• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Рекомендовані роутери - хто і чому їх рекомендує

 1. 1. Виробники та імпортери Wi-Fi роутерів завбачливі
 2. 2. Чому провайдери кажуть, що ці роутери - рекомендовані, а ті - немає
 3. 3. Як бути і який роутер купити?

У мене часто цікавляться: а які роутери рекомендовані для Білайн, Ростелеком або іншого Інтернет провайдера У мене часто цікавляться: а які роутери рекомендовані для Білайн, Ростелеком або іншого Інтернет провайдера? Також, звертаючись за допомогою з налаштування Wi-Fi роутера, буває, розповідають про те, що при дзвінку в службу підтримки якщо і не схиляють всіляко до придбання роутера у самого провайдера, то по крайней мере, повідомляють, що ось конкретно Ваш - не рекомендував . Див. також: Налаштування роутера - всі статті на тему.

Відверто кажучи, я навіть злегка втомився відповідати на подібні питання і саме з цієї причини зараз методично накатаю це полотно, що відбиває мій погляд на «рекомендовані роутери», чому потрібно або не потрібно купувати ці роутери і про інші моменти, що мають відношення до теми. При цьому я не стану згадувати про різноманітні «теорії змови», а запропоную лише фактичну інформацію, і без «теорій» буде цілком достатньо.

1. Виробники та імпортери Wi-Fi роутерів завбачливі

Wi-Fi роутер Asus AC-56U

Будь-який великий виробник бездротових маршрутизаторів з представлених в Росії не просто так починає їх поставки в нашу країну.

Відповідні підрозділи всіляких D-Link, Asus, Zyxel, TP-Link і інших компаній прекрасно знають, що:

 • Щоб їх роутер продавався, він повинен працювати як мінімум, з Білайн і Ростелеком, а бажано і з іншими російськими провайдерами. (І, впевнений, є підрозділи, які все це тестують в самих різних умовах).
 • Якщо пристрій не відповідатиме цим вимогам, то малоймовірно, що його будуть імпортувати і продавати у всіх великих російських магазинах електроніки - вони теж націлені на прибуток, а не на те, щоб представити на полицях максимальну кількість самих екзотичних пристроїв.

Виходячи з цього, якщо ви бачите будь-Wi-Fi роутер в продажу в російському роздробі з імовірністю 99% він протестований для роботи з популярними провайдерами в РФ.

2. Чому провайдери кажуть, що ці роутери - рекомендовані, а ті - немає

Тут все дуже просто і очевидно і ніяких секретів немає.

 1. Оптимізація роботи служби підтримки - по-перше, співробітники служб підтримки провайдерів - це не фахівці з налаштування бездротового обладнання, вони не повинні ними бути. Занадто широкий перелік питань, з якими до них звертаються. Якщо Вам доводилося звертатися в довідку з таким чудовими (серйозно) маршрутизаторами як DIR-620 від D-Link або Asus RT-N66, то швидше за все Ви не відповіли і сказали, що потрібен рекомендований роутер. Якщо ж все-таки допомогли налаштувати, то пощастило - вам попався рідкісний співробітник, який розбирається в темі (хоч і не зобов'язаний). А ось якщо ви зателефонуєте туди ж, маючи роутер D-Link DIR-300 або Asus RT-G32, вам легко допоможуть і по пунктах проінструктують, що і куди писати - адже на ці моделі в розпорядженні співробітника є довідковий матеріал, з якого все і зачитується (хоча у випадку з DIR-300 при появі нових прошивок знову нічим допомогти не можуть - інструкції ще немає). З урахуванням того, що тільки на мій сайт за інструкціями з налаштування роутерів щодня приходить кілька тисяч чоловік (а популярних сайтів по цій темі не менше двох-трьох десятків), то уявіть собі кількість дзвінків в служби підтримки. Разом маємо: при використанні клієнтами рекомендованих роутерів і інформуванні інших клієнтів, що потрібно придбати рекомендований пристрій, економимо тисячі людино-годин операторів довідки.
 2. Пряма співпраця з виробниками мережевого устаткування - думаю, тут все ясно: Інтернет-провайдер має можливість бути одним з найбільших продавців Wi-Fi роутерів, відповідно, абсолютно логічно укладати договори з постачальниками бездротових маршрутизаторів і поширювати їх через мережу абонентів.

На мою думку, зазначені два пункти є основними.

Все інше, що ви можете прочитати на тему несумісності обладнання, особливості мереж провайдерів і аналогічних речах, якщо брати російських постачальників Інтернет і роутери з російського роздробу (спеціально на цьому наголошую: тому що наш роутер в США або роутер з США у нас - це вже інша історія), в переважній більшості випадків не мають під собою серйозних підстав - все обладнання як у провайдера, так і у вас достатньо стандартизовано і сумісно. (Але його можна спеціально зробити несумісним зі зрозумілими цілями, правда я обіцяв про це тут не писати).

3. Як бути і який роутер купити?

Нові роутери D-Link AC

А який завгодно - прочитайте мою загальну статтю на тему вибору Wi-Fi роутера або, що навіть краще, відгуки на Яндекс.Маркет, підберіть маршрутизатор влаштовує за ціною, характеристикам і дизайну. Чи не орієнтуйтеся на «рекомендовано провайдером таким-то». За винятком тих випадків, коли можливість отримання докладної довідки від нього є визначальним для вас фактором.

А раптом і це буде цікаво:

3. Як бути і який роутер купити?
У мене часто цікавляться: а які роутери рекомендовані для Білайн, Ростелеком або іншого Інтернет провайдера?
3. Як бути і який роутер купити?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью