• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Розгортання сервера IBM Lotus Domino: Практичний посібник

 1. Основи налаштування ізольованого сервера Domino
 2. Мінімальні вимоги для Lotus Domino
 3. Таблиця 1. Номери продуктів Domino
 4. Детальний опис процедури установки
 5. Малюнок 1. Сторінка вітання майстра установки з URL-адресою
 6. Малюнок 3. Вибір каталогу установки
 7. Малюнок 5. Вибір типу установки
 8. Малюнок 6. Індикатор, що відображає хід установки
 9. Малюнок 7. Вікно з повідомленням про успішне завершення установки
 10. Малюнок 8. Вікно вітання програми настройки
 11. Малюнок 9. Вибір першого або додаткового сервера
 12. Малюнок 10. Вибір імені сервера
 13. Малюнок 11. Вибір імені організації
 14. Малюнок 12. Визначення структурних підрозділів (необов'язково)
 15. Малюнок 13. Вибір імені домену
 16. Малюнок 14. Визначення ідентифікатора адміністратора
 17. Малюнок 15. Вибір надаються сервером інтернет-служб
 18. Малюнок 16. Додавання і видалення додаткових служб
 19. Малюнок 17. Параметри мережі
 20. Малюнок 18. Відключення протоколу NetBIOS
 21. Малюнок 19. Єдиний включений драйвер порту - протокол TCP / IP
 22. Малюнок 20. Налаштування параметрів безпеки сервера Domino
 23. Малюнок 21. Підтвердження параметрів, обраних в ході налаштування
 24. Малюнок 22. Завершення налаштування
 25. Малюнок 23. Вікно командного рядка, що з'являється після успішного запуску
 26. Установка і настройка додаткового сервера Domino в існуючому домені
 27. Малюнок 24. Налаштування додаткового сервера
 28. Малюнок 25. Визначення розташування ідентифікатора сервера
 29. Малюнок 26. Зареєстроване ім'я
 30. Малюнок 27. Включення тільки служб каталогів (LDAP)
 31. Малюнок 28. Включення тільки порту TCP / IP
 32. Малюнок 29. Системні бази даних для цього сервера Domino
 33. Малюнок 30. Визначення типу каталогу Domino
 34. Пошук та усунення несправностей в ході установки або настройки вторинного сервера Domino.
 35. Оновлення сервера Domino
 36. додаткові поновлення
 37. Малюнок 31. Ухвалення ліцензійної угоди
 38. Малюнок 32. Вибір місця розташування файлу даних
 39. Установка пакета виправлень
 40. Малюнок 33. Вибір версії, до якої потрібно повернутися
 41. Висновок
 42. Ресурси для скачування

Керівництво присвячено в основному установці IBM Lotus Domino на ОС Microsoft® Windows® Server; в ньому не розглядаються детально такі моменти, як відмінності в установці Domino на 32- і 64-розрядні версії ОС. У подібних випадках наводяться посилання на відповідні розділи бази знань IBM Support Technotes.

Крім того, оскільки керівництво присвячено розгортання сервера Domino, в ньому не розглядається установка і настройка таких програм, як клієнти Notes, Domino Designer або Domino Administrator, або процедура підключення до сервера за допомогою Web-браузера. Ці відомості можна знайти в інших навчальних технічних матеріалах (див. Розділ "Ресурси" цієї статті).

Щоб було простіше знайти відомості про потрібні завдання, керівництво розділене на розділи, присвячені установці першого сервера, додаванню серверів Domino до існуючого домену, додатковим оновлень, пакетів виправлень і окремим виправлень.

Основи налаштування ізольованого сервера Domino

Для початку визначимося з необхідними попередніми умовами.

Мінімальні вимоги для Lotus Domino

Відповідність операційної системи мінімальної стандартної підтримуваної конфігурації означає, що IBM ретельно протестувала роботу даної версії сервера в даній ОС і гарантує її надійну роботу. Хоча сервер Domino можна встановити і запустити в ОС, в якій він не тестувався, наприклад Windows XP, підтримка з боку IBM буде обмежена, так як в цьому випадку сервер буде працювати в непідтримуваної конфігурації.

Підтримувані версії сервера Domino на момент написання статті - Domino 6.5.X, Domino 7.0.X і Domino 8.0.X.

Підтримуваної ОС для Domino 6.5.X і Domino 7.0.X є Microsoft Windows 2000, а для Domino 6.5.X, Domino 7.0.X і Domino 8.0.X - Windows 2003 з пакетом оновлень 2 (SP2).

Поточні вимоги для сервера Domino можна знайти в статтях IBM Support Techdocs "Докладні системні вимоги - Lotus Domino 7.0.3" і "Докладні системні вимоги Domino 8.0.2" .

Переконавшись, що обладнання відповідає мінімальним вимогам, а установка Domino виконується на підтримувану операційну систему, необхідно визначити, яку функцію виконуватиме встановлюється сервер Domino. Його можна ліцензувати як сервер додатків (Utility Server), сервера обміну повідомленнями (Messaging Server) або сервера підприємства (Enterprise Server). Кожна роль описується в файлі довідки адміністратора.

"При установці сервера необхідно вибрати один з наступних варіантів установки:

 • Domino Utility Server - установка сервера Domino, який надає тільки служби додатків з підтримкою кластерів Domino. Майте на увазі, що служби обміну повідомленнями не підтримує.
 • Domino Messaging Server - установка сервера Domino, який надає служби обміну повідомленнями. Майте на увазі, що служби додатків і кластерів Domino не підтримує.
 • Domino Utility Server - установка сервера Domino, який надає як служби обміну повідомленнями, так і служби додатків, а також підтримку кластерів Domino. Тільки в Domino Enterprise Server підтримується серед постачальників служб (xSP) ".

У таблиці 1 наведені деякі номери програмних продуктів, що входять до складу Domino Server. Повний список продуктів можна завантажити з Web-сайту Passport Advantage .

Таблиця 1. Номери продуктів Domino

Ім'я: ОС Мова Номер продукту Розмір IBM Lotus Domino Utility Server 6.5.6 Windows 2000 і 2003 Англійська C99HWEN 435 МБ IBM Lotus Domino Utility Server 7.0.2 Windows 2000 і 2003 Англійська C94QBEN 520 МБ IBM Lotus Domino Utility Server 7.0.3 Windows 2000 і 2003 Англійська C17YMEN 501 МБ IBM Lotus Domino Utility Server 8.0 Windows 2003 Англійська C13NGEN 500 МБ IBM Lotus Domino Utility Server 8.0.1 Windows 2003 Англійська C18XPEN 466 МБ IBM Lotus Domino Messaging Server 7.0.2 Windows 2000 і 2003 Англійська C94QBEN 520 МБ IBM Lotus Domino Messaging Server 8.0 Windows 2003 Англійська C13NGEN 500 МБ IBM Lotus Domino Enterprise Server 7.0.2 Windows 2000 і 2003 Англійська C94QBEN 520 МБ IBM Lotus Domino Enterprise Server 8.0 Windows 2003 Англійська C13NGEN 500 МБ IBM Lotus Domino 8.0.2 для 32-розрядних систем Windows 2003 англійс кий C1K38EN 472 МБ IBM Lotus Domino 8.0.2 для 64-розрядних систем Windows 2003 Англійська C1K39EN 502 МБ

Наведені далі знімки екрану з покрокової інструкції по установці програми відносяться до сервера Enterprise Domino 8.0.1, встановленому на ОС Windows 2003 з пакетом оновлень 2 (SP2).

Докладні офіційні інструкції по установці сервера Domino і процесу настройки (без знімків екрану) наводяться в довідці адміністратора Lotus Domino 7 .

Детальний опис процедури установки

На малюнках 1 і 2 показані два вікна, які з'являються після запуску програми установки сервера Domino. У першому відображається URL-адресу пристрою, а в другому потрібно підтвердити, що ви приймаєте умови ліцензійної угоди на використання сервера Domino.

Малюнок 1. Сторінка вітання майстра установки з URL-адресою
Керівництво присвячено в основному установці IBM Lotus Domino на ОС Microsoft® Windows® Server; в ньому не розглядаються детально такі моменти, як відмінності в установці Domino на 32- і 64-розрядні версії ОС
Малюнок 2. Ліцензійна угода

Далі потрібно визначити, куди будуть встановлені програмні файли (рисунок 3) і файли даних (малюнок 4) Domino. Програмні файли і файли даних можна розмістити в різних каталогах і навіть на різних дисках, однак за замовчуванням каталог даних знаходиться в папці Domino.

Малюнок 3. Вибір каталогу установки
Малюнок 4. Вибір місця розташування файлу даних

Тепер необхідно вибрати встановлюється версію сервера Domino. У нашому прикладі ми вибираємо установку Domino Enterprise Server (див. Рисунок 5).

Малюнок 5. Вибір типу установки

Натисніть кнопку Next (Далі); у вікні (див. рисунок 6) буде відображатися хід установки Lotus Domino.

Малюнок 6. Індикатор, що відображає хід установки

По завершенні установки ви побачите останнє вікно майстра (див. Малюнок 7) з повідомленням про успішне завершення установки Lotus Domino.

Малюнок 7. Вікно з повідомленням про успішне завершення установки

Детальний опис процедури налаштування

Тепер, коли установка сервера Domino завершена, на робочому столі Windows з'явиться значок Domino. Двічі клацніть його, щоб запустити майстер настройки Domino; з'явиться запрошення програми настройки (див. малюнок 8).

Малюнок 8. Вікно вітання програми настройки

Встановлюваний сервер Domino буде називатися "FirstServer"; ім'я компанії в нашому випадку - "LotusIBM"; і оскільки це тестова среда, ім'ям домену Domino буде "Test". Іменем операційної системи Windows буде "Windows2003".

Так як ми демонструємо установку першого сервера, виберіть пункт "Set up the first server or stand-alone server" (Встановити перший сервер або ізольований сервер), а потім натисніть кнопку Next.

Малюнок 9. Вибір першого або додаткового сервера

Тепер вам буде запропоновано вибрати ім'я сервера (див. Малюнок 10). Попросту кажучи, ім'я сервера Domino не обов'язково має збігатися з ім'ям серверної ОС, проте було б розумно, щоб воно нагадувало про те, що це за сервер і які завдання він вирішує.

Пам'ятайте, що після вибору імені сервера Domino змінити його в подальшому буде складно.

Малюнок 10. Вибір імені сервера

Стаття IBM Support Technote № 1086045 під назвою "Рекомендації по привласненню імен серверів і доменів" містить додаткові інструкції з присвоєння імен серверів і доменів Domino, а також відомості про те, як можна змінити ім'я сервера Domino після завершення установки сервера.

Ім'я організації (Organization name) - це найчастіше назва вашої компанії; воно включається в повне ієрархічне ім'я користувачів і серверів, що реєструються пізніше (див. малюнок 11).

Малюнок 11. Вибір імені організації

Тепер, вибравши ім'я організації і досить складний пароль для cert.id, можна натиснути кнопку Customize (Налаштувати) для відображення додаткових параметрів. З'явиться вікно Advanced Organizational Settings (Додаткові параметри організації). Див. Малюнок 12.

Малюнок 12. Визначення структурних підрозділів (необов'язково)

Наприклад, якщо ваша компанія називається Acme, і у неї є дві філії, один на Східному, а інший на Західному узбережжі, можна створити додаткові структурні підрозділи (Organizational Units, OU), в яких можна далі визначати користувачів, сервери і групи. Структурні підрозділи необов'язково визначати зараз, звичайно їх реєструють після завершення установки першого сервера Domino. У нашому випадку натиснемо Cancel, щоб перейти до наступного вікна.

Нарешті, задамо ім'я домену Domino. У домен входять користувачі, сервери і групи, що знаходяться в одному каталозі або в одній адресній книзі. Введіть ім'я домену Domino і натисніть кнопку Next (див. Малюнок 13). (Після установки і запуску сервера Domino каталог Domino іноді називають по імені його файлу, Names.nsf.)

Малюнок 13. Вибір імені домену

Тепер створимо перший документ Person в каталозі Domino. Так як це єдиний подібний документ в новому файлі Names.nsf, він також буде служити обліковим записом адміністратора сервера Domino. Назвемо нашу обліковий запис ADMIN SYSTEM (див. Малюнок 14).

Малюнок 14. Визначення ідентифікатора адміністратора

Після реєстрації облікового запису ADMIN SYSTEM ідентифікатор зберігається як вкладення в файлі Names.nsf в документі Person. У нашому випадку встановимо також прапорець "Also save a local copy of the ID file" (Також зберігати локальну копію файлу ідентифікатора), щоб вказати інше місце розташування в мережі і створити резервну копію ідентифікатора.

Тепер необхідно визначити, які інтернет-служби надаватиме сервер: служби для браузерів, поштових інтернет-клієнтів або служби каталогів (див. Малюнок 15). Так як перший сервер домену також є сервером адміністрування, розумно обмежити його цією роллю і пізніше встановити додаткові SMTP- і поштові сервери для Web-клієнтів.

Малюнок 15. Вибір надаються сервером інтернет-служб

Проте, якщо даний сервер Domino буде єдиним у вашому домені, і, отже, йому доведеться виконувати ролі Web-сервера, SMTP-сервера і сервера адміністрування, необхідно вибрати всі три параметри. У нашому випадку залишимо встановленим тільки прапорець "Directory services (LDAP services)".

При натисканні кнопки Customize (Налаштувати) з'явиться вікно додаткових служб Domino, в якому можна додати або видалити служби Domino (див. Малюнок 16). При виділенні служби виводиться її короткий опис.

Малюнок 16. Додавання і видалення додаткових служб

Натиснемо Cancel, щоб повернутися до попереднього вікна (див. Малюнок 15).

В нашій серверної середовищі, як і в більшості призначених для користувача середовищ, протокол NetBIOS операційними системами не використовується, тому параметр NetBIOS over TCP / IP в поле "Enabled port drivers" можна відключити (див. Малюнок 17). Для цього потрібно натиснути кнопку Customize.

Малюнок 17. Параметри мережі

У вікні додаткових параметрів мережі (див. Малюнок 18) зніміть прапорець NetBIOS over TCP / IP.

Малюнок 18. Відключення протоколу NetBIOS

Зверніть увагу, що в поле "Enabled port drivers" тепер присутній тільки параметр TCP / IP (див. Малюнок 19).

Малюнок 19. Єдиний включений драйвер порту - протокол TCP / IP

Натисніть кнопку Next; з'явиться вікно безпеки сервера Domino (див. малюнок 20), в якому можна задати параметри списку контролю доступу, щоб обмежити доступ до створених на цьому сервері баз даних, а також створити групу "LocalDomainAdmins" для управління всіма базами даних. Залиште обидва цих параметра включеними (настройка за замовчуванням).

Малюнок 20. Налаштування параметрів безпеки сервера Domino

З'явиться вікно зведених відомостей (див. Малюнок 21), в якому будуть відображатися вибрані раніше параметри (ім'я сервера, його тип і т. Д). Підтвердіть ці параметри і натисніть кнопку Setup (Налаштувати).

Малюнок 21. Підтвердження параметрів, обраних в ході налаштування

Програма настройки закінчує створення і реєстрацію файлів і завершує роботу (див. Малюнок 22).

Малюнок 22. Завершення налаштування

Натисніть кнопку Finish (Завершити). На робочому столі з'явиться значок встановленого сервера Domino. Двічі клацніть його, щоб запустити Lotus Domino в перший раз.

Якщо відобразиться діалогове вікно, в якому запитується, чи запустити програму як службу або як додаток, можна вибрати будь-який варіант; проте в нашій демонстрації Lotus Domino 8.0.1 за замовчуванням запускається як служба.

Натисніть кнопку Next; при успішному запуску сервера Domino з'явиться вікно командного рядка як на малюнку 23.

Малюнок 23. Вікно командного рядка, що з'являється після успішного запуску

Пошук та усунення несправностей в ході установки або настройки сервера Domino.

Якщо з якоїсь причини установка сервера Domino завершитися невдало і буде виведено повідомлення про помилку, обов'язково інвентаризують її. Ви можете шукати по Web-сайту Domino Support, ввівши в поле пошуку ключові слова з повідомлення про помилку, щоб знайти документ, в якому наводяться інструкції щодо усунення цієї помилки.

Якщо пошук не увінчався успіхом, перш за все потрібно усунути будь-які фактори, які можуть впливати на середу установки Domino.

 • Ви працює локально або віддалено? Якщо ви намагаєтеся встановити ПО віддалено, спробуйте увійти безпосередньо на сервер або звернутися до нього за допомогою іншої програми віддаленого доступу. Якщо ж ви працюєте безпосередньо в операційній системі сервера, перевірте права облікового запису, яка використовувалася для входу в ОС, щоб переконатися, що ця обліковий запис має дозвіл на установку програмного забезпечення.
 • Тимчасово зупиніть або видаліть всі продукти або служби сторонніх виробників, які можуть вплинути на роботу сервера Domino, наприклад антивірусні програми, програми резервного копіювання та фільтри небажаної пошти, і спробуйте знову запустити програму.

Установка і настройка додаткового сервера Domino в існуючому домені

У нашому прикладі ми додаємо додатковий сервер Domino в окрему ОС Windows, підключену по мережі до існуючого сервера Domino. Установка додаткового сервера в існуючому домені Domino аналогічна установці нового сервера на ОС, проте в процесі настройки сервера існують відмінності.

Перш за все потрібно запустити клієнт адміністрування і зареєструвати новий ідентифікатор сервера. При реєстрації нового сервера переконайтеся, що ім'я нового server.id відрізняється від старого, якщо збереження виконується в мережеве розташування. В іншому випадку ідентифікатор першого сервера може бути перезаписан.

Оскільки процеси установки одиночного і додаткового сервера Domino збігаються, перейдемо відразу до налаштування сервера Domino. Зображення відносяться до сервера Enterprise Domino 8.0.1, встановленому на ОС Windows 2003 з пакетом оновлень 2 (SP2).

Спочатку двічі клацніть новий значок Domino на робочому столі (з'явиться запрошення програми настройки сервера Domino як на малюнку 8) і натисніть кнопку Next.

У вікні, показаному на малюнку 24, виберіть перемикач "Set up an additional server" (Налаштувати додатковий сервер), а потім натисніть кнопку Next.

Малюнок 24. Налаштування додаткового сервера

Виберіть параметр "The server ID file is stored on a floppy disk, CD or network drive" (Файл ідентифікатора сервера зберігається на дискеті, компакт-диску або на мережевому диску), щоб вказати розміщення ідентифікатора сервера в мережі (див. Малюнок 25). Якщо ж ідентифікатор другого сервера Domino зберігається в документі Server в файлі Names.nsf, виберіть параметр "The server ID file is stored in the Domino Directory" (Файл ідентифікатора сервера зберігається в каталозі Domino). Натисніть кнопку Next.

Малюнок 25. Визначення розташування ідентифікатора сервера

При виборі дійсного ідентифікатора сервера ім'я другого сервера з'явиться в недоступному для введення даних поле Server name (Ім'я сервера) вікна "Provide the registered name of this additional Domino server" (Введіть зареєстроване ім'я додаткового сервера Domino). Див. Малюнок 26.

Малюнок 26. Зареєстроване ім'я

У наступному вікні потрібно залишити обраним тільки параметр "Directory services (LDAP services)" (Служби каталогів - служби LDAP), якщо тільки не потрібно спеціально включити Web-доступ або служби SMTP (див. Малюнок 27). Натисніть кнопку Next.

Малюнок 27. Включення тільки служб каталогів (LDAP)

Далі натисніть кнопку Customize у вікні мережевих налаштувань Domino, щоб включити тільки порт TCP / IP на цьому сервері (див. Малюнок 28).

Малюнок 28. Включення тільки порту TCP / IP

Так як ми налаштовуємо новий сервер в існуючому домені, програмою настройки потрібні відомості про основне сервері Domino, тобто ім'я іншого сервера Domino (Other Domino server name) і додатковий мережеву адресу (Optional network address). Див. Малюнок 29. Майте на увазі, що хоча мережевий IP-адреса вважається необов'язковим параметром, краще його вказати, якщо є така можливість.

Малюнок 29. Системні бази даних для цього сервера Domino

При установці вторинного сервера Domino проблеми найчастіше виникають, коли новий сервер намагається підключитися до основного. Якщо сервер не може виконати підключення навіть коли вказаний IP-адреса основного сервера, скопіюйте файл Names.nsf на жорсткий диск локального сервера, включіть параметр "Get system databases from CD or other media" (Отримати системні бази даних з компакт-диска або іншого носія ), а потім вкажіть програмі установки нового сервера локальне розташування файлу Names.nsf.

У наступному вікні необхідно вказати тип каталогу Domino для сервера (див. Малюнок 30). Якщо не змінювати обраний за замовчуванням параметр "Set up as a primary Domino Directory" (Налаштувати як основний каталог Domino), весь файл Names.nsf буде розміщений локально на цьому сервері. Без вагомої причини міняти цей встановлений за замовчуванням параметр не слід. Натисніть кнопку Next.

Малюнок 30. Визначення типу каталогу Domino

Наступні чотири вікна - такі ж, як при установці першого сервера. Аналогічно, при першому запуску Domino за допомогою значка на робочому столі потрібно визначити, чи запускати програму як службу або як додаток.

Domino 8.0.1 за замовчуванням запускається як служба, і буде виведено таке ж вікно командного рядка, як при запуску сервера Domino в якості першого сервера.

Пошук та усунення несправностей в ході установки або настройки вторинного сервера Domino.

Пошук та усунення несправностей під час установки або настройки вторинного сервера в домені Domino аналогічно відповідним процедурам для першого сервера; для отримання цих відомостей можна звернутися ресурсів з розділу "Усунення неполадок в ході установки або настройки сервера Domino".

Як і раніше, при усуненні неполадок слід виключити якнайбільше змінних факторів і спробувати зупинити всі служби, робота яких може перешкодити "чистої" установки сервера Domino. Крім того, потрібно перевірити наступне:

 • Так як цей сервер повинен також мати можливість підключатися до основного сервера по мережі, переконайтеся, що в операційній системі включена підтримка протоколу TCP / IP і що можна підключитися до іншого сервера на рівні ОС, наприклад за допомогою команди "ping".
 • Потрібно також переконатися, що будь-які брандмауери або пристрої мережевої маршрутизації, розташовані між цими серверами, дозволяють передачу даних на порту тисячі триста п'ятьдесят дві (це порт за замовчуванням для Domino і Notes).

Оновлення сервера Domino

До сих пір ми демонстрували тільки процес виконання повної установки Domino на операційну систему, в якій раніше не були встановлені продукти Domino. При оновленні базових версій Lotus Domino, наприклад при оновленні з версії 6.5.x до 7.0.x або з Domino 7.0.x до 8.0.x, потрібно перезапис каталогів установки сервера Domino і оновлення файлів.

Процес оновлення до нової базової версії Domino розглядається в багатьох публікаціях з серії IBM Redpapers і IBM Redbooks, останні з яких називаються "Оптимальні методики поновлення Lotus Notes і Domino 7 Enterprise" и "Посібник із розгортання IBM Lotus Notes і Domino 8" .

додаткові поновлення

Додаткове оновлення - це оновлення до наступної версії, номер якої відрізняється останньою цифрою, наприклад оновлення з Domino 6.5.3 до Domino 6.5.4. Спочатку додаткові поновлення представляли собою головним чином набори виправлень, однак починаючи з Domino 7.0.3, нові функції і можливості включаються не тільки в базові версії, але і в додаткові оновлення.

Нижче наведено неповний список додаткових оновлень.

Ім'я: ОС Мова Номер продукту Розмір Додаткове оновлення з IBM Lotus Domino Server 7.0.0 до 7.0.1 з пакетом виправлень 1 (Fix Pack 1) Windows 2000 і 2003 Англійська C90CSNA 21 МБ Додаткове оновлення з IBM Lotus Domino Server 7.0.2 до 7.0 .3 Windows 2000 і 2003 Англійська C185LEN 368 МБ Додаткове оновлення з IBM Lotus Domino Server 8.0 до 8.0.1 Windows 2003 Англійська C1A62EN 355 МБ

Для установки додаткового поновлення на сервер Domino необхідно спочатку завершити роботу існуючого сервера Domino, а потім двічі клацніть виконуваний файл для запуску програми установки.

Прочитайте ліцензійну угоду, виберіть "I accept" (Приймаю) та натисніть кнопку Next (див. Малюнок 31).

Малюнок 31. Ухвалення ліцензійної угоди

У спадному меню на екрані запрошення виберіть місце розташування файлів даних (див. Малюнок 32); натисніть кнопку Next.

Малюнок 32. Вибір місця розташування файлу даних

Програма установки продовжить оновлення, його хід буде відображатися індикатором, а потім з'явиться вікно з повідомленням про успішне завершення установки.

Найчастіше неполадки в процесі додаткового оновлення відбуваються при спробі встановити його на сервер Domino, на якому встановлено виправлень. При появі повідомлення про неправильну контрольної сумі (checksum failure) або неправильної версії (incorrect version) переконайтеся, що на сервер Domino не встановлені виправлення, а потім спробуйте ще раз додаткового оновлення.

Ще одним способом поновлення сервера Domino, якщо виконати додаткове оновлення не вдається або потрібно оновити програмне забезпечення відразу на кілька версій (наприклад, з версії 6.5.3 до 6.5.6), є завантаження повної версії Domino.

Процедура аналогічна описуваної в публікаціях із серії IBM Redpapers і IBM Redbooks, які згадувалися на початку розділу.

Для видалення додаткового поновлення двічі клацніть виконуваний файл, який використовувався для його установки, і дотримуйтесь інструкцій на екрані.

Установка пакета виправлень

Нижче наведено неповний список пакетів виправлень.

Ім'я: ОС Мова Номер продукту Розмір Пакет виправлень 2 (Fix Pack 2) для IBM Lotus Domino Server 6.5.5 Windows NT, 2000, 2003 Англійська C97E6EN 27 МБ Пакет виправлень 3 (Fix Pack 3) для IBM Lotus Domino Server 6.5.5 Windows NT, 2000, 2003 Англійська C10LSEN 28 МБ Пакет виправлень 1 (Fix Pack 1) для IBM Lotus Domino Server 6.5.6 Windows 2000 і 2003 Англійська C118QEN 2 МБ Пакет виправлень 3 (Fix Pack 3) для IBM Lotus Domino Server 6.5.6 Windows 2000 і 2003 Англійська C1D60EN 12 МБ Пакет виправлень 1 (Fix Pack 1) для IBM Lotus Domino Server 7.0.2 Windows 2000 і 2003 Англійська C97GDEN 18 МБ Пакет виправлень 2 (Fix Pack 2) для IBM Lotus Domino Server 7.0.2 Windows 2000 і 2003 Англійська C11AQEN 20 МБ Пакет виправлень 3 (Fix Pack 3) для IBM Lotus Domi no Server 7.0.2 Windows 2000 і 2003 Англійська C185RZZ 22 МБ

При установці пакетів виправлень, наприклад пакета виправлень Domino 6.5.3 FP1 на версію 6.5.3, також потрібно завершити роботу сервера Domino, перш ніж запускати виконуваний файл виправлення.

Вікна, які виводяться при установці пакету виправлень Domino, аналогічні вікнам, які видає в ході додаткового оновлення. У першому вікні пропонується прийняти умови ліцензійної угоди та натиснути кнопку Далі, у другому потрібно вказати, де знаходяться файли Domino і чи потрібно туди встановлювати пакет виправлень. Третє вікно інформує про заміщаються бібліотеках DLL і відображає хід установки, а останнім повідомляє про успішне її завершення.

Видалення пакета виправлень також не представляє складності; просто двічі клацніть виконуваний файл, а потім, при появі відповідного вікна, виберіть попередню версію Lotus Domino, до якої слід повернутися (див. малюнок 33).

Малюнок 33. Вибір версії, до якої потрібно повернутися

Установка окремого виправлення

Окремі виправлення випускаються IBM для усунення конкретної помилки. Вони створюються під певну версію Domino і певну ОС і можуть бути встановлені тільки на них. В силу своїх особливостей окремі виправлення недоступні через Web-сайт Passport Advantage; отримати їх можна, тільки звернувшись безпосередньо до служби підтримки Domino.

Якщо є така можливість, набагато краще виконувати оновлення Domino за допомогою пакета виправлень, а не окремого виправлення, оскільки пакети виправлень усувають більшість відомих помилок і одночасно вирішують кілька проблем.

Процес установки окремого виправлення аналогічний установці пакета виправлень: спочатку потрібно зупинити сервер Domino, потім запустити виконуваний файл, а потім натискати кнопку Далі. У даній демонстрації використовується пакет виправлень, написаний спеціально для Domino 6.5.3 FP1 і ОС Windows.

Вікна, які відображаються в процесі установки окремого виправлення Domino, майже такі ж, як при установці додаткового оновлення та пакета виправлень.

У першому вікні пропонується прийняти умови ліцензійної угоди та натиснути кнопку Далі, у другому потрібно вказати, де знаходяться файли Domino і чи потрібно туди встановлювати пакет виправлень. Третє вікно інформує про заміщаються бібліотеках DLL і відображає хід установки, а останнім повідомляє про успішне її завершення.

ПРИМІТКА: Після установки окремого виправлення оновити Lotus Domino за допомогою наступного пакета виправлень неможливо, поки окреме виправлення не буде видалено. Процес видалення аналогічний процесу установки: потрібно запустити виконуваний файл виправлення, вибрати попередню версію Domino і натиснути кнопку Далі.

Висновок

Якщо ви займаєтеся адмініструванням Lotus Domino відносно недавно, сподіваємося, що даний технічний документ допоможе знайти відповіді на конкретні питання з встановлення та оновлення Domino. Тим не менш, це не всеосяжне керівництво; більш докладні відомості можна почерпнути, ознайомившись з джерелами, перерахованими в наступному розділі.

Ресурси для скачування

Схожі тими

Підпішіть мене на ПОВІДОМЛЕННЯ до коментарів

Ви працює локально або віддалено?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью