• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Робота на графічному планшеті Intuos4 в Corel Painter або як я відмовився від мишки

Автор: Вазген Папян

Поява четвертої серії планшетів Wacom Intuos стало для мене головною новиною березня. Шалено хотілося спробувати один з них в дії. Вирішивши, нарешті, розлучитися зі своїм стареньким Intous'ом 2, на виручені від продажу гроші (звичайно, довелося додати) я придбав новий планшет розміру M. Після тижня спілкування з ним, поспішаю поділитися з вами враженнями. Для повноти картини, думаю, варто згадати, що в основному я займаюся веб-дизайном, а у вільний час люблю малювати.

Отже, з самого початку.

Подивився.

Зовнішній вигляд стильний, вивірений, злегка футуристичний. Зрозуміло, що це далеко не найголовніше, але планшет виглядає настільки добре, що не відзначити це не можна. Одним словом, радує око.

Взяв в руки.

Дуже добротна збірка. Злегка погнувши, скрипу практично не почув. Планшет начебто монолітний, настільки здається міцним.

Підключив.

Те, що планшет розрахований і на правшів, і на лівшів (його потрібно тільки перевернути), думаю, знають всі. А ось те, що роз'єми USB вирішені дуже цікаво, буде очевидно не відразу. На планшеті їх два, причому один з них прихований заслінкою, яка захищає його від пилу. Варто пересунути плоский повзунок на дні інструменту, як відкриється другий роз'єм, і закриється перший. Знову ж, зроблено для зручності і праворуких, і ліворуких, щоб не заважав провід.

Ах да, з установкою драйверів проблем не помітив.

Взяв в руку перо.

Перо мого старого Intuos'а здавалося мені вкрай зручним. Нове перо не менш комфортно лежить в руці. Дуже сподобалося, що воно має розширення під кінчики пальців. Підставка для пера настільки зручна, настільки стійка, що навіть на моїй стільниці, встановленої під кутом, перо завжди було на місці. Заховані в підставці наконечники з кільцем - мега-вдале рішення.

Малюю.

Нарешті, запустив Painter. Відчуваю, що в руці майже олівець, а малюю майже на папері, особливо якщо врахувати, що в Painter 11 з'явився вельми реалістичний олівець. У порівнянні з «пластиковими» почуттями при роботі на другому Intuos'е, новий планшет здається в цьому плані великим кроком вперед.

Відчуваю рівні тиску.

Мінімальний тиск в 1 грам теж позитивно позначається на роботі. Я реально відчув, що тепер, при аналогічних настройках, на новому планшеті малювати помітно легше (з точки зору фізичних зусиль). А ось 2048 рівня тиску, на мій погляд, це чисто маркетингова величина. Мені ніколи не вдавалося відчути значною для якості малюнка різницю між 256 ступенями на моєму планшетному ПК (в ньому використовується технологія Penabled від Wacom`а) і будь-яким іншим професійним планшетом. Те, що малювати стало легше, так, згоден; а ось що збільшена кількість рівнів тиску щось дає, навряд чи. По крайней мере, мені.

Про ExpressKeys.

На другому Intuos'е мені завжди не вистачало клавіш ExpressKeys. На новому планшеті їх море, налаштовуються дуже гнучко. Можна, в принципі, взагалі при малюванні клавіатуру не використовувати. Спершу клавіші можуть здатися дуже тугими. Але через тиждень використання планшета, я до цього звик і розумію, що це зроблено для того, щоб виключити випадкові натискання.

Помітив, що нижній четвіркою клавіш користуватися не дуже зручно. При моєму середньому розмірі руки, моєї посадці і планшеті формату М, при використанні нижніх клавіш кисть доводиться неприродно згинати або опускати лікоть. Тому я призначив на нижні ExpressKeys самі малозатребуваним функції. Та й, відверто кажучи, стільки клавіш не потрібно, але приємно, що вони є.

В кінці цієї замітки я покажу, як використовую ExpressKeys

Про сенсорному кільці.

Це, мабуть, найяскравіший елемент нової серії. Працює просто. Кільце управляє максимум чотирма функціями. Переключаються функції натисканням кнопки в центрі. Один з чотирьох світлодіодів показує, яка з функцій активна. Але найголовніше, на мій погляд, що функцій не обов'язково має бути чотири. Драйвер планшета дозволяє управляти кільцю і двома; інші просто пропускаються, їх нібито й немає. Мені наприклад, двох більш ніж достатньо (zoom і розмір кисті). А постійно перемикатися між чотирма - утомливо.

Дуже шкода, що мій улюблений Painter не має «гарячих» клавіш для обертання полотна за годинниковою стрілкою і проти. Сам інструмент викликається клавішами Alt + пробіл, але щоб обертати полотно, доведеться користуватися пером. Сподіваюся, в наступній версії програми це виправлять, і ми зможе обертати полотно кільцем так само легко, як це робить Фотошоп.

Про круговому меню.

Від цього меню може закрутиться голова. Воно дуже гнучке і потужне. Являє собою коло з восьми секторів. Викликається однією з ExpressKeys. На кожен сектор можна призначити будь-які гарячі клавіші або навіть дочірнє круговий меню. Уявіть, один з секторів назвемо «Opacity» і припустимо, що він буде викликати інше дочірнє круговий меню. У цьому дочірньому круговому меню, на кожен його сектор, призначимо натискання клавіш 1, 2, 3, 4 і т.д. У підсумку, це зручний спосіб упорядкування прозорістю кисті. Просто і зручно. Не потрібно тягнутися до клавіатури або тягнути перо вгору до повзунка. Все під рукою. Мінімум зайвих рухів.

Те ж саме можна організувати і для управління шарами, операціями з меню «Edit» і т.д. Варіантів дійсно дуже багато. Обмежені тільки можливостями програм, які ви використовуєте. Нижче я покажу, як круговий меню організовано у мене.

Про «режимі точності».

Дуже сподобалася ця функція. Утримуючи клавішу «Режим точності», широко і швидко розмахуючи пером по планшету, ви побачите, що кисть на екрані рухається повільно і з низькою амплітудою. Це зручно при штриховке і опрацювання дрібних деталей малюнка.

Про розмір.

У мене стандартний монітор із співвідношенням сторін 3: 4. Широкоформатний планшет відмінно з ним спрацювався. Якихось видимих ​​спотворень через різницю пропорцій, я не помітив. Сам формат «М» мені здався золотою серединою - не великий і не маленький. Хоча для художників, які звикли до широких мазків, він буде явно замалий.

В цілому.

Хоча ціни на продукцію компанії Wacom в Європі і Україні в умовах економічної кризи здаються дещо завищеними, я не пошкодував про витраченої сумі. Це все-таки професійний інструмент, він за визначенням не може коштувати дешево.

Власникам третє Intous'ов давати поради про зміну планшета не буду, бо не маю досвіду роботи з ними. Адже з одного боку, у вас вже є сучасний професійний інструмент з ExpressKeys, приємним дизайном і високою точністю. Але з іншого боку, нове круговий меню, сенсорне кільце, знижений поріг тиску в один грам можуть зробити вашу роботу зручніше і швидше. Тут є над чим замислитися.

А якщо ви все таки зважитеся на оновлення свого планшета, не пошкодуйте часу на ретельну настройку інструменту. Тільки після неї можна повністю розкрити потенціал всіх нововведень, максимально оптимізувати роботу і навіть повністю відмовитися від миші. Хоча для повного розкриття потенціалу нових планшетів ще є над чим попрацювати - під час знайомства з планшетом я утвердився в думці, що в сучасних графічних редакторах інтеграція з четвертим поколінням поки ще недостатньо повна. Упевнений, це тимчасове явище.

Мої налаштування планшета під Corel Painter

Кому-то, можливо, будуть цікаві мої настройки. Нижче ви можете ознайомитися з ними. Але хочу зауважити, що це лише один з тисячі варіантів, зручний саме для мене. А так, все залежить від вашого стилю роботи.

ПЕРО: на нижній кнопці «гойдалок» у мене призначено «ALT» для семпліювання кольору, а на верхній - пробіл, для навігації по малюнку.

ПЕРО: на нижній кнопці «гойдалок» у мене призначено «ALT» для семпліювання кольору, а на верхній - пробіл, для навігації по малюнку

ExpressKeys:

ExpressKeys:

Зверху вниз:

круговий меню

Скасування CTRL + Z. Використовую досить часто.

Обертання полотна ALT + пробіл. Працює прямо з режиму кисті.

Зум в 100% CTRL + 1

Режим точності. Вважаю його дуже корисним.

Вільне зміна розміру кисті ALT + CTRL. Використовую, якщо хочу сильно збільшити або зменшити кисть.

Отзеркаліть горизонтально CTRL + ALT + H. Цього клавіатурного скорочення за замовчуванням Painter не має. Але в налаштуваннях програми можна призначити будь-яку вільну комбінацію. Edit => Preferences => Customize keys => розкрийте Edit => знайдіть в ньому Flip Horizontal => натисніть ваше клавіатурне скорочення => OK. А потім призначити цю комбінацію на одну з ExpressKeys.

Підігнати малюнок під розмір вікна CTRL + 0.

Сенсорне кільце:

1. Zoom in / out. CTRL + / CTRL-

2. Розмір кисті] і [.

Круговий меню: тут, мабуть, просто приведу скріншоти

Круговий меню: тут, мабуть, просто приведу скріншоти

ЯК Я ВІДМОВИВСЯ ВІД МИШІ.

У студентську пору мені часто доводилося до пізньої ночі засиджуватися перед комп'ютером. Це жахливо дратувало мою сестричку. Оскільки ми жили в одній кімнаті, звуки клікати миші заважали їй заснути.

Одного разу, у моєї бездротової миші сіли батарейки. Запасних не виявилося. На дворі першій годині ночі. Всі магазини закриті. А роботу треба було виконати чималу.

Часто, малюючи на планшеті, мені доводилося кидати перо і брати в руки мишу, щоб перевірити пошту, зробити музику тихіше або відповісти на повідомлення ICQ. А потім знову брати перо, трохи порисувавши, знову кидати його, хапати миша і т.д. «Як це неправильно, незручно!» - думав тоді я.

Іншими словами, образ і претензій до миші у мене накопичилося достатньо. В один прекрасний день я вирішив, що пора зробити остаточний вибір між мишею і пером. Як нескладно здогадатися з назви замітки, я вибрав останнє.

По-перше, перо не клацає. Воно, при бажанні, взагалі може бути практично безшумним. У стандартному наборі Intuos 4 є гнучкий (flex) наконечник. З ним пересування пера по планшету стають нечутними для оточуючих.

По-друге, перо без батарейок. Поширюватися не буду, тут все ясно.

По-третє, настройки драйвера планшета дозволяють перу працювати в режимі миші. Аби не заглиблюватися в деталі, це робиться наступним чином. У круговому меню на один з його секторів призначте режим миші, а на іншій - режим пера. Зайшли в Фотошоп - вибрали перо, блукаєте по Інтернету - до ваших послуг режим миші. На мій погляд, це найпростіше і дуже зручне рішення. Хоча і проміжне. Я все-таки вважаю за краще завжди працювати в режимі пера. І ось чому.

У Windows Vista є корисна функція управління жестами пера. Провели різко курсором вертикально знизу-вгору - перегорнув сторінку, горизонтально зліва-направо - і все одно, що натиснули кнопку «назад» в браузері. Спробувавши раз, ви зрозумієте, наскільки більш природною може бути робота за комп'ютером. Налаштування жестів можна знайти в пункті «Перо і пристрої введення» Панелі управління. Поексперементіруйте - будете приємно здивовані і засмучені, що не знали про це раніше (якщо не знали). У режимі миші жести пером не працюють.

Однак існує маленька складність. На початку шляху міграції з миші на перо, багатьом користувачам буває складно проводити подвійні кліки. Ймовірно, ви будете кілька разів намагатися відкрити один нещасний файл або випадково перенесете одну папку в іншу. Якщо ви емоційна особистість, виникне навіть елемент злості й обурення. Але тут я відразу згадую свою бідну маму, якій стійкий навик подвійного кліка мишею дався далеко не відразу. Але з часом рука стає твердіше, поліпшується координація кисті і пальців. Проблема зникає. Тому не впадайте у відчай, навик прийде, а працювати стане набагато комфортніше. На худий кінець, використовуйте кнопку «режим точності». Або призначте на нижню кнопку-гойдалку функцію подвійного клацання. Це допоможе вам стовідсотково потрапити в потрібне місце.

Думаю, слід коротко описати налаштування мого планшета. Безумовно, такі «важкі» програми як Фотошоп, Ілюстратор, Майя і т.д. вимагають індивідуальних налаштувань для кожного з них. А ось для всіх інших можна створити загальну схему. Саме про неї і піде далі мова.

Перо.

Тут у мене нижня кнопка «працює» подвійним кліком, а верхня замінює клацання правою кнопкою миші.

круговий меню

Я активно використовую круговий меню. На скріншоті, в принципі, видно його структура, але коротко її прокоментую.

На скріншоті, в принципі, видно його структура, але коротко її прокоментую

1) CMD. Ця група має підміню. Є налаштованої за замовчуванням. Я тут нічого не міняв. По суті, це самі частоїспользуємиє клавіатурні комбінації. Вирізати, вставити, знайти, скасувати і т.д.

2) Підменю Soft і CG Soft. Просто викликають різні програми. Для зручності я розділив їх на дві групи. Знову ж дуже швидко і завжди під рукою.

3) Files. Сюди я заношу найбільш актуальні для мене файли. Наприклад, книги які читаю. Або якісь довідники, які часто прігождаются в процесі роботи.

4) Текст. Багатьом з нас часто доводиться забивати у всілякі форми одні й ті ж дані, такі як електронний ящик, ПІБ, адреса, нік і багато інших. Щоб прискорити цей процес, я призначив на одне з підменю всі ці важливі дані. Це здорово економить час. Наприклад, нехай один із секторів кругового меню вводить за вас ваш імейл. Для цього виберіть сектор. У його «функціях» виберіть «натискання клавіші» і далі наберіть вашу адресу. Ви можете ввести не більше 63 символів.

img style = "vertical-align: middle; margin: 5px;" src = "/ pub / lessons_review / opacity9.jpg" alt = "" width = "600" height = "657" />

5) Media. Це підміню за замовчуванням управляє відтворенням ауді / відео файлів. Не став нічого змінювати.

Ще мені б хотілося на одне з підменю призначити відкриття кожного з моїх жорстких дисків. Але поки цього зробити не можна - драйвер планшети не підхоплює ярлики при виборі функції «відкрити / запустити». Пробував досягти цього шляхом використання скорочення WinKey + 1 (2, 3, 4 і т.д.) для виклику дисків з області швидкого запуску, але клавішу WinKey драйвер теж не підхоплює.

ExpressKeys

Верхні ExpressKeys я використовую, в основному, для браузерів. Тому тут є «Назад», «Вперед» і відкриття нової вкладки у вікні браузера (CTRL + T). Також в верхньому ряду присутній виклик кругового меню.

Нижні ExpressKeys виконують не такі частоїспользуємиє функції, як «Згорнути всі вікна» і «Перемикання між додатками». Я також часто використовую калькулятор. Ще частіше ввожу свій імейл у всілякі форми авторизаций. Тому, як і в випадку кругового меню, я призначив на найостаннішу кнопку комбінацію клавіш мого поштової скриньки. Зручно і швидко.

Я б із задоволенням «повісив» на одну з ExpressKeys виклик «Мого комп'ютера», але в поточній версії драйверів мені це не вдалося. Справа в тому, що «Мій комп'ютер» в MS Windows викликається поєднання WinKey (клавіша з логотипом Windows) + E. Здавалося б, проблем немає. Виберіть в налаштуванні будь-який з ExpressKeys варіант «Натискання кнопки ...» і, власне, все. Але драйвер планшета чомусь не реагують на натискання WinKey. А жаль. З нею існує безліч корисних комбінацій.

Сенсорне кільце:

Мій улюблений браузер Опера має відмінну функцію зміни масштабу сторінки. У мережі безліч сторінок з дрібним текстом, тому цією функцією доводиться часто користуватися. Викликається клавішами «+» або «-». Дуже зручно «повісити» її на сенсорне кільце.

Крім функції масштабу, кільце у мене також використовується для прокрутки тексту.

Крім функції масштабу, кільце у мене також використовується для прокрутки тексту

Варіантів дуже і дуже багато. Просто включите на півгодини фантазію і розробіть зручну саме для вас систему налаштувань пера і планшета. Постарайтеся повністю використовувати потенціал кругового меню. Воно може багато чого. Викликати додатки, керувати програвачами, призначати «гарячі клавіші» і т.д. І хоча ця замітка писалася з оглядкою на четверте покоління Intuos'ов, досягти максимальної гармонії при роботі з комп'ютером можна на будь-якому іншому планшеті від Wacom'а.

Удачі вам!

На завершення свого оповідання приведу кілька прикладів своїх робіт, виконаних на планшеті Wacom:

На завершення свого оповідання приведу кілька прикладів своїх робіт, виконаних на планшеті Wacom:

Повернутися до списку

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью