• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Робимо свій RSS-канал

 1. Використання сторонніх сервісів (блогів)
 2. Використання сервісів генерації RSS зі звичайних сторінок
 3. Створення RSS-документа вручну
 4. Автоматична генерація RSS-документа на своєму сервері
 5. Скромний посередник - Feedburner

після  серії статей  про те, що таке RSS, у багатьох власників сайтів, у яких немає RSS (а таких не так вже й мало, як можуть думати деякі), може виникнути бажання роздобути його собі :-) В цій статті я хочу перерахувати способи організації RSS- каналу для свого сайту

після серії статей про те, що таке RSS, у багатьох власників сайтів, у яких немає RSS (а таких не так вже й мало, як можуть думати деякі), може виникнути бажання роздобути його собі :-) В цій статті я хочу перерахувати способи організації RSS- каналу для свого сайту. Починаючи з найпростіших способів і закінчуючи складними.

Спочатку потрібно бути впевненим, що ви знаєте про те, що RSS-документ - це, по суті своїй, звичайний файл, в якому спеціальним чином у вигляді тексту описані ті чи інші новини (або статті). В результаті поняття «у мене (у мого сайту) є RSS-канал» буде виражатися на практиці у вигляді інтернет адреси до цього самого документа (у мене на блозі це, наприклад, адреса: http://feeds.feedburner.com/ devezoterik). Ваші ж читачі, маючи цю адресу, надалі зможуть стежити за змінами в цьому файлі за допомогою спеціальних програм .

Використання сторонніх сервісів (блогів)

Спосіб, мабуть, один з найпростіших (не вимагає спеціальних знань в області програмування, грошових витрат і т.д.), але при цьому, хоч як це парадоксально, він не поганий. Можна використовувати безкоштовні сервіси, що надають можливість вести свої блоги. Блоги або по-російськи кажучи «щоденники», це найчастіше щось на зразок специфічних домашніх сторінок ( тут можна більш детально про це прочитати) :). По-перше, на всіх таких серверах вам видають посилання на RSS-документ (RSS-канал) вашого блогу. По-друге, блоги мають саме новинну структуру, тому що всі ваші записи в блозі йдуть послідовно, і кожна з них прив'язана до якої-небудь дати, а це якраз те, що нам потрібно.

Тобто ідея в тому, що де б ви не містили свій сайт, ви можете паралельно підтримувати на іншому сайті (сервіс, про них трохи пізніше) актуальну новинну стрічку. На своєму ж сайті ви можете розмістити посилання на RSS-документ, якою зможуть скористатися відвідувачі, охочі стежити за вашими новинами.

Подібних сервісів для ведення своїх блогів достатня кількість в інтернеті. Одні з найпопулярніших і надійних це: www.blogger.com , my.ya.ru і livejournal.com (Але взагалі їх просто незліченна кількість, що відрізняються зазвичай трохи). На кожному із зазначених мною сервісів є російська версія з докладною допомогою, яка описує, як «завести» свій блог.

Використання сервісів генерації RSS зі звичайних сторінок

Цей спосіб так само не вимагає навичок програмування і підходить в першу чергу людям, які мають свій сайт і мають на ньому якусь сторінку новин, які вони можуть оновлювати тим чи іншим способом, але, тим не менш, не мають на цьому сайті RSS-каналу .

Звичайно, можна скористатися першим способом: створити де-небудь блог і дублювати в нього новини зі свого сайту (зазвичай це ті новини, які виводять на першій сторінці сайту). Але тоді ж постійно доведеться дублювати новини з сайту на блог ... Пропонований же спосіб дає альтернативу для більш прогресивних / ледачих (іноді грань між цими поняттями буває мала :)) власників сайту.

Сенс полягає в тому, щоб використовувати сервіси, які будуть самі стежити за вашою сторінкою новин і створювати кожен раз (при оновленні вами сторінки) актуальний RSS-документ. Про подробиці цього процесу я вже писав . Писав в першу чергу для тих, хто хоче стежити за чужими сайтами, але ніхто нам не заважає подивитися з іншої точки зору і стежити за своїм 🙂 В результаті ми матиме посилання на автоматично оновлюваний RSS-документ, що відображає всі новини на вашому сайті (правда , з затримкою близько однієї години). Вам лише потрібно буде додавати новини на свою сторінку, не змінюючи внутрішнього форматування html документа, щоб сервіси «стеження» не загубилися на сторінці в пошуках потрібних новин (щоб дізнатися більш детальну інформацію, читайте статтю по вище наведеної посиланням).

Створення RSS-документа вручну

Якщо з яких-небудь причин ви не хочете, щоб RSS-документ мешкав поза вашого сайту, і при цьому ви не програміст, залишається ще один спосіб: створювати і оновлювати цей документ у себе на сайті вручну (тут вже знадобиться досвід роботи з html) . У разі використання хостингу без підтримки скриптів і при не дуже частій появі новин (інакше вся ця затія буде дуже стомлюючої), це цілком затребуваний варіант.

Для створення і редагування такого файлу найкраще використовувати редактор Notepad ++ або будь-який інший редактор, що підтримує роботу з кодуванням UTF-8 (без BOM). Документ повинен бути в кодуванні UTF-8 (без BOM). Ось приклад того, як може виглядати RSS-документ всередині (приклад забезпечений коментарями):

<? Xml version = "1.0" encoding = "utf"?> <Rss version = "2.0" xmlns: dc = "http://purl.org/dc/elements/1.1/"> <channel> <! - Тема RSS-стрічки, зазвичай це назва сайту -> <title> Мій сайт </ title> <! - Адреса сайту, якому належить RSS-стрічка -> <link> http://www.moi_sait.ru </ link> <! - Опис RSS-стрічки -> <description> Тут ви зможете прочитати всі останні новини сайту </ description> <language> ru-ru </ language> <! - Ця секція (image) не обов'язкова - -> <image> <! - Посилання на логотип для RSS-стрічки -> <url> http://www.moi_sait.ru/logo.jpg </ url> <! - Тема логотипу -> <title > Логотип мого сайту </ title> <! - Адреса сторінки, на яку повинен буде потрапити користувач, клікнула на логотип -> <link> http://www.moi_sait.ru </ link> </ image> <! - Дата останнього оновлення документа. Дата повинна бути саме в цьому форматі -> <lastBuildDate> Sun, 07 Jun 2009 4:00:11 +0300 </ lastBuildDate> <! - Тег item описує один елемент (наприклад, одну новину, або одну статтю) - > <item> <! - Короткий заголовок новини (або назва статті) -> <title> на сайті реалізована підтримка RSS </ title> <! - Посилання на сторінку, присвячену цій новині (де може бути, наприклад, більш широке опис, а може, і таке ж, як в RSS) -> <link> http: // www. moi_sait.ru/news/1.htm </ link> <! - Більше багатослівне опис новини (або вміст статті). Потрібно зауважити, що всередині можна використовувати html теги для більш красивого форматування, але в екранованому вигляді. У прикладі нижче використовується тег br (перенесення рядки) в екранованому вигляді "& lt; br / & gt;" -> <description> Ура, нарешті-то тепер є підтримка RSS! & Lt; br / & gt; Геть e-mail розсилку! < / description> <! - Дата, до якої прив'язана новина (або дата публікації новини). Формат її повинен бути такий же, як і дата в тезі lastBuildDate -> <pubDate> Fri, 05 Jun 2009 10:39:18 +0300 </ pubDate> <! - Необов'язковий тег. Який може в собі містити ім'я автора статті або новини -> <author> Станіслав & lt; [email protected]&gt; </ author> <! - Та ж посилання на сторінку новини, що і в тезі link -> <guid isPermaLink = "true"> http: // www. moi_sait.ru/news/1.htm </ guid> </ item> <! - ... Тут ви можете повторювати секцію item для кожної зі своїх новин за аналогією з елементом вище. Варто лише зазначити, що не бажано, щоб документ був занадто великим, зазвичай розміщується від 10 до 20 елементів item ... -> </ channel> </ rss>

Зберігати такий файл в більшості випадків краще під ім'ям «rss.xml». Ім'я rss вже як традиція, але можна використовувати і будь-яке інше ім'я, а розширення xml просто бажано (в цій статті я не здатний обумовити і пояснити всіх деталей, так як тоді вона була б явно занадто великий :)).

Автоматична генерація RSS-документа на своєму сервері

Цей спосіб підходить вже тільки для більш досвідчених веб-програмуванням людей. Якщо інформація на сайті зберігається в базі даних, а самі сторінки є серверними скриптами (а ля PHP), тоді стає можливим використовувати самий автономний і не обтяжує надалі спосіб - створювати в автоматичному режимі RSS-документ при запиті оного користувачами. Описувати, як створити подібний скрипт, не має сенсу, так як вже є досить статей на цю тему з готовими прикладами і роз'ясненнями до них. Ось одні з них (для мови PHP): посилання 1 , посилання 2 , посилання 3 , посилання 4 , посилання 5 .

Скромний посередник - Feedburner

І ось у вас, нарешті, є бажаний адресу своєї RSS-стрічки. Здавалося б, чого ще можна бажати? Звичайно ж, докладної статистики. Саме для цього і був створений сервіс feedburner . Він дозволить вам отримувати максимально можливу статистику, таку, наприклад, як: кількість передплатників, розподіл передплатників по країнам, ступінь інтересу передплатників до тих чи інших новин, можливість отримувати ваші RSS-новини по e-mail і т.д.

Основний принцип роботи feedburner`а полягає в тому, що він є посередником між вашим RSS-документом і читачами. Ви вказуєте feedburner`у адресу своєї RSS-стрічки, після чого feedburner зможе віддавати цю стрічку вже з іншої адреси (адреса буде таким: http://feeds.feedburner.com/ + ім'я вашої RSS-стрічки). І якщо користувачі будуть підписуватися саме на адресу від feedburner`а, ви зможете повною мірою використовувати всі функції даного сервісу. При цьому потрібно пам'ятати, що якщо хтось підпишеться на справжню адресу вашого каналу, ви не зможете отримати переваги використання feedburner`а.

Ця схема допоможе надати більше наочності вищеописаного:

Про налаштуваннях feedburner можна прочитати тут . А також тут , тут і тут .

Насправді, крім усього іншого, цей сервіс несе в собі ще один плюс. Так як всі передплатники будуть підписуватися на RSS-стрічку, що знаходиться на feedburner, то ви можете, коли захочете, поміняти адресу оригінального джерела RSS-стрічки (наприклад, пробуючи з часом різні способи створення RSS, описані в цій статті, або, може, ви змініть адресу сайту), не втративши при цьому всіх своїх передплатників (вони завжди будуть бачити адресу стрічки на feedburner, не підозрюючи про зміну ваших налаштувань). Якщо ж люди підписувалися б на оригінальний адресу RSS-документа (без посередника у вигляді feedburner), то при його зміні (вами) вони перестануть отримувати новини, так як документа за старою адресою не існуватиме.

Encoding = "utf"?
Здавалося б, чого ще можна бажати?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью