• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Приклад складання резюме. Як правильно написати резюме: зразок, шаблон

 1. Як скласти резюме?
 2. Чого не повинно бути у вашому резюме?
 3. Про що потрібно пам'ятати, складаючи професійне резюме?

Резюме - одна з основних складових у процесі пошуку роботи. По ньому роботодавець складає перше враження про претендента, тому питання того, як написати резюме, - один з найважливіших для будь-якого кандидата. Від того, наскільки відповідально ви підійдете до складання резюме, буде залежати не тільки те, чи запросять вас на співбесіду, але і саме працевлаштування.

Як скласти резюме?

Ці поради допоможуть вам зрозуміти, якою має бути структура резюме (або CV, curriculum vitae), щоб роботодавець міг швидко знайти в ньому потрібну інформацію про вас. Щоб створити максимально докладний резюме, яке буде «продавати» вас роботодавцю - скористайтеся нашими порадами і при бажанні конструктором резюме на нашому сайті :

Пропишіть повне ім'я, по батькові та прізвище. Ніяких ініціалів.

2. Контактні дані

Увімкніть якомога більше контактних даних, щоб роботодавець міг легко зв'язатися з вами. Вкажіть один або два номери телефону та електронну адресу. Не залишайте свій робочий e-mail або адресу з милим «домашнім ім'ям» (наприклад, [email protected]). Якщо у вас немає особистої адреси, який в назві містить ваше ім'я, краще спеціально створити його для пошуку роботи. Також бажано додати посилання на вашу сторінку в соціальній мережі, наприклад, професійної мережі LinkedIn.

3. Узагальнення

Відразу після вашого імені пропишіть дві-три коротких фрази, в яких покажіть всі свої переваги як кандидата. Не пишіть загальних слів. Визначте свої найсильніші професійні якості, які безпосередньо пов'язані з майбутньою роботою, наприклад, великий досвід в цій сфері або знання кількох мов, і лаконічно викласти їх. Цей пункт дуже важливий, оскільки роботодавець витрачає на кожне резюме не більше 20 секунд, відповідно, захопити його увагу потрібно в перший момент.

4. Компетенції

Якщо ви хочете правильно написати резюме, тоді в цьому розділі приведіть невеликий перелік ваших професійних знань і навичок. Простіше кажучи, напишіть, що саме ви вмієте робити. При цьому відштовхуйтесь від списку вимог і функціональних обов'язків, прописаних в вакансії. Наприклад, якщо, згідно вакансії, ви повинні будете створювати рекламні кампанії, пропишіть конкретні вміння: «Медіапланування», «Бюджетування рекламних кампаній», «Уміння працювати з підрядниками» і т.д. Якщо ви сумніваєтеся, які краще вміння вказати в резюме, подивіться готові резюме кандидатів з вашої сфери на різних job-порталах - не виключено, що ви знайдете чимало підказок.

Читайте ще: 10 навичок, які потрібно розвинути, щоб бути затребуваним в майбутньому

5. Освіта

Сюди можна включити як ваш навчальний заклад, де ви отримали вищу освіту, так і всі великі тренінги, семінари, програми, які ви додатково проходили. Якщо ви відвідали величезну кількість таких заходів, експерти радять відбирати тільки по-справжньому стоять і близькі до вашої професії. Роботодавець не витрачатиме час і вчитуватися в довгий список ваших кулінарних курсів, і може не помітити важливий семінар, який додасть вам ваги як фахівця.

6. Досвід роботи

Ваш кар'єрний шлях краще описати в зворотному хронологічному порядку - від останнього місця роботи до першого. Потім все слід оформити так: після назви місця роботи краще відразу прописати свої ключові досягнення в компанії. Це повинні бути конкретні приклади, чого ви домоглися на попередньому місці роботи. Збільшили продуктивність на 30%? Скоротили витрати компанії? Налагодили систему співпраці між відділами? Успішно управляли командою в 50 чоловік? Прекрасно, все сюди.

Описуючи свої досягнення, не забувайте про принцип SMART. Все, що ви напишете має бути конкретно, вимірюється, актуально і обмежена в часі.

Тільки після цього прописуйте свої обов'язки. Уникайте загальних фраз і зосередьтеся на конкретних завданнях. Прописуючи обов'язки, потрібно описувати їх від найбільших обов'язків до дрібніших. Пам'ятайте, що ваша мета - вразити роботодавця з перших рядків, показавши професійне резюме.

7. Додаткова інформація

Тут роботодавець чекає побачити інформацію про вашому знанні мов, опис навичок володіння комп'ютером, додатковому досвіді роботи, не пов'язані безпосередньо з вашою професійною діяльністю (наприклад, волонтерство). У деяких випадках, тут також розміщується інформація про наявність водійських прав.

Якщо ви сумніваєтеся, як краще структруріровать інформацію в своєму ви можете скачати шаблон резюме , Який пропонує Google. Також приклади резюме є в професійній мережі LinkedIn.

Чого не повинно бути у вашому резюме?

1. Обману

Приписуючи собі додаткові знання і досвід, ви навряд чи отримаєте роботу. Максимум - вас запросять на співбесіду, однак досвідчений HR в особистій розмові, задаючи додаткові питання, відразу розкриє обман.

2. химерний стиль і канцелярщини

Якщо ви хочете створити запам'ятовується резюме, не намагайтеся виділити своє резюме з допомогою незвичайного шрифту, формату або яскравих кольорів. Чітко структуроване резюме, в якому виразно продемонстровано ваші досягнення і переваги, набагато привабливіше для роботодавця.

Уникайте канцелярщини. Використовуйте тільки діловий стиль. Але в той же час підбирайте живі вирази, характерні для ділового стилю.

3. Кліше

Викресліть з резюме все фрази в стилі «високомотивований фахівець з хорошими комунікативними здібностями і націленістю на результат» або «шукаю роботу, в якій зміг би проявити всі свої найкращі якості і вміння». Пам'ятайте, що роботодавцю в день приходять десятки, а то і сотні резюме. Ваше завдання - виділитися серед них, а заяложені вирази точно не кращий спосіб.

4. Інформації про загальні навичках

Користування Word і Excel вже давно перестало бути спеціальним навиком. Їм володіє будь-яка людина, що працює в офісі. Такі дані тільки обтяжать ваше резюме і відвернуть від дійсно істотних переваг.

5. Особистих даних

Сімейний статус, стать, наявність дітей не цікавлять роботодавця. Ваше завдання в лаконічному вигляді показати свої переваги як фахівця, а не розповісти свою життєву історію.

На нашому порталі є функція створення і заповнення бланка CV по найбільш оптимальному зразком резюме, який підійде більшості претендентів в Україні.

На нашому порталі є функція створення і заповнення бланка CV по найбільш оптимальному зразком резюме, який підійде більшості претендентів в Україні

Про що потрібно пам'ятати, складаючи професійне резюме?

1. Не розтікатися мислію по древу

Обсяг ідеального резюме викликає суперечки. При цьому експерти точно знають, яким воно бути не повинно: три сторінки - це позамежний розмір, який не подужає наймач. У той же час, деякі експерти вважають, що одна сторінка - це резюме для початківців працівників. Спеціаліст з досвідом просто фізично не зможе вмістити свої професійні дані на одній сторінці.

Так що краще виходити з обсягу в дві сторінки. Однак враховуйте, що з великою увагою переглянута перша сторінка, тому зосередьтеся на тому, щоб вмістити туди всю найкращу інформацію про себе.

2. Виділяйте свої досягнення і унікальні якості

Це один з найважливіших моментів при заповненні резюме. Резюме повинно бути переліком ваших досягнень, а не описом кар'єрного шляху. Складаючи резюме, весь час пам'ятайте, що ваше завдання - показати роботодавцю, яку цінність ви уявляєте для компанії.

Для цього виділіть свої досягнення за кожним місцем роботи в окремі блоки. Саме ваші досягнення, а не просто назви компаній є переконливим аргументом для прийому на роботу. Все, що ви впишете в резюме повинно показувати, що ви - найкращий кандидат. Прописуючи свої досягнення і обов'язки, весь час запитуйте себе - «Про що це говорить?».

»

Читайте ще: Як прийоми з маркетингу допоможуть виділитися на тлі конкурентів

3. Говоріть з роботодавцем на одній мові

Це також один з важливих моментом при складанні резюме. Використовуйте в резюме т. Н. ключові слова. Для цього уважно прочитайте вимоги до вакансії і виділіть для себе основні терміни, якими користується роботодавець. «Наповніть» своє резюме тій же лексикою, навіть якщо раніше ви користувалися іншою термінологією. Так ваше резюме переконливо продемонструє, що ваші навички і вміння підходять компанії і ви відповідаєте їх вимоги.

4. Покажіть свою грамотність

Перевіряйте, перевіряйте і ще раз перевіряйте резюме. Воно повинно бути написано грамотно. Увімкніть функцію перевірки орфографії і обов'язково попросіть когось переглянути резюме. Помилки відразу кинуться в очі наймачеві і, ще не читаючи резюме, у нього складеться не найкраще думку про вас.

5. Пам'ятайте про зовнішній вигляд

Форма резюме при влаштуванні на роботу теж має велике значення. Важливо, щоб ваше резюме легко прочитувалося. Використовуйте типові в діловому стилі шрифти. Calibri, Arial, Times New Roman з 12 кеглем - самий підходящий варіант. Чи не переборщіть з виділеннями і підкресленнями. Якщо ж ви все-таки хочете виділити якісь елементи або назви, то переконаєтеся, що виділення однакові по всьому тексту.

Якщо ж ви все-таки хочете виділити якісь елементи або назви, то переконаєтеся, що виділення однакові по всьому тексту

Читайте ще: 5 онлайн-сервісів для складання CV

6. Відмовтеся від універсального резюме

Багато роботодавців звертають увагу на те, наскільки ваше резюме адаптовано до конкретної вакансії. Не потрібно повністю переписувати резюме під ту чи іншу компанію, однак додати специфічних деталей або змістити акценти - обов'язково.

По-перше, винесіть найбільш підходящі для цієї вакансії навички та досягнення на перший план. Простіше кажучи, якщо ви подаєте резюме на посаду менеджера з продажу, то роботодавцю цікавіше дізнатися, в першу чергу, про кількість угод, які ви закривали за місяць, і наскільки вам вдалося збільшити базу клієнтів, а не те, в яких проектах вам вдалося взяти участь .

По-друге, пам'ятайте про вже згаданих ключових словах. Не забувайте, що роботодавець чекає побачити в вашому резюме відповідь на питання, чому ви кращий кандидат на цю посаду.

Не забувайте, що роботодавець чекає побачити в вашому резюме відповідь на питання, чому ви кращий кандидат на цю посаду

Читайте ще: Секрети працевлаштування від HR-директора Google

7. Фото - тільки якщо доречно

Питання чи потрібно додавати в резюме фото - спірне. Багато HR-менеджери сходяться на тому, що додавати в резюме фото потрібно тільки в тому випадку, якщо ваша зовнішність буде безпосередньо пов'язана з функціональними обов'язками. Наприклад, якщо ви претендуєте на посаду, яка вважається «обличчям компанії» або ж робота має на увазі певну публічність (наприклад, PR-менеджери, продавці-консультанти, офіс-менеджери, промоутери). Крім того, експерти радять додавати фото, щоб зіграти собі в плюс, наприклад, якщо ви виглядаєте набагато молодше свого віку, але побоюєтеся, що за віком вам можуть відмовити в роботі.

8. Не залишайте відкритих питань

Це вкрай важливо, якщо ви хочете зробити ваше резюме справжнім «провідником» на роботу. Будь-яка двозначність або недомовленість в резюме може викликати у роботодавця додаткові питання і відповідно сумніви. А це, в свою чергу, може привести до того, що ваше резюме незаслужено відправиться в урну.

Постарайтеся прояснити всі моменти, які можуть викликати питання. Не допускайте, щоб в вашому резюме з'явилися «білі» плями. Наприклад, якщо якийсь проміжок часу ви не працювали на постійній роботі, а займалися фрілансом - не втрачайте цей період, а вкажіть, що ви робили. Також вказуйте час, коли ви займалися волонтерською роботою або вчилися.

Ще один момент. Роботодавців насторожує, коли вони бачать, що здобувач занадто мало пропрацював в тій чи іншій компанії (наприклад, менше півроку). Це викликає у них підозри, що людина не пройшла випробувальний термін або його звільнили. Але іноді людина залишається без роботи з незалежних від нього причин. Наприклад, якщо вас скоротили, то допишіть про це в дужках. Все-таки звільнили? Тоді допишіть «звільнення за згодою сторін».

Будь-який хороший HR все одно перевірить всі, що його бентежить. І краще, якщо він дізнається все від вас.

І краще, якщо він дізнається все від вас

Як скласти резюме?
Чого не повинно бути у вашому резюме?
Про що потрібно пам'ятати, складаючи професійне резюме?
Як скласти резюме?
Збільшили продуктивність на 30%?
Скоротили витрати компанії?
Налагодили систему співпраці між відділами?
Успішно управляли командою в 50 чоловік?
Чого не повинно бути у вашому резюме?
Про що потрібно пам'ятати, складаючи професійне резюме?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью