• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Підготовка фотографії до друку за допомогою фотошопу

 1. Кадрування фотографії перед друком.
 2. Збереження фотографії, підготовленої до друку.

урок №6
Я завжди дивуюся - як можна друкувати фотографії, не підготувавши їх попередньо! Якщо навіть ретушувати фото не потрібно, то кадрувати, в будь-якому випадку доведеться. Справа в тому, що знімки в фотоапараті виходять із співвідношенням сторін три до чотирьох. Якщо ж ви замовляєте фото розміром 10 на 15 см., То співвідношення сторін буде два до трьох.

Тобто, необхідно знімок обрізати, інакше, 1) в лабораторії можуть обрізати не так, як потрібно; 2) за підготовку знімка до друку в лабораторії беруть додаткову плату. Ви можете заощадити, якщо все зробите самі.
Примітка. Не потрібно шукати - чи збігається ваша версія фотошопу з моєї. Всі елементи, які я показую, легко впізнавані, не залежно від версії.

Кадрування фотографії перед друком.

Для прикладу підготуємо фотографію в найпоширенішому форматі 10х15 см. Відкриваємо фотографію в Фотошопі.

Рис Рис. 1

1) Натискаємо значок Обрізати (обведено червоним олівцем)

2) Вводимо в віконце Ширина 1 - 15 см

3) Вводимо в віконце Висота 2 - 10 см

4) У віконце Дозвіл 3 - 300 пікселів на дюйм (якщо для розміщення в Інтернеті годилося 72 пікселів на дюйм, то для друку потрібно більш високу якість)

5) Курсор у нас викликає появу значка (обведеного червоним олівцем). Натискаючи ліву кнопку миші і розтягуємо рамку на все вікно.

Тепер ми ясно бачимо зайві ділянки фотографії, що виникли через різне співвідношення сторін. Таку обрізку вам зроблять в фотолабораторії, якщо друк роблять на автоматі. Якщо ж кадруванням займається оператор, то за підготовку фотографію до друку візьмуть додаткову плату.

Але, як ми бачимо на фото 1, таке кадрування невдало. Ноги "відрізаються", а вгорі залишається зайве поле. Тому беремо рамку курсором (натискаємо ліву кнопку миші на фотографії) і тягнемо рамку вниз.

Потім, потягнувши за куточки, ви можете кадрувати ще більш точно. Звертаю увагу, що в сторони розтягнути не вийде, тому що дотримується задана пропорція сторін 2 до 3. Змінюється розмір рамки тільки при розтягуванні за куточки, з дотриманням пропорції.

Нарешті, ви зробили все "як повинно бути". Тепер натискаєте на фотографії правою кнопкою миші, і з'явиться контекстне меню (Обрізати Скасування - см. Рис 3). Натискаєте лівою кнопкою миші слово Обрізати і перед вами фотографія в тому вигляді, в якому вона буде виводитися на друк.

Для інтересу можемо подивитися і переконатися, що розміри фотографії будуть збережені правильно.

Для цього в меню Зображення вибираємо Розмір зображення. З'являється вікно:

Як бачимо, розмір друкованого відбитка 15 см Х 10 см з роздільною здатністю 300 пікселів на 1 дюйм.

Тепер потрібно зберегти підготовлену нами до друку фотографію.

Збереження фотографії, підготовленої до друку.

Для цього в меню Файл вибираємо Зберегти як.

У вікні потрібно ввести Файл. За замовчуванням буде запропоновано початкове ім'я, але, раптом вихідний файл ще потрібно! Тому даємо файлу інше ім'я.

Тип файлів - JPEG.

Звертаємо увагу, яка Папка пропонується для збереження файлів. Дуже часто буває, що машинально натискають кнопку Зберегти, а потім починають довго шукати, куди ж зберігся файл. За замовчуванням система пропонує зберегти туди, куди ви зберігали останній раз. А цей останній раз міг бути місяць назад і ви вже забули, куди і що зберігали. Тому подивіться, в яку папку пропонує зберегти система, і, якщо потрібно, змініть папку призначення.

Краще для цієї мети створити нову папку, назвавши її, наприклад, "На друк".

Отже, після того, як ви вибрали папку і назвали файл, натискаєте кнопку Зберегти (рис 7).

У вікні встановимо параметри зображення. За замовчуванням у вікні Якість стоїть цифра 12. У такому випадку файл виходить навіть більше вихідного. Якості 10 цілком достатньо. Натискаємо тепер кнопку ОК і приступаємо до підготовки нових зображень.

Ну, а коли всі фотографії будуть готові, ви всю папку "На друк" (або, як ви її назвали) скинете на диск або флешку і віднесете в фотолабораторію.

Перейти до інших уроків по фотошопу:

 1. Кадрування зображення.
 2. Збереження фотографії для Інтернету.
 3. Освітлення - затемнення зображення
 4. Інструмент фотошопа - Заплатка

PS Якщо у Вас після вивчення всіх цих уроків з'явиться бажання вдосконалювати свої знання по фотошопу - це похвально! Але великий і могутній Photoshop за 2 дні не вивчиш.

Ви плануєте професійно працювати з фотошопом? Зайдіть на сторінку: Фотошоп з нуля в відеоформаті Це кращий Відеокурс по фотошопу для тих, хто всерйоз хоче займатися фотографією, фотомонтаж.

Автор регулярно надсилає всі нові уроки, хоча мені стільки й не потрібно - я фотографом не збираюся працювати.

Ви плануєте професійно працювати з фотошопом?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью