• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

"Яндекс.браузер": як Chrome, але з новими ідеями

Пробратися безпосередньо в браузер - заповітна мрія кожного веб-сервісу. Заради її виконання з'явився Google Chrome, і такими ж думками напевно керувалися в "Яндексі", роблячи низку спроб вбудувати свої сервіси в браузер. Спершу був "Яндекс.Бар", потім - брендовані версії Firefox і Chromium, а тепер - " яндекс.браузер ". Пробратися безпосередньо в браузер - заповітна мрія кожного веб-сервісу

Логотип яндекс.браузер вже став причиною для подтруніванія: що це, мовляв, за бейсбольний м'яч в червоних стрінгах? Браузер, втім, вийшов не в повній мірі власний. Як будь-який дистрибутив Linux будується з різних готових компонентів, "яндекс.браузер" побудований на основі декількох доступних технологій. Його движок - це WebKit, який використовується як в Safari, так і в Chrome, оформлення зроблено на основі Chromium - вільного проекту, що лежить в основі Chrome (і тут підтримуються плагіни для Chrome). В цей софтверний коктейль додані антивірусні технології "Лабораторії Касперського" і технологія Opera Turbo, яка прискорює завантаження веб-сторінок. Що ж вийшло в результаті, і чи варто цим користуватися? У чому відмінність від вже існуючих браузерів "зі смаком Яндекса"?

З першого погляду помітно, що смак "Яндекса" посилився багаторазово - починаючи хоча б з того, що виконуваний файл всередині дистрибутива називається просто Yandex. Зате вже другий погляд безпомилково визначає в браузері відгалуження Chrome, але явно не просте, а з якимись цікавими нововведеннями. Здавалося б, в "Яндексі" повинні були багато напхати Chromium своїми сервісами. Це дійсно так, але напхали дуже хитро, і інтерфейс став ще мінімалістичний, ніж був.

Це дійсно так, але напхали дуже хитро, і інтерфейс став ще мінімалістичний, ніж був

Перша ж неординарна річ - панель інструментів. Тут немає кнопки "вперед", зате додалася кнопка "Яндекс", ведуча на Yandex.ru . Її при бажанні можна прибрати через настройки, але що з кнопкою "вперед"? Виявляється, вона буде з'являтися тільки в тому випадку, якщо дійсно можна перейти вперед. Нововведення цікаве і, на мій погляд, дуже правильне. "Яндекс" може їм по праву пишатися як новим словом в історії браузерних інтерфейсів.

Кнопку, що викликає настройки з панелі інструментів, теж прибрали, але недалеко - вона переїхала в праву частину області заголовка вікна. Кнопка "зупинити / перезавантажити" знаходиться всередині адресного рядка - як в останніх версіях Safari, але зліва від адреси, а не справа. Так навіть логічніше: вона знаходиться ближче до інших навігаційних кнопок, а не по іншу сторону адресного рядка.

У самій адресному рядку (традиційно для Chrome суміщеної з пошукової) сконцентрована основна маса нововведень. Розпочати їх список варто з самого способу відображати адреса: коли рядок неактивна, показуються тільки домен (наприклад, blogs.computerra.ru) і назва сторінки, відокремлене стрілочкою. Всі інші частини адреси ховаються. Це незвично, але зручно: по-перше, назва видно цілком (в Chrome воно показується тільки в заголовку вкладки і найчастіше туди не влазить), по-друге, по домену можна клікнути і перейти на головну сторінку. Щоб знову побачити повний URL, досить повернути текстовий курсор в адресний рядок.

Як і в Chrome, під час набору адреси або пошукового запиту відображаються підказки: посилання з історії та обраного, перемішані з видачею пошукача. За замовчуванням це, звичайно, "Яндекс", але при бажанні можна повернути Google або вибрати іншу пошукову машину. Ще один приємний нюанс: вибір пошукача можна робити прямо з вікна підказок завдяки спеціальному ряду кнопочок. Якщо, наприклад, потрібно звернутися до "Гуглу" замість "Яндекса", досить набрати запит і ткнути в кнопку Google.

Мабуть, головний бонус яндексовского адресного рядка - це вбудований детектор розкладок клавіатури. Працює він приблизно як Punto Switcher (відома програма, придбана "Яндексом"). Якщо ви раптом набрали "сщьзгеуккфюкг" замість computerra.ru, правильний варіант буде першим серед підказок.

До адресному рядку тут прироблена і ще одна річ, вона називається Tableau (вимовлятися, мабуть, повинно на французький манер - "таблё"). По суті, це аналог "швидкого набору" з Opera і екрану "найбільш відвідуване" з Chrome: основне місце тут займають вісім прямокутників, що ведуть на обрані сайти. Під ними - списки закладок, історії відвідувань, завантажень, додатків і т.п.

Tableau має кілька значних відмінностей від аналогів з інших браузерів. Це вікно з'являється щораз при переході в адресний рядок. Мабуть, цікаве і знову вдале рішення: саме на адресний рядок ми натискаємо, коли хочемо кудись перейти. Поява Tableau відразу нагадує про те, що сайт, можливо, є серед закладок, і адреса набирати не потрібно.

У яндекс.браузер вбудований переглядач PDF. Кажуть, це відомий плагін під назвою FoxIt

Другий випадок, в якому відображається це вікно, - створення нового таба. Tableau - це одночасно заміна вмісту порожній вкладки з Chrome, але з важливими відмінностями. У браузері "Яндекса" нова вкладка не створиться, поки в ній не з'явиться вміст. Якщо ж користувач, наприклад, передумав і натиснув Escape, діалог просто зникне. Все це може здаватися дивним і незвичним, але варто розібратися - і починає подобатися. В "Яндексі" остаточно об'єднали всі способи почати навігацію в одне діалогове вікно, і вийшло елегантно.

Остання важлива особливість Tableau поки що, здається, не розкрита. Замість того, щоб відображати мініатюри сайтів, як в аналогічному випадку роблять Chrome, Opera і Safari, тут показані лише логотипи, а місце поруч з ними припасено для різної інформації, яку можна отримувати з сайту, не заходячи на нього. У разі "Яндекса", наприклад, це індикатор погоди і пробок, що знаходиться прямо під логотипом.

У разі Яндекса, наприклад, це індикатор погоди і пробок, що знаходиться прямо під логотипом

Яндекс.браузер вміє переводити сторінки, але замість сервісу Google Translate використовує власний перекладач. Кривизна результатів приблизно на тому ж рівні

Якщо натиснути на відігнутий куточок закладки Facebook, то браузер запропонує залогінитися в цю соціальну мережу. Після цього поруч з логотипом з'являться значки, що позначають оповіщення, і цифри, які повинні відображати їх кількість. На жаль, у мене числа не співпали з реальним числом сповіщень і не змінювалися, застрягши на одних і тих же цифрах. Схоже, поки що це просто заглушка. Здогад підтверджує і відсутність підтримки аналогічного механізму для інших соцмереж - хоча б "ВКонтакте" або Twitter. Коли ця функція запрацює по-справжньому, вона стане дуже корисною. Її ідея, втім, не зовсім оригінальна - прототипом явно послужив інтерфейс Modern UI (він же Metro) з Windows 8.

Єдина зміна до гіршого в порівнянні з інтерфейсом Chrome - це зникаюча кнопка закриття вкладки: видко, тільки при наведенні курсору миші до заголовка таба. Коли ці кнопки видно завжди, по ним набагато простіше цілитися, а приховування призводить до того, що спершу підносиш курсор миші до заголовка, а після цього робиш другий рух - до хрестика. Маковська версія грішить і другим вадою (успадкованим з Chrome): кнопки закриття табів відображаються праворуч від заголовка, тоді як в OS X їм належить бути зліва.

Що ж в результаті може підштовхнути до переходу на "яндекс.браузер"? Почуття патріотизму, любов до свіжих інтерфейсним рішенням або хоча б вбудований в адресний рядок Punto Switcher. До цього списку додасться підтримка повідомлень із соціальних мереж, коли її дороблять. Якщо ви вже користуєтеся Chrome, то звернути увагу на "яндекс.браузер" варто тим більше. Є, правда, побоювання, що він буде оновлюватися не так швидко, як оригінал.

І навіть якщо ви користуєтеся іншим браузером, подивитися на новинку все одно варто. Це чи не перший браузер російського виробництва, і, хоч він зібраний з імпортних запчастин, його новаторський інтерфейс залишає привід для гордості.

Браузер вже став причиною для подтруніванія: що це, мовляв, за бейсбольний м'яч в червоних стрінгах?
Що ж вийшло в результаті, і чи варто цим користуватися?
У чому відмінність від вже існуючих браузерів "зі смаком Яндекса"?
Її при бажанні можна прибрати через настройки, але що з кнопкою "вперед"?
Браузер"?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью