• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Розкрутка блогу - SMO і SMM

 1. Що таке SMO
 2. методи SMO
 3. Що таке SMM
 4. методи SMM

Доброго часу доби, шановні читачі. Це чергова стаття, яка розкриває мою інструкцію по розкрутці блогу . Як видно з назви, сьогодні мова піде:

 • Що таке SMO
 • методи SMO
 • Що таке SMM
 • методи SMM

Що таке SMO  методи SMO  Що таке SMM  методи SMM

Перш, ніж ми почнемо розбиратися в цих поняттях, нагадаю основні етапи з інструкції по розкрутці блогу:

 1. Створення блогу - визначення цілей
 2. Тематика і позиціонування
 3. Складання семантичного ядра

На цьому етапі ми чітко уявляємо чому присвячений наш блог, і на питання: "Про що блог?" - можемо чітко в одному реченні виразити всю суть свого ресурсу. Адже зараз ми приступаємо до такого важливого етапу, як підготовка блогу для залучення не просто відвідувачів, а саме цільової аудиторії.

Але перш, ніж ми будемо її залучати, необхідно підготувати блог до того, щоб нашим читачам було зручно на ньому. Для цього ми повинні знати, що таке SMO.

Що таке SMO

SMO - в дослівному перекладі означає оптимізацію соціальних медіа, тобто оптимізація свого блогу під соціальні ресурси. Але спочатку, цей термін означав не тільки оптимізацію, але і включав в себе безпосередньо і просування в соціальних мережах.

Однак, пізніше від SMO відокремилося, безпосередньо, просування, сформувавшись в окремий напрямок SMM.

Тому зараз, SMO - це комплекс робіт по оптимізації ресурсу, що включає в себе інтегрування різних додатків від соціальних мереж, що полегшують поширення інформації.

Також, SMO можна охарактеризувати, як комплекс робіт по стимулюванню користувачів (читачів) поширювати інформацію за допомогою інтегрованих програм.

Визначення здається складним? Все набагато простіше, ніж може показати на перший погляд.

У цей комплекс робіт входить установка різних кнопок додавання матеріалів в соціальні мережі. Тобто всі ті кнопки, які ми встановлюємо в своєму блозі - і є ті додатки, які ми інтегруємо в свій блог.

Але, SMO не обмежується тільки кнопками. Це можуть бути і спеціальні віджети від соціальних мереж, в яких відображається кількість людей, яким подобається цей ресурс.

Також, метод SMO включає в себе публікацію відеоматеріалів і аудіоподкасти і поширення їх через спеціальні хостинги, такі, наприклад, як для відео YouTube.com.

Але варто сказати, що найголовнішим в цьому є не кількість встановлених додатків, а, звичайно ж, контент! Та цікава, унікальна і корисна інформація, якою хочеться поділитися з друзями. Адже, як блог не оптимізуй, скільки кнопок додавання в соціальні мережі не став, якщо матеріал не цікавий, він не буде поширюватися природним способом.

Тому в соціальній оптимізації, в методах SMO, найголовнішим є зміст вашого сайту. А все інше - це інструменти, за допомогою яких може поширюватися наша інформація по інтернету.

Отже, що необхідно зробити, щоб оптимізувати свій блог під соціальні медіа.

методи SMO

1. Наповнити блог цікавою унікальною корисною інформацією - для цього необхідно, природно, вміти цікаво піс а ть, і піс а ть багато.
2. Урізноманітнити зміст блога. Включати зображення, аудіоматеріали (аудіоподкасти), відеоматеріали.
3. Інтеграція додатків.
4. Стимулювання відвідувачів ділитися інформацією в своїх блогах і соціальних мережах.

Отже, думаю, з розумінням перших трьох пунктів проблем не повинно виникнути. А що значить четвертий пункт?

До методів стимулювання можна віднести все, що змушує ваших читачів ставити посилання на ваш блог. Знову ж таки, повертаючись до вище озвученим пунктам, до стимулювання може ставитися, як сам матеріал і його подача, так і різні акції, конкурси та естафети і все, на що у вас може вистачити фантазії.

Таким чином, підготувавши свій блог, переходимо до SMM.

Що таке SMM

Як вже вище сказала, термін SMM раніше входив в загальне визначення SMO, але з розвитком соціальних мереж, виділився в окремий напрям, ставши незалежною одиницею. Отже, SMM - це маркетинг в соціальних медіа. У загальному уявленні SMM зводять до звичайної реклами в соціальних мережах.

Причому, варто звернути увагу на той факт, що в разі SMO розвиток і просування вашого ресурсу відбувається переважно за рахунок ваших читачів, які діляться посиланнями зі своїми друзями, то в SMM діяти в соціальних мережах повинні безпосередньо ви. Ось тут і варто звернути увагу на той факт, що SMM - це перш за все маркетинг, тобто комплекс заходів по маркетингу в соціальних мережах.

Але ж маркетинг це не реклама, а просування - це не маркетинг. І тому, щонайменше нерозумно, ототожнювати просування з SMM. Принаймні це моя думка. І варто більше приділяти увагу тому, що ж все-таки таке маркетинг.

Сенс просування зводиться до того, щоб зробити свій ресурс популярним. Маркетинг же, і це дуже важливо, є діяльністю, спрямованою на задоволення потреб, потреб і бажань споживачів.

В нашій країні у багатьох могло скластися неправильне уявлення про маркетинг, особливо після того, як спочатку ми дізналися, що таке мережевий маркетинг і звикли думати, що він спрямований на те, щоб нам щось продати або до чого то примусити.

Однак, маркетинг ні в якій мірі не має до цього ніякого відношення. Це ціла наука з вивчення поведінки споживачів, а результатом вивчення стає створення товару або послуги, який дійсно потрібен людям. Може і не варто думати в такому глобальному сенсі, але думати перш за все про користувачів і ділитися цікавою інформацією необхідно. Отже, що необхідно робити.

методи SMM

В першу чергу, варто визначитися, що мається на увазі під соціальними медіа. Це все ті ресурси, які наповнюються інформацією зусиллями самих користувачів, і природно, до всіх цих ресурсів належать ті, де відбувається обмін інформацією між користувачами, тобто це абсолютно всі сайти, де ми можемо реєструватися і поширювати свої матеріали.

Будь-сайт, на якому ви можете поділитися своїми думками, відповісти коментарем на новину чи якусь статтю, поспілкуватися з друзями є соціальним медіа.

Тому, метод SMM включає в себе комплекс заходів, спрямований на поширення інформації на всіх ресурсах, на яких це можливо. Природно, ресурси повинні в першу чергу фільтруватися за тематичною спрямованістю, в другу чергу за географічними, віковим і іншими ознаками.

Отже, SMM включає в себе

 1. Коментування чужих блогів.
 2. Публікація своїх матеріалів і спілкування на форумах.
 3. Створення блогів в найбільших блогових службах для кросспостінг своїх статей і спілкування в тематичних спільнотах.
 4. Створення розсилок на спеціалізованих сайтах.
 5. Створення сторінок в популярних соціальних мережах.
 6. І все інше, що ще можна придумати :).

Але, найголовнішим у всьому цьому є, звичайно, те, що ви повинні спілкуватися. Спілкування - це основа соціального просування.

Природно, для полегшення своєї праці, в певних випадках, можна підключати автоматичну публікацію, наприклад, для Twitter, Facebook, ВКонтакте і інших схожих ресурсів. Однак, ви ніколи не зможете залучити нових користувачів до свого ресурсу, якщо не будете вести активну діяльність по популяризації свого блогу.

На цьому закруглююся. Вдалого вам просування.

Беріть участь в акції - обмін постовими .
Ось так і виходить, коли ми стаємо блогерами, хочемо ми цього чи не хочемо, але доводиться постійно займатися розвитком і просуванням. Але якщо на це все немає часу, а блог мати хочеться, то ось для вас список блогерів, кому можна довірити роботу , Починаючи від створення логотипу і закінчуючи всіма можливими способами просування.

Визначення здається складним?
А що значить четвертий пункт?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью