• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

рівні Фібоначчі

 1. Фібо-рівні: що це таке і які вони бувають
 2. Рівні (лінії) Фібоначчі
 3. Тимчасові зони Фібоначчі
 4. Канал Фібоначчі
 5. дуги Фібоначчі
 6. віяло Фібоначчі
 7. розширення Фібоначчі
 8. Установка і настройка рівнів Фібоначчі
 9. Торгівля за рівнями Фібоначчі
 10. Торгова стратегія з Фібо-рівнями
 11. Плюси і мінуси рівнів Фібоначчі як інструменту

Рівні Фібоначчі засновані на математичної теорії, яку розробив італійський вчений Леонардо Пізанський ще в 12 столітті
Рівні Фібоначчі засновані на математичної теорії, яку розробив італійський вчений Леонардо Пізанський ще в 12 столітті. Ця теорія широко використовується і за межами біржового аналізу, крім того, закономірність Фібоначчі зустрічається у багатьох природних елементах. В технічному аналізі використовується як мінімум 6 похідних інструментів, які наносяться на графік відповідно до формули Фібоначчі. У цій статті ми розберемо всі 6 Фібо-індикаторів, доступних в торговій платформі Meta Trader 4, а також з'ясуємо, в яких системах вони працюють найефективніше.

Зміст:

 1. Що таке лінії Фібоначчі
 2. Що таке тимчасові зони Фібоначчі
 3. Що таке канал Фібоначчі
 4. Що таке дуги Фібоначчі
 5. Що таке віяло Фібоначчі
 6. Що таке розширення Фібоначчі
 • Як налаштувати і встановити рівні на графік
 • Як торгувати за рівнями Фібоначчі
 • Стратегія торгівлі з рівнями Фібоначчі
 • Переваги і недоліки інструментів Фібоначчі
 • Фібо-рівні: що це таке і які вони бувають

  В основі кожного з інструментів Фібоначчі лежить послідовність виду 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89 ... Кожне число в цій послідовності дорівнює сумі двох попередніх. При розподілі будь-якого числа послідовності на попереднє виходить приблизно 1,61, і це значення використовується як основний коефіцієнт при побудові всіх графічних Фібо-інструментів.

  Рівні Фібоначчі використовуються для прогнозування подальшого руху ціни активу. Як правило, при роботі з такими індикаторами використовується прив'язка до вже існуючого тренду, щоб потім спрогнозувати або його подальший розвиток, або корекцію. Індикатори Фібоначчі дають орієнтири по цілям руху: до якого цінового рівня ціна, швидше за все, дійде, де розгорнеться і т. Д. На підставі цих цілей трейдери встановлюють відкладені ордери на введення в ринок, а також стоп лосс і тейк профіти.

  Рівні Фібоначчі, в цілому, виконують одну і ту ж функцію, але відрізняються між собою як зовні, так і за принципом дії.

  Рівні (лінії) Фібоначчі

  Найголовніший і популярний Фібо-інструмент. На графіку він виглядає як сітка з декількох ліній, розташованих один від одного на відстані, розрахованому з допомогою коефіцієнта Фібоначчі. Як правило, ці лінії є ключовими рівнями для ціни, вона прагне до них, часто змінює свій напрямок при наближенні до такого рівня, а його пробою, навпаки, сигналізує про наявність сильного тренда.

  При побудові ліній Фібоначчі прив'язка здійснюється до останнього явного тренду. Від початку і до кінця тренда розтягується сітка від рівня 100 (кінець тренда) до рівня 0 (початок тренда). Таким чином, рівні, розташовані всередині цього діапазону (61,8, 38,3 і ін.) Стають орієнтирами для можливої ​​корекції, а рівні, що йдуть після 100 (161,8, 261,8 і ін.) - орієнтирами для продовження тренда .

При відкритті угоди по тренду на внутрішні рівні можна ставити стоп лосс, а на зовнішні - тейк профіт. При торгівлі на корекції цілями стануть вже внутрішні рівні. Також можна відкривати угоди на пробій рівнів, встановлюючи на них відкладені ордери.

Тимчасові зони Фібоначчі

Тимчасові зони стоять особняком від інших Фібо-інструментів. Цей індикатор дозволяє спрогнозувати час формування наступної хвилі (корекційної або трендового) на підставі протяжності попереднього імпульсу. На відміну від ліній, тимчасові зони розтягуються від екстремуму початку тренда до точки розвороту.

Тимчасові зони використовуються досить рідко, так як для кожної валютної пари на кожному таймфрейме характерна окрема довжина хвилі. До того ж, цей інструмент не дає конкретних сигналів на вхід з тієї чи іншої ціною, а значить, торгівля відкладеними ордерами з ним неможлива.

Канал Фібоначчі

Канал Фібоначчі - це вдосконалений варіант ліній. На відміну від ліній, які завжди являють собою горизонтальні рівні, канал може розташовуватися під нахилом. Це властивість інструменту дозволяє будувати сітку трендових ліній, визначаючи такі цілі для ціни з урахуванням кута нахилу тренда.

Фібо-канал вибудовується за двома екстремумів (від першого до другого по напрямку тренда): якщо поточний тренд - висхідний, то індикатор прив'язується до мінімумів, якщо спадний - до максимумів. За цим точкам будується перша лінія тренда, яка стає основним опором або підтримкою. Рухаючи другу лінію, можна налаштувати положення решті сітки.

Щоб використовувати канал для визначення корекцій, потрібно почати розтягувати канал проти напрямку тренда, від другого екстремуму до першого.

дуги Фібоначчі

Дуги - інструмент, який найбільш ефективний при флетовом русі ціни, і використовується для того, щоб зловити корекцію. Як і інші Фібо-індикатори, дуги розтягуються від початкової до кінцевої точки тренда або хвилі. Причому допустимо будує дуги як з початку до кінця, так і з кінця до початку тренда - від цього залежить лише напрямок заокруглення.

У класичному варіанті інструменту є всього три дуги, розташовані всередині діапазону вихідного тренда. Однак, у міру віддалення ціни від ключових точок, лінії розходяться, кілька розширюючи діапазон цільових.

віяло Фібоначчі

Віяло - ще один динамічний Фібо-інструмент. Виглядає як кілька променів, що розходяться з однієї точки в різні боки. Віяло розтягується по двох точках тренда або хвилі, починаючи з першої (з неї і будуть виходити промені).

При висхідному тренді віяло вишикується під графіком ціни, при низхідному - над ним, даючи орієнтир для корекції. Також віяло Фібоначчі можна використовувати для при роботі з динамічним стоп лоссом, пересуваючи захисний ордер по одній з ліній віяла уздовж руху ціни.

розширення Фібоначчі

Розширення часто використовуються як допоміжний інструмент при хвильовому аналізі. Цей індикатор будується по трьох точках, які утворюють дві хвилі: трендовую і корекційну. Розширення вказують такі цілі в напрямку тренда. Цей інструмент найефективніше використовувати для виставлення тейк профіту.

Інструменти типу тимчасових зон, віяла і дуг досить специфічні, і рідко використовуються трейдерами (за винятком торговельних систем, спеціально заточених під ці індикатори). Рівні (лінії) Фібоначчі - досить популярний інструмент, який вважається базовим і часто застосовується в комплексі з іншими системами (наприклад, для пошуку додаткових сигналів або підтвердження існуючих).

Установка і настройка рівнів Фібоначчі

На торговій платформі Мета Трейдер 4 Фібо-рівні можна встановити на графік двома способами:

Вибрати в головному меню терміналу вкладку «Вставка», а в ній - «Фібоначчі». У цій категорії буде 5 з 6 Фібо-інструментів, канал Фібоначчі знаходиться в категорії «Канали».

У цій категорії буде 5 з 6 Фібо-інструментів, канал Фібоначчі знаходиться в категорії «Канали»

Також можна вибрати потрібний інструмент відразу на панелі швидкого доступу вгорі терміналу. За замовчуванням на цій панелі доступні тільки лінії Фібоначчі, інші інструменти можна додати, клікнувши на ній правою кнопкою і вибравши «Налаштувати». У вікні можна вибрати всі інструменти, які потім будуть додані в швидкий доступ.

У вікні можна вибрати всі інструменти, які потім будуть додані в швидкий доступ

У кожен з інструментів можна внести додаткові настройки після нанесення його на графік. Крім зміни кольору, можна підкоригувати параметри вихідних точок, а також додати додаткові рівні.

Крім зміни кольору, можна підкоригувати параметри вихідних точок, а також додати додаткові рівні

Торгівля за рівнями Фібоначчі

Рівні (лінії) Фібоначчі використовуються для торгівлі як в складі стратегій, так і в якості самодостатніх інструментів. Один з найпростіших способів відкриття угоди по Фібо-рівнями - установка відкладеного ордера на пробій рівня 100 після корекції.

Для цього потрібно розтягнути сітку Фібоначчі після формування трендової хвилі від екстремуму-кінцевої точки до екстремуму-початку імпульсу.

Після цього нижче / вище рівня 100 встановлюється ордер на пробій. Тейк профіт можна заздалегідь встановити трохи ближче рівня 161,8. Стоп лосс можна встановити або на тій же відстані від рівня 100, що і відкладений ордер (обережний варіант), або в районі рівня 61,8 (агресивна тактика).

При установці стоп лосс на рівень 61,8 співвідношення ризик / прибуток виходить приблизно 1: 1,5, при більш обережному стоп лосс - приблизно 1: 5.

Торгова стратегія з Фібо-рівнями

Рівні Фібоначчі часто використовуються для підтвердження точок входу або для установки стоп лоссов і тейк профітів. Для прикладу розглянемо стратегію торгівлі з Фібо-рівнями, а також ковзної середньої і MACD .

Для початку необхідно нанести трендовий індикатор і осцилятор на графік. Період МА - 10, настройки MACD стандартні.

Далі торгівля ведеться за наступним алгоритмом (на прикладі відкриття позиції на продаж):

 1. Ціна перетинає ковзну середню зверху вниз.
 2. Гістограма MACD перетинає лінію в тому ж напрямку.
 3. За останньою явною трендової хвилі розтягується сітка Фібоначчі. Якщо момент перетину ціною ковзної середньої збігається з відскоком від рівня або його пробоєм в потрібному напрямку - відкривається угода на продаж.
 4. Тейк профіт можна виставити на одному з наступних Фібо-рівнів. Стоп лосс - на попередньому, або в декількох пунктах від локального дослідження.

Стоп лосс - на попередньому, або в декількох пунктах від локального дослідження

Ця стратегія підходить для торгівлі всіма ліквідними парами Forex . Оптимальні таймфрейме - Н1-D1.

Плюси і мінуси рівнів Фібоначчі як інструменту

Головна перевага рівнів Фібоначчі полягає в їх універсальності. Самої теорії, що лежить в основі цих інструментів, вже більше сотні років, і вона вже десятки років активно застосовується для аналізу на фондовому ринку , Ринку Форекс, а з недавніх пір - ще й для торгівлі криптовалюта . Однак універсальність інструменту дозволяє йому бути актуальним незалежно від того, як змінився ринок, став він більш волатильним або, навпаки, спокійним.

Крім того, на користь інструменту грає широкий спектр його застосування. Фібо-рівні можна використовувати як для відкриття нових ордерів, так і для пошуку точок виходу з ринку.

Головним же недоліком індикаторів Фібоначчі є необхідність проведення попереднього аналізу. Якщо інші комп'ютерні індикатори досить лише запустити на графіку, і вони встановлюються в автоматичному режимі і самі починають шукати сигнали, то рівні встановлюються вручну, і трейдер сам приймає рішення, до яких точках йому прив'язатися.

Рівні Фібоначчі стануть відмінним засобом для отримання прибуток на фінансових ринках для досвідчених трейдерів. Новачкам же не завадить для початку вивчити основи хвильової теорії, а також освоїти базові прийоми торгівлі від рівнів, і тільки після цього починати використовувати різні інструменти Фібо.

Торгівля на фінансових ринках пов'язана з високим рівнем ризику для капіталу. Для того, щоб знизити ризики, рекомендується чітко слідувати правилам мані-менеджменту і завжди встановлювати Stop Loss. Всі рішення, які приймає трейдер при роботі на Форекс є його особистою відповідальністю.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью