• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Реєстрація ТОВ самостійно

 1. Скільки коштує оформити ТОВ самостійно? 4 000 Р
 2. Скільки часу займає реєстрація ТОВ? 6 робочих днів
 3. Самостійна реєстрація ТОВ. Покрокова інструкція
 4. Крок 1: Вибір назви фірми, видів діяльності тощо.
 5. 1. Засновники організації
 6. 2. Статутний капітал ТОВ
 7. 3. Найменування організації
 8. 4. Адреса реєстрації фірми
 9. 5. Коди КВЕД
 10. Крок 2: Підготовка документів
 11. Крок 3: Подача документів в ИФНС
 12. Крок 4: Реєстрація документів з боку ИФНС
 13. Крок 5: Отримання документів з ИФНС
 14. Крок 6: Виготовлення друку
 15. зразки документів

Головна / статті /

В наш час  реєстрація ТОВ  стала набагато простіше, ніж років 10 назад В наш час реєстрація ТОВ стала набагато простіше, ніж років 10 назад. Пов'язано це з тим, що сьогодні держава намагається всіляко допомогти розвитку малого і середнього бізнесу і по максимуму спрощує проходження тих чи інших процедур.

Але, незважаючи на всю простоту, необхідно бути гранично уважним, адже податковий орган ретельно перевіряє надану Вами інформацію.

Для того, щоб в той момент, коли Ви вирішили відкрити ТОВ самостійно, Вам було простіше орієнтуватися в правових питаннях, радимо Вам вивчити законодавчу базу з даного напрямку. Мова йде про:

Після цього Ви можете сміливо приступати до оформлення всіх необхідних документів.

Скільки коштує оформити ТОВ самостійно? 4 000 Р

Хотілося б звернути увагу на те, що на відкриття ТОВ потрібно від Вас деякі витрати, а саме сплатити держмито, і на сьогоднішній момент вона становить 4 000 Р. До послуг нотаріуса можна сьогодні не вдаватись, тому що Федеральна податкова служба скасувала обов'язкове посвідчення у нотаріуса Заяви за формою № Р11001, якщо заявник самостійно подає документи до контролюючого органу.

Заява за формою № Р11001
Заява за формою № Р11001  (PDF-файл, 213
(PDF-файл, 213.2 КБ)

Скільки часу займає реєстрація ТОВ? 6 робочих днів

Після того, як Ви самостійно заповніть необхідний пакет документів і подасте його в податковий орган, то Вам видадуть розписку про прийом документів, де буде стояти дата отримання Свідоцтв та завіреної копії Статуту, але про це трохи пізніше.

Якщо Ви плануєте здійснювати реєстрацію ТОВ самостійно, то Вам необхідно з'ясувати за якою адресою у Вашому місті знаходиться податкова служба, яка приймає заяви на реєстрацію юридичної особи. Наприклад:

Самостійна реєстрація ТОВ. Покрокова інструкція

№ кроку Опис Терміни 1 Вибрати: назва фірми, систему оподаткування, види діяльності, кількість засновників, адреса реєстрації, суму статутного капіталу від 1 дня 2 Підготувати пакет документів півдня 3 Надати в реєструючий орган сформований пакет документів півдня 4 Реєстрація пакету документів в МИФНС 5 робочих днів 5 Отримати документи в МИФНС півдня 6 Замовити друк 1-2 дня

Тепер переходимо до більш докладного опису покрокової інструкції по реєстрації ТОВ.

Крок 1: Вибір назви фірми, видів діяльності тощо.

Як вже говорилося раніше, для початку необхідно визначитися з:

 1. Кількістю засновників;
 2. Сумою статутного капіталу;
 3. Найменування організації;
 4. Адресою реєстрації ТОВ і чи збігається він з адресою знаходження фірми;
 5. Видами діяльності організації (КВЕД).

1. Засновники організації

Найпростіше це, звичайно, кількість засновників. Тут все залежить від того, скільки людина планують відкриття даної компанії. Якщо Ви один, значить Ви будете бути єдиним засновником і приймати всі рішення по відкриттю і подальшого управління ТОВ одноосібно. Якщо рішення про відкриття юридичної особи взяли Ви не один (можливо, з Вашими колегами або навіть спільно з іншою юридичною особою), то всі рішення будуть прийматися на Загальних зборах засновників, про що буде складатися відповідний Протокол.

Кількість учасників Найменування документа Як приймається рішення про відкриття 1 засновник Рішення № 1 одноосібно 2 і більше засновників Протокол № 1 кворум

Рішення № 1
Рішення № 1  (PDF-файл, 190,6 КБ)
(PDF-файл, 190,6 КБ)

Хотілося б також приділити увагу, на обов'язки і права учасника (ів) Товариства. Основний перелік:

2. Статутний капітал ТОВ

Далі, про що необхідно знати при відкритті ТОВ самостійно, так це про те, що Ви повинні мати в наявності певний капітал, який становить мінімум 10 000 Р і називається «Статутний капітал ТОВ". Статутний капітал (СК) - це якийсь гарант Вашої стабільності і чим вище його сума, тим вище до Вас довіру клієнтів. Статутний капітал можна оплатити як грошима, так і майном, наприклад обладнанням - принтером або ноутбуком. Майно має коштувати не менше 10 000 Р. Також необхідно пам'ятати, що при вартості майна, яке Ви збираєтеся внести в Статутний капітал, вище 20 000 Р, необхідно вдатися до послуг оцінювача за складанням Звіту про оцінку.

Розмір КК в рублях Чим сформований Статутний капітал Документи для надання в МИФНС від 10 000 грошима Рішення, в якому зазначено, що КК сформований грошима до 20 000 майном Рішення, в якому зазначено, що КК сформований майном, Акт прийому-передачі майна та Акт оцінки майна, складені учасниками від 20 000 майном Рішення, в якому зазначено, що КК сформований майном, Звіт про оцінку

Порядок оплати Статутного капіталу:

 1. Грошові кошти вносяться після того, як пройшла реєстрація ТОВ в податковому органі на відкритий розрахунковий рахунок компанії. Внесення можна здійснювати частинами протягом чотирьох місяців;
 2. Майно передається Товариству наступним чином:
 • до 20 000 Р: необхідно оцінити майно самостійно між засновниками і заповнити Акт оцінки майна (підписується між засновниками) і Акт прийому-передачі (підписується між керівником і власником майна (одним із засновників)), і подати в МИФНС разом з усіма документами;
 • понад 20 000 Р: необхідно звернутися за допомогою до незалежного експерта за складанням звіту про оцінку і разом зі звітом і Актом прийому-передачі і з усіма документами також подаємо в МИФНС. Звіт про оцінку буде замінювати Акт оцінки майна.

Не забудьте також після проходження процедури реєстрації ТОВ поставити Ваше майно (обладнання) на баланс підприємства в якості КК!

3. Найменування організації

Всі ми знаємо, що «як корабель назвеш, так він і попливе». З назвою організації така ж ситуація - найменування повинно залучати потенційних клієнтів і бути простим і однозначним у сприйнятті на слух. Назва фірми вибрати також досить просто, але тут необхідно пам'ятати кілька важливих моментів, а саме те, що існує кілька вимог того, як Ви можете назвати свою компанію:

 • Обов'язкове написання назви російською мовою, з використанням кирилиці, навіть якщо читатися буде по-англійськи (наприклад: Товариство з обмеженою відповідальністю «Флай Проджект»);
 • Написання повної назви (наприклад: Товариство з обмеженою відповідальністю Торговий Центр «Ромашка» або Товариство з обмеженою відповідальністю «Ромашка»);
 • Написанні скороченої назви (наприклад: ТОВ ТЦ «Ромашка» або ТОВ «Ромашка +»);
 • Обмежене використання в назві «Російська Федерація», «Росія» або похідних від цих слів допускається тільки за спеціальним дозволом і при сплаті державного мита в розмірі 50 000 Р (згідно з Постановою Уряду РФ від 3 лютого 2010 р N 52 «Про затвердження Правил включення в фірмове найменування юридичної особи офіційного найменування "Російська Федерація" або "Росія", а також слів, похідних від цієї назви »);
 • Забороняється використання в найменуванні будь-якої запатентованої марки (наприклад: ТОВ «Газпром»).

Так само існують додаткові параметри з написання назв (при бажанні засновників):

 • Можна написати назву іноземною мовою повне або скорочене (наприклад: найпоширеніший - англійська мова - Limited liability corporation «Afrodita» або LLC «Afrodita»);
 • Так само один з мов народів РФ;
 • Можна використовувати різні знаки, цифри і символи (наприклад: ТОВ «Ромашка2014 +» або ТОВ «Ромашка»).

Ви повинні пам'ятати, що зараз можна зареєструватися під будь-яким незапатентованою найменуванням, так як ідентифікація проходить по ІПН (ідентифікаційний номер платника податків). Більш детальну інформацію Ви можете отримати на сайті МИФНС.

4. Адреса реєстрації фірми

Досить частою проблемою майбутніх підприємців при відкритті ТОВ самостійно стає питання про вибір місця реєстрації юридичної адреси. У чому ж тут заковика?

Юридична адреса повинен збігатися з місцем знаходження виконавчого органу фірми (генеральний директор, керівник) або місцем знаходження компанії. Ті підприємці, які недобросовісно підходять до вирішення даного питання, відразу викликають недовіру податкового органу і можуть в майбутньому піддаватися відмовою в відкриття розрахункового рахунку в банку і досить частим перевіркам.

Для того щоб зареєструвати фірму за певною адресою, необхідно, щоб власник приміщення надав Вам наступні документи:

 • Гарантійний лист від власника приміщення;
 • Копію свідоцтва про власність, завірене самим власником.

Також необхідно пам'ятати, що недостатньо отримати від власника приміщення вищевказані документи, необхідно, щоб власник підтвердив, що надає вищевказаний адреса, якщо до нього прийде запит з податкової.

У разі недовіри до господаря приміщення, Ви можете перевірити «завантаженість» обраного юридичної адреси за посиланням:

Також податкова Московського регіону дає право на реєстрацію фірми за місцем прописки одного із засновників, для цього достатньо мати відповідний штамп в паспорті.

Необхідно приділити особливу увагу тому, що ви зобов'язані отримувати поштову кореспонденцію з ИФНС і фондів за місцем юридичної адреси, інакше Вас можуть визнати як «фірма-одноденка» і закрити в односторонньому порядку.

5. Коди КВЕД

Коди КВЕД також вибираються на самому початку, так як Ви повинні знати, чим буде займатися Ваша фірма.

Подивитися всі можливі для використання коди можна по Тут найголовніше - вибрати максимальну кількість КВЕД, які можуть Вам знадобитися, так як в подальшому додати відповідні коди буде трохи затратно і займе час, адже доведеться реєструвати зміни в ЕГРЮЛ і за бажанням заносити до Статуту, а це значить - реєструвати зміни в Статуті або складати новий і реєструвати його в МИФНС.

На замітку!
Краще вказувати коди з 4 цифр, так вони вже будуть також включати підкоди. Якщо ж Ви виберіть коди з 5 і більше цифр, то вони будуть носити більш вузьку спрямованість. Також необхідно пам'ятати, що якщо Ви вкажете коди, що складаються з 3-х і менше цифр, то контролюючий орган Вам відмовить у реєстрації ТОВ.

Зверніть увагу, що код КВЕД, а саме його перші дві цифри впливають на те, скільки Ви будете платити страхові внески і скільки потрібно віддавати в ФСС за ваших співробітників.

Після того, як Ви вирішили ці запитання можна переходити до другого кроку по реєстрації ТОВ самостійно, а саме до підготовки відповідних документів.

Крок 2: Підготовка документів

Отже, тепер, коли ми визначилися з вихідними даними, перерахуємо необхідні документи, які треба підготувати:

 • Заява за формою Р11001:
  Заява - це документ, який складається з 26 сторінок і, якщо сторінки залишаються незатребуваними, то немає необхідності їх роздруковувати. Заяву можна надрукувати або написати друкованими літерами, але так, щоб текст був розбірливим і без помилок, за методичними роз'ясненнями;

(PDF-файл, 213
(PDF-файл, 213.2 КБ)

 • Статут:
  Статут повинен відповідати вимогам Закону і при необхідності утримувати розшифровку переліку видів діяльності. Роздруковується у двох примірниках. Кожен прошивається і підписується безпосередньо керівником організації. У реєструючий орган подаються два примірники. Один згодом Вам віддадуть після прийняття позитивного рішення про те, що ТОВ зареєстровано;

(PDF-файл, 424
(PDF-файл, 424.2 КБ)

 • Рішення або Протокол про створення організації:
  Документ, який містить наміри учасника або учасників відкрити ТОВ , Називається «Рішення» або «Протокол», в залежності від кількості засновників (в попередньому кроці ми вже обговорювали, коли приймається той чи інший документ). Рішення учасника або учасників містить всі вихідні дані, які приймаються на зборах засновників або засновника в єдиній особі, якщо Ви створюєте фірму самостійно. Рішення роздруковується у двох примірниках, підписується безпосередньо кожним учасником і один оригінал надається в ИФНС, а другий залишається у керівника в якості установчого документа;

(PDF-файл, 190,6 КБ)
(PDF-файл, 190,6 КБ)

 • Квитанція, сплачена у відділенні Ощадбанку:
  Сплачена держмито за реєстрацію юридичної особи в розмірі 4 000 руб. Мито повинна бути оплачена строго за реквізитами реєструючого органу;

(PDF-файл, 326
(PDF-файл, 326.3 КБ)

 • Заява (повідомлення) про перехід на ССО (Форма 26.2-1):
  У разі вибору Спрощений податковий режим, то обов'язково подати Заяву про перехід на ССО, інакше Ви можете стати платником ПДВ і мінімум до кінця року здавати декларації. Також в заяві треба вказати телефон для зв'язку, щоб співробітники ИФНС завжди могли зв'язатися з Вами для вирішення питань, що стосуються поточної діяльності компанії. У порожні незаповнені клітинки проставляйте тире «-». В ИФНС необхідно надати два підписаних примірника Заяви. Один примірник Заяви реєструючий орган залишить собі в справі, інший видасть Вам на руки як підтвердження про прийняття;

(PDF-файл, 452
(PDF-файл, 452.5 КБ)

 • Гарантійний лист від власника і завірену копію свідоцтва на право власності (якщо юридична адреса Вам надають);
 • Договір оренди приміщення (якщо він є в наявності). Не можна сказати, що цей документ є обов'язковим, але його наявність вітається;
 • Акт прийому-передачі майна та акт оцінки майна (якщо внесення вкладу в КК здійснюється майном до 20 000 Р);
 • Звіт про оцінку (якщо внесення вкладу в КК здійснюється майном більше 20 000 Р).

Важливо!
Засновником товариства не може виступати інша ТОВ в єдиній особі. Співзасновниками можуть бути як фізичні, так і юридичні особи.

Наступним кроком при оформленні ТОВ є здача документів в ИФНС.

Крок 3: Подача документів в ИФНС

Крім того, що Ви можете пройти процедуру реєстрації ТОВ самостійно, Ви також можете зробити це через представника або поштою:

 1. самостійно:
  Для подачі документів особисто до реєструючого органу від Вас потрібно тільки під'їхати за адресою МИФНС в тому регіоні або в тому місті, де Ви відкриваєте компанію і надати всі необхідні документи;
 2. Через представника:
  У тому випадку, коли Ви звертаєтеся за допомогою до представника Вам необхідно видати йому нотаріальну довіреність і завірити у нотаріуса Заява за формою Р11001;
 3. Через поштове відділення зв'язку:
  Також збирається весь необхідний пакет установчих документів і додатково заповнюється бланк з описом вкладення Ваших документів.

У 1-му і в 2-му випадках контролюючий орган видасть на руки Розписку про прийом документів, де будуть перераховані документи, які Ви подали, і в якій кількості, а також стояти дата видачі зареєстрованих установчих документів, якщо тільки Ви не вирішили отримати документи поштою, щоб ні Вам, ні Вашому представнику не довелося під'їжджати до податкового органу. У 3-му випадку розписка в отриманні документів прийде до Вас поштою, але з затримкою, тому що необхідно враховувати терміни - час на пересилку документів.

Крок 4: Реєстрація документів з боку ИФНС

Після того, як Ви подали документи, наступний етап - прийняття рішення МИФНС з приводу реєстрації ТОВ. Попереджаємо, що рішення може бути як позитивним, так і негативним навіть у тому випадку, коли у Вас зібрані всі документи, але допущені помилки. Час прийняття рішення реєструючим органом - 6 робочих днів.

Крок 5: Отримання документів з ИФНС

Ви самостійно можете вибрати, яким чином Вам буде зручно отримати документи: самостійно, через представника або поштою.

У першому випадку ВАЖЛИВО:
У заяві за формою Р11001 (лист H, п. 5) заповнити таким чином: вказуємо «1» (видати заявнику) або вказуємо «2» (видати заявнику або особі, що діє на підставі довіреності).

У другому випадку ВАЖЛИВО:
У заяві за формою Р11001 (лист H, п. 5) заповнити таким чином: вказуємо «2» (видати заявнику або особі, що діє на підставі довіреності).

У третьому випадку ВАЖЛИВО:
У заяві за формою Р11001 (лист H, п. 5) заповнюється наступним чином: вказуємо «3» (надіслати поштою).

Якщо рішення позитивне, то Ви отримуєте:

 • Свідоцтво ОГРН;
 • Свідоцтво про постановку на облік в податковому органі ІПН / КПП;
 • Статут зі штампом ИФНС;
 • Лист записи ЕГРЮЛ про створення юридичної особи;
 • Заява про перехід на ССО (видається відразу разом з розпискою в отриманні документів).

Також приблизно через 3 тижні Ви отримаєте поштою документи, що підтверджують реєстрацію в Пенсійному фонді і Фонді соціального страхування.

Інформацію з Статрегістра Росстату - повідомлення про коди статистики - можна отримати в електронному вигляді, скориставшись Сервісом Статрегістра Росстату , Що дозволяє формувати Повідомлення про коди статистики.

Крок 6: Виготовлення друку

Тепер, після отримання документів необхідно замовити друк . Звичайно, це також займе якийсь час, але, все ж, основна процедура вже пройдена і тут вже все буде набагато простіше.

На даному етапі можна сказати, що реєстрація завершена і всі формальності пройдено. Можете сміливо приступати до роботи! Удачі у всіх починаннях!

зразки документів

Заява за формою № Р11001 (PDF-файл, 213.2 КБ)

Рішення № 1 (PDF-файл, 190,6 КБ)

Статут (PDF-файл, 424.2 КБ)

Квитанція на оплату держмита (PDF-файл, 326.3 КБ)

Заява (повідомлення) про перехід на ССО (PDF-файл, 452.5 КБ)

Див. такоже

Скільки коштує оформити ТОВ самостійно?
Скільки коштує оформити ТОВ самостійно?
У чому ж тут заковика?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью