• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Пошукове просування сайту: SEO-оптимізація сайту і Ваш дохід

 1. Пошукове просування - кращий спосіб для потрапляння ресурсу в Топ пошуку
 2. Як пошукова оптимізація здатна впливати на Ваш дохід ??
 3. SEO-технології проти search-алгоритмів: чий інтелект витонченішими?
 4. Грамотна внутрішня і якісна зовнішня оптимізація сайту - потужний інструмент в перемозі над конкурентами
 5. Внутрішня оптимізація або доведення проекту до досконалості
 6. Зовнішня оптимізація або рекомендації ресурсу користувачами

Надійний спосіб увійти в Топ-10 серед жорсткої конкуренції - грамотне пошукове просування сайту. Щоб виділитися серед мільйонів собі подібних, дуже важливі SEO-оптимізація і постійний контроль. Якісний і конкурентоспроможний контент - це відмінні за змістом, корисні, інформативні статті. Ці складові можуть позитивно впливати на позиції вашого сайту в пошуку. Це основна умова успішного розвитку проекту. Але далеко не достатня. І, тим більше, не єдине.

зміст сторінки

 1. Пошукове просування - кращий спосіб для потрапляння ресурсу в Топ
 2. Як пошукова оптимізація здатна впливати на Ваш дохід?
 3. SEO-технології проти search-алгоритмів: чий інтелект витонченішими?
 4. Внутрішня і зовнішня оптимізація сайту для перемоги над конкурентами

Пошукове просування - кращий спосіб для потрапляння ресурсу в Топ пошуку

Існує багато способів залучення на web-ресурс цільової аудиторії, але пошукова оптимізація (SEO, Search Engine Optimization) має низку переваг у порівнянні з усіма іншими способами. Але спочатку учитаємося в визначення цього терміна в Вікіпедії:

Пошукова оптимізація - комплекс заходів щодо внутрішньої і зовнішньої оптимізації, для підняття позицій сайту в результатах видачі пошукових систем по певних запитах користувачів, з метою збільшення трафіку (для ІнфоРесурс) і потенційних клієнтів (для комерційних ресурсів) і подальшої монетизації цього трафіку.

Бачимо, що SEO - це свідомий контроль над підвищенням видимості web-документів в пошукових системах, а саме: певний набір дій, спрямованих на потрапляння сайту в більш вигідне становище щодо своїх конкурентів, виведення його на більш високі місця в списку результатів пошуку за певними ключовими словами і фразам.

Досягається це за допомогою відстеження будь-яких змін алгоритмів пошуку, і як наслідок, доробок і поліпшення просуваються веб-ресурсів. При цьому важливо розуміти, що відстежити виходить далеко не всі нововведення (природно, у пошукачів це «таємниця за сімома замками»). До того ж постійно вдосконалюються фільтри всіляко звужують канали автоматичного впливу на фактори ранжирування. Результати пошуку аналізуються в сукупності, після чого виноситься вердикт.

А тепер згадаємо деякі досить відомі способи залучення трафіку на сайти для заробітку в Інтернеті і порівняємо їх з даним в даній статті.

 1. Перше, що спадає на думку, це соціальні мережі. Кнопочки найбільш просунутих соціалок є сьогодні практично на кожному проекті (тільки для початку треба, щоб їх хоч хтось їх побачив і у цього «хтось» з'явилося бажання на таку кнопочку натиснути).
 2. Хтось в соцмережах просто спамить, інші ж користувачі намагаються створювати тематичні групи і всіма доступними (хоча і не завжди допустимими методами) розширюють їх і просувають свої проекти.
 3. Створюються поштові розсилки. Ви, до речі, можете опинитися в будь-який з них, навіть не зробивши для цього ніяких дій. Як результат, рікою тече на електронну пошту спам. Хтось, скориставшись рекомендаціями з листа, навіть задовольняє свою цікавість, але це одиниці.
 4. Можна задіяти і канал контекстної реклами. Є гроші - є реклама, як результат - відвідувачі і потенційні споживачі товарів, послуг, інформації. Немає реклами - відвідувачів немає.

Як бачимо, всі ці способи працюють сплесками, наприклад, в момент відправлення розсилки, запуску рекламної компанії. І підтримувати активність, а тим більше стабільність і зростання кількості відвідувачів таким чином для web-майстри не те, що не просто, а важко. Не вірите? Перевірте, на скільки Вас вистачить.

Більш того, часто це затратно. Але ж ми створюємо свої проекти не для того, щоб вони тягнули з нас гроші, будучи пасивом. Будь створений нами інтернет-ресурс повинен стати джерелом доходу, тобто активом (про активи і пасиви є окрема стаття). Будь-які вкладені грошові суми повинні окупитися багаторазово. Основна маса (абсолютна більшість) сайтовладельцев асоціює володіння інтернет-проектом зі збільшенням доходу. Так ось за таких активних способах просування приріст відвідувачів (а відповідно доходу) може зрости не більше ніж на кілька відсотків. Ніби як малювати !?

А тепер згадайте, куди Ви прямуєте в першу чергу, якщо виникає якесь питання? Все вірно, в пошук. Точно також поводяться користувачі мережі, в тому числі і потенційна цільова аудиторія Вашого ресурсу.

Згідно зі статистикою, саме пошук забезпечує основну безкоштовну складову в відвідуваності інтернет-ресурсів, власники і web-майстри яких не нехтують як внутрішніми, так і зовнішніми регулярними доробками своїх проектів. Виконання будь-яких дій в плані удосконалення та відповідності повинно приводити до того, що інтернет-проект сподобається контролюючим web-простір пошукових сервісів. При цьому не можна забувати, що в пріоритетному положенні повинні бути кінцеві користувачі, а не системи пошуку.

Якщо тільки сидіти і строчити статті, при цьому нічого не роблячи в плані оптимізації, то навіть найпрекрасніший з Вашої точки зору (і навіть з точки зору читачів) проект загубиться в списку видачі пошуку далеко за межами так званої зони видимості.

Якщо порівнювати аудиторію з пошуку і активне залучення через соціальні мережі та розсилки, то істотним і навіть ключовим моментом в першому випадку є природність процесу: в пошуку людина шукає і отримує те, що йому треба в даний момент, тобто це мотивована аудиторія (люди в запиті самі повідомили search-машинам, що конкретно їх цікавить прямо зараз). У другому випадку як би відбувається якесь нав'язування того, до чого читачеві в даний момент, можливо, немає ніякого діла.

Якщо займатися оптимізацією сайту і просуванням його в мережі, результат, на відміну від вищезгаданих соціальних і рекламних джерел трафіку, може перевершити всі Ваші очікування. Тільки робити це треба усвідомлено, з чітким і ясним розумінням того, що конкретно Ви робите, а також до чого можуть привести необдумані дії.

Мінусом пошукової оптимізації, особливо для молодих проектів, може бути якась розтягнутість процесу в часі. Але чим більше Ваше творіння буде догоджати індексується роботам, тим швидше ця проблема перестане існувати.

Як пошукова оптимізація здатна впливати на Ваш дохід ??

Важливо розуміти і завжди пам'ятати, що SEO працює, причому досить вагомо. Вважається, що сьогодні це вже ціла досить грошова галузь інтернет-маркетингу, в якій працюють як численні окремі seo фахівці, так і цілі seo компанії, видаються seo курси, проходять навчальні вебінари. І не використовувати цей інструмент у розвитку свого проекту було б великою помилкою.

Якщо зайнятися навіть тільки внутрішньою оптимізацією, приплив відвідувачів на Вашу платформу може підскочити аж в рази. Ще відвідуваність може збільшитися, і навіть значно, як мінімум рази в 2, якщо цілеспрямовано і грамотно зайнятися нарощуванням природної посилальної маси. А наслідком зростання якісного трафіку завжди є збільшення доходу.

Якщо взяти для прикладу навіть невеликий (приблизно 50 сторінок), але грамотно зроблений і налаштований (відповідно до рекомендацій серч) інформаційний сайтик, то досить швидко дохід від реклами на ньому може почати перевищувати 1000 $ в місяць (інформація з особистого досвіду).

Це важливо для тих видавців, хто робить по-справжньому якісний ресурс і розраховує, що його побачать і оцінять зацікавлені темою користувачі.

Щоб привернути увагу користувачів мережі, недостатньо створити проект з унікальним вмістом, що дозволяє користувачам отримати відповіді на часто вводяться запити. Важливо працювати над поліпшенням досяжності і видимості своїх розробок як для пошукових систем (зручність сканування та індексування), так і для користувачів (хоча б за кількома среднечастотним запитам просунути його в ТОП-10).

Про те, що конкретно треба робити з пошукової оптимізації, поговоримо трохи нижче. А поки трохи про протистояння двох гігантів.

SEO-технології проти search-алгоритмів: чий інтелект витонченішими?

Модернізацією та удосконаленням своїх ресурсів рекомендують займатися навіть представники Яндекса і Google, але в межах розумного. В Рекомендації щодо створення сайтів від Яндекса і Керівництві з пошукової оптимізації для початківців від Google є правила і підказки для вебмайстрів, тобто дозволені і рекомендовані методи створення і просування (так звані білі методи пошукового просування, моральні), завдяки яким індексується роботам буде легше виділити проект з корисним і цінним контентом серед маси web-сміття. Вони не можуть безпосередньо впливати на зростання позицій. Грамотні web-майстри вже давно використовують ці підказки собі на благо.

Але реальні шанси у творців показати свої напрацювання потенційним читачам, завдяки саме пошуковій видачі, будуть практично в єдиному випадку: якщо по якомусь запиту вони виявляться в почесній першій десятці (на першій сторінці видачі). Тому як за її межами життя фактично завмирає.

До речі, значну частину віртуальної «звалища» займають взагалі сайти-мерці, на них з моменту створення ніхто не заходить, про них навіть не знають, але вони рік за роком, створюючи перешкоди, обертаються у Всесвітній павутині. На жаль, ми самі засмічуємо Інтернет і змушуємо роботів копатися в купі «сміття». І зміст різного мотлоху навіть оплачуємо, а це явний пасив на нашому фінансовому балансі. Це так, якщо трохи відступити від теми.

Ось тому і йде жорстка боротьба за Топ-10. І не завжди чесними методами, тому як серед сеошників є фахівці не тільки грамотні, а й спритні, здатні маніпулювати індексується системами, а точніше, критеріями оцінки web-документів з метою вивести певні запити (за які їм платять гроші великі сайтовладельцев або компанії) на пріоритетні позиції щодо конкурентів.

Ви напевно звертали увагу, що при введенні в пошук запиту іноді (хоча останнім часом таке відбувається все рідше) виповзають феномени, які ніякої цінності з себе не представляють, крім заманює заголовка і спонукає до дії сниппета (короткого опису вмісту сторінок в списку пошукової видачі) . Як серед мільйонів конкурентів вони зуміли пробратися в Топ-10? Все до банальності просто.

Відчувши аромат грошового блаженства, багато умільці починають перегинати палицю в просуванні своїх не особливо цінних проектів або замовлень грошовитих клієнтів, використовуючи всілякі недозволені маніпуляції (не зовсім чесні, як ще їх називають «чорні» методи роботи над web-ресурсом).

Мета такого просування полягає в тому, щоб змусити індексуючих роботів сприймати об'єкти просування, як важливі і корисні. При цьому використовується часте вживання ключових фраз, приховування надлишку ключових слів за невидимим текстом або зображеннями, покупка посилань і активності користувачів соцмереж, переоптімізацію внутрішніх посилань і т.д. І буває, що такі мудреці при ранжируванні обходять сумлінних і порядних видавців.

Правда затриматися на тривалий період або утриматися на лідируючих позиціях надовго у таких шедеврів практично не виходить, тому як поведінка користувачів, відразу після переходу повертаються назад в видачу, підказує пошуковикам (а вони в свою чергу враховують це при ранжируванні), що таких ресурсів не місце на п'єдесталі.

Щоб перетягнути чашу терезів на свою сторону, в SEO сьогодні використовуються будь-які методи штучного просування, найчастіше жорсткі і брудні. Як результат, такі seo-оптимізатори своїми маніпуляціями з штучної накрутки не тільки погіршують якість видачі, а й істотно спотворюють статистику пошукових баз даних, які формуються за запитами, пошуку, індексації, ранжирування.

Це одна з причин, чому пошукові системи не в захваті від діяльності оптимізаторів і часто оновлюють свої алгоритми, а також посилюють санкції. Швидше за все, не головна.

Адже і SEO, і Пошук - це мільярдні бізнеси. При цьому Пошук - це сервіс, а SEO - послуги. І саме Пошук «править балом», а SEO постійно доводиться підлаштовуватися під мінливі «правила поведінки». А правила ці або алгоритми відбору та оцінки web-документів день за днем ​​стають більш витонченими. Це свого роду гра між двома гігантами: хто кого. І гра не за правилами може відправити просувний ресурс в бан.

Але є третя сторона медалі - відвідувачі. І щоб ні декларували пошуковики щодо користувачів мережі, при такому конкурентному розкладі між SEO та Пошуком відвідувачі на тлі величезної грошової маси йдуть трохи в тінь.

На те, які веб-документи побачить пошукова аудиторія, задавши той чи інший запит, істотно впливають не якість самих проектів (хоча пошуковики активно над цим працюють), а 2 фактора:

 1. SEO
 2. контекстна реклама

За великим рахунком, SEO - це, крім законних і рекомендованих дій по доведення інтернет-ресурсу до досконалості, мистецтво в тій чи іншій мірі обманювати індексуючих роботів для зльоту з різних досить частим запитам користувачів не просто на першу (досить бажану і перспективну) сторінку видачі Яндекса або Гугла, але і на перші позиції.

І чим більше високочастотним і конкурентним є запит (багато читачів або потенційних клієнтів може привести на сторінки сайту, що просувається об'єкта), тим більші гроші можуть бути заплачені власником проекту фахівцям по SEO для виведення його в Топ.

Контекстна реклама також дозволить відвідувачам здійснити перехід. При цьому потрапляють вони в абсолютній більшості випадків на так звану посадкову сторінку з контактами і перенаправленням, яка за багатьма параметрами (контент, дизайн і навіть запитувана інформація) може значно поступатися схожим тематичним ресурсів з природного пошуку. Але на рекламі пошуковики мають свою частку прибутку. На цьому вони й живуть. І досить непогано.

Виходить, що бізнес з надання SEO-послуг і бізнес по контекстній рекламі є між собою конкурентами. Не було б технологій пошукової оптимізації, весь прибуток дісталася б пошуковикам. Але багато великих проектів воліють гроші віддавати SEO-фахівцям, вважаючи залучення SEO трафіку найдієвішим способом для розвитку свого бізнесу і збільшення прибутку (SEO трафік дає менше відмов, аудиторія з пошуку за фактом є більш якісною, ніж з реклами, відвідувачі більше часу проводять на сайті і здійснюють більше переходів по посиланнях).

Що стосується власників власних, принаймні не особливо великих комерційних проектів (блоги лідерів МЛМ, індивідуальних підприємців, зацікавлених у збільшенні прибутку), а також інформаційних сайтів (інтерес web-майстрів в збільшенні трафіку і прибутку від контекстної реклами), то розумно було б ретельно вивчити інформацію про пошукову оптимізацію та використовувати її собі на благо (поки інші сплять або просто ігнорують цей цінний аспект, що відбивається на їх доходи).

І тепер зафіксуємо тезисно (докладніше в окремих статтях), в чому ж полягає незамінний спосіб просування сайтів в Інтернеті.

Грамотна внутрішня і якісна зовнішня оптимізація сайту - потужний інструмент в перемозі над конкурентами

Виходячи з критеріїв і факторів ранжирування, періодичного поновлення алгоритмів пошукових систем, оптимізацією проекту бажано займатися постійно. Причому, як всередині сайту, так і за його межами. І направлено цей захід має бути як на зручність користування і хороше сприйняття ресурсу користувачами, так і безперешкодне сканування та індексування його пошуковими системами. Але гра повинна бути за правилами.

Внутрішня оптимізація або доведення проекту до досконалості

Внутрішня оптимізація сайту - це комплекс дій, спрямованих на досягнення відповідності коду та відображаються в різних браузерах сторінок як рекомендацій, так і вимогам пошукових систем.

Якісна внутрішня робота над проектом сприяє усуненню помилок, підвищує релевантність, робить його привабливим як для пошукових систем, так і для відвідувачів. Включає в себе такі параметри, як:

 • грамотне написання коду, назв, опісів (сніпетів);
 • создания контенту з урахуванням семантичного ядра;
 • создания sitemp.xml и robots.txt файлів, прописаним умів для якіх правил у файлі .htaccess;
 • обробка зображення (стиснений, прописаним атрібутів);
 • структурованість блоків (Зміст, заголовки різного рівня, списки)
 • зручність навігації (поле для поиска по сайту, невелика вкладеність сторінок, «Хлібні крихти»);
 • перелинковка сторінок сайту (внутрішні лінки, блок схожих статей);
 • періодічній технічний аудит (Виявлення и виправлення помилок, бітіх ПОСИЛАННЯ, Усунення дублів сторінок, установка 301 редіректу);
 • доступність перегляду з будь-якого пристрою (настільний комп'ютер, планшет, мобільний телефон);
 • прив'язка ресурсу до кабінетів web-майстрів пошукових систем;
 • розміщення сайту на хорошому платному хостингу, що забезпечує швидке завантаження сторінок;
 • установка соціальних кнопок і т.д.

Жоден проект в Інтернеті в сучасних умовах не виживе без належної і якісної внутрішньої оптимізації.

Але передувати цього етапу seo просування завжди повинен технічний аудит сайту - перевірка ресурсу на виявлення технічний помилок.

Зовнішня оптимізація або рекомендації ресурсу користувачами

Зовнішня оптимізація сайту - це фактор скоріше суб'єктивний, що залежить від волі і схильності пані удачі, а також (і значно частіше) від фінансових можливостей власників проектів і web-майстрів.

Говорячи про зовнішню складову просування, найчастіше мається на увазі нарощування маси, що збільшує вагомість Вашого веб-проекту. По суті, посилання це свого роду рекомендація читачами корисного або просто сподобався ресурсу, але для пошукових систем вона підвищує авторитетність рекомендованої сторінки і сайту в цілому. Якщо лінк з'являється при Вашій безпосередній участі, тут головне правило - не перестаратися, особливо з анкорами.

Пріоритетними вважаються природні рекомендації з досить відомих і трастових тематичних ресурсів з високим ТИЦ. Але отримати їх на свій проект навіть з відмінним контентом - завдання не просте. Хоча якщо на порталах є, наприклад, коментарі, то цілком реальна і здійсненне.

Посилання сьогодні купуються і продаються, хоча торгівля ця, звичайно, трохи завуальована, але має місце бути. Sape - одна з найпопулярніших бірж посилань в Рунеті.

Як можна отримати рекомендації на свій інтернет-ресурс? Способів багато, ось деякі з них, найбільш реальні:

 • написання статей в каталогах або прес-релізах, що дозволяють в тексті або в кінці статті вставити одну або кілька посилань - працює і, можливо, самий дієвий метод зовнішньої оптимізації;
 • розміщення сайту з коротким унікальним для кожного випадку описом і посиланням в проявляють ознаки життя тематичних каталогах - теж працює;
 • форуми і блоги - також можливість отримати ссилочку або хоча б згадка про Вашу платформі (в коментарях, в підписі, на деяких ресурсах прямо з тексту поста);
 • будь-які природні рекомендації користувачів, яким сподобалася Ваша стаття (картинка, відео) - досить цінні параметри для пошукових роботів.

Звичайно, природним шляхом отримати цінну посилання з трастового ресурсу на свій, особливо молодий, важкувато. Це повинно бути просто щось дуже «вибуховий».

А тому суперечки про те, чи треба цей «товар» купувати, де саме лінки купувати, анкорний вони повинні бути або безанкорние, як вибирати донора, не вщухають на форумах і блогах і по сей день.

Але на думку сео-фахівців, які зовнішній лінкопараметр багаторазово тестували на великій кількості різних ресурсів, будь-які посилання мають сенс і значимість тільки в тому випадку, якщо по ним здійснюються переходи.

Був період, (не особливо тривалий), коли всім відомої і використовуваної пошуковою системою Яндекс публічно було заявлено, що при ранжируванні інтернет-ресурсів зовнішній контрольний фактор більше не буде враховуватися. Але іншого настільки ж важливого показника для визначення того чи іншого інтернет-документу місця у видачі так і не виявилося, а тому відносно посилань, як фактора ранжування, все повернулося на «круги своя». Змінилося лише (в бік посилювання) ставлення до їх якості.

Куди ж без них !? Посилання з'явилися разом з народженням Інтернету. Саме лінки є нитками Всесвітньою павутиною. Це сполучна ланка між різними електронними документами.

SEO просування - найважливіший аспект роботи над інтернет-ресурсами, тому як пошуковики - це незамінні і основні постачальники на наші web-ресурси нових і реально зацікавлених відвідувачів, що практично безпосередньо впливає на збільшення прибутку сайтовладельцев.

Але оптимальний результат можна отримати, якщо використовувати комплексне просування сайту в ТОП !

першоджерело: //princemax.ru

SEO-технології проти search-алгоритмів: чий інтелект витонченішими?
SEO-технології проти search-алгоритмів: чий інтелект витонченішими?
Не вірите?
А тепер згадайте, куди Ви прямуєте в першу чергу, якщо виникає якесь питання?
Як пошукова оптимізація здатна впливати на Ваш дохід ?
SEO-технології проти search-алгоритмів: чий інтелект витонченішими?
Як серед мільйонів конкурентів вони зуміли пробратися в Топ-10?
Як можна отримати рекомендації на свій інтернет-ресурс?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью