• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Промо прайси або про що вам не скажуть туроператори - Українська Асоціація Туристичних Агентств

Коли йдеться про призначення промо прайсів туроператорів, то в першу чергу все говорять про конкуренцію ТО один з одним і про те, що промо допомагає реалізації їх турпродукту. Про те, що за допомогою промо прайсів туроператори борються зі знижками в серйозному суспільстві говорити якось не з руки на увазі того, що практика даний постулат не підтверджує.

Аналіз існуючих промо прайсів показав, що боротьба з конкурентами - це не єдине і, швидше за все, не саме головне призначення промо прайсів. Смію припустити, що більш важливим моментом є те, що промо прайси дозволяють ТО отримати прямий додатковий дохід, при цьому нічого не роблячи. І оплачує туроператору цей додатковий дохід ніхто інший як турагент, який реалізує продукт туроператора. Причому оплачує повністю зі своєї кишені.

Важливі моменти:

 1. Зовсім не важливо за яку ціну турагент реалізує тур туристу, яку знижку і від якої ціни турагент робить туристу або які ціни бачив турист на якихось сайтах.
 2. Турагент може збільшити свій дохід якщо буде уважно вибирати тур, який йому потрібно бронювати у ТО.
 3. Який тур вигідно бронювати у ТО (промо прайс або стандарт) залежить від того який% комісії у агента по стандарту. Для сильних агентств з високим% комісії промо прайси зазвичай не вигідні.
 4. Для того щоб не заплутатися в цінах був створений спеціальний плагін, який показує нетто ціни (ціну, яку агент платить ТО) на сайтах операторів. Встановивши даний плагін ТА вказує комісії свого агентства і плагін показує ціну нетто для кожного туру. Ціни нетто на сайтах ТО на картинках нижче показує саме цей плагін. Користуйтеся. Безкоштовно.

Залишивши теорію просто порівняємо величини втрат турагентів при бронюванні промо прайсів у різних ТО на наймасовішому напрямку - Туреччина. З восьми гравців турецького ринку промо прайси активно застосують чотири: Анекс, ТПГ, Корал і ТУИ. У Пегаса зараз практично немає промо прайсів, Джоін АП, Тез тур і ГТО не використали їх.

У Анекс досить помірні апетити з приводу промо прайсів. Агентства з комісією 12% і більше відсотків «дотують» ТО приблизно на 0.4-1% від вартості туру

4-1% від вартості туру

для збільшення зображення клікніть на ньому

ТУИ виглядає набагато менш скромним. Промо прайси (у ТУИ називаються fix price) не вигідні агентствам зі стандартною комісією більше 10%, а сильні гравці з комісією 12% переплачують оператору більш 1.5% від вартості туру. Також є ціни типу HOT (9% комісії), які теж невигідні сильним агентам.

для збільшення зображення клікніть на ньому

Корал надійшов ще оригінальніше: у цей оператора можна одночасно подивитися і порівняти в підборі стандартну ціну і ціну промо прайса, що створює додаткові складності при прийнятті рішення. Багато агенти взагалі не знають, що для кожної промо ціни все-таки є стандартна.

Яка ціна показується регулюється галочкою «Промо». Якщо вона включена - показується промо прайс, вимкнена - стандартна ціна. У Корала промо прайс також невигідний для сильних агентств, а з урахуванням його комісій для власних франчайзингових офісів, саме власні франчайзи страждають найбільше якщо ненароком бронюють промо. Вони переплачують близько 2%

для збільшення зображення клікніть на ньому

У ТПГ ситуація до кінця не зрозуміла. Оператор переконує, що ввів промо прайси виключно з метою збільшення продажу товару і ціна нетто по промо прайсу у нього завжди нижче, ніж за стандартною ціною. Наші тести показали, що у цього ТО можливі різні комбінації, але часто ціна нетто для промо у даного ТО також вище ніж по стандарту (в прикладі нижче на 1.4%). Також у даного ТО поки є так звані Exclusive Price (5% комісії для ТА), ціна за якими також не вигідна агентам і яку оператор пообіцяв прибрати найближчим часом.

Також у даного ТО поки є так звані Exclusive Price (5% комісії для ТА), ціна за якими також не вигідна агентам і яку оператор пообіцяв прибрати найближчим часом

для збільшення зображення клікніть на ньому

Можна з упевненістю сказати, що промо прайси не є прикладом взаємовигідного співробітництва між ТЕ і ТА. За рахунок неуважності турагента (один з ТО запропонував називати це «низькою кваліфікацією») туроператор отримує додатковий дохід, який йому платить турагент зі своєї кишені. Я вважаю, що «заробіток на неуважності» складно назвати високими партнерськими відносинами і від такої практики необхідно йти.

Дану ситуацію можна порівняти з гіпотетичною ситуацією в супермаркеті (пошуковик ТО) коли один і той же товар продається на видному місці в прикасовій зоні (промо прайс вище в списку цін) і десь в глибині залу (стандартна ціна нижче в списку цін), причому перший товар на касі коштує дорожче (нетто по промо прайсу вище, ніж за стандартом). Завжди є ймовірність що хтось (турагент) не знайде товар в залі або просто не здогадається, що платити доведеться різну суму залежно від того де ти взяв цей товар. Супермаркети на щастя так не поступають, звідки ж взялося це know how у наших шановних партнерів-туроператорів?

Природно, ми не могли перевірити співвідношення цін для всіх турів. Оператор в будь-який момент може змінити дане співвідношення, тому перевіряти вигідність потрібно при кожній бронювання. Поки це і є наш найголовніший висновок. ставте плагін , Він заощадить ваш час і гроші.

Антон Рудич
Президент УАТА

Липень 7, 2017

Супермаркети на щастя так не поступають, звідки ж взялося це know how у наших шановних партнерів-туроператорів?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью