• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Полегшення тестування Web-додатків в декількох браузерах

 1. А хіба буває щось крім IE?
 2. Фокуси з браузерами
 3. Малюнок 1. Кілька версій Firefox запущені одночасно
 4. Тестування в реальному житті
 5. Заощаджуємо простір на екрані
 6. Малюнок 2. Використання IE Tab
 7. Lynx: добре забуте старе
 8. Малюнок 3. Lynx в дії
 9. Віртуалізація та Емуляція
 10. Малюнок 4. Чотири браузера одночасно: Safari в OS X, Firefox в OS X, Firefox в Windows XP і Internet Explorer
 11. Робота з мобільними пристроями
 12. Малюнок 5. Браузер Android SDK
 13. Аутсорсинг тестування
 14. Малюнок 6. Налаштування отримання результатів з Browsershots.org
 15. Висновок
 16. Ресурси для скачування

Інструменти на будь-який смак і гаманець

Всі ми знаємо, чи повинні знати, що наші Web-додатки потрібно тестувати в різних браузерах і операційних системах. В принципі все це розуміють, але часто буває простіше не робити в цьому напрямку ніяких зусиль. Якщо задатися питанням, яку кількість комбінацій браузерів і операційних систем можуть використовувати клієнти при відвідуванні вашого сайту, проведення повного набору кросбраузерності тестів може здатися занадто дорогим рішенням.

А хіба буває щось крім IE?

На самому початку нового тисячоліття розробники цілком обходилися тестуванням тільки для Internet Explorer, але ці часи давно пішли в минуле. Сьогодні за допомогою IE виконується близько 80% відвідувань сайтів. Це більшість, але не переважна; ясно, що жодна компанія не захоче скинути з рахунків 20% своєї клієнтської бази!

Також не слід вважати, що зобов'язання до вашої особистої аудиторії певного браузеру відображає переваги користувачів Інтернету в усьому світі. Звичка використовувати певний браузер або ОС варіюється в залежності від інтересів користувача і країни, в якій він проживає. Багато сайтів, адресовані спеціальної аудиторії, з більшим ступенем імовірності повинна відвідувати користувачами, що працюють не в Windows і в браузері Internet Explorer. Наприклад, близько 60% відвідувачів сайту developerWorks використовують Internet Explorer, а приблизно 35% - Firefox. А серед відвідують, зокрема, розділ Web-розробка, браузер Firefox використовують 51%, а Internet Explorer - всього 41% користувачів.

На щастя, є інструменти і методики, кілька полегшують і здешевлюють цей процес. Наша стаття познайомить вас з різноманітними стратегіями тестування; ви зможете вибрати те, що краще за все вам підходить, в залежності від ваших потреб і ресурсів. Я почну з пояснення деяких більш ретельних способів тестування, але майте на увазі, що існують і інші варіанти, які можна застосувати в тих випадках, коли обмеження в часі або ресурсах змушують виконувати менш глибоке тестування.

Фокуси з браузерами

"Навороти"

Пам'ятайте, що не у всіх користувачів в браузерах включена підтримка двох технологій, на якій базуються багато Web-додатки - Flash і JavaScript. Неважливо, яку з обговорюваних в статті методик ви в кінцевому рахунку будете використовувати, тестування слід виконувати з включеними і вимкненими JavaScript і Flash (в більшості розміщених сервісів включати і вимикати ці опції досить просто). Це відноситься і до cookie-файлів - можна відключити їх використання, очистити, одним словом, потрібно зробити все, щоб змоделювати можливі стану браузера, який відкриває ваш сайт.

Основою Ajax-додатків є, звичайно ж, JavaScript. Тестування коду Ajax на різних платформах може проходити не зовсім гладко. Практичний висновок тут такий: чим точніше вдається змоделювати реальну ситуацію при роботі користувача, чим менше в цей процес залучено рівнів моделювання обладнання або браузерів, тим краще. Складність налагодження Ajax-додатків в різних браузерах і труднощі правильного їх індексування пошуковими системами - ось дві основні перешкоди на шляху широкого розповсюдження цих додатків. Для отримання більш докладної інформації див. Посилання в розділі ресурси , В тому числі посилання на Ресурсний центр по Ajax на developerWorks.

Найбільш очевидний, ретельний і в більшості випадків найдорожчий спосіб тестування додатків в різних браузерах і операційних системах - це, власне, і є тестування в різних браузерах і ОС. Багато в чому браузер являє собою найпростішу частину рівняння, оскільки більшість найпопулярніших засобів тестування безкоштовні. Проте слід пам'ятати, що, цілком ймовірно, вам доведеться тестувати не кілька різних браузерів, а кілька різних версій одного браузера. У вас, як у розробника, на комп'ютері напевно встановлені останні і кращі версії браузерів (перш за все саме тому тестування в декількох браузерах набуло такої популярності). Однак поглянувши на статистичні дані за типом браузерів, що використовуються для доступу до вашого сайту, ви, швидше за все, прийдете до висновку, що принаймні у деяких ваших клієнтів справи йдуть зовсім по-іншому.

Одночасний запуск різних версій одного і того ж браузера може бути пов'язаний з деякими труднощами, так як в процесі установки більшість браузерів перезаписує попередні версії. На щастя, існують обхідні шляхи. У випадку з Firefox потрібно всього лише зберегти виконувані файли кожного браузера під іншим ім'ям, а потім при першому запуску кожної версії обов'язково запустити менеджер профілів, щоб профілі використовувалися окремо. На малюнку 1 показані дві версії браузера Firefox - останній реліз 2.0.0.10 і давня версія 0.7, що працюють одночасно.

Малюнок 1. Кілька версій Firefox запущені одночасно
Інструменти на будь-який смак і гаманець  Всі ми знаємо, чи повинні знати, що наші Web-додатки потрібно тестувати в різних браузерах і операційних системах

Аналогічний процес для Internet Explorer трохи складніше. Windows дуже не хоче, щоб ви це робили; щоб впоратися з її впертістю, потрібно змінити деякі настройки в реєстрі. TredoSoft, невелика фірма з розробки ПЗ, здобула популярність в основному за рахунок випуску безкоштовного і зручного інструменту для установки декількох версій IE, а також інструкцій щодо створення необхідних ключів реєстру і роботі з DLL. Посилання см. В розділі ресурси (Там наведені також посилання на інші інструменти та розширення, які допоможуть вам в розглянутих в статті випадках, однак ні я, ні developerWorks не можемо гарантувати правильність інформації, розміщеної на цих ресурсах).

Тестування в реальному житті

Слід не тільки тестувати різні браузери з різними настройками; само собою зрозуміло (принаймні в теорії), що тестові машини (або довірені віддалені користувачі-тестери, якщо мова йде про більш скромною організації) повинні мати власні підключення до Інтернету. Іншими словами, не забудьте протестувати реальне з'єднання і переконатися, що вас не збиває з пантелику завантаження зображень і скриптів по локальній мережі. Введіть в сценарій тестування будь-які можливі фактори з реального життя: програми, які блокують спливаючі вікна і рекламу, персональні брандмауери, а також інше програмне забезпечення, яке, ймовірно, встановлено на комп'ютерах користувачів - все це здатне вплинути на те, як відображаються ваші сторінки, і допоможе краще зрозуміти процес реальної роботи кінцевого користувача. Пакет Web Tripwire Toolkit, розроблений в Вашингтонському університеті (див. Розділ ресурси ), Допоможе зрозуміти, в яких випадках причиною дивної поведінки додатки є дії користувачів, а не реалізація браузера.

Звичайно ж, перш ніж встановити всі ці браузери і змусити їх працювати, потрібно дізнатися, де їх можна взяти! Наприклад, з сайту Microsoft® неможливо завантажити Internet Explorer 5, а відвідавши сторінку Mozilla Foundation, важко зрозуміти, як отримати Firefox 1.0. На щастя, підприємливі мешканці всесвітньої павутини створили архіви старих програм. Добровільне Web-спільнота evolt.org має багату колекцію старих браузерів на будь-який найвибагливіший смак, від IE до Opera і т. П., І хоча деякі недавні релізи браузерів Mozilla відсутні, їх можна знайти на файлообмінниках типу filehippo.com і т. П ., що не так вже й складно. Що ж стосується Apple Safari, ранні версії цього браузера можна знайти, відвідавши сторінку проекту Multi-Safari (результат безкорисливого праці одного розробника), причому упаковані вони таким чином, що їх можна без праці запускати одночасно (всі посилання см. В розділі ресурси ).

Заощаджуємо простір на екрані

Одна з проблем, з якою можна зіткнутися на практиці при роботі з декількома браузерами, - занадто багато вікон на екрані. Хоча здебільшого уникнути цього не можна, існує можливість трохи їх систематизувати за допомогою пари зручних інструментів. IE Tab - плагін для Firefox, що дозволяє запускати екземпляр Internet Explorer у вкладці Firefox. Це не емуляція - тут дійсно використовується механізм обробки сторінок IE, і це означає, що те, що ви бачите, буде абсолютно так само відображатися в Explorer, хоча працювати це буде тільки в Windows. На малюнку 2 показаний плагін в дії.

Малюнок 2. Використання IE Tab

RightLynx - плагін для Internet Explorer і Firefox. При натисканні правої кнопки миші він створює спливаюче вікно, в якому поточна сторінка показується в тому вигляді, в якому вона була б відображена в Lynx. При цьому в постійно відкритому активному термінальному вікні відпадає необхідність, а Web-сервіс завантажує сторінку в Lynx і відправляє результуючий текст назад на ваш комп'ютер. Обидва ці інструменту безкоштовні і прості в установці, а посилання на них можна знайти в розділі ресурси .

Lynx: добре забуте старе

Ви, можливо, не повірили своїм очам, коли прочитали про Lynx в попередньому розділі. Тим з вас, хто занадто молодий, щоб це знати, нагадаю, що Lynx - це текстовий браузер, розроблений ще на початку 1990-х років і підготовлений до запуску з командного рядка UNIX® (хоча є версії для DOS і, отже, і для Windows) . На малюнку 3 показаний розділ Web-розробка, що відображається в браузері Lynx.

Малюнок 3. Lynx в дії

Тестування сайту в Lynx може на перший погляд здатися абсолютно безглуздим заняттям: в кінці кінців, практично будь-яка людина, яка захоче відвідати ваш сайт, буде робити це за допомогою сучасного графічного браузера. Однак "скелет" сайту, що відображається в браузері Lynx, дуже схожий на той, що "бачать" при відвідуванні сайту найважливіші ваші гості: пошукові роботи і "павуки", індексуючі ваш сайт для пошукових систем і створюють значний обсяг вашого трафіку. Lynx може бути відмінним інструментом, що допомагає переконатися, що важливі критерії пошуку не «заховані" за Ajax-віджетами.

Віртуалізація та Емуляція

Звичайно ж, браузери створюють лише половину проблем при тестуванні; ви, можливо, побажаєте виконувати тестування на декількох операційних системах. Очевидно, що це набагато дорожче завантаження на машину для розробки декількох безкоштовних браузерів. Зрозуміло, що найбільш ретельний спосіб такого тестування - мати комп'ютер під Windows, Макінтош, Linux®-систему, а також фізичні версії будь-яких інших систем, які необхідно протестувати. На це може піти весь річний бюджет, виділений на Web-розробку. На щастя, існує безліч способів перетворити один комп'ютер в кілька платформ для тестування.

Один з найбільш простих і очевидних способів полягає в створенні систем з подвійним завантаженням, в яких кілька ОС встановлено на одній машині, а вибір завантажується системи здійснюється при запуску комп'ютера. Загалом, все ОС розміщуються на окремих розділах жорсткого диска, проте так звані Live-дистрибутиви зберігаються на CD або флешках, що допомагає уникнути складнощів, пов'язаних з різними форматами жорстких дисків. Історично завантаження двох ОС пов'язана з Linux і іншими збірками з відкритим вихідним кодом, проте з появою Макінтошів на основі архітектури x86 на багатьох машинах стало можливим завантажувати і Windows, і OS X.

Недолік подвійний завантаження полягає в тому, що перемикання між ОС займає досить тривалий час. Все йде по-іншому при створенні віртуальних середовищ, в яких кілька ОС запускаються одночасно. Раніше такі технології застосовувалися лише на потужних серверах, а зараз вони доступні будь-якому власникові стандартного настільного ПК. Якщо ви маєте намір обслуговувати користувачів більш ніж однієї ОС, вам буде потрібно тестова машина, на якій встановлено будь-яких засоби віртуалізації. На малюнку 4 показано використання Virtual PC на Power Mac для перегляду розділу Web-архітектура сайту developerWorks одночасно в чотирьох різних браузерах, запущених в двох операційних системах.

Малюнок 4. Чотири браузера одночасно: Safari в OS X, Firefox в OS X, Firefox в Windows XP і Internet Explorer

Існує кілька інструментів, в тому числі VMWare і Virtual PC, що полегшують запуск Windows і більшості інших x86-сумісних ОС на будь-якому стандартному ПК. Одна ОС виступає в ролі робочої (host OS), а інші запускаються в віртуальній машині. Це дозволяє тестувати ваші програми на, скажімо, Windows Vista, Windows XP і останньої версії дистрибутива Ubuntu, запущених в сусідніх вікнах екрана без будь-якої перезавантаження. Вам як і раніше доведеться купувати всі ці ОС (а вони не безкоштовні), але принаймні комп'ютер для цього потрібен всього один.

Ви, напевно, звернули увагу, що серед інших операційних систем, перерахованих в попередньому абзаці, я не згадав Mac OS X. На жаль, OS X можна запускати тільки на комп'ютерах Макінтош, однак для них передбачені можливості віртуалізації. Таким чином, якщо ви хочете за допомогою одного комп'ютера протестувати максимальну кількість середовищ, подумайте про використання Макінтоша з процесором Intel® і одного з двох наявних для цієї платформи основних продуктів для створення віртуальних середовищ: VMWare Fusion або Parallels Desktop (посилання див. У розділі ресурси ). Маючи таку конфігурацію, можна виконувати тестування в OS X, Windows, Linux і будь-який інший операційній системі, що підтримує архітектуру x86. Недоліком, звичайно ж, є те, що ні ПО, ні обладнання небезкоштовно, і навіть недешево.

Робота з мобільними пристроями

Якщо ваш Web-сайт або додаток орієнтовані на мобільних користувачів, або якщо ви очікуєте, що значна кількість користувачів буде відвідувати сайт з мобільних пристроїв, очевидно, що ідеальним варіантом є тестування за допомогою реальних мобільних пристроїв. На жаль, ринок мобільних пристроїв в значно більшому ступені фрагментований, ніж ринок персональних комп'ютерів, що ускладнює і робить більш дорогою покупку і утримання великої кількості фізичних пристроїв для тестування. На щастя, емулювати мобільні платформи можна і за допомогою настільного комп'ютера.

Для багатьох мобільних платформ є безкоштовні SDK, до складу яких входять емулятори пристроїв, що працюють на настільних ПК. Наприклад, можна завантажити SDK для платформи Google Android (посилання див. У розділі ресурси ). Процес отримання доступу до браузеру не зовсім очевидний (потрібно встановити плагіни Android в середу розробки Eclipse, а потім запустити один із прикладів додатків), але, виконавши це, ви отримаєте доступ до браузеру, що базується на WebKit, середовищі з відкритим вихідним кодом, що лежить в основі як Safari, так і браузера смартфонів Nokia S60. На малюнку 5 показаний емулятор браузера в дії.

Малюнок 5. Браузер Android SDK

Знову-таки, ринок мобільних браузерів досить сильно фрагментований, проте в багатьох дорогих смартфонах зараз застосовуються модифіковані версії браузерів для настільних систем. В iPhone використовується Safari, а ще в безлічі смартфонів - Opera Mobile, і значний обсяг тестування в "телефонних" браузерах можна виконувати прямо на робочому столі, хоча стовідсоткової гарантії це не дає. (IPhoney - це додаток для OS X, в якій використовується стандартна комп'ютерна версія Safari, але, по крайней мере, з її допомогою можна отримати уявлення про те, як ваш сайт може виглядати на маленькому екранчику iPhone; посилання для безкоштовного завантаження см. В розділі ресурси ).

Звичайно, існує ще безліч телефонів, які виходять в Інтернет з "огородженого саду" під назвою WAP. У Мережі можна знайти незліченні безкоштовні WAP-емулятори, які просто запускаються у вікні браузера, якщо у вас виникне необхідність протестувати WAP-сайт.

Загалом, для мобільних пристроїв найскладніше проводити якісне тестування, не виходячи за рамки вашого підприємства. Але є й інші варіанти, про що я розповім в наступному розділі.

Аутсорсинг тестування

Дочитавши статтю до цього місця, ви можете прийти у відчай. Можливо, проект потрібно здавати завтра. Можливо, мої доводи вас не переконали. Можливо, існують жорсткі обмеження щодо фінансування або за часом. Можливо, ІТ-відділ незадоволений, що ви встановлюєте на ваш комп'ютер старі версії браузерів або копирсаєтеся в реєстрі. Що ж робити? Невже доведеться виконати тестування тільки на самих останніх версіях Firefox і IE?

Вихід є: можна використовувати спеціальний сервіс, який виконає тестування за вас. Ви вказуєте URL, а сервіс покаже вам, як буде виглядати розміщена за цією адресою сторінка на різних платформах. Ви втрачаєте можливість експериментувати з сайтом з вашої тестової машини, зате отримуєте доступ до досить великого набору платформ за дуже низьку ціну, а іноді абсолютно безкоштовно.

Прикладом такого роду безкоштовна сервісу может служити сайт Browsershots.org. На малюнку 6 показані Різні Доступні вам опції (тут відсутні мобільні Платформи и Lynx). Для кожної обраної опції ви отрімаєте PNG-файл з екранної копією, розташованої за Вказаною вами URL-Адреса сторінки, відображеної в даного браузері для даної ОС. Весь процес може зайняти півгодини або довше, тому є сенс запускати цю операцію в фоновому режимі і зайнятися в цей момент чомусь ще, але в результаті можна отримати цінну інформацію абсолютно безкоштовно.

Малюнок 6. Налаштування отримання результатів з Browsershots.org

Якщо тестування обов'язково потрібно виконати до завтра - і на всіх платформах і браузерах, і якщо ви маєте в своєму розпорядженні відповідним бюджетом, можна піти трохи далі. Наприклад, за щомісячну плату сайт Browsercam.com надає доступ до більш широкого набору платформ і браузерів, в тому числі до деяких мобільних платформ. Так як сторінки формуються динамічно, можна тестувати Ajax-додатки та інші сторінки на основі JavaScript. Деякі сервіси, наприклад Litmusapp, можуть інтегруватися з вашими потоками операцій з тестування та розробці, пропонуючи підтримку управління версіями і способи публікації тестових результатів у зовнішніх клієнтів.

Подібні сервіси також добре підходять для світу мобільних пристроїв, де нові моделі з'являються швидше, ніж більшість людей встигає це помічати. DotMobi Virtual Developer Lab - хороший приклад спеціального сервісу, орієнтованого на мобільні пристрої; він пропонує доступ до сотень різних пристроїв і дозволяє управляти ними безліччю способів. В обох випадках інтерфейс не зовсім такий, як при роботі з реальним пристроєм, але він майже завжди максимально наближений до очікуваного результату; а оскільки цей сервіс призначений виключно для мобільних пристроїв, він послужить доповненням до ваших внутрішніх тестів або іншого подібного сервісу для настільних систем.

Висновок

В ідеалі, тестувати слід кожне Web-додаток, щоб гарантувати його правильну роботу в будь-якому браузері, в якому його можна відкрити. Але в зв'язку з фрагментованістю ринку браузерів і зростаючим значенням постійно мінливого світу мобільних платформ домогтися цього на практиці дуже складно. Проте до цього ідеалу можна наблизитися. Існує маса інструментів для кроссплатформенного тестування Web-додатків. Неважливо, в своєму розпорядженні ви достатніми ресурсами, щоб дозволити собі робочу станцію з декількома віртуальними ОС або їх вистачає тільки на запуск вашого застосування через спеціальний сервіс - в будь-якому випадку у вас є можливість поспостерігати, як ваш додаток в працює в різних призначених для користувача середовищах. А забезпечити ефективну роботу вашого застосування на максимальній кількості конфігурацій і платформ - ваш прямий обов'язок перед користувачами.

Ресурси для скачування

Схожі тими

 • Оригінал статті: Cross-browser Web application testing made easy (EN).
 • інструментарій Web Tripwire Toolkit , Розроблений в Вашингтонському університеті, допоможе зрозуміти, в яких випадках причиною дивної поведінки додатки є дії користувачів, а не реалізація браузера (EN).
 • Ресурсний центр по Ajax на IBM developerWorks : Ознайомтеся з докладною інформацією по Ajax, а також щодо усунення залежностей від браузера (EN).
 • Оптимізовані і передбачувані Ajax-додатки , Джудіт Майерсон (developerWorks, жовтень 2007 року): у статті містяться корисні поради щодо створення Ajax-додатків на різних платформах.
 • Перелік інструментів для автоматичного тестування і налагодження Ajax-додатків : Цей вичерпний і оновлений список допоможе вам розробити стратегію тестування Ajax-додатків (EN).
 • Android SDK : Цей безкоштовний інструментарій Google для розробки ПО для мобільних пристроїв містить плагін Eclipse, емулює мобільний браузер (EN).
 • TheCounter.com Global Statistics : Отримаєте докладні статистичні дані щодо зміни моделей використання браузерів (EN).
 • Автоматичне перемикання між ОС на Linux-системі з подвійним завантаженням , Марк Картер (Marc Carter) і Філ Віллоубі (Phil Willoughby) (developerWorks, березень 2006 року): у статті представлено введення в цей процес (EN).
 • Архів браузерів evolt Дуже багата колекція старих браузерів - завантажуйте і тестируйте. Відсутні деякі недавні релізи, зате є всі версії Internet Explorer до шостої (EN).
 • Firefox на filehippo.com : Звідси можна завантажити будь-яку версію Firefox, починаючи з версії 1.0 (EN).
 • Одночасний запуск декількох версій Firefox : Азбука OS X (EN).
 • Новий Firefox 2 і установка декількох версій Firefox : Дізнайтеся, як це зробити в Windows (EN).
 • Multi-Safari : Завантажте кілька версій Web-браузера Apple і запустіть їх одночасно (EN).
 • IE Tab : Запуск Internet Explorer у вкладці Firefox (EN).
 • RightLynx Lynx Preview Tool : Подивіться, як виглядають ваші сторінки в Lynx, не виходячи з графічного браузера. Працює з Firefox і Internet Explorer (EN).
 • Lynx : Назад у майбутнє за допомогою цього текстового браузера.
 • Virtual PC и VMWare : ПО для запуску віртуальних ОС для архітектури x86 (EN).
 • Parallels Desktop и VMWare Fusion : Популярні продукти для запуску віртуальних ОС для комп'ютерів Макінтош з процесорами Intel (EN).
 • WapTiger : Подивіться, як виглядають WAP-сторінки прямо на вашому ПК (EN).
 • iPhoney : Подивіться, як будуть виглядати ваші сайти на надпопулярному iPhone (EN).
 • Browsershots.org : Безкоштовний сервіс для кроссплатформенного тестування (EN).
 • Browsercam.com : Платний сервіс, що дозволяє віддалено взаємодіяти з вашою Web-сторінкою на безлічі платформ (EN).
 • Litmusapp : Спеціальний платний сервіс, інтегрується з вашими робочими процесами розробки (EN).
 • DotMobi Virtual Developer Lab : Цей платний сервіс надає доступ до сотень різних мобільних пристроїв з метою їх тестування (EN).

Підпішіть мене на ПОВІДОМЛЕННЯ до коментарів

А хіба буває щось крім IE?
А хіба буває щось крім IE?
Що ж робити?
Невже доведеться виконати тестування тільки на самих останніх версіях Firefox і IE?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью