• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Починка телефонного мікрофона за допомогою голки + висновки позапланової перепрошивки Android Jelly Bean

Коротше, ніхрена не пилеустойчівий цей хвалений Samsung Galaxy Xcover2 Коротше, ніхрена не пилеустойчівий цей хвалений Samsung Galaxy Xcover2.

Перестав працювати мікрофон на Android'e. Причина була зовсім безглуздою. Забігаючи вперед, скажу, що сталося це через те, що в дірочку для мікрофона забився якийсь дрібний незрозумілий сміття. Мікрофон повністю перестав працювати, хоча і реагував на щигля і постукування. Перестав працювати абсолютно раптово: ось тільки що я говорив по телефону, а через пару годин вже мене ніхто не чує. Власне, тому я і вирішив що проблема не в самому апараті, а в софті, який я як раз наустанавлівал за ці пару годин з часу мого останнього використання телефону за прямим призначенням.

Але проблема не в софті була. Випадково в паніці я перепрошили все з нуля, возващаясь до «фабричним» налаштувань (до речі, забувши зберегти логи дзвінків, повідомлення, налаштування (гугл не переносить настройки специфічні для апарату), список встановлених програм і розстановку робочих столів Apex'a).

Але навіть після повної перепрошивки мікрофон звичайно ж не заробив. Я б здав телефон в гарантію, але блін, мій апарат фактично куплений в Польщі (там дешевше), і повертати його вкрай проблематично.

Розповім краще як все вирішилося ... Ще до перепрошивки я вже гугл питання з приводу раптово непрацюючих мікрофонів, і відповіді все зводилися до здохлому залозу, мовляв, все це Китай, і так буває ... Деякі люди, причому і на російсько- та англомовних сайтах, рекомендували акуратно взяти голочку і прочистити їй отвір мікрофона. Я так і зробив ... Чому б і ні, якщо акуратно?

Взяв голку, засунув її в отвір для мікрофона, і акуратно наколупав звідти кінчиком голки трохи якийсь лупи, яка трапляється всюди, на будь-якому девайсе, особливо на місцях стиків пластикових панелей. І уявіть собі, мікрофон заробив !!

Ось тепер думаю, як так вийшло що мікрофон здох так раптово? Невже через те що я хвилин 15 поганяв в Angry Birds, в ландшафтному режимі, притримуючи апарат пальцем якраз в місці мікрофона? Ну блін, цей Xcover2 тоді взагалі ніяк не може зватися захищеним телефоном: (((

Кілька висновків зроблених в результаті чергової позапланової перепрошивки:

 1. Завжди зберігай логи дзвінків і смски. Перед будь-прошивкою чого небудь. (SMS Backup & Restore і Call Backup & Restore на Play Store є.)
 2. Найважливіші щоденні програми, без яких ніяк не обійтися, і які є на Play Store, краще зберігати у вбудованій пам'яті телефону, а не на зовнішній карті. Гугл автоматично відновить все що було на телефоні, сам перевстановить все апплікухі, але нічого не зможе зробити з зовнішньої картою.
  (В числі найважливіших прог, які повинні бути під рукою в телефоні завжди - повинні бути пара хороших файлових менеджерів (Gost Commander, ES File Explorer, FX File Explorer), алтернатівний launcher (у мене Apex, тому що хороший, безкоштовний і звичний по Cyanogenmod 7 Gingerbread'а), альтернативна контактна книга / звонилка (у мене Contacts +), зручна звична клавіатурка (я поки юзаю AI type але шукаю получше) і FTP / SSH-сервери (FTPDroid / SSHDroid), яким, втім, потрібен root щоб вони працювали на портах нижче 1000.) ... А, і DropBox звичайно, куди ж без нього ... (до речі, у кого немає DropBox'a - отримаєте його по посилання http://db.tt/gh0GIIdO . Вам все одно, а мені 500mb додаткової пам'яті «за наведеного одного» :)
  Єдина, мабуть, річ, яку дійсно немає сенсу взагалі зберігати постійно в телефоні - це інсталяшку BusyBox. Потрібно один раз її завантажити і поставити під рутом, потім видалити. Google все одно не встановить команди busybox'а під рутом.
  Якщо все зробити правильно і все заздалегідь перенести, найбільшою втратою стануть лише втрачені рекорди в Angry Birds. :)
 3. Кастомний boot, який підміняє місцями внутрішню і зовнішню пам'ять - краще ніж прожка з Play Store під назвою Root External 2 Internal SD. Воно працює непомітніше і швидше. Крім того, при отриманні рута будь-яким з описаних тут способів, нехай навіть через custom recovery, я все одно втрачаю оригінальну прошивку, не можу отримувати оновлення від Samsung. Тобто, якщо root отримано, то далі втрачати вже нічого.

Чому б і ні, якщо акуратно?
Ось тепер думаю, як так вийшло що мікрофон здох так раптово?
Невже через те що я хвилин 15 поганяв в Angry Birds, в ландшафтному режимі, притримуючи апарат пальцем якраз в місці мікрофона?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью