• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Плагін - що це таке простими словами, де його можна скачати, як встановити та оновити plugin

 1. Що таке plugin простими словами і де їх можна скачати?
 2. Плагіни для браузерів і інших програм на комп'ютері
 3. Модулі для двигунів сайтів на прикладі WordPress і Joomla

Привіт, шановні читачі блогу KtoNaNovenkogo.ru. Якщо говорити простою мовою, то плагін - це доповнення (розширення можливостей) для будь-якої програми на вашому комп'ютері або движка сайту в інтернеті. Розробникам дуже важко буває передбачити всі побажання користувачів, тому вони дають можливість стороннім розробникам задовольняти ці побажання за допомогою написання плагінів (від англійського plugin).

плагін - це доповнення

Крім того, якщо всі можливі речі передбачити в одному додатку, то воно стане дуже важким і неповоротким, а завдяки плагинам цього не відбувається, бо кожен користувач отримує базовий функціонал, а все інше він зможе отримати, скачавши або встановивши потрібне йому розширення.

Що таке plugin простими словами і де їх можна скачати?

До речі, деякі плагіни навіть самі можуть нагадати вам про те, що їх слід було б встановити. Знаєте такі приклади? Напевно. Все той же Adobe flash player запропонує встановити або оновити себе в використовуваний вами браузер , Коли його наявність буде необхідно для програвання відео контенту на відкритій сторінці.

Отже, давайте підсумуємо, що ж таке плагіни? У загальному випадку це програмний блок, який можна буде встановити (підключити) в основну програму для розширення його функціоналу (додавання нових можливостей). Зверніть увагу, що не кожне додаток має можливість установки плагінів - в ньому має бути це передбачено. Як правило, сам plugin самостійно (без цього додатка) працювати не може.

Якщо проводити паралелі і взяти дану публікацію як аналог додатка, то ваші коментарі, шановні читачі, можна буде прирівняти до плагінів. Дане «додаток» дозволяє це робити за допомогою форми додавання коментарів, так само як і реальна програма пропонує програмному додатку протокол обміну даними. Без цієї форми ви при всьому бажанні не зможете залишити свій коментар.

Продовжуючи аналогію ми можемо прийти в висновку, що обростають великою кількістю розширень тільки ті додатки, які популярні і здатні зібрати навколо себе величезну кількість користувачів і зацікавлених plugin-розробників. Так само і моя стаття зможе зібрати велику кількість коментарів тільки при її високу популярність, актуальності та злободенності.

Де завантажити потрібний вам плагін для кожного конкретного додатка, ви зможете дізнатися на офіційному сайті цієї програми або движка сайту. Введіть в Яндексі або Google назву програми, і перший сайт в органічній видачі і буде офіційним з високою часткою ймовірності.

Це дуже актуально, тому що через неофіційний plugin до вас на комп'ютер або сайт має шанс пробратися вірус (його сигнатура може міститися в його коді або ж пролізти через діру, яку розробник не помітив). Як складно чистити потім комп'ютер не мені вам розповідати, а про те, як видалити віруси з сайту я досить докладно описав. У будь-якому випадку, це забирає багато сил і нервів.

Давайте пробіжимося по найяскравішим прикладів плагінів для різних додатків (браузерів, програм і движків сайтів), щоб ви краще розуміли про що тут йшлося і як насправді корисні бувають ті чи інші плагіни.

Плагіни для браузерів і інших програм на комп'ютері

Давайте почнемо з браузерів. Родоначальником використання сторонніх програмних блоків для розширення функціоналу браузера став, звичайно ж, мазило . Власне, його величезна поточна популярність саме й проростає з того, що він вперше впровадив ідею розширення функціоналу до нескінченності за допомогою плагінів і встиг набрати на цьому багато очок, поки основні конкуренти додумалися повторити його досвід.

зараз всі браузери, які можна скачати в інтернеті , В тій чи іншій мірі підтримують розширення. Я розумію, що на смак і колір товаришів немає, але тим не менше дозволю собі навести список з коротким описом тих плагінів для браузерів, які використовую сам в повсякденному житті. Все це вилилося в три публікації, посилання на які я і наводжу нижче:

 1. Модулі для Mozilla Firefox
 2. Додатки для Opera
 3. Розширення для Гугл Хром

Модулі для Mozilla Firefox  Додатки для Opera  Розширення для Гугл Хром

Як встановити plugin для вашого браузера? Досить просто. Потрібно зайти, перебуваючи в цьому самому браузері, на сторінку з потрібним вам розширенням і натиснути кнопку завантажити або аналогічну їй за змістом. Офіційні сайти плагінів знаходяться тут:

 1. для Мазілу
 2. для Хрома
 3. Для Опери (старої)

Розробники деяких розширень не встигають за розробниками браузерів і може виникнути така ситуація, що після поновлення оглядача якісь з них працювати перестануть (в першу чергу стосується Фаерфокса). Щось вдіяти з цим складно, але популярні plugin-розробники все ж не дрімають і намагаються викочувати оновлені версії своїх творінь своєчасно.

Багато що з того, без чого я не можу відчувати себе затишно в браузері, вам може здатися дрібницею і, навпаки. Наприклад, я до сих пір сиджу на старій Опері і без її плагіна AutoPager не уявляю, як читати форуми та інші багатосторінкові сайти. А без РДС бару не можу займатися аналізом сайтів, бо в ньому зосереджено все найнеобхідніше. Ну, ви мене розумієте ...

Але не браузерами єдиними ... Все той же Total Commander, оброслий масою розширень, може вам практично замінити операційну систему і стати своєрідним аналогом Нортон командер на перших персональних комп'ютерах. За допомогою plugin він і картинки з фільмами показувати може, і з архівами працювати допоможе, і ще багато чого зробить.

Читайте про плагіни для Тотал Командера в наведеній статті. Самим їх можна скачати з офіційного сайту , А встановити в файловий менеджер їх лише трохи складніше, ніж в браузер, ну, а в наведеній статті цей процес детально розписаний.

Навіть така проста річ, як аналог звичайному блокноту в Windows, який зветься Нотепад ++ має свої розширення і з кожним оновленням цієї програми все більша їх кількість додається за замовчуванням. Завдяки їм даний блокнот є одні з найбільш затребуваних серед тих, хто працює з Html, PHP і іншим кодом. Подробиці читайте в статті про плагіни для Notepad ++ .

Подробиці читайте в статті про  плагіни для Notepad ++

Для такої популярної в рунеті програми як Фотошоп теж є дуже багатий асортимент доповнень, які називаються, правда, не plugin, а фільтрами, але суть від цього не змінюється. Все, що не закладено в функціонал основою програми, можна буде при бажанні і певному везінні реалізувати за допомогою плагінів.

Наприклад, здійснити збереження графічного файлу в тому форматі, який спочатку не підтримується (ico, наприклад). Встановлюються фільтри не складно і про це можна почитати на тематичних ресурсах.

Модулі для двигунів сайтів на прикладі WordPress і Joomla

Для вебмайстрів плагіни ще асоціюються з розширеннями для тих безкоштовних і платних CMS (Движків сайтів), які вони використовуються. За статистикою найпопулярнішими з безкоштовних є Joomla та WordPress, тому про них ми зараз і поговоримо.

Движок WordPress дозволяє створювати блоги, і за своїм функціоналом і зручності використання цілком здатний посперечатися з платними рішеннями. Однак, ви практично не знайдете блогу, де б не використовувався хоча б один plugin. Хоч як би були багаті і різноманітні можливості самої CMS, але завжди знайдеться той, що реалізувати потрібно, але не виходить це зробити без додаткових розширень.

Модулі, які встановлені на моєму WordPress блозі , Я досить докладно описав і без них зараз не уявляю роботу. Якісь із них відповідають за зниження навантаження блогу на сервер, що дозволяє мені менше платити за хостинг. Якісь допомагають в SEO оптимізації для залучення більшого числа відвідувачів ( трафіку ) З пошукових систем, а значить дозволяють мені більше заробляти .

При цьому я використовую тільки безкоштовні розширення, що вдвічі приємніше. Завантажити плагіни для WordPress можна з офіційного сайту (так вони перевірені на віруси та іншу гидоту) або ж прямо з адмінки , Перейшовши на вкладку з лівого меню «Модулі» - «Додати новий».

Завантажити плагіни для WordPress  можна з офіційного сайту (так вони перевірені на віруси та іншу гидоту) або ж прямо з  адмінки  , Перейшовши на вкладку з лівого меню «Модулі» - «Додати новий»

про встановлення та налаштування плагінів для вордпресс , А також про рішення часто виникають при цьому проблем, читайте за посиланням. В общем-то, нічого тут складного немає, але пам'ятайте, що кожне зайве розширення буде займати місце в оперативній пам'яті вашого сервера (на хостингу) і створювати додаткове навантаження, тому постарайтеся не переборщити і встановлювати лише найпотрібніше, а все зайве і не виправдало довіру деактивувати або видаляти.

Тепер давайте звернемо свій погляд на Joomla. Це чудовий безкоштовний движок, про установці якого я досить докладно писав. Правда, там описана установка версії 1.5, але суть мало змінилася, та й версія ця, як і раніше в строю, хоч і не підтримується розробниками. Розширень ж для Джумли існує аж три види: компоненти, плагіни та модулі .

Компоненти з них найоб'ємніші і наворочені, а модулі служать для виведення контенту по периметру сайту (вгорі, внизу або збоку від основного змісту). Plugin ж в Joomla - це особливий продукт, який вміє, наприклад, реагувати на будь-які події і не має таких багатих налаштувань, як компонент.

Яскравими прикладами можуть служити такі плагіни для Джумли, як TinyMCE, Load Module, Legacy , А ще ряд інших, які встановлені в ній за замовчуванням. Серед компонентів можна виділити такі як:

 1. Xmap для створення карти сайту
 2. K2 - для створення каталогів і блогів
 3. VirtueMart - для створення інтернет магазину
 4. JComments - для додавання коментарів в Joomla
 5. Akeeba Backup - для автоматичного створення резервних копій сайту
 6. ARTIO JoomSEF - для отримання гарних урл адрес

Сподіваюся, що в загальних рисах я зумів пояснити що таке плагіни, а також ви запам'ятали, що завантажувати їх можна тільки з офіційних сайтів, або встановлювати безпосередньо з програми або адмінки движка сайту. А так, чудова річ, без яких наш світ був би набагато біднішими і менш юзабілен, ніж зараз.

Удачі вам! До швидких зустрічей на сторінках блогу KtoNaNovenkogo.ru

Збірки по темі

Використовую для заробітку

Що таке plugin простими словами і де їх можна скачати?
Що таке plugin простими словами і де їх можна скачати?
Знаєте такі приклади?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью