• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Rainmeter 2.0: інформаційний центр на Робочому столі

 1. Основні функції
 2. Установка і настройка тим
 3. Як влаштований Rainmeter
 4. додаткові утиліти

Незважаючи на те що всі останні версії популярних ОС мають вбудовані системи відображення гаджетів на Робочому столі, дуже багато користувачів вважають за краще застосовувати стороннє ПО. Однією з найбільш затребуваних і потужних програм подібного роду є Rainmeter.

Rainmeter служить для виведення на Робочий стіл різних додаткових відомостей у вигляді гаджетів. Це не тільки дозволяє додати індивідуальність своєму десктопу, але й перетворює його на справжній інформаційний центр, що відображає зведення погоди, слайд-шоу, останні новини, хід завантаження системи і багато іншого. У середовищі любителів кастомізації Windows ця програма вже отримала культовий статус завдяки відмінній функціональності, гнучкості налаштувань і безкоштовності.

Основні функції

Завантажити Rainmeter найкраще з офіційного сайту rainmeter.net . Процес установки нічим не відрізняється від стандартної процедури інсталяції будь-якого ПО в Windows. Після запуску програми в системному треї з'явиться значок у вигляді краплі, за допомогою якого і проводяться всі основні дії. Додаток поставляється з одним вбудованим набором гаджетів під назвою illustro, призначеним для демонстрації ключових можливостей Rainmeter. Клацніть на піктограмі в системному треї і в контекстному меню виберіть Themes → illustro default, і на вашому робочому столі з'явиться симпатична бічна панель, що показує час і дату, завантаження процесора і оперативної пам'яті, використання мережі, місце на жорстких дисках і т. Д. Ви можете розташувати віджети в будь-якому місці робочого столу, налаштувати їх відображення, поведінку і інші параметри, а якщо захочете, то взагалі приховати деякі з них. Але цим потенціал програми далеко не вичерпується - вона дозволяє встановлювати сотні найрізноманітніших тем, підготовлених численною армією користувачів, а також легко створювати свої власні варіанти.

Установка і настройка тим

Основна перевага Rainmeter перед аналогічними продуктами - наявність величезної кількості готових тим, що дозволяють кардинально змінити на краще зовнішній вигляд і поведінку програми. Вони можуть поширюватися у вигляді спеціального файлу з розширенням * .rmskin або просто папки з файлами. У першому випадку достатньо запустити файл, і тема встановиться автоматично. У другому слід перемістити папку теми в спеціальний каталог, який знаходиться за адресою Мої документиRainmeterSkins. Після цього необхідно перезапустити програму, а потім в контекстному меню вибрати новий набір гаджетів.

Після інсталяції нової теми вам напевно захочеться підігнати її під себе. І ось тут відкриється головна особливість Rainmeter - всі налаштування програми зберігаються в конфігураційних текстових файлах з розширенням .ini. Відсутність зрозумілого візуального редактора скінів деякі називають недоліком, але з іншого боку, завдяки цьому досягається велика гнучкість і різноманітність налаштувань. Розібратися з пристроєм конфігураційних файлів не так вже й складно - досить лише пильності і елементарних знань англійської мови. Після редагування файлу налаштувань необхідно перезавантажити скін, щоб внесені зміни були застосовані. Трохи розібравшись з підгонкою під себе чужих тим, можна приступити і до створення своїх - простір для творчості тут величезний.

Як влаштований Rainmeter

Як влаштований Rainmeter

Індикатори (Meters)

- це спеціальна секція в налаштуваннях Rainmeter, яка описує, як повинна відображатися інформація, яку поставляють датчиками і плагінами. Вони бувають лінійними, круговими, цифровими, у вигляді гістограми і т. Д. Крім загальних для всіх видів параметрів (назва, довжина, ширина, розташування), кожен індикатор має свої унікальні установки, обумовлені стилем відображення. - це спеціальна секція в налаштуваннях Rainmeter, яка описує, як повинна відображатися інформація, яку поставляють датчиками і плагінами Датчики (Measures) в Rainmeter - це спеціальні модулі, що збирають і обробляють інформацію. Причому кожен повинен мати унікальне ім'я, яке не містить пробілів. Деякі для коректної роботи вимагають вказати максимальне і мінімальне значення вимірюваного параметра. За допомогою цих модулів можна відображати інформацію про час і дату, завантаженні процесора, використання пам'яті, вільному дисковому просторі, мережевої активності і т. Д. Крім цього, датчики вміють виконувати певні дії після досягнення конкретного значення вимірюваних даних. Скін (Skin) - це вже готовий до відображення гаджет, який складається з одного або декількох постачальників інформації (датчика або плагіна), опису способу їх індикації, а також допоміжних графічних файлів. Вони розташовуються в папці з документами користувача в директорії Skins. Ви можете запускати або вивантажувати будь-яку кількість скінів за допомогою контекстного меню або скористатися для цього утилітою RainBrowser. Кожен скін має власні настройки прозорості, розташування, взаємодії з Робочим столом і т. Д. Тема - набір з декількох скінів (гаджетів), оформлених, як правило, в одному стилі, утворюють тему для Rainmeter. Головне достоїнство програми - наявність величезної кількості доступних для скачування тим, здатних задовольнити навіть найвишуканіші смаки. Для їх пошуку і завантаження рекомендуємо скористатися додатком RainLoader ( goo.gl/P8bKk ), Яке значно спрощує цей процес. Ви також можете запускати гаджети з різних тем, створюючи з них свою індивідуальну тему. Модулі (Plugins) - це модулі у вигляді динамічних бібліотек (.dll), які написані спеціально з метою забезпечення додаткових функцій, що не вбудованих за умовчанням в Rainmeter. Деякий їх кількість встановлюється в процесі інсталяції, однак ви можете додавати нові плагіни і потім. Для цього досить помістити файл з розширенням .dll в папку Plugins в директорії програми. Модулі дозволяють отримувати дані з Інтернету, керувати медіаплеєром, змінювати гучність і багато іншого.

додаткові утиліти

Програма Rainmeter поставляється з цілим рядом додаткових утиліт, які потрібні для забезпечення декількох важливих функцій.

Rainstaller служить для установки нових тем. Саме вона запускається при подвійному натисканні по файлу з розширенням * .rmskin.

RainBackup має протилежне призначення, а саме створення на основі ваших поточних налаштувань нового файлу теми. Служить для резервного копіювання відредагованих (або створених з нуля) тем.

RainBrowser - основний інструмент управління гаджетами. З його допомогою запускаються віджети з різних тем, змінюються їх налаштування і зовнішній вигляд. Зверніть увагу, що вам зовсім не обов'язково використовувати гаджети тільки з певної теми - ви можете запустити відповідні вам модулі з різних наборів, створивши тим самим свою власну унікальну тему.

RainThemes необхідна для управління встановленими темами. Тут же можна створити нову порожню тему з власним ім'ям.

Корисні посилання

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью