• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Рейтинг браузерів: квітень 2017

 1. Рейтинг браузерів для Windows, Mac і Linux
 2. Рейтинг браузерів для Android і iOS
 3. Загальний рейтинг браузерів. ПК проти мобільних пристроїв
 4. Рейтинг браузерів в Росії

На початку цього місяця відома ірландська компанія StatCounter, що спеціалізується на аналізі веб-трафіку, представила рейтинг браузерів за квітень 2017, в якому різні категорії програм для серфінгу в мережі збудовані за ступенем популярності серед користувачів. Нижче ми детально розглянемо, що змінилося на ринку веб-браузерів як за останній місяць, так і за цілий рік.

Зміст статті

Рейтинг браузерів для Windows, Mac і Linux

Почнемо з рейтингу браузерів для десктопних ПК, які працюють під управлінням переважно ОС Windows, Mac, а також різних дистрибутивів Linux. З величезним відривом від конкурентів лідирує тут Chrome.

У порівнянні з попереднім місяцем в квітні 2017 його ринкова частка збільшилася на 0,63% склала значні 63,44% (цифри за квітень на частини скріншотів можуть відрізнятися на одну або кілька сотих, це тимчасова проблема недавно оновленого StatCounter). Рік тому браузеру від Google належало 60,47%.

Таким чином, дітище інтернет-гіганта все ще набирає очки і поступово стає все ближче до того, щоб зайняти 2/3 ринку настільних веб-оглядачів. Однак важко не помітити, що швидкість «наступу» Chrome все ж відчутно загальмувалася.


Чи не дає Google остаточно оформити свою монополію на десктопах, перш за все, Firefox 2017 . Саме в квітні справи у браузера Mozilla йшли досить неважливо. За версією StatCounter, він втратив 0,43% і прийшов до позначки 14,54%.

Втім, якщо подивитися результати за рік, то картина стає менш похмурою. Рік тому «вогненний лис» мав 15,62%, тобто падіння за 12 місяців склало лише трохи більше 1%.

До порівняння, з квітня 2015 по квітень 2016 втрати були відчутно більше і перевищували 2,6%. Простіше кажучи, Firefox все ще в мінусі, але ослаблення його позицій під натиском Chrome поступово сходить нанівець.

Продовжують активно слабшати позиції Internet Explorer. У квітні мінус ще 0,41%. Загальна ж падіння за рік - 4,27%. Тож не дивно, з урахуванням того, що браузер фактично мертвий. Колись Microsoft зупинила випуск нових версій IE для XP і Vista на п'ять років раніше, ніж це зробили її головні конкуренти.

Колись Microsoft зупинила випуск нових версій IE для XP і Vista на п'ять років раніше, ніж це зробили її головні конкуренти

Mozilla випускала нові версії Firefox для XP на шість років довше Microsoft. У свою чергу, підтримка мінорними апдейтами триватиме ще по квітень 2018

Тепер же корпорація залишила без сучасного браузера Windows 7, 8 і 8.1. Всі її зусилля зосереджені виключно на Edge, який ексклюзиву для Windows 10.

На четвертому місці в рейтингу браузерів знаходиться Apple Safari для macOS. Для Linux його немає, версії для Windows у свій час випускалися, але цей процес був зупинений ще кілька років тому. У порівнянні з березнем «яблучний» браузер показав невелике зниження на 0,08% в результаті прийшовши до позначки 5,2%.

У порівнянні з березнем «яблучний» браузер показав невелике зниження на 0,08% в результаті прийшовши до позначки 5,2%

Однак за рік десктопний Safari все ж виявився в плюсі, так як в квітні минулого року у нього було всього 4,62%. Посиленню позицій веб-оглядача Apple сприяє невелике зростання самої macOS, де він є штатною програмою для веб-серфінгу.

П'яте місце у згаданого вище Microsoft Edge з результатом 3,72%. За місяць збільшення склало 0,08%. За рік же браузер посилив позиції на 1,44%. Проблема в тому, що Edge, незважаючи на всі зусилля команди розробників по насиченню його функціоналом, набирає позиції разюча повільніше, ніж їх втрачає Internet Explorer.

Починаючи з Redstone 3 Edge може почати отримувати оновлення через Windows Store

На жаль, рішення про створення ексклюзиву для Windows 10 поступово обертається для корпорації остаточною поразкою в браузерної війні. Нічого хорошого для рядового користувача від зменшення конкуренції, звичайно ж, немає.

На шостому місці прибуває норвезька Opera. У квітні браузер продемонстрував крок вперед, збільшивши свої показники з 1,93% до 2,09%. В аналогічний місяць минулого року Opera зуміла набрати 1,92%.

До порівняння, п'ять років тому, Opera займала в рейтингу StatCounter 1,72%. Буквально через рік її позиції впали майже до 1%. Однак, коли новий браузер на базі Chromium почали посилювати функціоналом, повернувши принаймні частина колишніх фішок, ситуація поступово стала поліпшуватися і вже до середини 2015 десктопна Opera повернула колишні позиції.

Однак, коли новий браузер на базі Chromium почали посилювати функціоналом, повернувши принаймні частина колишніх фішок, ситуація поступово стала поліпшуватися і вже до середини 2015 десктопна Opera повернула колишні позиції

Такі шість найпопулярніших програм в рейтингу браузерів для Windows, Mac, Linux і інших десктопних систем. Підіб'ємо підсумок: (перша цифра - результат за квітень; перша цифра в дужках - зміна в порівнянні з березнем, друга - зміна за рік)

 • Chrome - 63,44% (+ 0,62%; + 2,97%);
 • Firefox - 14,54% (-0,43%; -1,08%);
 • Internet Explorer - 8,98% (-0,41%, -4,27%);
 • Safari - 5,2% (-0,08%, + 0,58%);
 • Edge - 3,72% (+ 0,08%, + 1,44%);
 • Opera - 2,09% (+ 0,16%, + 0,17%).

Однак, зрозуміло, тут є й інші гравці, але набирають вони значно менше:

Наприклад, трохи посилила за рік свої позиції вітчизняний яндекс.браузер. Він в цьому списку йде відразу після Opera. Як і норвезька програма, веб-оглядач від Яндекса створюється на базі Chromium і движка Blink. Це, до речі, стосується і більшості інших настільних програм для веб-серфінгу з нижньої частини даного рейтингу.

Несподівано дуже впевнено набирає сили в'єтнамський Coc Coc. Подібно браузеру від Яндекс за Coc Coc варто однойменна пошукова система. Сам веб-оглядач примітний розширеним функціоналом, пов'язаних із завантаженням файлів. Команду Coc Coc очолюють росіяни, свого часу створили у нас експериментальний пошуковик Nigma.

Ще нижче розташувалася ціла група тепер уже китайських браузерів. Всі вони базуються на Chromium. Найуспішніший з них - UC Browser для Windows .

Серед більш-менш відомих вітчизняним користувачам - Maxthon. Однак його позиції за рік ослабли.

Нарешті, ближче до кінця списку відзначимо Vivaldi , Про який ми нерідко розповідаємо. У нього, втім, поки всього лише 0,04%. Проте це вдвічі більше, ніж роком раніше. Будемо сподіватися, велике і вже дуже давно очікуване оновлення 2.0 поліпшить ці цифри.

Рейтинг браузерів для Android і iOS

Від настільних ПК перейдемо до мобільних девайсів, що працюють в основному під управління Android і iOS.

Лідер тут такий же, як і на десктопах - Chrome, але вже його мобільна версія. За місяць вона додає 1,42%, а за рік вражаючі 13,86%, досягаючи позначки 46,37%. Свої сили мобільний «хром» набирає за рахунок практично всіх основних мобільних конкурентів.

Свої сили мобільний «хром» набирає за рахунок практично всіх основних мобільних конкурентів

Другий браузер в цьому рейтингу - мобільний Safari. Штатний браузер iOS, зрозуміло, обмежений тільки гаджетами Apple, які працюють під управлінням цієї системи. У квітні його частка зросла на 0,1% і склала 21,87%. А ось за рік Safari все ж злегка слабшає, як і сама iOS. Браузер втрачає 0,33% в порівнянні з квітнем 2016.

Третє місце у UC Browser. Китайці свого часу стартували дуже бадьоро, але зараз потужний старт якось сходить нанівець. Втрати за місяць - 1,05% і результат 14,64%. За рік же втрати склали 3,13%.

На четвертому місці несподівано поселяється Samsung Internet. Це заснований на Chromium мобільний браузер. Він передвстановлюють на середні і старші смартфони лінійки Galaxy, а також доступний для завантаження з магазину Google. За рік зростає на 0,86%, а конкретно за квітень додає 0,2% і займає до початку травня 5,94% ринку. З урахуванням недавнього потужного старту смартфонів Galaxy S8, ніяких сумнівів у подальшому зміцненні цього веб-оглядача у нас немає.

З урахуванням недавнього потужного старту смартфонів Galaxy S8, ніяких сумнівів у подальшому зміцненні цього веб-оглядача у нас немає

П'яте місце у Android Browser. Подібно Microsoft IE, на зміну якому прийшов Edge, цей продукт фактично покинутий Google і поступово йде з ринку, так як штатним оглядачем в більшості Android-девайсів замість нього вже давно є Chrome. Втрати за рік - 4,42%. За місяць мінус 0,24%. До травня лишилося 4,68%.

Нарешті, на шостому місці норвезька Opera. На відміну від десктопной версії, яка утримує наявні позиції і навіть виявляється в невеликому плюсі, справи у мобільного, якщо вірити StatCounter, йдуть з рук геть погано. Що це: помилка сервісу або половина користувачів за рік дійсно втекла з Opera - точно стверджувати ми не беремося.

Якщо ж це правда, то справи компанії погані, так як саме мобільна, а не настільна версія була істинно популярної і генерувала основний прибуток. Можливо, що відбувається процес якось пов'язаний зі зміною власника і триваючої реструктуризацією. Але в підсумку падіння за квітень на 0,41% і результат 4,67%.

В цілому ж рейтинг популярності мобільних браузерів на початок травня 2017 виглядає наступним чином:

 • Chrome - 46,37% (+ 1,42%, + 13,86%);
 • Safari - 21,87% (+ 0,1%, -0,33%);
 • UC Browser - 14,64% (-1,05%, -3,13%);
 • Samsung Internet - 5,94% (+ 0,2%, + 0,86%);
 • Android Browser - 4,68% (-0,24%, -4,42%);
 • Opera - 4,67% (-0,41%, -5,19%).

Що стосується інших гравців, то вони колосально відстають навіть від помітно ослабіла Opera:

Тут ми можемо спостерігати остаточно йдуть в історію платформи від Blackberry і Nokia, які залишають ринок разом з вбудованими програмами для веб-серфінгу. Також відмінно видно і плачевний стан на мобільному ринку корпорації Microsoft, яке за рік тільки посилилося. IE Mobile звалився нижче 1%, а новий Edge поки далеко навіть до чверті відсотка ринку.

Загальний рейтинг браузерів. ПК проти мобільних пристроїв

Оцінивши ринок браузерів для настільних ПК і мобільних пристроїв, настав час поглянути на найцікавіше: загальну картину, яка виходить якщо об'єднати рейтинг десктопних веб-оглядачів з тими, що працюють на смартфонах і планшетах:


Підсумок виходить переважно на користь тих гравців, які зуміли закріпитися на мобільному ринку. Єдиний з них, хто з якихось причин виявився в глибокому мінусі - Opera (-1,92%). Решта ж ростуть, починаючи від зовсім скромного збільшення за рік, як у UC Browser (+ 0,16%), до вельми непоганих цифр у Google, Apple і Samsung.

Браузер інтернет-гіганта з Маунтін-В'ю додає за 12 місяців більше всіх: + 6,26%. Тут, втім, варто уточнити, що застарілий Android Browser паралельно втрачає 1,58%. Однак навіть це не заважає Google нарощувати аудиторію своїх браузерів швидше, ніж іншим.

Другими йдуть Apple. Тут приріст за рік склав 1,86%. Третє місце у Samsung. Їх Samsung Internet в загальному заліку за 12 місяців додав 1%:

 • Chrome - 53,69% (+ 0,88%, + 6,26%);
 • Safari - 14,64% (+ 0,2%, + 1,86%);
 • UC Browser - 8,41% (-0,34%, + 0,16%);
 • Firefox - 6,31% (-0,36%, -2,09%);
 • Internet Explorer - 3,91% (-0,27%, -3,22%);
 • Opera - 3,55% (-0,13%, -1,92%);
 • Samsung Internet - 3,37% (+ 0,18%, + 1,01%);
 • Android Browser - 2,65% (-0,08%, -1,58%);
 • Edge - 1,71% (=, + 0,48%).

Безумовними ж аутсайдерами стали насамперед ті, хто практично не домігся нічого на мобільному ринку. Це Microsoft і Mozilla. Творці «вогняного лиса» за рік втратили 2,09%. Microsoft Edge додав 0,48%, однак якщо відняти з цього річні «успіхи» кинутого розробником Internet Explorer, то вийде -2,74%.

Повна картина загального рейтингу за рік і за минулий місяць виглядає наступним чином:

Повна картина загального рейтингу за рік і за минулий місяць виглядає наступним чином:

Для розуміння, чому саме мобільний ринок відіграє сьогодні вирішальну роль і в загальному заліку, досить поглянути на те, яку частку трафіку генерує той чи інший тип пристроїв і як вона змінюється з часом:

Для розуміння, чому саме мобільний ринок відіграє сьогодні вирішальну роль і в загальному заліку, досить поглянути на те, яку частку трафіку генерує той чи інший тип пристроїв і як вона змінюється з часом:

Смартфони і фаблет в квітні генерували майже 52% трафіку. Ще приблизно 5% належить сьогодні іншого типу мобільних пристроїв - планшетів. Музичні кліпи втратили пальму першості, поступившись смартфонам, ще минулої осені. На кінець квітня їх частка за версією StatCounter - 43%.

Рейтинг браузерів в Росії

Наостанок поділимося ще одним рейтингом. Чи не глобальним, а на цей раз конкретно для Рунета. Його складанням займається вітчизняний лічильник Liveinternet. Працює він так само, як і загальний рейтинг StatCounter, де об'єднуються в єдину статистику браузери з усіх типів девайсів. Такий результат тут за березень і квітень 2017:

А так виглядала картина за аналогічні місяці минулого року:

Цифри вище дещо відрізняються від того, що ми бачили у StatCounter, але в цілому рейтинги досить схожі: ми бачимо, що набирають силу лідерів - Chrome і Safari. Бачимо паралельне сильне ослаблення позицій браузерів, які не знайшли собі місця на мобільному ринку.

Вельми помітні також проблеми норвезької Opera. Причому якщо глобальний сервіс показує падіння тільки мобільної версії веб-браузера, то в Рунеті слабшає і десктопна Opera.

Нарешті, популярний в азіатських країнах UC Browser у нас має куди більш скромні позиції, ніж там, та й в цілому по світу. Його в російськомовному сегменті мережі замінює вітчизняний яндекс.браузер.

Див. також: Рейтинг операційних систем: червень 2017

Оцініть статтю

Ігор Андрєєв - автор статей для ITRew.ru і Our-Firefox.ru. Захоплений сучасними технологіями, розповідаю про них у своїх текстах)

Сторінка автора - twitter.com

схоже

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью