• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Про інтернет в Австралії

У Австралії є безліч переваг - від красивої природи і унікальних тварин до чистої екології і високого рівня життя. На такому тлі всі недоліки здаються дуже незначними, але вони все-таки є і Світу про них уже трохи писала . Ця стаття цілком присвячена одному з них - домашнього інтернету.

швидкість з'єднання

Інтернет в Австралії повільний. Ми часто спілкуємося з нашими батьками і друзями з Росії та України по Скайпу. І якщо якість аудіо-відео, як правило, на прийнятному рівні, то ось передача, наприклад, фотографій під час розмови завжди викликає подив у співрозмовників - чому ж так повільно? Файл розміром 3 Мб може передаватися хвилини 2-3.

Різниця в швидкості особливо яскраво відчувається в перший місяць після приїзду. Тоді ще свіжі відчуття від надшвидкісного українського інтернету, коли фільм у відмінній якості можна було скачати з мережі протягом 1-2 хвилин. Контраст з австралійської швидкістю спочатку може повалити активних інтернет-користувачів в глибоку депресію.

Звичайно, таким швидким інтернет в Україні був не завжди. Мій перший log in відбувся в 1998 році за допомогою телефонної лінії і модему US Robotics Courier 14.400 bps. До традиційних методів спілкування додалося ще кілька. Старожили інтернету пам'ятають FidoNet - попередника сучасних тематичних форумів, IRC - сервіс обміну миттєвими повідомленнями, де можна було в реальному часі поспілкуватися з людьми з усього світу. І це було надзвичайно ново і здорово!

Згодом провайдери розвивалися, US Robotics змінився на більш просунутий ZyXEL 33600 bps, і ще через деякий час на GVC R21 56Kbps з векторовской прошивкою - це була вершина швидкості! Файл розміром в 1 Мб гойдався приблизно 3-4 хвилини. Вже тоді я зависав в мережі годинами, що викликало цілком зрозуміле невдоволення моєї мами. Телефон-то був постійно зайнятий. Наші телефонні станції ще не вміли працювати з технологією DSL, довелося провести ще одну телефонну лінію, спеціально для модему.

А потім з'явилася виделенка, провайдери стали переходити на супутники і оптоволокно, інтернет став прискорюватися і дешевшати рік від року. Коли ми виїжджали з України до Австралії в 2011 році, вдома у нас був інтернет зі швидкістю 100 Мбіт / сек на прийом і стільки ж на передачу. При чому лімітів на скачування просто не існувало, можна було хоч весь інтернет перекачати. Коштувало це задоволення всього 150 грн в місяць ($ 15). І це в Миколаєві, за українськими мірками - середньому провінційному місті.

Тепер, через пару років, перебуваючи у другому найбільшому мегаполісі Австралії ми платимо за можливість вийти в мережу $ 93 в місяць. У цю суму включається абонентська плата за телефон (розмови оплачуються окремо) і 200 Гігабайт інтернет трафіку. До слова, весь цей місячний ліміт в Миколаєві я міг би завантажити за 4,5 години 🙂

Швидкість прекрасно ілюструє сервіс SpeedTest:

У Австралії є безліч переваг - від красивої природи і унікальних тварин до чистої екології і високого рівня життя

Швидкість при з'єднанні з сервером в Австралії. Download rate з американських або європейських серверів в 1,5-2 рази нижче.

Зауважте, згідно SpeedTest, наше з'єднання з мережею швидше, ніж 71% інших австралійських сполук. І це у найбільшого провайдера телекомунікаційних послуг. Сумно, чи не так? Але з часом звикаєш. Альтернативи-то немає.

Точніше, альтернативні варіанти існують, але вони доступні не у всіх районах. Наприклад, в квартирі, де ми жили раніше був так званий Naked DSL - тобто інтернет через телефонну лінію без абонплати за телефон. У наш місячний план за $ 60 були включені 100 Гігабайт трафіку і інтернет-телефон зі звичайним Мельбурнським номером і необмеженими розмовами по всій Австралії. Але швидкість все так же залишала бажати кращого.

Трохи обнадіює той факт, що інтернет в Австралії все ще в стадії розвитку. Пару років тому уряд запустив амбіційний і довгостроковий проект National Broadband Network, мета якого можна виразити гаслом "Швидкий інтернет в кожен дім". Спосіб - надання телекомунікаційних послуг, використовуючи комбінацію оптоволоконних, бездротових і супутникових технологій. Простіше кажучи, до більшості будинків буде проведена оптоволоконний канал, а куди не зможуть дотягнути - втикнут антену. Вартість проекту - понад $ 37млрд. До 2021 року обіцяють покрити лише 22% населення.

Розвивається ця справа досить повільно, за ходом установки можна стежити на спеціальному сайті - http://www.nbnco.com.au/ .

якість з'єднання

За 2 з гаком роки ми були з трьома провайдерами і нарікань на якість з'єднання не було жодного разу. Інтернет раптово не зникав і не відвалювався. Хоча від знайомих, що живуть в більш старих районах, типу Bentleigh, я чув, що у них таке іноді відбувається. Але трапляється це швидше за все через старої інфраструктури, яку провайдери не надто поспішають міняти. Всі чекають NBN.

тарифи

Тарифи на інтернет в Австралії значно варіюються від провайдера до провайдера. Ціна залежить від регіону, наявності фізичного лінії, комплекту бажаних послуг, швидкості і обсягу щомісячного трафіку. Найпопулярнішими планами є комплекти послуг (bundles). У довгостроковій перспективі це дозволяє заощадити досить непогані гроші, якщо порівнювати з оплатою цих послуг окремо.

Найпростіший bundle: інтернет + телефон. У bundle можна підключити також телебачення, мобільний телефон і навіть електрику з газом. Ну і, звичайно ж, можна варіювати їх за обсягом послуг.

Для порівняння кілька пропозицій від різних провайдерів:

Telstra: https://www.telstra.com.au/broadband/home-broadband/

iiNet: http://www.iinet.net.au/internet/broadband/adsl/

TPG: http://www.tpg.com.au/products_services/home-phone-bundle/unlimited-bundle

підключення

Підключитися до інтернету можна оформивши заявку на сайті провайдера, або по телефону або особисто в їхньому магазині / офісі. Спочатку потрібно переконатися в тому, що інтернет доступний у вашому домі / квартирі і перевірити який саме тип з'єднання може забезпечити обраний провайдер. Для цього потрібно ввести вашу адресу в форму на сайті провайдера і сподіватися на удачу.

Для цього потрібно ввести вашу адресу в форму на сайті провайдера і сподіватися на удачу

Якщо ви живете в районі вже покритому NBN, значить вам крупно повезло і інтернет у вас буде дійсно швидким, аж до 100 Mbps. А якщо прогрес до вас ще не дійшов, то доведеться задовольнятися ADSL1 або ADSL2. У найгіршому варіанті, вас можуть просто не підключити, тому що в районі вичерпаний ліміт підключень. Таке буває в швидко розвиваються районах.

Якщо з доступних з'єднань в вашому домі тільки ADSL, значить крім інтернету вам ще доведеться платити і за оренду телефонної лінії, навіть якщо вам не потрібен домашній телефон. Це автоматично підвищує вартість доступу в інтернет доларів на 30 в місяць.

З особливостей потрібно відзначити, що з моменту оформлення заявки до самого підключення може пройти до 10 робочих днів. Так-так, саме стільки займає у місцевих техніків натиснути на потрібні кнопки. Іноді може знадобитися виїзд на місце і підключення додаткового обладнання. Але 2 тижні !?

Як правило, контракт з провайдером полягає на певний період - 1 або 2 роки. Вихід з контракту до його закінчення може обійтися в копієчку. Якщо ж ви хочете контракт без фіксованого періоду, провайдер може виставити одноразовий рахунок при підключенні. Наприклад, Телстра бере $ 120 за нефіксований контракт. При цьому вихід з фіксованого може коштувати рази в 2 дорожче.

Також варто бути дуже уважним до послуг, які ви замовляєте. Може трапитися, що вас підключать до іншого пакету або надішлють обладнання, яке ви не замовляли. Гроші за це з вашого рахунку, природно, знімуть.

Так сталося з моїм підключенням до Telstra. Як я вже говорив - це комунікаційний гігант Австралії. Більшість каналів на континенті, фізичних і бездротових, належить цій компанії. Вони цим фактом непомірно пишаються і виставляють максимальні ціни на свої послуги.

Так ось, за відсутністю кращого варіанту в нашому районі, підключатися довелося саме до них. ADSL модем-телефон-роутер в одному флаконі у нас залишився від минулого провайдера iiNet, тому в замовленні я вказав тільки необхідний мені пакет послуг. Саме підключення обійшлося в 59 доларів + 120 за нефіксований контракт. Через кілька днів по пошті приходить посилка - модем, хоча в замовленні його не було. $ 72 за нього теж включили в рахунок.

Повернути його назад виявилося не так просто. Спочатку спробували віддати його співробітникові Телстра при підключенні. Чи не взяв, не положено. Передати з рук в руки в найближчому офісі Телстра теж не можна. Виявилося, потрібно зв'язуватися зі службою підтримки і просити їх цей модем забрати. Там поцікавилися серійним номером модема і пообіцяли протягом 5 днів надіслати спеціальний пакет, в який потрібно буде цей модем покласти і відправити поштою на їх спеціалізований склад. По прибуттю туди модем перевірять і повернуть за нього гроші на рахунок.

Пройшов місяць. Модем досі у нас, наші гроші, відповідно, у них. Зв'язався зі службою підтримки ще раз, висловив все, що думав про їх клієнтському сервісі і зажадав вирішити це питання негайно. Результат перевершив мої очікування - прямо під час розмови вони повернули гроші за модем на рахунок і в якості компенсації обнулили абонплату за поточний місяць. Але ще через хвилин 10 очікування на лінії, я дізнався, що стався збій в їх "систему повернення модемів", вони не зможуть надіслати мені пакет і, в зв'язку з цим, я можу залишити цей модем собі абсолютно free of charge.

Спасибі, Telstra! 🙂

Так, і ще - при укладенні контракту з провайдером можна торгуватися. Не факт, що вони зроблять знижку на абонплату, але принаймні можуть прибрати вартість самого підключення. Дрібниця а приємно!

Тема про телефонний зв'язок в Австралії теж досить обширна, але про це вже в іншій статті.

Про інтернет в Австралії was last modified: by Sergey

І якщо якість аудіо-відео, як правило, на прийнятному рівні, то ось передача, наприклад, фотографій під час розмови завжди викликає подив у співрозмовників - чому ж так повільно?
Сумно, чи не так?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью