• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Пријавете се во контакт без број. Како да се регистрирате Vkontakte без телефонски број. Направете виртуелен број.

Почитувани корисници, Ве поздравувам во денешниот напис. Во моментов, тешко е да се сретнат со лице кое нема страница на VKontakte. Во најпопуларните Руска мрежа има луѓе од различни возрасти.

Па, ако само што влезете и сакате да дознаете како да се регистрирате во контакт, и, исто така, разберете како се одвива процесот на регистрација, тогаш ќе ви објаснам се што е во детали. Процесот е прилично едноставен и трае не повеќе од 5 минути. Сепак, покрај вообичаената регистрација, сакам да изнајдам уште потешко прашање - како да се регистрирате во контакт без телефон, односно да направите сметка без да наведете број мобилен телефон .

Помош ! Во Русија, СИМ-картичките се продаваат со пасош, односно една SIM-картичка се користи за едно лице. Но понекогаш треба да создадеме втора страница социјална мрежа , а работниот број е веќе направен. Причините за создавање на дополнителна сметка, јас нема да се опише. Процесот ќе се одвива на мојот пример.

Метод број 1

Се подразбира дека вашиот мобилен број е бесплатен, а страницата не е врзана за неа. Значи, одете на упатствата.

Одете на веб-страницата vk.com социјалната мрежа. На десната страна од екранот ќе видите прозорец за авторизација - внесувате корисничко име и лозинка. Сеуште не го имаме, па гледаме на долната десна страна - постои прозорец за регистрација, изгледа вака:

Гледајќи напред, јас само ќе кажам дека подоцна ќе го опишам процесот на најавување преку Фејсбук. Внесете име и презиме - препорачливо е да внесете вистински податоци, па според правилата на социјалната мрежа, не можете да наведете псевдоними наместо име и презиме. Во иднина можеби ќе биде побарано да ги промените овие податоци. Следно, внесете го датумот на раѓање. Ако е потребно, оваа ставка може да се скрие откако ќе се креира сметката. Сега притиснете го копчето "Регистрирај се".


Треба да го внесете бројот на вашиот мобилен телефон и да кликнете на копчето "Барам код". Наведете го овој број. По неколку секунди, вашиот телефон ќе добие порака со код - внесете ја во соодветното поле. После тоа, сајтот ќе ве однесе до креираната страница. Признаена, совладате ја социјалната мрежа, но не заборавајте за вистинскиот живот! Следно, предлагам да размислите како да се регистрирате во контакт преку мобилната апликација.

Не е неопходно да се регистрирате во пребарувачот персонален компјутер - може да го изврши процесот во мобилна апликација . За да започнете, преземете го во вистинската продавница. За Android, тоа ќе биде " Google игра "За iOS -" App Store "За Windows Телефон -" Продавница за Windows ". Само внесете го полето за пребарување VK. После тоа, преземете ја и инсталирајте ја апликацијата на вашиот телефон или таблет.

Влегуваме во него, системот ќе понуди да го внесете корисничкото име и лозинката. Бидејќи уште немаме сметка, па кликнуваме на копчето "Регистрирај се". Внесете ги вистинските податоци - име, презиме, година на раѓање. Ги потврдуваме нашите постапки и одиме во вториот прозорец - тука треба да внесете телефонски број. За неколку секунди СМС ќе пристигне со код за потврда. Внесете го и одете на вашата сметка, подготвена! Сега е време да научите како да се регистрирате во контакт без да наведете телефонски број

Метод број 2

Не плашете се од бројот на чекори - само следете ги упатствата и споредете ги вашите акции со слики од екранот.

Јас веднаш ќе кажам дека сега се регистрирате преку e-mail нема да работи. За да се подобри безбедноста, програмерите одлучија да ја отстранат оваа функција. И овој пристап донесе позитивен резултат - нивото на измама се намали, како и нивото на лажни сметки. Како резултат на тоа, оптоварувањето на серверот значително се намали.

Не можете да се регистрирате преку e-mail, една страница е веќе прикачена на SIM картичката, што треба да направите?

За да го направите ова, можете да го користите серверот за виртуелна телефонија за да примате SMS со код за потврда. Препорачувам да го користите услугата "Пингер" за ова, според тоа, примерот ќе биде прикажан на него.

Регистрирајте се со Pinger (Textfree Web)

Одете на страницата на услугата http://www.pinger.com/tfw/ Кликнете на копчето "Креирај сметка" (креирајте сметка). Потоа ќе треба да внесеме податоци.


Потоа ќе треба да внесеме податоци

Како што можете да видите, не постои руска верзија, па тука е шемата за полнење:

Корисничко име - тогаш ќе го внесете за да се најавите на Pinger.

Лозинка - сè е едноставно.

Проверка на лозинка

E-mail - ја покажува вистинската адреса, бидејќи ќе добие код за потврда.

Секс (машки - машки, женски - женски).

Captcha - код кој потврдува дека не сте робот.

Копче за потврда

Сега погледнете на свој виртуелен број - тоа е во горниот десен агол:


Сега погледнете на свој виртуелен број - тоа е во горниот десен агол:

Изберете го овој број и кликнете на него со десното копче на глувчето - одберете ја ставката "Копирај" во контекстното мени. Можете исто така да кликнете на означениот број "Ctrl + C". Одлично, сега имаме телефонски број за да регистрираме друга страница, одете на страницата за социјално вмрежување.

VK процесот на регистрација

Одете на страната на социјалната мрежа VK. Тука треба да ја поминат вообичаената процедура за регистрација - во долниот десен агол има прозорец за внесување лични податоци - име, презиме, датум на раѓање. Пополнете ги сите полиња и кликнете на копчето "Регистрирај се".

Сега ќе бидеме префрлени на страницата за одредување на телефонски број - ние го копираме во овој прозорец нашиот виртуелен број добиен во услугата Pinger. Следно, кликнете на копчето "Земи го кодот." Одете на веб-страницата на Pinger. Пораката од социјалната мрежа треба да се појави во прозорецот за пораки - внесете го овој код во соодветното поле и кликнете на копчето "Потврди".

Готово, сега можете целосно да ја користите новата страница. Како што можете да видите, процесот е многу едноставен, ако имате потешкотии да создадете страница во VK, а потоа прочитајте ја првата инструкција - сликите од екранот ќе ви помогнат брзо да креирате страница.

Напредно - користете Facebook за да се најавите

Сигурно дека сте забележале дека можете да се најавите на "VKontakt" без да се регистрирате - за ова треба да кликнете на копчето "Login via Facebook". Кликнете на ова копче, а потоа влезете во вашата сметка на Фејсбук. После тоа ќе се појави прозорец во кој е напишано дека социјалната мрежа VKontakte ќе добие пристап до е-пошта и други податоци на вашата сметка, кликнете на копчето "Продолжи".

Име и презиме во Вконтакте ќе имате иста вредност како и на Фејсбук. Што се однесува до Pinger, исто така можете да се пријавите таму преку Facebook - процесот оди точно на ист начин. Но, како што покажува практиката, дури и да влезете во VK преку Фејсбук потребна е обврзувачка мобилен телефон. Според тоа, вашата американска сметка за социјална мрежа е најверојатно поврзана со валиден мобилен број. Јас го прикачувам следното видео на денешната статија:

Значи, пополнување на денешниот пост - Како да се регистрирате во В.К., вреди да се каже дека порано процесот на одобрување беше многу полесен. Но, ако се обидете, ограничувањата може да се заобиколат денес. Во прилог на Pinger, постојат и други услуги кои ви овозможуваат да добиете виртуелен мобилен телефонски број. Пингер ми се чинеше наједноставен, па решив да направам инструкции за тоа. Сега ја имам втората страница, дефинитивно нема да биде излишна. Во секој случај, знам дека во социјалната мрежа VK може да имате повеќе од една страница.

Не можете да се регистрирате преку e-mail, една страница е веќе прикачена на SIM картичката, што треба да направите?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью