• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Поради від кіберполіції України: Як захистити Android-смартфон від вірусів?

Кіберполіції України продовжує публікувати добірки рад по животрепетних тем, пов'язаних з кібербезпекою

Кіберполіції України продовжує публікувати добірки рад по животрепетних тем, пов'язаних з кібербезпекою. І після випусків, присвячених захист домашніх Wi-Fi мереж від зловмисників і віддаленого доступу до сервера , Кіберкопи вирішили роз'яснити, як саме варто захищати свій Android-смартфон від вірусів.

Android - найпопулярніша мобільна операційна система в світі, але майже кожного тижня на сторінках газет, інтернет-видань та медіа з'являються новини про нову уразливість або небезпечний вірус для даної ОС. При цьому слід зазначити, що чим старше версія Android на смартфоні, тим більша ймовірність стати жертвою хакерів або кіберзлочинців. Дивно, але факт - на сьогоднішній день під управлінням ОС Android 4.4, яка була випущена ще в 2013 році, працює близько 30% пристроїв, а 2% користувачів використовують ОС Android 2.3 2011 випуску.

Найбільші епідемії серед Android-пристроїв трапляються в Китаї так як там відсутня Google Play. Наприклад, в кінці 2016 року 10 млн китайських пристроїв заразилися вірусом, який отримував root-права і вбудовувати рекламу в усі додатки. Скориставшись вразливістю в системі безпеки і отримавши доступ до пристрою, зловмисники можуть робити з ним практично все, що завгодно.

Які бувають погрози:

 • Блокування пристрою (екрану) і вимагання викупу
 • Платні смс-повідомлення
 • вбудовування реклами
 • клавіатурні віруси
 • віруси шифрувальники

«Антивіруси сканують файли, процеси і додатки на предмет відомих вірусів. Мінуси антивірусів в тому, що вони, по-перше, платні, а по-друге, витрачають на свою роботу ресурси оперативної пам'яті, які обмежені майже у всіх нефлагманскіх смартфонах. »- відзначили в кіберполіції України.

Щоб «вилікувати» гаджет в більшості випадків досить вимкнути його, завантажитися в безпечному режимі, а потім видалити шкідливий додаток, але для вірусів-шифрувальників цей спосіб, на жаль, не є дієвим.

Тому для захисту Android-пристрої слід дотримуватися кількох простих правил:

 1. Завжди читайте список необхідних додатків дозволів, навіть якщо ви завантажуєте програму з Google Play.
 2. Регулярно оновлюйте смартфон до свіжої версії ОС.
 3. Ніколи не переходьте за посиланнями, які вам надсилають в SMS або повідомленнях з соцмереж, якщо разом з посиланням немає опису. Навіть якщо ці посилання надіслав ваш знайомий або родич, вона може бути шкідливою.
 4. Не встановлюйте рекламовані в мережі flash-плеєри та браузери - це практично гарантований вірус.
 5. Не зберігайте важливі паролі (наприклад, для входу в банківський додаток) або паспортні дані в SMS, багато вірусів здатні переслати цю інформацію шахраям. Також потрібно регулярно вивчати активні процеси і бити на сполох, якщо один з фонових процесів не схожий на системний і не позначений іконкою встановленого з Google Play додатка.
 6. По можливості встановлюйте додатки тільки з Google Play, при цьому не забувайте переглядати відгуки, оцінки та число завантажень додатка. Так ви зможете дізнатися, що інші користувачі думають про програму.
 7. Якщо, наприклад, ви завантажуєте додаток клієнт-банк з Google Play, то обов'язково перевірте, хто є розробником, щоб випадково не встановити фейковий додаток, яке було створено шахраями.
 8. Рекомендується відключити установку додатків з невідомих джерел. Для цього треба відкрити налаштування пристрою і виконати наступні кроки: Налаштування. - В розділі «Особисті дані» виберіть -> Безпека. - В розділі «Адміністрування пристрою» переконайтеся, що поле «Невідомі джерела» не відзначено.
 9. Включити функцію «Перевірка додатків», яка стежить за роботою пристрою, блокує шкідливі програми і попереджає про можливі загрози. Щоб включити перевірку додатків, виконайте наступні дії: Налаштування. - В розділі «Особисті дані» натисніть -> Google -> Безпека - В розділі «Перевірка додатків» натисніть -> Перевіряти наявність проблем з безпекою.

- В розділі «Особисті дані» натисніть -> Google -> Безпека - В розділі «Перевірка додатків» натисніть -> Перевіряти наявність проблем з безпекою

Представники української кіберполіції впевнені, що ці нескладні кроки і пильність при відвідуванні Інтернет-ресурсів допоможуть зберегти «здоров'я пристрої і нервові клітини його власника»

джерело: Департамент кіберполіції України

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью