• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

"Ніч церков - 2018": куди відправитися в Ризі

 1. 1. Євангелічно-лютеранська церква Мартіна Лютера (Агенскалнс)
 2. 2. Євангелічно-лютеранська церква Болдераі (Болдер)
 3. 3. Капела Святого Якоба (Брас)
 4. 4. Кафедральний собор Різдва Христового (Центр)
 5. 5. Католицька церква Марії Магдалини (Вецрига)

30. травня, 2018

Культурний захід "Ніч церков" вже в п'ятий раз пропонує всім бажаючим відкрити для себе збережене століттями культурну спадщину і духовні цінності храмів Риги і всієї Латвії.

Майже двісті церков по всій Латвії зі своєю особливою програмою чекатимуть гостей.

З 18:00 до 24:00 в церквах будуть організовані екскурсії, заплановані розповіді про історію і художню цінність храмів.

Гості також отримають можливість насолодитися концертами органної та хорової музики. Заплановані заходи для дітей, а також для тих, хто хоче провести цей вечір в молитві, тиші і медитації.

Фото: Baznicunakts.lv

Ідея цього культурного заходу прийшла до Латвії з Австрії, де більше 10 років тому відбулися перші загальні для християнських конфесій і парафій екуменічний подія. Захід підтримала більшість керівників християнських конфесій, організувало цей захід міжконфесійна група однодумців, заснувавши "Фонд Ночі церков".

У Ризі для рижан і гостей столиці будуть відкриті для перегляду 34 церкви в різних районах - від Агенскалнс до Вецмілгравіса.

Цього року програма Ночі церков буде творча, музична і дуже серцева. У храмах будуть музикувати відомі в Латвії музиканти. Згадаємо лише деякі з них - солітс опери Евіта Заліте (сопрано), Ірма Павар (меццо-сопрано), Яніс Куршевс (тенор), Юріс Візбуліс (тенорпевіца Іева Акуратере, актор Юріс Хіршс, музиканти Ярмо, Ерік Локс, Айвар Херманіс, Роберт Гобзіньш , Карліс Казакс, органісти Айгар Рейніс, Євгенія Лисицина та інші. Виступлять чоловічі хори "Frachori" і "Imanta", змішані хори - "Norise", "Elpa", "DeCoro '," Cantus "," Rīdzene "," Stars " , ансамбль старовинної музики "Ludus", група "My Radiant You", ансамбль дзвонів "Campanella".

Ось лише деякі місця, які можна відвідати:

1. Євангелічно-лютеранська церква Мартіна Лютера (Агенскалнс)

Ніч церков відкриє концерт двох хорів. Музичний супровід доповнять повне енергії яскраве виконання органної меси Моцарта. У концерті прозвучать також сольні виконання, а також у слухачів буде можливість взяти участь в створенні концерту, виконуючи пісні разом з виступаючими.

Також заплановані прогулянки по церкви, можна буде піднятися на вежу, оглянути механізм годинника, яким вже понад 120 років і орган. «Гіди» чекатимуть прихожан біля входу, вівтарів, органу, на вежі, біля годинника. В церкви передбачені спеціальні заходи для дітей. Час від часу будуть звучати фрагменти Святих писань. А о 21:00 виступить Іева Акуратере.

Як дістатися: трамвай № 4, 5 до зупинки "Mārtiņa iela", автобус № 30, 54 до зупинки "Mārtiņa iela,", автобус № 3 до зупинки Kliņģeru iela

2. Євангелічно-лютеранська церква Болдераі (Болдер)

вул. Ліела, 45

Зі зверненням до присутніх звернеться пастор Оскар Смоляк. Після чого почнеться концерт, в якому виступлять вихованці Дитячої Болдерайской музичної школи і піснярка Синтія Грава (голос, гітара). Потім виступи фольклорний ансамбль "Dandari". Дітей запрошують на ігри і майструвати вироби, а молодь - навчитися парним танцям. Можна буде пригоститися теплим супом в саду церкви. Передбачені виступи з лекціями священиків, а також широка церковна концертна програма. В рамках програми буде створено макет картини "Latvijai 100!", В малюванні якого візьмуть участь діти.

Як дістатися: автобус № 3, 30, 36, 56 до зупинки "Bolderājas poliklīnika", минибус 246 до зупинки "Bolderājas poliklīnika", нічний автобус N3

3. Капела Святого Якоба (Брас)

вул. Менесс, 1

Відбудеться концерт відомих органістів - Рамон Командіере і Євген Лісіцин. У програмі твори таких композиторів як Бах, Єрмак, Кайяк, Ебен, Вівальді, Шуман. У перервах концерту - кавові паузи з можливістю зустрітися зі священиків, звернутися з молитвою до Бога.
В кінці вечора пройде перегляд фільму "Lucky", який розповідає про сенс життя. Дія фільму розгортається в маленькому містечку на краю пустелі.
91-річна Денні стент - кілька сердита, налякана і самотня, але вчиться любити все більше і більше, і, нарешті, пізнає духовну життя. Філь отримав приз журі на кінофестивалі в Локарно. Після фільму - дискусія.
Як дістатися: трамвай №11 до зупинки "Mēness iela", автобус №9 до зупинки "Mēness iela", тролейбус № 3 "Ēveles iela"

4. Кафедральний собор Різдва Христового (Центр)

Бульвар Брівібас, 23

Передбачені екскурсії невеликими групами і індивідуально, на яких розкажуть про історію храму, зовнішній вигляд і святині. Екскурсія триває до 30 хвилин. Для огляду будуть відкриті кафедральна дзвіниця і бібліотека.
Можна буде послухати православних піснеспіви, які виконає молодіжний хор під керівництвом Анастасії Кілдіші.

Як дістатися: автобус № 3, 21, 37, 41, 50, 53 до зупинки "Esplanāde", тролейбус № 14, 17 до зупинки "Esplanāde", минибус № 200, 206, 216, 224, 236, 237, 271 до зупинки "Esplanāde", нічний автобус N1 до зупинки "Esplanāde"

5. Католицька церква Марії Магдалини (Вецрига)

вул. Клостер, 2

Пригашує на загальну екуменічну зустріч за участю керівників і представників різних конфесій.
Можна буде взяти участь в огляді вежі церкви, дзвіниці, капели. А також дізнатися як жили черниці в Стародавньому цистерцианских жіночому монастирі. Потім на відвідувачів чекає концерт Терези Упатніеце, музика в стилі бароко. І спільна молитва.

Як дістатися: трамвай № 2, 4, 5, 6, 7, 9 до зупинки "Nacionālais teātris", автобус № 13, 30, 37, 41, 53, 57 до зупинки "Nacionālais teātris", тролейбус № 5, 9, 12 , 25 до зупинки "Nacionālais teātris", минибус № 236, 237, 241 до зупинки "Nacionālais teātris", нічний автобус N4

Тут наведена карта розташування церков , А також заплановані в них заходи і номера громадського транспорту, що курсує до конкретних храмів.

Більш докладно про інших пропозиції Ночі церков читайте на сайті baznicunakts.lv

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью