• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Подяка в близьких відносинах

Останнім часом багато говориться і пишеться про те, що варто дякувати долі, Всесвіт, Бога за те, що ми маємо. Не сперечаюся, що це дуже корисно для поліпшення емоційного стану.

Треба сказати, що не менш важливо хвалити і дякувати не абстрактні сили, а конкретних людей, які живуть пліч-о-пліч з нами Треба сказати, що не менш важливо хвалити і дякувати не абстрактні сили, а конкретних людей, які живуть пліч-о-пліч з нами.

Здавалося б, чого простіше - подякувати чоловіка за відмінно проведений вечір, похвалити його за вміння заробляти гроші або іскрометний почуття гумору, зробити комплімент дружині за те, який смачний десерт вона приготувала на вечерю!

Однак нерідко клієнти, які звертаються за допомогою у зв'язку з сімейними негараздами, здивовані, що це взагалі можна здійснювати в своєму житті. Зароблені чоловіком гроші вопрінімать як належне, навіть, якщо це доходи вище середнього, ароматний домашній пиріг на вечерю уплітає за обидві щоки як щось само собою зрозуміле і при цьому нерідко з похмурим виглядом, охайні малюки і чистота в будинку вважаються природним явищем і т.д .

Найчастіше до психолога звертаються люди, які не одержують в сім'ї і тривалих близьких відносинах визнання і подяки за прояв турботи, домашні клопоти і т.д. Вони скаржаться на неповагу з боку близьких до себе, на їх небажання допомагати по господарству і просто брак уваги.

При цьому і самі вони не мають звички хвалити і дякувати своїх близьких. Більшість людей живе за принципом "Краще розумна хула, ніж безглузда похвала". Ось з "хулою", критикою як раз все в порядку, і мало, хто замислюється, як можна конструктивно критикувати людину, щоб не зачепити його особистість. Зате похвалу за краще пропустити, щоб ... »не перехвалити". Перш ніж критикувати близьких, є сенс навчитися їх хвалити.

Похвалу якихось дій найчастіше людина автоматично відносить до своєї особистості, при цьому підвищується його самооцінка і виникають у відповідь подяку і бажання зробити щось приємне для близьких знову.

Тут ми повертаємося до важливого питання взаємин - співмірність прийняття і віддачі (дарування). Якщо людина тривалий час викладається в турботі про близьких, нічого не отримуючи взамін, він досить швидко втрачає бажання і фізичну енергію, щоб щось робити для інших, наростає втома, дратівливість і, в підсумку, підвищується конфліктність.

За великим рахунком, вдячність це теж елемент дарування, віддачі, свого роду валюта. Адже готові же ви віддати за якісну річ хороші гроші, що ж заважає відплатити вдячністю за турботу про вас?

Іноді жінки розповідають, що вміють хвалити дітей, але язик не повертається похвалити чоловіка, хоча він гідна людина, яка піклується про сім'ю і, за зауваженням самих же дружин, спраглий визнання.

Якщо виникає внутрішній опір, щоб похвалити чоловіка (дружину), варто порозбирали, які переконання "живуть" у вашому світогляді. Наприклад, деякі молоді люди виносять зі своєї батьківської сім'ї певний досвід, коли мати повністю бере на себе домашні справи. молодому чоловікові , Яка вважає виконання господарсько-побутових справ функцією дружини (саме так деякі описують своє розуміння питання), ніколи не прийде в голову дякувати або хвалити за них свою дружину. Якщо виникає внутрішній опір, щоб похвалити чоловіка (дружину), варто порозбирали, які переконання живуть у вашому світогляді У свою чергу, часто дівчата і молоді жінки живуть з розумінням, що чоловік повинен забезпечувати їм гідне життя і приділяти багато уваги. Невеликі відхилення від цього курсу викликають невдоволення і пов'язані з цим претензії на адресу чоловіки .

Отже, вчіться хвалити і дякувати своїх близьких, щиро, з теплом і любов'ю і творчо підходьте до форми вираження подяки. Необов'язково говорити одне і те ж слово "дякую". Можна використовувати "Я-висловлювання". Наприклад, "мені так приємно, коли ти допомагаєш мені помити посуд", "я отримую задоволення від твоїх жартів", "я пишаюся своєю красунею-дружиною", "я вдячна тобі, що ти розумієш мою завантаженість і не сердишся", "я ціную твоє терпіння "і т.д. До речі, іноді близькі після таких слів можуть розговорився і розповісти вам те, про що не наважувалися сказати раніше. Отже, вчіться хвалити і дякувати своїх близьких, щиро, з теплом і любов'ю і творчо підходьте до форми вираження подяки

Те ж саме стосується і дітей. Важливо вміти віддячити дитини за якусь справу по дому, особливо якщо це було зроблено за його ініціативою. На жаль, часто в сім'ях з двома дітьми і більше батьки пред'являють до первістка вимоги допомоги у догляді та вихованні молодших братів і сестер. Дитині зобов'язують виховувати молодших дітей у сім'ї, по суті, нарівні з батьками. Замість подяки старша дитина в такій ситуації отримує ще й догану, якщо не встиг поєднати свої навчання і дозвілля за допомогою по догляду за молодшими. Разом з втратою дитинства, особистої свободи підліток втрачає теплі почуття до брата / сестри і своєї сім'ї в цілому.

Таким чином, подяку в сімейних відносинах є не тільки показником поваги і любові один до одного, але ще і скріплює сімейну дружбу початком.

Адже готові же ви віддати за якісну річ хороші гроші, що ж заважає відплатити вдячністю за турботу про вас?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью