки, але є одним з найсильніших способів залучення клієнтів для комерційних організацій;
 • є цілком реальні приклади, коли для комерційних організацій найважливішим є саме соціальний поступ, в основному це стосується загальновідомих брендів;
 • не можна щось одне викинути з цього списку, все обов'язково повинно бути в комплексі.

Отже, повернемося до розрахунку вартості ключових слів. Що це таке? Як ми з'ясували, в комерційних тематиках ранжирування посилань дуже навіть актуально. Сайти, які вже не перший рік в інтернеті, завжди просувалися по запитам шляхом покупки анкорний посилань на інших сайтах. Природно, в анкорі таких посилань і стоять ключові слова. Завдання власника нового сайту, з'ясувати, скільки анкорний посилань стоїть на сайт конкурента і якої якості ці посилання. На основі цих даних потрібно розрахувати приблизну вартість даних посилань. Отримана сума і буде вартістю ключових слів. Тобто нам потрібно з'ясувати, скільки витрачають на просування наші конкуренти (купують посилання на інших ресурсах) і витратити стільки ж, тобто купити посилання на тих сайтах, які займаються продажем посилань зі своїх сторінок.

Природно, вручну ніхто такі бюджети не вважає. Для цього є спеціальні інструменти, як платні, так і безкоштовні. Природно, платні інструменти дають найбільш повну інформацію. Але можна зробити і безкоштовно, скориставшись будь-яким з сервісів автоматичного просування, наприклад MegaIndex .

Але є дуже багато застережень, які необхідно враховувати.

По-перше, не можна займатися купівлею посилань, не виконавши вимоги пошукових систем до сайтів (ті, що описані в їх керівництві).

По-друге, необхідно знати, звідки беруться дані про те, скільки коштує одна посилання. У російськомовному інтернеті прийнято брати за основу вартість посилань в посилальної біржі Sape. Посилання в біржі Sape не продаються назавжди, вони орендуються строком від місяця, тобто будь-який прорахований бюджет буде складатися з розрахунку, скільки ви повинні щомісяця витрачати грошей, щоб мати таку ж кількість посилань, як і у ваших конкурентів.

Якщо ви хочете купувати вічні посилання, а не орендувати помісячно, то бюджет, підрахований посилальним агрегатором необхідно буде збільшити в кілька разів, але при цьому ця сума вже буде не з розрахунку щомісячних вкладень, а як одноразове вкладення (варто враховувати, що і при такому підході в майбутньому все одно необхідно буде працювати над підтриманням і навіть над збільшенням посилального, але вже в менших кількостях). Для покупки вічних посилань також є свої біржі, наприклад ротапост .

Також, важливо розуміти, що вартість посилань береться з розрахунку, що купується звичайна, так би мовити, гола посилання. Але конкуренти не просуваються тільки голими посиланнями. Найбільш якісне просування здійснюється за допомогою статей. А посилання зі статті варто ще в кілька разів дорожче, ніж "вічна".

По-третє, не можна відразу купувати велику кількість посилань, особливо на новий сайт. Посилальна маса повинна нарощуватися поступово.

Природно, розрахунок вартості просування і тонкощі покупки посилань неможливо описати в кількох абзацах. Навіть однієї статті не вистачить, щоб обхопити цю тему.

Як бачите, при будь-якому просуванні необхідно враховувати дуже багато чинників. І головне ще в цьому те, що немає чіткого правила: "Роби так, і все вийде". Все, що відомо про пошуковому просуванні - це вище згадані керівництва і особистий досвід кожного.

Розкрутка сайту - це комплекс заходів. Не можна зробити щось одне. Необхідно завжди враховувати всі чинники і працювати у всіх напрямках.

Практично всі (крім розрахунку вартості посилань), що є в цій статті вже описано на сторінках мого блогу в більш розгорнутому вигляді. Я могла б дати більше посилань і на інші статті по цій темі, але найпростіше перейти на сторінку Зміст і прочитати всі статті з ярликом SEO.

Хотілося б кілька слів приділити контекстній рекламі - це єдине, до чого можна застосувати слова "заплатити Яндексу або Google". Так, у кожного власника сайту є можливість використовувати контекстну рекламу для залучення клієнтів, але до цього непридатні слова "розкрутка сайту" або "просування". В даному випадку просування не відбувається, ви просто купуєте рекламне місце в пошуковій видачі або на сайтах партнерів. Вартість такого просування можна дізнатися безпосередньо в цих сервісах, у Яндекса - це Яндекс Директ , У Google - це Google AdWords .

Шановні читачі, хочу попередити тих з вас, хто залишав питання по платформі Blogger. У блозі більше не буде відповідей, що стосуються платформи. Всі обговорення переносяться на форум. Будь ласка, реєструйтеся і задавайте питання там. Я відповім на всі ваші запитання на форумі.

На цьому все, дорогі читачі. Удачі в просуванні.

Оскільки вище ми з'ясували, що пошукачам не потрібно платити гроші, то про яку вартість ключових слів йдеться?
Що це означає?
Що це таке?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью