• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Прийом платежів без онлайн каси: дотримуємося 54-ФЗ і економимо час :: Shopolog.ru

 1. Прийом платежів без онлайн каси 1 липня настав, а інтерес навколо 54 ФЗ зростає
 2. Що потрібно було встигнути до 1 липня 2017 роки?
 3. Чи потрібна онлайн каса всім?
 4. Варіанти прийому онлайн платежів згідно поправок до 54 ФЗ
 5. Спосіб роботи без онлайн каси
 6. Працює це так
 7. Наскільки це легально?
 8. Онлайн оплата послуг експертів (консультантів) в різних областях.
 9. А як працювати без онлайн каси, якщо є готівковий розрахунок з кур'єром?
 10. Варіант легальної роботи без онлайн-каси знайдений!

Прийом платежів без онлайн каси

1 липня настав, а інтерес навколо 54 ФЗ зростає

Ось уже більше року навколо поправок до 54 ФЗ нагнітається серйозний градус інтересу, який зберігається до цих пір.

Для прикладу, ось дані по історії запитів yandex.wordstat:

Запит 54-ФЗ

Період (тиждень)

Абсолютне значення запитів

12.06.2017 - 18.06.2017 22693 19.06.2017 - 25.06.2017 28508 26.06.2017 - 02.07.2017 36118

Запит Купити онлайн касу

Період (тиждень) Абсолютне значення запитів 12.06.2017 - 18.06.2017 6518 19.06.2017 - 25.06.2017 7537 26.06.2017 - 02.07.2017 7698

Поправки до федерального закону 54 вступили в силу, але з різних причин (об'єктивним і не дуже) інтерес до проблеми не спадає, а продовжує рости. На жаль, вирішувати в останній момент для росіян, швидше традиція, ніж виняток.

Дивлячись на ці цифри, ми вирішили подивитися, як йдуть справи з прийомом онлайн платежів після 1-го липня. Але для початку давайте коротко згадаємо, в чому суть поправок в 54 ФЗ, і що потрібно було встигнути зробити всім, хто приймає платежі через інтернет до 01.07.2017.

Що потрібно було встигнути до 1 липня 2017 роки?

Для детального вивчення 54 ФЗ - текст закону . У кратце, нагадаємо, що з 1 липня 2017 роки для прийому онлайн платежів необхідно використовувати нову ККТ (контрольно-касову техніку), яка формує чеки в електронному вигляді і відправляє їх покупцеві і ОФД (Оператору Фіскальних Даних). ОФД, в свою чергу, відправляє дані чека, включаючи номенклатуру (товарний склад) покупки в ФНС.

«Є в законі єдиний виняток «Є в законі єдиний виняток. Воно стосується застосування контрольно-касової техніки індивідуальними підприємцями. Якщо ці особи не торгують акцизними і підакцизними товарами, вони можуть не вказувати найменування товару своїм покупцям і клієнтам аж до 1 січня 2021 року », - повідомив Олександр Олександрович Сорокін, начальник управління оперативного контролю ФНС.

Поправки до 54-ФЗ стосуються не тільки інтернет-магазинів з фізичними або цифровими товарами, але і тих, хто пропонує найрізноманітніші послуги через сайт з оплатою онлайн (будь-коучинг і консультування, онлайн семінари / вебінари, створення іміджу / образу або шопінг-супровід , бухгалтерські та юридичні послуги та інше).

Чи потрібна онлайн каса всім?

Виникає закономірне питання, а навіщо купувати ККТ нового порядку, якщо можна просто відключити прийом платежів онлайн і перейти на оплати виставлених рахунків через банк.

Як відповідь найпростіше привести статистику Центробанку 2017 року про використання готівки і оплатах картами, в тому числі і онлайн оплати картами.

Рік Знято готівки (операцій / млдр.руб)

Витрачено з карти (операцій / млдр.руб)

2008 1 595/8 072 507/800 2011 2 456/13 910 1667/2 359 2016 3 432/25 927 12 985/12 322

При цьому, якщо до кінця 2008 року в Росії в обороті було 119 млн.пластікових карт, то тільки на кінець першого кварталу 2017 року їх були вже більш 250 млн.ед. тільки у фізичних осіб.

У 2016 році електронна комерція в Росії оцінюється в 1238 млрд. Руб., З яких 363 млрд. Руб. (29,3%) склали онлайн платежі *

Ігнорувати величезну частку ринку і покупців, яким зручна оплата картами або електронними грошима, - це свідомо позбавляти себе велику частку прибутку.

* Інформація з доповіді Директора Російської асоціації електронних комунікацій на РИФ + КІБ 2017

Короткий покроковий план по підключенню спеціальної ККТ:

 1. Купуйте онлайн-касу або підключаєте хмарну касу;
 2. Оформіть електронний підпис;
 3. Укладіть договір з ОФД (оператором фіскальних даних);
 4. Зареєструйте касу на сайті ФНС і в особистому кабінеті ОФД;
 5. Сплатіть близько 45-60000 одноразово + щомісячні платежі

Варіанти прийому онлайн платежів згідно поправок до 54 ФЗ

Безліч компаній намагалися знайти рішення, де власникам бізнесу не доведеться робити зайвих рухів тіла, але навіть самі елегантні рішення зажадають часу і зусиль для взаємодії з ФНС і ОФД

Онлайн каси від агрегаторів онлайн-платежів, інтегровані з АТОЛ онлайн, безумовно, дуже спрощують життя. Є рішення від окремих банків а-ля МОДУЛЬ-каса або АЛЬФА-каса.

Наприклад, один з лідерів ринку серед агрегаторів прийому онлайн платежів - Robokassa, пропонує відразу п'ять рішень, одне з яких Хмарне на базі інтеграції з АТОЛ онлайн, друге Касове на базі використання зручної портативної контрольно-касової техніки МОДУЛЬ каса (в режимі очікування до 10 діб , пробиває фіскальні чеки і одночасно відправляє електронні в ОФД, підходить і для кур'єрів, і для роботи на ПСВ або в оффлайн магазині)

Середня вартість переходу на нові ККТ, якщо ви вирішили купити онлайн касу, обходиться близько 45-60 тисяч рублів. Оренда онлайн каси буде трохи дешевше, але зажадає абонентської плати за ККТ щомісяця. Для середнього і великого бізнесу ціна цілком підйомна. А ось невеликим ІП-шникам, які часто працюють навіть без залучення робочої сили з боку, і сума «кусається», і альтернативи немає.

А якщо головний ресурс у бізнесу - це час фахівця, яке продається? Повна процедура придбання, установки і реєстрації нового ККТ обійдеться в серйозну суму і "кілька кілограм" нервових клітин, у тому числі в подальшому ризиків технічних збоїв.

Спосіб роботи без онлайн каси

Напередодні 1 липня в соціальних мережах з'являлися метушливі пости з питаннями, що порадите підключити, як зробити це дешевше і навіть обтяжуючі записи про те, що альтернативи немає і можливість розвитку скромного бізнесу під загрозою.

За тиждень до дати X в facebook наткнулися на пост від Тимофія Шіколенкова . Він і вивів нас на цікаве рішення, яке відповідає на питання для невеликого бізнесу "чи можна працювати без онлайн каси".

Він і вивів нас на цікаве рішення, яке відповідає на питання для невеликого бізнесу чи можна працювати без онлайн каси

(добре що ця книга у нас вже є)

Через 5 днів після публікації, Тимофій оновив свій пост і зробив анонс про те, що продажі книги не урвуться, і тепер вона буде продаватися через Robo.Market (маркетплейс агрегатора онлайн платежів Robokassa.ru).

Відразу стало цікаво, наскільки це реальний працюючий варіант. І ось що ми дізналися.

Маркетплейс Robo.Market став дійсним платіжним агентом зі своїм ККТ нового порядку, який за вас відправляє чек всім необхідним адресатам (покупець, ОФД, ФНС).

Працює це так

 • Для виведення коштів почати варто з реєстрації в самій Robokassa * І внести дані розрахункового рахунку для юридичних осіб або номер QIWI гаманця для фізичних осіб.
 • Якщо ви вирішили почати продажі як фізична особа можна просто реєструватися в Robo.Market
 • Завантажуєте свої товари в їх каталог (вручну або через yml-файл)
 • Віджет або кнопку СПЛАТИТИ ви можете поставити у себе на сайті, але продаж вестиметься через корзину маркетплейса, і чеки будуть формуватися на стороні Robo.Market з використанням ККТ.

* Robokassa не стягує ніякі платежі з Клієнтів. Тільки комісію з транзакції, розмір якої залежить від обороту. При цьому, для фізичних осіб на Robo.Market комісію за товар можна покласти на покупця.

Наскільки це легально?

На Robo.Market продажем можуть займатися не тільки юридичні особи. Тут закономірно виникає питання сплати податків і легальності таких продажів. За коментарями ми звернулися безпосередньо до Robokassa.

«Ми прекрасно розуміємо, що є величезний сегмент підприємців, для яких використання онлайн кас ставить під загрозу весь бізнес, тому що вимагає серйозних додаткових витрат з придбання обладнання, його встановлення і плати за ПО «Ми прекрасно розуміємо, що є величезний сегмент підприємців, для яких використання онлайн кас ставить під загрозу весь бізнес, тому що вимагає серйозних додаткових витрат з придбання обладнання, його встановлення і плати за ПО. Саме для них ми і розробили Готове рішення на основі нашого маркетплейса Robo.Market. До питання про те, що на сайті можуть вести продажу фізичні особи, відповім, що абсолютно всі електронні чеки з використанням нашого ККТ передаються ОФД і ФНС. І це скоріше мотивує реєструватися як юридична особа. Ми даємо можливість зробити покупку прозорою, але приймати рішення за нашого клієнта ми не в праві. Наша робота ведеться повністю легально з дотриманням всіх норм і наявністю необхідних ліцензій », - прокоментувала ситуацію виконавчий директор Robokassa , Тетяна Глазачева.

Онлайн оплата послуг експертів (консультантів) в різних областях.

Консультант по онлайн-маркетингу та бізнес процесів для інтернет-магазинів Олександр Сафонов також з 1 липня став використовувати Robo.Market. У його випадку було важливо не тільки заощадити на покупці ККТ, а й отримати легальну можливість приймати онлайн платежі з інших країн (Німеччини, Білорусі, України, Прибалтики та Казахстану).

«Вся реєстрація та розміщення перших товарних позицій на Robo «Вся реєстрація та розміщення перших товарних позицій на Robo.Market зайняли у мене близько 2х годин. Консультувати я став давно, але найчастіше це було в рамках роботи з великими проектами в якості найманого працівника. Останні півроку все більше звертаються за віддаленими консультаціями по контенту і юзабіліті сайту або за аналізом рекламних кампаній онлайн-маркетингу. У налогооблажении фізичної особи багато тонкощів і зайвих рухів тіла. Коли платежів стало більше, задумався про відкриття ВП. При реєстрації на сайті Robokassa, виявив у них цікаву партнерську програму з банком Точка і бухгалтерією Моя справа, які допомагають вирішити питання щодо реєстрації ІП та вести бухгалтерський облік віддалено. Так що з їх допомогою закрию питання не тільки з ККТ і правками в 54-ФЗ, але і по реєстрації ВП. До того ж, робота через Robo.Market допомагає уникнути ризиків в разі збою систем на стороні ОФД, тому що система не відпрацьована ».

А як працювати без онлайн каси, якщо є готівковий розрахунок з кур'єром?

Якщо у вас є свої кур'єри, то покупка онлайн каси неминуча.

А ось якщо товар доставляє стороння кур'єрська служба, яка пропонує касове обслуговування з використанням онлайн каси. Тоді застосування нового ККТ інтернет-магазином можна уникнути: гроші за товар приймає кур'єрська служба, значить і чек вибиває її кур'єр

Варіант легальної роботи без онлайн-каси знайдений!

Законний варіант роботи без онлайн каси можливий при поєднанні продажу через корзину Robo.Market з використанням його ККТ і передачі доставок сторонньої кур'єрській службі, яка може приймати для вас платежі (якщо у вас є фізичні товари)

Вивчений нами Robo.Market - це рішення:

 • для тих, хто ще не вирішив питання з придбанням обладнання, щоб не множити свої штрафи за роботу без ККТ;
 • для невеликого бізнесу, де купити онлайн касу це серйозна трата;
 • для тих, хто тільки починає свою справу і ще не розуміє перспектив і зростання продажів свого товару.
Чи потрібна онлайн каса всім?
А як працювати без онлайн каси, якщо є готівковий розрахунок з кур'єром?
Чи потрібна онлайн каса всім?
А якщо головний ресурс у бізнесу - це час фахівця, яке продається?
Наскільки це легально?
А як працювати без онлайн каси, якщо є готівковий розрахунок з кур'єром?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью