• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Промислове шпигунство: захист від прослуховування, дотримання інформаційної безпеки та інші методи протидії комерційному шпигунству від фахівців ГК «Легіс»

 1. Комерційне шпигунство в наші дні: метод №1 в нечесній конкуренції
 2. Види промислового шпигунства і їх особливості
 3. Методи захисту від бізнес-шпигунства
 4. Послуги ЧОП Легіс по боротьбі з промисловим шпигунством

Конкурентна боротьба - одна з ключових рушійних сил бізнесу. Прагнення бути кращим за інших сприяє тому, що кожен конкурент прикладає зусилля для більш високих показників своєї компанії, підприємства або іншої форми організації. Однак нерідко такі дії заходять за рамки чинних законів і моральних принципів. Тому комерційна розвідка, яка представляє собою чесний і легальний конкурентний спосіб боротьби, перетворюється в промислове шпигунство, який не має нічого спільного з чесною конкуренцією.

Охоронна компанія Легіс пропонує свої послуги по боротьбі з комерційним шпигунством, про який піде мова в цій статті. Тут дається загальний опис явища, і охарактеризовані методи захисту від промислового шпигунства, які використовуються з цією метою співробітниками ЧОП . Крім того, звідси Ви дізнаєтеся про переваги наших способів захисту від бізнес-шпигунства, включаючи унікальні розробки, які виконав інженерно-технічний відділ ЦК Легіс.

Комерційне шпигунство в наші дні: метод №1 в нечесній конкуренції

Сучасний бізнес не обходиться без використання різних видів інформації. Всі дані, від секретних розробок, що представляють комерційну таємницю, до звичайного запису в журналі відвідувань, можуть мати значення для конкурентів. Незаконне отримання та використання такої інформації є тим, що називають промисловим або бізнес-шпигунством.

На території Росії і країн пострадянського простору подібне явище виникло практично відразу після переходу до капіталістичної моделі суспільних відносин в 90-х роках минулого століття. Спочатку економічний або комерційний шпигунство носив більшою мірою примітивний характер і полягав в шантажі, погрози фізичної розправи і рейдерських захопленнях.

З розвитком технологій бізнесу розвинулися і методи бізнес-шпигунства. Сюди активно підключилися IT-технології, що послужило приводом для розширення можливостей щодо захисту інформації. Сьогодні, коли мова заходить про таке поняття як комерційна таємниця, маються на увазі найрізноманітніші види небезпеки та засоби боротьби з промисловим шпигунством. Про найбільш поширених методах такого захисту піде мова далі.

Замовити зворотній дзвінок Замовити зворотній дзвінок

Види промислового шпигунства і їх особливості

Іноді можна позаздрити тій винахідливості, яку виявляють деякі особи, прагнучи отримати інформацію шляхом бізнес-шпигунства. При цьому складно зрозуміти людей, навмисно порушують закон замість того, щоб направити свою фантазію на розробку власних унікальних технологій для підвищення ефективності бізнесу. Однак це питання більше відноситься до області психології, а наше завдання полягає в пошуку продуктивних методів захисту від промислового шпигунства. Їх існує чимало, і вони охоплюють всі ключові напрямки, в яких діють порушники, а саме:

 • Робота з агентами. Для отримання інформації методом промислового шпигунства конкуренти можуть підкуповувати відповідальних співробітників і шантажувати їх. Тут можливо пристрій на роботу «своїх людей» або впровадження агентів під виглядом партнерів, клієнтів або інвесторів;
 • Розкрадання або крадіжка. Для отримання даних таким способом активно практикується несанкціонований доступ. Зловмисники можуть проникати на територію об'єкта під виглядом співробітників різних сервісних або комунальних служб. Агресивнішим методом є фізичний напад на кур'єрів або відповідальних осіб, у яких знаходяться носії інформації;
 • Технічні засоби. У цю категорію промислових видів шпигунства потрапляють підслуховуючі пристрої, різні види жучків, а також несанкціонований доступ в комп'ютерні мережі. На цьому рівні в роботі беруть участь досвідчені інженери та IT-фахівці, що вимагає відповідної реакції від охоронної служби;
 • Спостереження або стеження. В даному напрямку можна виділити два найпоширеніші методи. Перший з них, «класичний» має на увазі відстеження фахівцями по зовнішньому спостереженню з використанням традиційних технічних засобів (автомобіль, оптичні пристрої, фото і відеозйомка). Другий, більш «просунутий» варіант промислового шпигунства з крадіжкою даних - використання технічних засобів віддаленого стеження (GSM-трекер, БПЛО).

Використовуючи один або декілька з перерахованих варіантів, недобросовісні конкуренти успішно опановують інформацією, яка є комерційною таємницею. Завдання співробітників охоронного агентства полягає в захисті клієнта від промислового шпигунства будь-якими доступними способами. Про них Ви дізнаєтеся з наступного розділу цієї статті.

Замовити послугу Замовити послугу

Методи захисту від бізнес-шпигунства

Залежно від характеру всіх можливих видів небезпеки на об'єкті, фахівці охоронної служби підбирають оптимальні способи захисту від промислового шпигунства. Напрямки діяльності ЧОП щодо захисту комерційної таємниці можна умовно позначити таким чином:

 • Організація доступу на об'єкт. тут використовуються послуги фізичної охорони , КПП і технічні СКУД . Зокрема, компанія Легіс пропонує своїм клієнтам унікальну розробку біометричної системи контролю доступу , Що ідентифікує по відбитку пальця;
 • Робота з персоналом компанії-замовника. Як протидія промислового шпигунства серед власних співробітників використовуються персональні перевірки, інструктажі та тестування на поліграфі . До цього ж напрямку відноситься перевірка кандидатів на вакансії ;
 • Контроль за інформаційними даними, що представляють собою комерційну таємницю. Сюди входить найрізноманітніший комплекс заходів, що забезпечують захист внутрішніх комп'ютерних мереж, серверів, знімних носіїв і хмарних ресурсів;
 • Антистеження. По даному напрямку виділяється боротьба з фізичним стеженням і нейтралізація технічних засобів, які використовуються для комерційного шпигунства. Особливо ефективним засобом тут є система Антідрон , Що дозволяє знешкоджувати одне з найнебезпечніших сучасних засобів розкрадання інформації.

До перелічених напрямів можна додати комплексну організацію системи безпеки даних на об'єкті . За бажанням замовника співробітники ЧОП можуть розробити готовий проект , Впровадження якого забезпечить максимальний захист від крадіжки інформації будь-якими методами промислового шпигунства.

Послуги ЧОП Легіс по боротьбі з промисловим шпигунством

Група компаній Легіс - це понад чверть століття успішної боротьби з комерційним шпигунством на об'єктах Москви, Санкт-Петербурга, Краснодара та інших населених пунктів. Наші фахівці застосовують індивідуальний і професійний підхід до обслуговування. Для кожного клієнта ми підбираємо оптимальні методи і засоби, серед яких зазначені вище власні розробки компанії. При цьому Легіс пропонує лояльні розцінки, гарантуючи позитивний результат.

Ви можете уточнити деталі обслуговування у фахівця, написавши свої питання на email нашої служби підтримки. Співробітники оперативно нададуть необхідну інформацію і допоможуть Вам з замовленням послуги .

Написати повідомлення Написати повідомлення


Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью