• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Путівник по годинах. Частина 1.


зміст

Деякий час тому на просторах Всесвітньої мережі я прочитав статтю, де в черговий раз порівнювалися операційні системи Windows і Linux. Крім різних об'єктивних плюсів і мінусів, в тій статті було висловлено дуже цікавий, оригінальний тезу. Linux краще, тому що в ньому годинник показує не тільки хвилини, але і секунди. За всієї комічністю ситуації ховається, за великим рахунком, сумна правда. Звичайні часи Windows мають досить мізерними можливостями і справді не показують секунди.Стандартние кошти Windows і Linux

Ні для кого не секрет, що в Windows XP годинник розташовуються в системному лотку. Вони відображають години та хвилини. Оформлення годин безпосередньо залежить від поточної системної теми. Ви не можете окремо змінювати фон, шрифт годин. При наведенні курсора миші на годинник з'являється підказка з поточною датою. Подвійне клацання миші відкриває їх властивості. Ви можете змінювати поточний час і дату, вибирати часовий пояс, включати або вимикати автоматичний перехід на літній час, синхронізувати дані з серверами точного часу.

Властивості стандартного годинника Windows

Коли мова заходить про Linux, то найрозумніше розглянути дві найбільш популярні робочі середовища KDE та GNOME, до складу яких входять засоби відображення часу. Годинники в KDE можуть бути представлені в чотирьох варіантах. Перший і другий способи, що називаються відповідно «простий» і «цифровий», забезпечують показ часу за допомогою чисел. Ви можете також відображати поточну дату. Відмінності двох режимів зводяться до наявності у «цифрових» годин додаткового стильового оформлення. Ви можете змінювати фонові текстури, додавати тінь і миготливий роздільник хвилин і секунд. Аналоговий годинник на увазі наявність циферблата. У нижній частині індикатора можна розташовувати дату і поточний день тижня. Допускається включення згладжування графічних елементів. Режим «неточні годинник» дозволяє поглянути на час не язиком цифр, а розмовними фразами. «Скільки час?» - подумки задається питання, а очі тягнуться в область системного лотка. «За десять хвилин годину» - чемно відповідають годинник. Ви можете регулювати ступінь неточності годин, вводячи в їх лексикон нові фрази, наприклад, радісний крик «вихідний!».

Годинники KDE

Клацання лівою кнопкою миші по годинах відкриває компактний календар. Права ж кнопка миші відповідає за виклик контекстного меню, з якого можна запускати різні інструменти настройки часу.

Налаштування програмного модуля годин і системного часу представлена ​​різними інструментами. У другому випадку потрібне введення пароля root.

Годинника KDE

Годинники, що входять до складу робочої середовища GNOME, можуть працювати в стандартному 24-годинному режимі, а також показувати час UNIX і час Інтернету. Другий і третій варіанти не є популярними, доступними для необізнаного користувача режимами.

Годинники GNOME

Годинника проводиться за допомогою компактного діалогового вікна. Ви можете включати показ секунд, а стосовно 24-годинному режиму ще відображати поточну дату і час за Гринвічем.

Годинника GNOME

З усього перерахованого вище неважко зробити висновок, що інструменти відображення часу KDE та GNOME мають більш широкі можливості, ніж їх штатний аналог Windows. Втім, дана несправедливість з лишком усувається великою кількістю додатків від сторонніх розробників. Програми, що розширюють можливості відображення часу в операційній системі Windows, будуть розглянуті в даному путівнику.

До змісту 1st Clock 3.0

Офіційний сайт: www.1stclock.com
Розмір: 1265 КБ
Ціна: 29.95 $

Робоче вікно 1st Clock

Налаштування 1st Clock

1st Clock замінює стандартний годинник Windows в системному лотку. Ви можете також використовувати програму для синхронізації годин зі спеціальними серверами точного часу, для створення нагадувань і будильників.

Стосовно до поточного часу, в системному лотку відображаються не тільки годинник і хвилини, але також секунди. Крім того, ви можете бачити дату, а також день тижня. Програма дозволяє спостерігати в реальному часі ступінь завантаження процесора і відсоток використання оперативної пам'яті.

Допускається ручне управління шириною панелі годин, вибір шрифту, зміна кольору тексту і фону. Ви можете додавати різні декоративні елементи, на зразок об'ємного бордюру. При наведенні покажчика миші на область годин, відображається спливаюче вікно з підказкою. Крім більш докладної інформації про поточний час і дату, ви можете бачити, що залишився до настання подій нагадувань і будильників. Крім того, можна налаштувати годинник на відображення часу відразу в декількох часових поясах.

1st Clock дозволяє синхронізувати годинник з серверами точного часу. Ви можете вибирати будь-який з декількох популярних протоколів, а також звіряти годинник з локальним сервером. Програма і сама може працювати в якості сервера часу в локальній мережі.

В налаштуваннях синхронізації можна бачити величезну кількість доступних серверів. Під час тестування визначається швидкість з'єднання з ними і вибираються найбільш швидкі елементи списку. Підключення до серверів може здійснюватися через проксі.

Синхронізація може бути спланована відповідно до визначеного розкладом. Програма може автоматично підводити стрілки, але допускає і завдання питання користувачеві про ручної корекції. Крім того, ви можете виводити попередження, якщо розбіжність збільшилася більш, ніж на 30 хвилин. Подібний факт здатний говорити про проблеми в системному блоці, про слабкість вбудованого акумулятора. Всі процедури синхронізації записуються в текстовий log-файл.

Як вже було сказано раніше, програма може виводити час відразу в декількох часових поясах. Ця функція працює тільки всередині підказки. В окремій вкладці налаштувань ви можете скласти список цікавих вас часових поясів.

Програма дозволяє налаштувати дії миші на панелі годин. Допускається призначення довільного дії на клацання лівою і правою кнопкою миші, а також на подвійне клацання. Аналогічні операції можна виконати, стосовно клавіатурним сполученням. Вам пропонується великий список доступних програмі операцій. На кожну з них може бути призначено будь-яке призначене для користувача поєднання клавіш.

Ви можете створювати будильники і нагадування. В обох випадках допускається вибір довільного значка завдання. Ви можете виводити текст, а також звуковий сигнал. Підтримується відтворення звуку через вбудований динамік (мелодія), відкриття файлів MP3, WAV, MID і M3U. Крім того, допускається відтворення треку музичного компакт-диска. В налаштуваннях будильника можна вказувати кількість повторень звукового сигналу. Крім введення абсолютних величин, кількісну характеристику можна прив'язувати до порядковому номеру години в рамках доби.

Крім показу тексту і відтворення звуку, ви можете запускати зовнішні програми за розкладом. Програма також дозволяє вказувати інтервал доби, коли ніякі завдання виконувати не можна. Зазвичай варто відмовитися від будь-яких будильників пізно вночі.

1st Clock дозволяє швидко створювати нагадування. У контекстному меню програми ви вказуєте заздалегідь визначений проміжок часу від 15 хвилин до 3 годин. Крім того, можна створювати нагадування на «завтрашній ранок». Час цього загадкового події визначається в налаштуваннях програми.

Як вже було сказано вище, 1st Clock дозволяє призначати гарячі клавіші на багато операцій. З цієї причини, не чіпаючи миша, ви можете швидко відключити звук, синхронізувати час з сервером, створити нагадування на 5 хвилин (за замовчуванням використовується поєднання Win + 5), подивитися вбудований в програму календар.

Календар 1st Clock, крім традиційних даних, може також відображати фазу місяця. Ви можете бачити, скільки відсотків площі природного супутника Землі видно в даний момент на небі.

1st Clock володіє великою кількістю корисних сервісних функцій. Дана програма не має яких-небудь яскравих дизайнерських знахідок, однак чітко виконує покладені на годинник функції - показує час, виводить нагадування, будить за розкладом.

До змісту 59soft Таймер 1.5

Офіційний сайт: http://59soft.fatal.ru
Розмір: 329 КБ
Ціна: безкоштовний

Робоче вікно 59soft Таймер

Налаштування 59soft Таймер

59soft Таймер може використовуватися як годинник, які завжди будуть на увазі всередині невеликого робочого вікна. Його настройки дозволяють вказувати режим поверх інших вікон. Програма згортається в системний лоток.

Крім відображення часу, 59soft Таймер можна використовувати в якості будильника. У налаштуваннях програми ви можете вказати або абсолютне час спрацьовування будильника, або інтервал. Два режиму сигналізації "Дзвінок" і "Повідомлення" дають можливість оповіщення звуковим сигналом або довільним текстовим повідомленням.

При включенні таймера, значок в системному лотку і індикатор годин в програмі стануть зеленими. В іншому випадку дані елементи відображаються білим кольором. Після включення таймера змінювати конфігурацію будильника не можна.

Програма підтримує запуск з різними ключами. Їх повний список можна прочитати в Довідці, яка написана російською мовою. Наприклад, ви можете відразу запускати програму згорнутої в системний лоток або здійснювати її запуск зі зниженим пріоритетом.

До змісту Absolute Time Corrector 5.3

Офіційний сайт: www.flexiblesoft.com
Розмір: 2721 КБ
Ціна: 250 руб

Календар Absolute Time Corrector

Налаштування Absolute Time Corrector

Absolute Time Corrector призначений для корекції системних часу на робочої станції, а також всередині локальної мережі. Під час першого старту програми управління передається майстру, який, задаючи прості питання, веде автоматичну настройку синхронізації часу. На першому етапі програма дізнається, чи використовуєте ви проксі-сервер для підключення до інтернету. Можна навіть відповісти програмі, що ви не маєте поняття про термін «проксі». Від вибору типу підключення залежить тип протоколу, який буде використовуватися Absolute Time Corrector. Не всі протоколи дозволяють працювати через проксі-сервер.

Далі програма намагається протестувати якість з'єднання з серверами, включеними до списку за замовчуванням. На основі результатів перевірки вибирається найшвидший сервер, з яким і буде в майбутньому відбуватиметься синхронізація часу.

Absolute Time Corrector може працювати в якості сервера точного часу всередині локальної мережі. Ви можете поставити програму на робочу станцію, що має вихід в інтернет, а всі інші машини налаштувати на синхронізацію з локальним сервером.

Програма забезпечує доступ до більш, ніж 250 серверів точного часу. Absolute Time Corrector може регулярно перевіряти списки, визначаючи активність серверів, швидкість доступу. Залежно від результатів перевірки може змінюватися сервер, з яким в даний момент відбувається синхронізація.

Підключення до серверів часу може здійснюватися через проксі. Програма підтримує авторизацію, а також дозволяє вказувати ім'я і порт сервера. Підтримуються SOCKS4 і SOCKS5 проксі-сервера.

Синхронізація може проводитися через задані проміжки часу, вручну, а також при появі з'єднання з мережею. Під час синхронізації допускається режим зміни тільки хвилин і секунд. Дане обмеження знадобиться в тому випадку, якщо ви невірно вказуєте часовий пояс.

Програма може озвучувати основні події. Однак ви можете використовувати в якості вихідних даних тільки WAV-файли.

Виклик налаштувань програми може здійснюватися за допомогою глобального поєднання клавіш. Ви можете змінювати його на власний розсуд.

При старті програми відображаються різні поради, які непогано допомагають під час освоєння продукту.

До змісту AceClock XP 2007.04.845

Офіційний сайт: www.aceclock.ru
Розмір: 1886 КБ
Ціна: 150 руб

Робоче вікно AceClock XP

Налаштування AceClock XP

AceClock XP - потужний, багатофункціональний програмний продукт, призначений не тільки для забезпечення зручного показу часу, але і володіє масою корисних сервісних можливостей.

Годинники можуть працювати в декількох режимах. За умовчанням вони представляють собою незалежне вікно, всередині якого відображається час, поточна дата і лічильник кількості переміщень покажчика миші. Програма підтримує зміну тим оформлення. При цьому допускається застосування прозорих текстур. Ви можете, наприклад, включити досить великий шрифт, але, завдяки прозорому стильовому оформленню, годинник не будуть закривати видимість, заважати повсякденній роботі.

Другий режим відображення годин полягає в їх приміщенні всередину системного лотка. При цьому відбувається заміна стандартного годинника. Оформлення нового елемента також залежить від обраної в даний момент теми оформлення. Ви можете поєднувати два перших режиму, показуючи годинник в двох місцях робочого столу.

Третій, додатковий режим включає прив'язку годин до курсора миші. У налаштуваннях програми ви можете вибирати відстань годин від покажчика, а також призначити гарячу клавішу на включення і відключення даної прив'язки.

Налаштування відображення часу можуть здійснюватися декількома способами. Програма містить набір шаблонів, за допомогою яких можна швидко змінювати режими показу часу. Крім того, ви можете скористатися послугами вбудованого редактора, який підтримує велику кількість макросів, змінних. За допомогою дизайнера AceClock XP можна створювати шаблони. Модуль підтримує підсвічування синтаксису. Всі доступні змінні мають докладні описи російською мовою.

AceClock XP містить модуль синхронізації системного часу через інтернет. Зі спеціального протоколу SNTP програма з'єднується з обраним в налаштуваннях сервером точного часу. Крім того, AceClock XP вміє встановлювати точний час і за допомогою звичайного HTTP-протоколу, відправляючи особливі запити на сервер свого офіційного сайту. За замовчуванням при старті програми відбувається автоматична синхронізація часу через HTTP.

Наступною корисною функцією програми є Будильники. Їх кількість не обмежена. Під час налаштування будильників ви вибираєте час їх спрацьовування. Крім того, ви можете вказати інтервал часу, через який будильник буде регулярно давати про себе знати. Даний проміжок часу може бути заданий від однієї хвилини до року.

Ви можете призначити спрацьовування будильника згідно складного умові. Наприклад, він може дзвеніти в першу п'ятницю кожного місяця або в останній день листопада кожного року. Крім того, будильники можуть налаштовуватися не тільки по часу або датою, а й при настанні певних подій. Наприклад, ви можете призначити відтворення звукового сигналу при установці або розриві з'єднання з інтернетом, при запуску або закриття зазначеної в настройках будильника програми і багато іншого. Подібні інструменти дозволяють використовувати AceClock XP в якості повноцінного планувальника. Зі спеціалізованими програмами, призначеними для автоматизації процесів, можна ознайомитися, прочитавши окремий путівник: Частина 1 і Частина 2 .

Дії будильників можуть бути різні. Якщо ви хочете тільки чути звук, то можна вибрати відтворення через стандартний динамік системного блоку (допускається як часто тони і його тривалість) або запустити аудіо-файл у форматі WAV або MP3 (можна вказати файл на жорсткому диску). До складу програми входить багатий набір попередньо звуків. Крім того, допускається проголошення часу вголос. Для цього використовується вбудований в систему Speech API. Якщо такої у вас не встановлений, то даний модуль можна завантажити з офіційного сайту. Підтримується російську мову мовлення. Час вимовляє приємний жіночий голос, трохи нагадує інтонацією EVA з гри Command & Conquer. Нарешті, останній варіант полягає у включенні відтворення музичного компакт-диска, що знаходиться в приводі CD-ROM.

Крім звукових дій будильників ви можете призначати операції іншого типу шляхом їх вибору з заздалегідь визначеного списку. Ви можете запускати або закривати довільне додаток, міняти теми оформлення описуваної програми, ховати або показувати годинник і нагадування, синхронізувати час, виконувати команди Winamp і багато іншого.

За замовчуванням програма вимовляє вголос час через кожні пів години. Ви можете в будь-який момент включити голос за допомогою клавіатурного поєднання Win + S, яке змінюється в налаштуваннях програми.

Програма підтримує відображення нагадувань за таймером. Їх зовнішній вигляд нагадує жовті стікери - замітки, що прикріплюються в офісах до моніторів. Ви вводите в них будь-якої текст. Допускається зазначення URL. При цьому після виведення нагадування за допомогою окремої команди контекстного меню можна відкрити адресу в браузері, встановленому в системі за замовчуванням. Зовнішній вигляд заміток можна налаштовувати. Допускається зміна прозорості, кольору фону і тексту, шрифту. Крім того, можна зробити так, щоб вікно з заміткою завжди знаходилося поверх всіх інших вікон. Допускається також заборона її переміщення по екрану.

AceClock XP підтрімує создания таймерів. Їх робота полягає в зворотному відліку часу. Вам необхідно ввести ім'я таймера і встановити його на певний час, максимум 9999 годин. Після його запуску зворотний відлік може відображатися в спеціальному віконці. Якщо ж ви не хочете його бачити, то можна включити прихований режим, і лише при завершенні зворотного відліку на екрані з'явиться відповідне повідомлення.

Вельми цікавою функцією програми AceClock XP є Календарик. Саме так, ніжно і лагідно називається модуль, який самостійно обчислює кількість днів між двома будь-якими датами. Подібне завдання досить часто постає перед секретарями, фахівцями з кадрів, бухгалтерами. У звичайних умовах проблеми вирішується шляхом ручного підрахунку кількості днів з будь-якого календарем. Вже згадана програма виконує подібну операцію самостійно, позбавляючи користувача від стомлюючого, одноманітної праці.

Програма підтримує створення декількох профілів. Кожен користувач системи Windows може мати власний набір налаштувань.

Ви можете змінювати будь-які гарячі клавіші, підтримувані програмою. За замовчуванням пропонується три дії.

AceClock XP підтримує створення списку контактів із зазначенням Днів Народження користувачів. Ви можете призначати висновок нагадування при настанні святкової події. Програма не містить інструментів імпорту контактів з будь-яких зовнішніх додатків.

AceClock XP створений російськомовними програмістами і, як наслідок, має грамотний, зручний російський інтерфейс, а також докладну довідку. Завдяки своїм широким можливостям, завдяки тисячі приємних дрібниць, дана програма без будь-яких застережень може замінити цілу групу спеціалізованих утиліт.

Варто відзначити один серйозний недолік AceClock XP. При роботі програми, в системі починаються серйозні проблеми. Під час виголошення вголос часу деякі додатки, наприклад, ігри вилітають з помилкою. Кілька популярних програм також вилітали з помилкою при запуску, якщо в пам'яті знаходився AceClock XP. Програма дуже цікава, але перед рішенням про її придбання необхідно уважно перевірити систему на відсутність конфліктів.

до змісту зведена таблиця


до змісту

«Скільки час?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью