• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Проблеми сучасної російської системи освіти

Доля будь-якої держави безпосередньо залежить від стану системи освіти. Якщо держава прагне до розвитку, керівництво ставить за мету займати одну з перших позицій на світовій арені, то потрібно піклуватися про грамотності і освіченості населення.

Сучасна система освіти переживає досить важкі часи. Радянська школа руйнується, на зміну приходять європейські тенденції. Часом впровадження нововведень відбувається на непідготовлений грунт, або інновації не адаптовані під російський менталітет. Проблем в сучасному російському освіту досить. Спробуємо в них розібратися.

По-перше, все частіше доводиться чути про кризу старої системи освіти. У вищій школі вихід був знайдений в переході на систему бакалаврат і магістратура. Але залишилися не охопленими середня школа і професійні училища. Нещодавно виданий закон про освіту покликаний вирішити і цю проблему. А наскільки він буде дієвим, покаже практика. Зараз же стала очевидною необхідність зміни підходу до процесу навчання. Сучасне суспільство перебуває на такому рівні розвитку, коли пора вже відійти від навчання як заучування фактів. Потрібно вчити дітей добувати інформацію, розуміти її і застосовувати на практиці. А для цього потрібно колосальна праця по підготовці не тільки нових підручників для учнів і посібників для вчителів, а й самих педагогічних працівників.

Доля будь-якої держави безпосередньо залежить від стану системи освіти

У зв'язку з проблемами в сфері освіти деякі російські студенти прагнуть здобути освіту за кордоном. Фото: nikolayhg / pixabay.com / CC0 0.1

Другою проблемою освіти в Росії називають зайву його теоретичну спрямованість. Виховуючи вченого-теоретика, ми створюємо величезну нестачу вузьких фахівців. Отримавши хорошу теоретичну підготовку, мало хто може застосувати знання на практиці. Тому, влаштувавшись на роботу, нові співробітники переживають серйозну адаптацію, пов'язану з неможливістю зіставити свої знання з практичною діяльністю.

Третя проблема характерна не тільки для освіти - це недостатнє фінансування. Відсутність коштів є причиною нестачі кадрів у системі освіти в цілому по країні. До того ж, щоб йти в ногу з часом, необхідно впроваджувати нові технології, оновлювати вже застаріле обладнання. На це у навчального закладу кошти є далеко не завжди.

Четверта проблема, яку особливо гостро починають відчувати випускники шкіл і студенти-першокурсники, це низький рівень зв'язку між етапами освіти. Так, тепер, щоб вступити до вузу, часто батьки наймають репетитора для здачі ЄДІ, тому що школа не може дати відповідний рівень підготовки. Особливо якщо вуз престижний і конкурс на обраний напрям підготовки буде великий. Відрізняється і рівень вимог, який пред'являли в школі, від рівня, необхідного для навчання в вузі. Тому перший рік навчання - найважчий для студентів і відрізняється найбільшою кількістю відрахованих хлопців, які не витримали нового ритму навчання.

П'ята проблема випливає з, здавалося б, позитивної тенденції на збільшення попиту на вузи. Все більше число вчорашніх школярів прагне отримати документ про вищу освіту. Але ця тенденція має свій недолік, тому що збільшилася кількість недержавних вузів, з якими потрібно бути дуже обережними і уважними.

Звичайно, не можна пройти повз такої проблеми, як корупція. Одних оголошень про продаж дипломів про вищу освіту в мережі Інтернет можна знайти безліч. До корупції можна віднести і грошові побори в школі, хабарі за іспити (заліки), розкрадання коштів з бюджету.

На закінчення можна відзначити таку проблему, як падіння престижу ПТУ і технікумів. Це веде до нестачі робочих кадрів на підприємствах, в обслуговуючій сфері і т.д.

Закон про освіту - спроба вирішити ряд назрілих проблем. Але для повноцінного розвитку нації необхідне прийняття ще низки заходів в сфері освіти. Держава повинна не тільки прагнути зробити так, щоб освіта відповідала міжнародним стандартам, але і повністю задовольняло потреби країни в кваліфікованих фахівцях і високоосвічених громадян.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью