• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Путівник по браузерам

 1. освоєння
 2. функціональність
 3. швидкість
 4. Безпека
 5. Можливість розширення
 6. фільтрація реклами
 7. висновок
 8. освоєння
 9. функціональність
 10. швидкість
 11. Безпека
 12. Можливість розширення
 13. фільтрація реклами
 14. висновок
 15. освоєння
 16. функціональність
 17. швидкість
 18. Безпека
 19. Можливість розширення
 20. фільтрація реклами
 21. висновок
 22. освоєння
 23. функціональність
 24. швидкість
 25. Безпека
 26. Можливість розширення
 27. фільтрація реклами
 28. висновок
 29. освоєння
 30. функціональність
 31. ШВИДКІСТЬ
 32. Безпека
 33. Можливість розширення
 34. фільтрація реклами
 35. Висновок
 36. освоєння
 37. функціональність
 38. ШВИДКІСТЬ
 39. Безпека
 40. Можливість розширення
 41. фільтрація реклами
 42. Висновок
 43. освоєння
 44. функціональність
 45. ШВИДКІСТЬ
 46. Безпека
 47. Можливість розширення
 48. фільтрація реклами
 49. Висновок
 50. освоєння
 51. функціональність
 52. ШВИДКІСТЬ
 53. Безпека
 54. Можливість розширення
 55. фільтрація реклами
 56. Висновок
 57. освоєння
 58. функціональність
 59. ШВИДКІСТЬ
 60. Безпека
 61. Можливість розширення
 62. фільтрація реклами
 63. Висновок
 64. освоєння
 65. функціональність
 66. ШВИДКІСТЬ
 67. Безпека
 68. Можливість розширення
 69. фільтрація реклами
 70. Висновок

Зміст Введення

Світ не закінчується на синьою буквою "Е", тобто, на браузері Internet Explorer. Світ з цієї літери починається. Найчастіше, Internet Explorer - перший браузер, який ми бачимо в житті. Далі починається найцікавіше.

Найпростіші браузери, які для свого запуску не вимагають потужних комп'ютерів, і навіть наявності графіки, - це текстові браузери або, як їх ще називають, консольні. Найвідоміші представники цього жанру - Lynx, Links, Elinks. Тим часом, ці браузери не можна назвати пережитком минулого, у них досить велика для користувача ніша - це, в першу чергу, сервери, де графічна оболонка, частіше за все, взагалі не ставиться. Крім того, такі браузери зручно використовувати на слабких машинах і при повільному з'єднанні з мережею.

Друга група браузерів - це надбудови над Internet Explorer. Самостійними продуктами їх назвати не можна, так як вони в своїй роботі безпосередньо використовують вбудований в Windows браузер, а й простими доповненнями вважати їх також не варто. Maxthon, MyIE, Avant Browser, Netcaptor - всі ці програми додають масу корисних можливостей при навігації у всесвітній мережі, вносять чимало елементів здорової ергономіки.

Третя група - це браузери, тісно пов'язані з середовищами існування. Internet Explorer не може жити без Windows, він - невід'ємна її частина. Konqueror є частиною робочого середовища KDE та вважається аналогом Internet Explorer в Linux.

І четверта група - це незалежні продукти сторонніх розробників, які в мінімальному обсязі використовують компоненти тієї ОС, для якої вони зібрані. Ці продукти часто працюють у багатьох операційних системах, що дозволяє користувачам при переході з однієї ОС в іншу не міняти своїх звичок. Але навіть якщо браузер прив'язаний до конкретної операційної системи, його інтеграція з системними компонентами мінімальна. У цю групу входять Mozilla Firefox, Opera, Netscape Browser 8, Dr.Orca, K-Meleon, SeaMonkey, Flock і інші. Давайте звернемо свій пильний погляд на найбільш популярні браузери.

До змісту Internet Explorer 6.0 SP2

Розробник: Microsoft
Ліцензія: Microsoft
Інтеграція: в складі Windows XP SP2

освоєння

Для більшості з нас Internet Explorer був першим браузером в життя. Він немов перше кохання. Навіть якщо ви розлучаєтеся, пам'ять про неї, "навички роботи", назавжди залишаються в потаємних куточках пам'яті. Якщо ви хоч раз працювали в інтернеті, значить браузер, який є невід'ємною частиною операційної системи, вам знаком. Чи легко вам давалися перші кроки у всесвітній мережі? Відповідь на це питання тотожний складності освоєння Internet Explorer.

функціональність

Три чверті працездатного населення нашої планети використовує Internet Explorer. Частково цей факт є наслідком незнання альтернатив. Але ж нерідко зустрічається і усвідомлений вибір. Якщо Ви, шановний читачу, зараз використовуєте браузер, який є героєм цих рядків, значить це ваш свідомий вибір, інакше не було б інтересу до подібного путівника.

Звичайно, Internet Explorer сильно відстав в технологічному розвитку. Підтримка сучасних стандартів взагалі відсутнє, але популярність браузера робить її непомітною для нас з вами. Багато Web-дизайнери не просто вписуються в рамки обмежень, що накладаються функціональністю Internet Explorer, а примудряються створювати сайти, некоректно відображаються в інших браузерах.

швидкість

Перший запуск браузера відбувається практично моментально, швидкість роботи інтерфейсу заслуговує самих утішних слів. Однак специфіка HTML-движка Trident, використовуваного в Internet Explorer, змушує кожен документ повністю завантажене з мережі і вже після цього відображатися на екрані. З цієї причини створюється зовнішнє відчуття повільної роботи движка.

Безпека

Сучасна робота в мережі з використанням Internet Explorer все більше починає нагадувати тевтонського лицаря, обвішаного зброєю. Забезпечення безпеки повністю покладається на резидентний антивірус і фаєрвол. Вихід у всесвітню мережу на абсолютно незахищеному Internet Explorer подібний прогулянці босоніж по мінному полю.

Якщо ви власник ліцензійної Windows XP SP2, а значить, маєте доступ до оновлень системи, то ризик піддатися найуспішнішої хакерської атаки різко знижується.

Можливість розширення

Internet Explorer не володіє уніфікованими засобами підключення зовнішніх модулів. З іншого боку, завдяки старанням сторонніх розробників, ви можете інтегрувати елементи багатьох додатків, прямо або побічно пов'язаних з роботою в інтернеті.

фільтрація реклами

Інструменти для фільтрації небажаного контенту - вотчина сторонніх утиліт. Найчастіше процес фільтрації реклами відбувається на базі побудови локального проксі сервера.

висновок

Величезна популярність Internet Explorer - не просто наслідок незнання альтернатив. Всі недоліки браузера з лишком компенсуються двома людськими якостями - лінню і прагматизмом. Якщо вас все влаштовує в Internet Explorer, то експерименти з іншими браузерами лише приведуть до ефекту "сіна і соломи". Практика показує, що більшість користувачів остаточно зраджують своїм звичкам, тільки бачачи реальну вигоду від змін.

До змісту Mozilla Firefox 1.5

Розробник: Mozilla Corporation
Ліцензія: MPL / GPL
Інтеграція: немає

освоєння

Зовнішній вигляд Mozilla Firefox поєднує в собі гнучкість налаштувань з простотою освоєння. За замовчуванням на панелі інструментів знаходяться всього п'ять кнопок, рядок введення адреси і рядок пошуку. Максимальна доступність Mozilla Firefox, як магніт, притягує нових користувачів, одного разу пізнали таїнство "вогненної лисиці".

Панель інструментів можна налаштовувати, додавати і прибирати кнопки. Можна повністю міняти зовнішній вигляд браузера, завантаживши нові теми оформлення.

функціональність

Розробники Mozilla Firefox, слідуючи заклику логіки, наділили свій продукт лише функціями, інструментами необхідності. Більшості користувачів буде досить тих можливостей, що відкриваються одразу після установки браузера, так як вони набагато перевищують функціонал Internet Explorer.

Щоб задовольнити потреби естетів і гурманів, в основу Mozilla Firefox покладено принцип необмеженої розширюваності. Практично будь-яку додаткову функцію можна реалізувати у вигляді зовнішнього модуля - розширення. Розширень для Mozilla Firefox написано кілька сотень, і вони охоплюють практично всі сфери - від корисних багатофункціональних програмних комплексів до різноманітних ігор, які працюють в середовищі браузера.

швидкість

Час першого завантаження у Firefox дуже велике, так як він тягне за собою елементи інтерфейсу, які не інтегровані в жодну систему. Швидкість роботи движка Firefox, який відображає сторінки, досить висока, але не може змагатися з текстовими браузерами. Mozilla Firefox починає відображати сторінки з самого початку завантаження, не чекаючи, поки документ повністю перекочує на ваш жорсткий диск. Завдяки цьому виникає солодка ілюзія дуже швидкої роботи браузера. Бо часом не обов'язково завантажувати документ до кінця, досить подивитися на перші рядки, і стає зрозуміло, чи потрібен він вам. Якщо немає, то ми відразу переходимо до роботи з іншим документом, ніж здорово економимо свій час.

Безпека

Mozilla Firefox практично невразливий. Розробники вносять зміни в вихідні тексти відразу після виявлення уразливості. Компактні бінарні поновлення можуть встановлюватися автоматично, фактично на льоту закриваючи виявлені проломи. До того моменту, як браузер став популярним і захопив помітну частку ринку, уразливості практично не знаходилися. Але як тільки популярність Mozilla Firefox вийшла за межі вузького кола шанувальників, і цей браузер став запрошеним гостем на багатьох мільйонах комп'ютерів, уразливості стали перебувати на порядок частіше. Ще б пак, знайти помилку в популярній програмі набагато приємніше, ніж в тій, всіх користувачів якої ти пам'ятаєш по іменах. Але оперативність виправлення помилок не зменшилася, і на сьогоднішній день немає жодного реального випадку зараження комп'ютера через Mozilla Firefox.

Можливість розширення

Mozilla Firefox не має собі рівних за ступенем розширюваності. Все залежить від вашого бажання, яким ви хочете бачити свій браузер. Ви можете залишити базову функціональність, користуючись швидким і компактним інструментом. Але якщо ваші бажання виходять за можливості дистрибутива, то сотні різноманітних розширень зможуть задовольнити найнесподіваніші запити. Надсилайте SMS-повідомлення, заводите альбоми, економте трафік - розширення вам допоможуть.

Важливо тільки пам'ятати, що перевантажений великою кількістю розширень Mozilla Firefox - потенційно нестабільний продукт. Велика кількість надбудов призводить до витоку пам'яті, а також важко локалізованим конфліктів. У всьому потрібно відчувати міру.

фільтрація реклами

Засоби Mozilla Firefox мають мізерні можливості фільтрації реклами. Лише розширення із серії * block дозволяють позбутися від небажаної графіки на Web-сторінках.

висновок

Чари вогненної лисички полягає в швидкому звикання до браузеру. Безпека Mozilla Firefox дозволяє забути про зовнішні "обладунках", а практично нескінченна розширюваність не дає нудьгувати в клітці базових можливостей. Варто проявляти помірне старанність в області підключення розширень, так як ще не до кінця налагоджений механізм захисту від потенційних помилок, що викликаються некоректною роботою розширень.

До змісту Konqueror 3.4

Виробник: kde.org
Ліцензія: GPL
Інтеграція: KDE 3.4

освоєння

Konqueror - відображення концепції Internet Explorer в Linux. Більше половини користувачів вільної ОС в якості основної робочої середовища вибирають KDE. Konqueror є її невід'ємним компонентом, поєднуючи в собі функції файлового менеджера і браузера.

Для користувачів Linux знайомство з Konqueror відбувається на самих ранніх етапах, під час освоєння робочого середовища KDE. KDE - це грамотне поєднання маси можливостей, налаштувань і наочності, простоти освоєння.

Освоїти Konqueror, не знаючи KDE, досить складно. Різні операційні системи породжують різні принципи роботи, а переучуватися завжди складніше, ніж робити перші кроки в якій-небудь області.

функціональність

Движок KHTML, який використовується в Konqueror, на сьогоднішній день не має аналогів за кількістю підтримуваних стандартів, успішно проходячи більшість спеціальних тестів.

Повна інтеграція з робочим середовищем стирає грань між навігацією по локальних і мережевих ресурсів. Функції файлового менеджера реалізуються за допомогою стандартного протоколу "file: //". Більшість функцій, що з'явилися в останні роки, присутні в Konqueror. Робота з вкладками, гнучке управління завантаженням зображень, плавне масштабування тексту, бічні панелі і багато іншого присутній на борту інтернет-флагмана Linux.

швидкість

Дуже швидкий перший запуск браузера обумовлений тісною інтеграцією з робочим середовищем. Однак сама робоча KDE має справжнім апетитом в плані системних ресурсів. Швидкість промальовування вікон невелика. Движок KHTML, відображаючи сторінки в міру завантаження, показує задовільну швидкість.

Безпека

Ви працюєте в системі, для якої за всю історію існування було написано всього сім (!) Вірусів. Чи варто говорити, що вам нема чого боятися? Всю турботу про безпеку бере на себе операційна система, яка просто несумісна з вірусами і атаками хакерів, що використовують для своїх атак специфіку Windows.

Можливість розширення

Konqueror має підтримку підключення зовнішніх модулів, проте їх різноманітність залишає бажати кращого. Не варто розраховувати на те, що за допомогою розширень вдасться досягти реального функціонального виграшу. Причина подібної "бідності" криється в тому, що розробники KDE практично не залишили місця для поліпшень, увібравши в свій браузер і робоче середовище максимум сучасних напрацювань в області побудови інтерфейсів і Web-технологій.

фільтрація реклами

Konqueror має базові інструментами фільтрації реклами, дозволяючи вказувати адреси, завантаження зображень з яких вам неприємна.

висновок

Серед браузерів, що працюють тільки в Linux (* BSD), Konqueror є найбільш популярними продуктом. Як і у випадку з Internet Explorer, багатьом користувачам подобається інтеграція із середовищем проживання. KDE 4.0 буде працювати в Windows. Може бути, вже через рік ми будемо мати ще один серйозний браузер в домінуючою операційній системі.

До змісту Opera 8.50

Виробник: Opera Software ASA
Ліцензія: Opera Software ASA
Інтеграція: поштовий клієнт, IRC-клієнт

освоєння

Коли постає питання про складність освоєння Opera, то згадується телеканал Discovery і його передача "Руйнівники легенд". Є "легенда", згідно з якою Opera дуже складно освоїти. Браузер володіє незвичайним інтерфейсом, які не мають нічого спільного з традиціями, прийнятими в Windows. Однак висока популярність Opera в Росії говорить про те, що багато ентузіастів намагаються зруйнувати цю легенду, освоюють браузер і стають його вірними прихильниками.

функціональність

Opera - багатофункціональний Інтернет-комбайн, що включає в себе, крім браузера, поштовий клієнт, IRC-клієнт і клієнт для читання RSS-новин. Багато що з того, що користувачам Internet Explorer і Mozilla Firefox доводиться шукати "на стороні", в Opera існує спочатку. Opera - перший браузер, в якому з'явилися "мишачі жести". Практично неможливо знайти аналог "жезлу" - унікального інструменту для управління паролями в браузері. Opera - єдиний браузер, який має штатну функцію завантаження зображень тільки з кешу браузера (в браузерах на движку Gecko подібна функція реалізована за допомогою модуля розширення).

Opera - єдиний браузер, який має правильний інтерфейс з точки зору розташування елементів. У Windows головне меню повинно бути відразу під заголовком вікна (в Mac OS X - у верхній частині робочого столу). Нижче нього розташовується панель вкладок, а вже під нею панель інструментів і рядок введення адреси. Давайте замислимося. Сукупність інструментів і адресний рядок - це дочірні об'єкти, по відношенню до заголовка всієї вкладки. Виберіть з різними типами даних можуть мати різні набори інструментів. Послідовність елементів інтерфейсу постійно йде від загального до конкретного, не порушуючи законів ергономіки.

У Opera реалізовано масштабування всієї сторінки повністю, включаючи зображення, чого також не зустрінеш в продуктах конкурентів. Крім того, не варто забувати про те, що в дистрибутив входять і інші компоненти для роботи в інтернет. Звичайно, повноцінною заміною незалежних програм їх назвати складно, але для виконання простих завдань функцій поштового клієнта і IRC-клієнта зазвичай вистачає.

Слабка реалізація технології JS призводить до часткової працездатності деяких сервісів, форумів і чатів.

швидкість

Opera має малий час першого завантаження, економно витрачає системні ресурси, швидко відображає сторінки. Особливо варто відзначити швидку роботу інтерфейсу в Linux, де конкуренти мають значне відставання.

Безпека

Безпека браузера знаходиться на високому рівні, тому що він, використовуючи власний движок Presto, практично не пов'язаний з уразливими операційної системи. Проблема криється в тому, що Opera - вельми нестабільний браузер. При падінні браузера втрачаються всі дані в формах. Уявіть ситуацію, що ви півгодини набирали лист, працюючи в поштовому Web-сервісі, і раптом браузер падає. Подальше завдання користувача - нанести мінімальний фізичний шкоди комп'ютера в пориві гніву.

З іншого боку, висока захищеність Opera від атак ззовні дозволяє не турбуватися про додаткові "обладунках" і повністю присвятити себе процесу Web-серфінгу.

Можливість розширення

Розробники не заклали в Opera принцип розширюваності. Варто зауважити, що, створюючи вручну власні сценарії і додаючи їх в текстові конфігураційні файли, можна домогтися деяких результатів. Але очікувати реального збільшення функціональності від подібних дій не варто, це все одно, що підняти рівень світового океану за допомогою крапель з піпетки.

фільтрація реклами

Базовий інструментарій Opera не володіє інструментами управління завантаженням мультимедіа контента на основі строкових змінних. Однак, використовуючи в браузері можливість підключення користувальницьких стилів, можна позбавити себе від зайвої інформації на Web-сторінках.

висновок

Гарний, незвичайний браузер з унікальним інтерфейсом, що витримує найсуворіші вимоги в області ергономіки. На жаль, стабільність роботи браузера часто виявляється неприйнятною. Браузер здобув заслужену популярність в Росії, дуже економно витрачаючи трафік.

До змісту Maxthon 1.5

Виробник: MySoft Technology
Ліцензія: MySoft Technology
Інтеграція: немає

освоєння

Будучи лише надбудовою над "першим коханням" всіх користувачів всесвітньої мережі, Maxthon успадковує деякі його зовнішні особливості, що робить перше знайомство з продуктом менш болючим. Можливість перенесення панелей меню з методом drag & drop дозволяє досить швидко налаштувати інтерфейс на свій смак. Наявність вкладок і окремого рядка пошуку вже стали правилом моветону для сучасних браузерів. Використання Вибраного, Журналу та інших приватних списків від Internet Explorer звільняє вас від усіх проблем, пов'язаних з міграцією.

Від вас вимагається лише розібратися в додаткових можливостях, що надаються новим браузером, базові ж принципи успадковуються від Internet Explorer, який ми знаємо "за замовчуванням".

функціональність

Висока привабливість Maxthon криється у величезній підвищенні функціональності Internet Explorer.

Працюючи в Maxthon, ми можемо відкривати кілька документів всередині одного вікна, використовуючи вкладки, підтримкою яких обзавелися практично всі браузери. Корисною можливістю є наявність мишачих жестів.

Mаxthon має унікальну функцію, яка називається Super Drag & Drop. Вона полягає в тому, що ви можете, натиснувши кнопку миші на засланні, відтягнути посилання в сторону. При цьому вона відкриється в новій вкладці. Згодом цей навик переростає в звичку, і ви, як справжній двірник, будете "підмітати" посилання, розкидаючи їх по вкладках.

Крім того, Maxthon може масштабувати сторінки не тільки по-окремо, а й однією командою все вкладки відразу.

ШВИДКІСТЬ

Швидкість роботи практично ідентична Internet Explorer, так як використовується однаковий движок, а додатковий функціональний набір не дуже обтяжує систему.

Безпека

Використання движка Trident автоматично призводить вас на "мінне поле", де в якості хв виступають численні уразливості системи. На щастя, Maxthon дозволяє гнучко управляти політикою завантаження компонентів сторінок, відключаючи такі елементи, як ActiveX. Можна сказати, що ви також прогулюється серед хв, але під руку з професійним сапером.

Можливість розширення

Maxthon підтримує підключення зовнішніх модулів, проте їх створено настільки мало, що процес розширення функціональності, як і в випадку з Opera, нагадує виклик всесвітнього потопу з піпетки.

фільтрація реклами

За фільтрацію небажаного контенту відповідає вбудований в браузер інструмент "Мисливець за рекламою" (AD-hunter). Зі своїм завданням він прекрасно справляється, якщо не забувати виводити його на полювання, тобто вказувати небажані зображення, які ви не хочете в майбутньому бачити.

Висновок

Велика кількість нових можливостей, прозора міграція, потужні засоби видалення реклами - все це по заслугах оцінений російськими користувачами, де Maxthon має велику популярність. Але при цьому не варто забувати, що багато проблем безпеки Internet Explorer, що стали притчею во язицех, не втратять свою актуальність.

до змісту Netscape Browser 8.0.3

Виробник: Netscape Communications Corporation
Ліцензія: MPL / NPL
Інтеграція: ICQ і AIM клієнт

освоєння

Культовий продукт 90-х років, жорстоко вбитий під час браузерних воєн в кінці минулого століття, повстає з пекла вже в третій раз ( "другий раз" - це Netscape 7, заснований на також померлої Mozilla Suite). За основу Netscape Browser 8 узятий вихідний код Mozilla Firefox 1.0.х. Багато навички, які використовуються при роботі з лисичкою, стануть у нагоді під час освоєння третьої інкарнації Netscape.

Перше, на що варто звернути увагу - це велика кількість сервісів, вбудованих в браузер. Розробники постаралися зробити нововведення максимально доступними для освоєння. Ви можете створювати додаткові панелі і розміщувати на них кнопки сервісів.

Принципи побудови інтерфейсу скопійовані у Mozilla Firefox і успадковують лисячі всю красу і негаразди.

функціональність

Розробники Netscape Browser втілили в своєму продукті масу унікальних можливостей, відсутніх не тільки в прабатьків, але і в інших браузерах.

Унікальна можливість браузера - робота з двома двигунами одночасно. За замовчуванням використовується движок Gecko, але ви завжди можете переключитися на Trident. При цьому можна задавати правила вибору движка для кожного сайту окремо.

Netscape Browser має інструмент автоматичного заповнення форм, аналогічний "жезлу" в Opera.

"Центр безпеки" браузера дозволяє задавати унікальні правила завантаження для різних груп за критерієм безпеки, а під час роботи з браузером ви можете, клацнувши мишею по щиту на вкладці, вказувати рівень безпеки для кожного сайту окремо.

Від великої кількості сервісів з незвички може піти обертом. Тут можна побачити прогноз погоди, інтеграцію з поштовими Web-сервісами, жовті сторінки, новини і багато чого іншого. Якщо вам здається, що в цьому немає нічого незвичайного, то, може бути, вас здивує сервіс, де ви вводите назву кінотеатру, а вам у відповідь говорять, які фільми там зараз можна подивитися? Введіть будь-яку країну або місто, і Netscape покаже карту місцевості. Ви хочете щось купити? Введіть ім'я товару, і браузер покаже ціни в найбільших онлайн магазинах.

Курси валют? Будь ласка! Спортивні результати? Простіше простого! Вам скоро їхати в невідоме місто? З вами гід по найбільших містах всього світу. Заодно дізнаєтеся ціни на авіаквитки в аеропортах.

Фактично, Netscape - це портал в світ оперативної інформації. Зрозуміло, бажано жити в США, щоб отримувати реальну вигоду від використання сервісів, так як основні інформаційні бази спрямовані саме на американську аудиторію.

У браузер вбудований примітивний ICQ клієнт, який працює в бічній панелі браузера.

ШВИДКІСТЬ

Швидкість роботи Netscape Browser трохи нижче, ніж у Mozilla Firefox. Безліч панелей сервісів завантажують інтерфейс, а підтримка двох двигунів вимагає більшої кількості оперативної пам'яті.

Безпека

При використанні движка Gecko ви отримуєте безпеку на рівні Mozilla Firefox, а в разі використання Trident будьте обережні. Центр безпеки дозволяє відключити багато потенційно небезпечні елементи, але в будь-якому випадку "мінне поле" таїть в собі величезну небезпеку.

Можливість розширення

Приблизно третина розширень від Mozilla Firefox працюватимуть і в Netscape Browser.

фільтрація реклами

Центр безпеки, крім своїх прямих обов'язків, може управляти завантаженням зображень для кожного сайту окремо. Крім того, ви можете встановити спеціальні розширення для фільтрації небажаних зображень.

Висновок

Величезна кількість поліпшень в порівнянні з Mozilla Firefox виглядають привабливо. Альо за все треба платіті. Netscape Browser має більш високі системні вимоги, ніж конкуренти. Не менше половини сервісів практично марні для середньостатистичного росіянина. Підтримка тільки третини лисячих розширень знижує ефективність масштабування. Так як Netscape Browser заснований на передостанній версії движка Gecko 1.7.12, деякі можливості Mozilla Firefox 1.5 (використовує Gecko 1.8) будуть недоступні. На тлі всього цього, варто подумки розставити плюси і мінуси в таблиці особистих пріоритетів і після цього робити свій вибір.

до змісту K-Meleon 0.9

Виробник: K-Meleon team
Ліцензія: GPL
Інтеграція: немає

освоєння

Інтерфейс K-Meleon унікальний, не маючи нічого спільного з іншими продуктами. Наведення миші на будь-яку кнопку всередині панелі інструментів викликає докладну підказку, а права кнопка миші розкриває властивості поточного інструменту. Можливість перенесення панелей меню за допомогою миші дозволяє швидко налаштувати зовнішній вигляд браузера на ваш розсуд. Основні настройки браузера зосереджені в єдиному вікні, проте більш глибоке вивчення браузера відлякує необхідністю редагування текстових конфігураційних файлів. У світлі того, що "глибоке вивчення" якої б то не було програми - доля обраних, можна сказати, що перше знайомство з хамелеоном проходить гладко.

функціональність

Розробники не приховують, що в більшій мірі напирають на забезпечення високої швидкості роботи, ніж на реалізацію складних функцій. Незважаючи на це, K-Meleon володіє деякими цікавими можливостями.

Браузер може одночасно працювати з трьома типами каталогізації вподобаних сайтів: обраним (Internet Explorer), закладками (Mozilla Firefox) і гарячими списками (Opera). K-Meleon підтримує мишачі жести, має базові інструменти для інтеграції з поштовими клієнтами.

ШВИДКІСТЬ

Малий час першого завантаження і дуже швидкий інтерфейс в сумі дають комфортне відчуття високої швидкості роботи браузера в цілому.

Безпека

Використовуючи в роботі движок Gecko 1.7.12, хамелеон опиняється недосяжним для більшості потенційних небезпек. Додаткові можливості моментального видалення особистої інформації з браузера дозволяють убезпечити себе в критичних ситуаціях (входить в офіс начальник, а ви дивіться красунь).

Можливість розширення

Можливість розширення браузера грунтується на тих же самих принципах, що і у випадку з Opera. Ви можете вручну писати додаткові сценарії або завантажувати з мережі готові, але все це вкрай неефективно.

На відміну від Opera, в K-Meleon формально реалізований механізм підключення розширень (і в таблиці стоїть "+"), але фактично всі існуючі на сьогоднішній день розширення (13 штук) вже включені в базовий дистрибутив.

фільтрація реклами

K-Meleon володіє дуже слабкими інструментами для фільтрації реклами. У браузері відсутня менеджер зображень, а перемикання режиму показу зображень вимагає перезавантаження сторінки. Конкуренти пішли дуже далеко вперед у вирішенні даного питання.

Висновок

K-Meleon - швидкий браузер для офісного застосування, де основні вимоги до продукту: простота освоєння базових функцій і мінімум "зайвого". Зрозуміло, в'юнкому хамелеона важко змагатися за можливостями з головними гравцями ринку браузерів, але за високу швидкість роботи йому прощається функціональна скромність.

до змісту Dr. Orca 1.0rc

розробник: Avant Force
Ліцензія: Avant Force
Інтеграція: немає

освоєння

Dr. Orca має зовнішність, дуже нагадує Internet Explorer, що, безсумнівно, є плюсом, так як потенційний приплив нових користувачів в першу чергу пов'язаний з лідером ринку браузерів. Інтерфейс касатки можна швидко налаштувати, розташувавши панелі інструментів в довільних місцях. Головне меню можна винести на заголовок вікна. Працюючи з особистими даними від Internet Explorer (Вибране і Ко), Dr. Orca позбавляє вас від турбот, пов'язаних з міграцією.

функціональність

Можливості Dr. Orca нагадують Mozilla Firefox, обвішаний безліччю розширень. Інтеграція всіх функцій в єдиному продукті дозволила помітно збільшити питому швидкість роботи браузера і його стабільність. Використовуючи останню версію движка Gecko, косатка ввібрала в себе практично всі останні напрацювання в області підтримки сучасних стандартів. Мишачі жести реалізовані на дуже доступному для простих користувачів рівні. В налаштуваннях візуально відображається малюнок жесту і дію, яке виконує їм за замовчуванням. Кожен жест можна перепризначити, просто вибравши потрібну дію зі списку. Введення адрес за ключовими словами, блокування спливаючих вікон, RSS, угруповання сайтів, гнучке управління особистими даними і багато іншого включено в дистрибутив Dr. Orca.

Ластівка вміє непогано розмовляти на основних мовах світу, маючи вбудований інструмент автоматичного перекладу текстової інформації Web-сторінок.

Трохи засмучує русифікація, в якій не перекладено контекстне меню браузера і ще кілька вікон. Браузер має кілька "дитячих" проблем - безглуздих помилок, які не критичні, але вимагають виправлення, якщо автори переслідують амбітні цілі. Менеджер завантаження файлів, подібно шпигунові, вкрай мовчазний і не хоче ділитися прогресом закачування. Відсутність менеджера зображень не дозволяє ефективно заощаджувати трафік.

ШВИДКІСТЬ

Незважаючи на широкий спектр можливостей, браузер запускається дуже швидко. Використання стандартних елементів інтерфейсу Windows дозволяє уникнути затримок під час промальовування вікон.

Безпека

Dr. Orca має рівень безпеки, аналогічний Mozilla Firefox, так як використовує той же самий движок Gecko 1.8. Ніяких особливих можливостей, які могли б підірвати безпеку або ще більше посилити, у касатки немає.

Можливість розширення

Dr. Orca не підтримує можливість підключення розширень. Ви змушені задовольнятися можливостями, закладеними в базовий дистрибутив.

фільтрація реклами

Вбудований інструмент фільтрації реклами заснований на традиційному способі блокування завантаження зображень, згідно зі списком подстрок. Підтримка чорних і білих списків дозволяє підтримувати необхідний баланс і грамотно відсівати непотрібне.

Висновок

Розробники зробили досить успішну спробу поєднання сучасного движка Gecko, максимальної простоти міграції з Internet Explorer і функціональної насиченості під стать найсерйознішим продуктам ринку. Дрібні помилки браузера можуть відлякати прихильників високої стабільності, але ринок браузерів знає великі страшні катастрофи.

до змісту SeaMonkey 1.0a

розробник: SeaMonkey Team , За підтримки Mozilla Foundation
Ліцензія: MPL / GPL
Інтеграція: поштовий клієнт, HTML-редактор, IRC-клієнт

освоєння

Будучи колискою класичних традицій в інтернеті, SeaMonkey доводиться рідним онуком культовому браузеру 90-х років Netscape Navigator і успадковує багато ергономічні рішення, закладені ще в минулому тисячолітті. Користувачеві Internet Explorer, хто не бачив ні Netscape Navigator 4.x, ні Mozilla Suite 1.x, буде незвично в новому світі. Відсутність можливостей настройки панелей інструментів не дозволяє надати браузеру індивідуальний вид, змушуючи погодитися з дизайнерською думкою розробників.

З іншого боку, для тих, хто користується або користувався померлими предками молодий креветки, освоїти новий продукт буде дуже легко, так як всі старі традиції збережені.

функціональність

SeaMonkey має значно більш потужними функціями, ніж її найближчий аналог Mozilla Firefox. Ви можете управляти безліччю системних параметрів, змінювати профілі користувачів прямо з браузера. У креветку вбудовані повноцінні менеджери зображень, форм, cookies та спливаючих вікон. Движок Gecko 1.8 забезпечує підтримку всіх сучасних стандартів.

SeaMonkey - це не просто браузер, до складу пакету входить повноцінний поштовий клієнт, за можливостями практично не поступається Mozilla Thunderbird. Крім того, пакет включає потужний IRC-клієнт і HTML-редактор. Завдяки подібній інтеграції, вам не потрібно тримати кілька програм для роботи у всесвітній мережі, всі турботи візьме на себе SeaMonkey.

ШВИДКІСТЬ

Браузер завантажується дуже довго, тому що містить велику кількість коду, що забезпечує інтеграцію з іншими компонентами. Інтерфейс браузера також не блищить високою швидкістю промальовування. Однак використання движка Gecko 1.8 дозволяє швидко відображати файли сторінки, що є основною вимогою до браузеру за швидкістю.

Безпека

Безпека, що забезпечується SeaMonkey, знаходиться на тому ж рівні, що і у інших програм, що використовують движок Gecko. Можна відчувати себе абсолютно спокійно, якщо для виходу в інтернет ви використовуєте цей продукт.

Можливість розширення

У SeaMonkey буде працювати близько 10% розширень, призначених для Mozilla Firefox. Крім того, існують розширення, написані спеціально для SeaMonkey. Креветка не має вбудованого менеджера розширень, тому процес видалення і оновлення розширень часом стає нетривіальним завданням.

фільтрація реклами

Базові функції фільтрації реклами реалізуються за допомогою менеджера зображень, але для забезпечення більш високої ефективності можна поставити відповідний модуль розширення.

Висновок

Головні козирі SeaMonkey - це колосальна стабільність продукту, перевірена багатьма роками розробки, інтеграція з іншими компонентами набору програм для роботи в мережі, а також безліч функцій, які відсутні у молодих конкурентів. Наприклад, ручне включення конвеєрного режиму - це ознака старомодності, на думку багатьох розробників. Якщо ви не знаєте, що це таке, значить "багато розробників" праві. Забивання голови користувача непотрібними термінами і функціями тільки шкодить і уповільнює роботу.

до змісту Links

розробник: Mikulas Patocka
Ліцензія: GPL
Інтеграція: немає

освоєння

Забудьте про панелях інструментів, про меню і багато іншого. Перед вами текстовий браузер - вікно в зовсім інший світ Web. Все управління браузером здійснюється з клавіатури, миша може спокійно відпочити на килимку. За допомогою клавіатурних сполучень ви викликаєте ті чи інші команди браузера. Також за допомогою клавіатури відбувається перехід за гіперпосиланнями.

функціональність

Links підтримує відображення тексту фіксованої, таблиць, посилань і фреймів. Для перегляду зображень на сторінках необхідно використовувати зовнішні програми. Браузер розуміє не тільки HTTP, але може звертатися і до FTP ресурсів.

Крім традиційного способу, браузер може відображати кирилицю за правилами транслітерації.

ШВИДКІСТЬ

Основна привабливість браузера криється в його неймовірній швидкості. По-перше, перший запуск програми відбувається моментально. По-друге, швидкість відображення сторінок неймовірно велика, адже на браузер не покладається тягар точної передачі дизайну сторінки. Він передає інформацію.

Безпека

Links забезпечує абсолютну невразливість. По-перше, спробуйте передати вірус через браузер, який крім тексту нічого не розуміє. По-друге, безпеку Links забезпечується ефектом "Невловимого Джо", якого ніхто не може зловити, тому що він нікому не потрібен.

Можливість розширення

Відсутнє.

фільтрація реклами

Яка реклама може бути в текстовому браузері? Фільтрація закладена в самій структурі браузера, яка дозволяє завантажуватися тільки текстової реклами, практично не з'їдає трафік і не відволікає від роботи.

Висновок

Для переважної більшості користувачів Links непридатний. Браузер може стати в нагоді як швидкий інструмент для читання текстової інформації в мережі, а також на серверах, де не встановлена ​​графічна оболонка.

до змісту Зведена таблиця

Порівняльна таблиця параметрів браузерів.

* - реалізується за допомогою модулів розширення
** - час першого завантаження сильно залежить від кількості встановлених модулів розширення
*** - браузер не підтримує роботу з вкладками, кожен новий документ породжує додаткову копію браузера в пам'яті.

до змісту

Чи легко вам давалися перші кроки у всесвітній мережі?
Чи варто говорити, що вам нема чого боятися?
Якщо вам здається, що в цьому немає нічого незвичайного, то, може бути, вас здивує сервіс, де ви вводите назву кінотеатру, а вам у відповідь говорять, які фільми там зараз можна подивитися?
Ви хочете щось купити?
Курси валют?
Спортивні результати?
Вам скоро їхати в невідоме місто?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью