• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Робота з Xiaomi Mi Home - особистий досвід, настройка, нюанси

 1. Де купити?
 2. Сценарії

Привіт, друзі

Вирішив написати щось на зразок огляду, в якому зведу всі свої знання по роботі з додатком для управління розумного будинку - Xiaomi Mi Home. Щось вдалося почерпнути в профільних форумах, більшість знань видобуто методом проб і помилок. Буду радий обговоренню - думкам, коментарям і постараюся відповісти на питання

Де купити?

Gearbest Aliexpress

Таблиця (Оновлюється) по екосистемі Xiaomi

установка


Для початку необхідно зареєструвати Mi account, якщо раптом у вас його ще немає, то йдемо сюди і реєструємо. Вважаємо що він у вас вже є.
Моя особиста думка - ставити краще оригінальну версію з Google Play . Якщо Ви встановлюєте програму ОБОВ'ЯЗКОВО вибирати регіон - материковий Китай, мова - англійська.

Привіт, друзі  Вирішив написати щось на зразок огляду, в якому зведу всі свої знання по роботі з додатком для управління розумного будинку - Xiaomi Mi Home

Якщо все ж вам хочеться мати локалізірованую версію - то можу рекомендувати додаток перекладене проектом multirom.me, актуальну версію можна скачати - тут . Регіон - так само необхідно вибрати Китай, мова - за замовчуванням.

Регіон - так само необхідно вибрати Китай, мова - за замовчуванням

Після того як встановлено додаток Mi Home - можна підключати пристрої зі складу екосистеми Xiaomi. Всі пристрої можна розділити на 2 типу - ті, які працюють самостійно, і ті, яким потрібен шлюз Xiaоmi Gateway - ці пристрої працюють зі спеціального протоколу Zigbee. Про підключення різних пристроїв я вже розповідав в їх оглядах, тут я буду більше приділяти уваги загальних питань роботи з додатком Mi Home.

Трохи раніше я згадав про те, що рекомендую ставити офіційний додаток і англійську мову. Прийшов час розповісти чому. Справа в тому, що в локалізованому додатку, російську мову встановлений замість китайського - якщо в основних вікнах, настройках - все красиво і зрозуміло, то варто копнути трохи глибше - наприклад в сценарії, без яких робота розумного будинку неможлива, і ми натикаємося на китайський. І все одно доведеться перемикатися на англійську. Як приклад - скріншоти з вікна сценарієм шлюзу Xiaomi - зліва локалізованого додатки, в центрі - офіційного. До речі офіційні плагіни - так само в більшості своїй - англійські, поки єдиний виявлений мною не перекладений плагін - wi-fi розетка - справа.

За замовчуванням вікно пристроїв додатки Mi Home - має вигляд списку, в якому виведені всі підключені пристрої. При натисканні на пристрій - запускається його плагін, або вікно управління - так як окремі плагіни є не у всіх пристроїв системи. Якщо плагін не встановлено - він автоматично скачується. Натиснувши кнопку у верхньому лівому кутку, і вибравши в меню тип відображення - Сітка (Grid) - ми перемикаємо додаток в режим пульта дистанційного керування розумним будинком. Всі пристрої відображаються у вигляді окремих «клітинок», в яких відображаються їх показання, або стан. Наприклад датчики температури / вологості мають дві клітини - з температурою і вологістю, а шлюз Сяомей - три клітини, управління радіо, підсвічуванням і сигналізацією. Вибудувати ці клітини можна просто натиснувши і не опускаючи пересунути пальцем.

Вибудувати ці клітини можна просто натиснувши і не опускаючи пересунути пальцем

Тепер що стосується плагінів. Навіть якщо у вас встановлена ​​офіційна версія програми - це не є перешкодою для русифікації плагінів пристроїв. Найскладніше що для цього потрібно - root права на вашому смартфоні / планшеті. Так ми говоримо про Android - IOS поки я не чіпаю, тому що немає на чому експериментувати. Буває русифікації і без root - наприклад ось цей спосіб . Але мені здається що отримати root - простіше, швидше і корисніше.

Всі плагіни пристроїв - є окремими файлами, з розширенням apk - по суті кожен з них окремий додаток, але кероване основним додатком Mi Home. Всі плагіни складаються в спеціальну папку, повний шлях до неї - /data/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk - далі йде список папок з назвами з тризначного номера. Наприклад розумний подовжувач - 150, шлюз - 108 і т.п. На вашому пристрої будуть знаходиться тільки папки тих пристроїв що у вас є.

Для їх русифікації їх потрібно просто замінити. Я використовую плагіни звідси , Все зручно розписано і актуально.

Для того щоб потрапити в папку з плагінами - нам і потрібні root права, так як це системна область. Крім цього потрібно додаток - я використовую Root Explorer за допомогою якого і перезаписувати файли. Додаток має дві незалежних вкладки - на прикладі це папка з плагінами mpk і друга - папка Download, куди викачуються плагіни.

Тепер поговоримо і вкладці Profile (Мій кабінет) додатки Mi Home. Тут є кілька важливих і корисних кнопок, які вам здорово можуть прігодітся-

Automation (Автоматизація) - Це список ВСІХ ваших смарт-сценаріїв, і так же стан їх активності на даний момент - перемикач праворуч. За допомогою цього перемикача можна активувати або деактивувати будь-який сценарій.

Share (Поділиться) - в цьому меню ви можете дати доступ до будь-якого зі своїх пристроїв іншій людині - на інший mi account. У цьому випадку на іншому пристрої так само потрібно встановити Mi Home і зареєструвати mi account. Зі списку пристроїв (видно до якого вже є доступ, а до якого немає) - натискаєте на потрібну вводите ID іншого аккаунта. Власник іншого аккаунта отримує повідомлення про те, що йому надано доступ на пристрій, приймає його і може ним керувати.
Так само є функція Family (Моя сім'я) - додавши mi account члена сім'ї туди, ви забезпечите йому доступ відразу до всіх пристроїв розумного будинку.

ОБМЕЖЕННЯ - Розшарені пристроями можна керувати, але не можна створювати сценарії. Це можна тільки з головного пристрою.

МОЖНА один mi account використовувати одночасно на різних пристроях. У момент написання огляду - у мене під руками два смартфона з моїм обліковим записом. Абсолютно ідентичне управління, навіть порядок кнопок підтягнувся - той що я налаштував.

Абсолютно ідентичне управління, навіть порядок кнопок підтягнувся - той що я налаштував

Сценарії

Їх можна розділити на два типи.

1. Перший - назвемо ручні, вони створюються після натискання в головному вікні додаток mi home верхній правій кнопки - add scene - додати сценарій. Перелік таких сценаріїв можна побачити натиснувши на кнопку All Scenes (Усі завдання) в додатку Mi Home коли воно знаходиться в режимі перегляду списком.

Ми потрапляємо у вікно розділене на дві частини - у верхній сценарії які будуть відображатися в головному вікні програми, для їх швидкого запуску, в нижній - взагалі все. Натиснувши на нижню праву частину іконки будь-якого сценарію і трохи потримавши палець - ми активуємо режим редагування - в якому ми можемо переміщати, додавати / видаляти сценарії. Слід пам'ятати що в режимі пульта ДУ - сітки - вони все одно будуть видні всі.

4 сценарії - втеча з дому, повернення, режим сну і пробудження - мають свої власні іконки. Для редагування сценарію - потрібно натиснути в район правій нижній частині ікони - маленький трикутничок.
У цьому режимі можна задати назву сценарію в верхній частині екрану і скласти список дій. Так само можливе додавання пауз між ними.

Якщо необхідно перемістити або прибрати дію - в правій частині екрана, злегка прихована написом Perform the following ... є кнопка Edit. Після її натискання - є можливість видаляти або змінювати порядок дій. У правій верхній частині вікна є кнопка, яка викликає меню. У ньому можна включити / вимкнути повідомлення про виконання сценарію, вивести іконку сценарію на робочий стіл, або видалити його.

У ньому можна включити / вимкнути повідомлення про виконання сценарію, вивести іконку сценарію на робочий стіл, або видалити його

2. Тип - назвемо його автоматизовані сценарії. Вони мають крім переліку дій - ще й умова спрацьовування. В якості умов можуть виступати - таймер (за часом і днями тижня) - надходження дзвінка або повідомлення, натискання на кнопку, поворот кубика, спрацювання датчика руху або відкриття.

Як дій можуть виступати управління пристроями: включити розетку, лампочку, активувати режим сигналізації, так само можна додати вже готовий сценарій - наприклад після натискання на кнопку - активувати сценарій «втеча з дому», так само відключати і включати готові існуючі сценарії.

Пара прикладів за сценаріями. Ручний сценарій - втеча з дому - спочатку відключення освітлення, активація режиму сигналізації - він налаштований на 15 секундну затримку, і через ті ж 15 секунд - відключення світла в передпокої. Поставивши виконання цього сценарію на кнопку непомітно встановлену біля дверей - спокійно йдемо з дому. Спочатку згасне світло скрізь крім передпокої, а через 15 секунд і в ній теж, і включиться сигналізація.

Автоматичний сценарій - який управляє зволожувачем повітря. Розетка в яку включений зволожувач включається коли вологість падає нижче 40%. Аналогічний сценарій - вимикає її, коли вологість більше 50%.

Але нам не потрібно зволожувати коли кімната провітрюється - тому при спрацьовуванні датчика відкриття вікна - відключається і розетка і деактивуються сценарії по її включенню. При закритті вікна - все включається назад.

При закритті вікна - все включається назад

На цьому поки все, приклади сценаріїв так само є і будуть з'являтися в моїх оглядах пристроїв розумного будинку.

Кому простіше сприймати інформацію аудіовізуально - відео версія цього огляду:

Всі мої відео огляди - YouTube

Отримати повернення грошей при покупці майже в 1000 онлайн магазинів - тут

Де купити?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью