• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Просування в Mail.Ru: 6 кейсів, які проливають світло на алгоритми пошукача №3

 1. 1. Спеціалізований новинарів c гарною видимістю у головній
 2. 2. Стандартний кіносайт, ранжування по широкому спектру НЧ
 3. 3. Статейнік на копіпаст, знову відмінна видимість головною по СЧ
 4. 4. Статейнік жіночої тематики з old-school-оптимізацією
 5. 5. Уміло зроблений дорвей (відео + генережка)
 6. 6. Копіпастний сайт, тегування з точними ключами
 7. Скринька ранжирування відкривається дуже просто?
 8. Сухий залишок: що важливо для ранжирування в Mail і як це використовувати

Про SEO стосовно Mail.ru в відкритих джерелах практично нічого немає. Що ми про нього знаємо? Ну, оригінальний веб-майстер, своя статистика по пошуковим запитам, сервіс «хочу на перше місце» - і все. Чітких досліджень факторів ранжирування немає, алгоритми - ще більш чорний ящик, ніж зазвичай.

В общем-то не дивно. Пошук Mail.ru обробляє 5-7% пошукових запитів в Рунеті - значно менше, ніж у Яндекса або Goolge. Вкладатися в пильне вивчення нерентабельно.

З іншого боку, зовсім випускати з виду навіть 5% трафіку неправильно. Особливо якщо працюємо з великими проектами, поліпшення видимості в Mail - це додаткові тисячі уникав на добу.

Я не запускав окремих експериментів для цього пошуковика, однак ось уже деякий час збираю приклади сайтів, успішно отримують з нього непропорційно багато трафіку. Сьогодні вирішив нарешті вивчити їх трохи пильніше і поділитися спостереженнями.

Відразу скажу, що url-и прикладів публікувати (і палити приватно теж) не буду. Вважаю неетичним видавати конкретні успішні схеми і ламати комусь проекти, додаючи конкурентів. Робив це в доповіді на SEMPRO , Однак там був аналіз лідерів в своїх нішах, які і так на виду.

Приступимо.

1. Спеціалізований новинарів c гарною видимістю у головній

Отримує з Mail.ru стільки ж трафіку, скільки з Яндекса:
Отримує з Mail

В першу чергу добре ранжируется головна сторінка, інші збирають по чуть-чуть на мікро-НЧ. На головну ведуть порівняно жирні среднечастотники типу «новини XXX».

При цьому сам сайт кілька занедбаний. Новини з'являються, але явно немає постійної аудиторії і обговорень; посилальна маса також не вражає.

Складається відчуття, що працює в першу чергу входження ключа в домен і оптимізовані title / h1 / plaintext. В Яндексі проект часто випереджають сайти зі сформованим брендом. Можливо, володіючи меншим обсягом статистики про поведінку користувачів, Mail.Ru інакше оцінює авторитетність домену.

2. Стандартний кіносайт, ранжування по широкому спектру НЧ

Якщо в попередньому випадку я тільки підозрюю, що найбільшу роль відіграє гарне відповідність title і h1 пошуковим запитам, то тут це очевидно.

Сайту вдається випередити багато великих проектів завдяки входженню всіх слів в тайтл.

Я спостерігав за ранжированием різних сторінок по ряду запитів. Деякі ключі генерував штучно шляхом перестановки частин пошукової фрази. Ось один з показових прикладів. Позиції по варіаціям запиту в Mail сильно «скачуть» (виділені прямокутником пари відрізняються тільки порядком слів):

Ті ж фрази в Яндексі:

Різниця в позиціях мінімальна (ау, Бандит!).

Схоже, в Mail вельми вагомі класичні фактори текстової релевантності . Багато що залежить від входження всіх слів запиту в документ і точного (не розбавленого) відповідності. Деякі спостереження (втім, недостатньо статистично достовірні) говорять про те, що важлива позиція слова в запиті. Якщо першою йде n-грами з високою IDF і входженням в title, сторінка отримує суттєвий приріст у порівнянні із запитом, де ця n-грами в кінці. (IDF - зворотна частота документа по конкретному терміну; чим рідше вживається слово в Інтернеті - тим вона більше).

3. Статейнік на копіпаст, знову відмінна видимість головною по СЧ

З цікавого - тексту на головній практично немає. Відсутня і h1. Вся оптимізація впирається в title. Головна отримує з Mail в 1,8 більше трафіку, ніж з Google і Яндекса разом узятих. Ще один нюанс - перелинковки на сайті практично немає. Єдині елементи - блок з випадковими статтями в сайтбаре + безанкорние посилання на головну з кожної сторінки (sic!).

4. Статейнік жіночої тематики з old-school-оптимізацією

Тексти напхані прямими входженнями. Цікаво, що трафік (в основному надходить по НЧ) з Яндекса і Google неухильно падає, а з Mail - більш-менш стабільний (з урахуванням сезонності):

5. Уміло зроблений дорвей (відео + генережка)

Отримує багато відвідувачів за рахунок великої кількості сторінок в індексі. До речі, швидко і достовірно пробити індексацію в Mail.ru непросто. Оператор «site:" працює, проте не показує кількість результатів у видачі. А якщо гортати за 5 сторінку, то, як і в Google , Видача може раптово закінчитися, хоча в індексі точно більше 50 сторінок.

У різні місяці складу сторінок, на які були візити з пошуку Мейл, сильно відрізняється. Я порівняв їх набір для лютого і червня (як це робиться, див. в статті про аналіз сторінок, які втратили трафік ). У кожному місяці посадочних було близько 4500, з них тільки близько 500 загальних, тобто що не втратили відвідувачів за минулий час.

6. Копіпастний сайт, тегування з точними ключами

Дуже цікавий приклад. Скопійована маса статей, але власник не особливо розраховував, що вони витіснять з ТОПу оригінали (це теж може вийти - якщо хостової характеристики першоджерела нижче, див. Недавній пост про ранжирування копипаста ).

Анонси статей були використані для складання збірок (аналогічно стандартної тактиці тегірованія в агрегаторах і інтернет-магазинах) під певні ключі. Далеко не завжди ключ був адекватний добірці, але семантично зазвичай близькі. Вийшла безліч посадочних з точними (абсолютно традиційними SEO-шним) входженнями ключів з 3-4 слів в title / h1. Вставка настільки відверта і груба, що конкурентів з прямим входженням мало. Сторінки непогано ранжуються. Мейл дає в районі 2000 переходів на добу. Яндекс і Google разом - 40.

Скринька ранжирування відкривається дуже просто?

Може скластися враження, що в Mail.ru погані алгоритми антиспаму (значна частина прикладів стосується неякісних сайтів) і потрапити в ТОП дуже просто. Підкреслю, що такий висновок на підставі наведених кейсів робити не можна. Це зміщена вибірка, крайні приклади. У інших пошуковиків ситуація не так щоб сильно краще.

Якщо взяти дор і подивитися на динаміку трафіку з різних пошукових систем за рік, то ми прийдемо до зовсім іншого висновку.

Якщо взяти дор і подивитися на динаміку трафіку з різних пошукових систем за рік, то ми прийдемо до зовсім іншого висновку

Бачимо, що в 2016-м левову частку трафіку давав Яндекс, але потім він розібрався і практично перекрив трубу. А Google, на відміну від обох колег, взагалі починає ділитися відвідувачами все більш щедро. На мій погляд, графіки швидше відображають швидкість і повноту індексації. Яндекс порівняно швидко пробігся по сторінках, деякий час вони непогано ранжувались, потім нарешті були справедливо забанені. У Mail процес індексації більш «тугий» (і навряд чи його спеціально прискорював власник дорвея).

Сухий залишок: що важливо для ранжирування в Mail і як це використовувати

Ще раз: це тільки приватні спостереження, без будь-якої методики і попередньої постановки гіпотез. Однак подібність ряду прикладів дозволяє припустити, що:

 • У Mail.Ru сторінкові чинники мають більше значення в порівнянні з хостової (щодо інших пошукачів).
 • Вкрай велику вагу має вміст title. Ймовірно, важливу роль відіграє порядок слів і входження всіх елементів запиту.
 • Пороги по текстовому спаму менш жорсткі ніж в Яндексі.
 • Проте, антиспам теж працює; його ефективність може огранічваться меншою швидкістю індексації.
 • Видача в ряді випадків дуже сильно отлічется і від Google і від Яндекса.

Незважаючи на скромну частку ринку, пошуковик №3 здатний давати суттєвий трафік (приклад 6). Поєднання порівняно низького ваги хостових факторів і сильного відмінності видачі створює ряд можливостей для залучення відвідувачів з невисокими витратами. Найбільш очевидна стратегія - просто створення додаткового ресурсу, націленого саме на просування в Mail.

Що ми про нього знаємо?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью