• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

QR-код і як його прочитати.

 1. Для чого потрібен QR-код
 2. Як прочитати QR-код

QR-код (англ QR-код (англ. Quick Response - «швидкий відгук») - це матричний двовимірний (2D) штрих-код, розроблений компанією Denso-Wave в 1994 р Спочатку технологія призначалася для використання в автомобільній промисловості, згодом набула широкого поширення і в інших галузях. QR-коди містять в собі набагато більше даних, ніж штрих-код (за матеріалами http://netler.ru/ikt/qr-site-promotion.htm )

Для чого потрібен QR-код

Використання QR-кодів в повсякденному житті відкриває нові можливості, створюючи ще одну зв'язок між гіперпростір - інтернет і реальним життям, використовуючи WI-FI технології та інші способи непрямої передачі інформації. Основна перевага QR-коду - це легке розпізнавання скануючим обладнанням. Досить запустити програму зчитування QR-коду, навести об'єктив мобільного пристрою на QR-код і отримати швидкий доступ до інформації про об'єкт, це робить QR -код таким популярним серед користувачів мобільного зв'язку - за допомогою програми-розпізнавача кодів абонент може моментально заносити в свій телефон текстову інформацію, додавати контакти в адресну книгу, переходити по web-посиланнях, відправляти SMS-повідомлення і т. д.

У самому QR-коді кодується різноманітна інформація, яка складається із символів (включаючи кирилицю і ієрогліфи, цифри і спецсимволи), так наприклад:

1) 1). Листівки, плакати, зовнішня реклама, сзашіфрованним сообщеніемілі побажанням;

2). Знижки: ви можете пред'явити код з вашого телефону для сканування в магазині, і отримати знижку;

3). Зашифрований URL: як правило, адреса того сайту, куди нас хоче залучити рекламодавець. На сьогоднішній день це самий популярний спосіб використання коду, після штрих-кодів;

4) 4). Видозмінений логотіпізвестних брендів, який теж може включати в себе URL;

5). Запрошення "додати в друзі" в Facebook або іншої соціальної мережі;

6). Google-mapping в туризмі: використання QR-кодів, розташованих на міських пам'ятках, і відсилають користувачів на Google-карти місця, або розповідають про самому місці і вказують на місце розташування об'єкта;

7). Електронний квиток: отримуєте QR-код через sms і пред'являєте його на залізничній станції або в аеропорту;

8) 8). Візитні картки, на яких ваші контакти також представлені у вигляді коду, і які при скануванні смартфоном, додаються в вашу адресну книгу;

10). Штрих-код на товарах - найперший і найпоширеніший спосіб застосування;

11) 11). Семапедія ( www.semapedia.org ): Сайт, де ви також можете з'єднати об'єкти реального світу зі світом віртуальним, присвоївши об'єкту QR-код, і зв'язавши його до статті у Вікіпедії.

12) У багатьох містах включених до туристичних маршрутів повсюдно використовуються QR-коди. Коди розміщуються на пам'ятках історії та пам'ятках. У музеях ними постачають інформаційні таблички. При зчитуванні коду за допомогою мобільного телефону, відкривається сторінка мобільного порталу, що містить інформацію про музеї або його експонаті, або про будівлю.

Використовуючи QR-код в експозиціях музею або на архітектурних пам'ятках, можна вирішити відразу кілька завдань:

 • Надати відвідувачам музею і екскурсантам можливість самостійно знайомитися з експонатами, вибираючи мову, на якому вони будуть отримувати інформацію;

 • Розширити можливості екскурсовода, який зможе в ході екскурсії ілюструвати свою розповідь додатковими матеріалами;

 • Проводити з дітьми гри і інтелектуальні змагання. Кожен QR-код - це питання-завдання по музейній експозиції, виконавши яке, отримуєш ключ до наступного завдання.

В даний час на території СНД, QR-кодами позначені пам'ятки в Москві, Мінську, Єревані, Самарі, Нижньому Новгороді, Львові та Челябінську.

Як прочитати QR-код

Вважати QR-код може кожен, у кого є мобільний телефон з фотокамерою і встановленою програмою для розпізнавання зашифрованої інформації, яку можна скачати в інтернеті.

Програми сканери QR -код:

ОС: Android: QR Code Reader https://play.google.com/store/apps/details?id=me.scan.android.client&hl=ru )

ОС: IOS: Quick Scan - QR Code Reader ( https://itunes.apple.com/ru/app/quick-scan-qr-code-reader/id483336864?mt=8 )

ОС: Windows Phone: QR Code Reader ( http://www.windowsphone.com/ru-ru/store/app/qr-code-reader/e21dee2d-9c1c-4f25-916f-c93d25da8768# ).

Якщо телефон не має веб-камери, врятує розширення QRreader ( https://chrome.google.com/webstore/detail/qrreader-beta/bfdjglobiolninfgldchakgfldifphic ) Для Google Chrome, яке просканує будь QR-код, що зустрівся в інтернеті.

Створити свій власний QR-код може будь-хто, причому абсолютно безкоштовно - для цього достатньо лише вибрати відповідний генератор QR-коду Створити свій власний QR-код може будь-хто, причому абсолютно безкоштовно - для цього достатньо лише вибрати відповідний генератор QR-коду. Володіти навичками програмування для цього не потрібно, достатньо лише ввести інформацію, а інше програма зробить сама.

Популярні генератори QR-коду

Com/store/apps/details?
Com/ru/app/quick-scan-qr-code-reader/id483336864?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью