• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Перевстановлення Windows 10 без флешки і диска, або як скинути «десятку» до початкового стану

Згодом будь-яка операційна система неминуче починає працювати повільніше, ніж нам хотілося б. І Windows 10, зрозуміло, не виняток. В такому випадку можна спробувати прискорити завантаження і роботу системи . Але іноді просто хочеться повернути її в початкове, чисте, так би мовити «заводське», стан.

Перевстановлення Windows 10 можна зробити як мінімум двома способами. Перший - це установка начисто . Він розглянутий у мене в окремій статті і, на мій погляд, забезпечує кращу швидкодію, ніж відкат. Однак він не підходить, якщо Ви хочете зберегти недоторканими на комп'ютері або ноутбуці свої важливі файли. Тому тут ми поговоримо про другий спосіб - скиданні (або відкат) «десятки» до її початкового стану, зі збереженням всіх особистих даних. Крім збереження файлів цей спосіб має і ще одна перевага: він не вимагає записувати чистий образ системи на флешку або диск. Але є і істотний мінус: відкат «десятки» до заводського стану триває довше, ніж її чиста установка. Тому рекомендую його використовувати тільки тоді, коли без цього дійсно не можна ніяк обійтися.

Щоб відкотити Windows 10 до її початкового стану треба скористатися спеціальним інструментом, вбудованим в цю операційну систему. Для цього пройдемо по шляху: Налаштування (значок шестерінки в меню Пуск або Win + i) - Оновлення та безпека - Відновлення. У пункті «Повернути комп'ютер в початковий стан» треба натиснути на кнопку «Почати».

У пункті «Повернути комп'ютер в початковий стан» треба натиснути на кнопку «Почати»

Після цього «десятка» запропонує нам два варіанти: зберегти особисті файли або видалити все і поставити систему начисто. Ми розглядаємо варіант зі збереженням.

Розпочинається підготовка. І тут раптом з'ясовується, що незважаючи на обіцянку зберегти програми частина з них все-таки буде видалена. І чимала частина - по суті все, крім тих додатків, які є в магазині Windows. Це, звичайно, сумно. Але, якщо подивитися з іншого боку, то серед всіх цих програм адже можуть бути і ті, що нам вже не потрібні. Вони витрачають ресурси системи і, зрозуміло, можуть її сповільнювати. «Нехай собі видаляються!» - вирішуємо ми, але перш ніж натиснути кнопку «Далі» запам'ятовуємо (а краще записуємо), які з цього списку програм нам потрібні. Їх треба буде встановити заново з офіційних сайтів. До речі, посилання на деякі з них у мене є в статті «Як знайти офіційні сайти програм для Windows 10».

Після натискання «Далі» система пише «Все готово для комп'ютера в початковий стан» і попереджає про наслідки подальших дій. До них відноситься видалення всіх додатків і програм, які не поставлялися з комп'ютером і зміна налаштувань за замовчуванням. Ми з цим згодні і натискаємо «Скидання». Починається повернення комп'ютера в початковий стан. Процес цей не швидкий: я проводив його на досить слабкому ноутбуці, і в цілому він зайняв у мене більше двох годин! Тоді як для чистої установки Windows 10 (до появи робочого столу) на цьому ж комп'ютері потрібно близько півгодини.

Хвилин 15 продовжувалась робота програми відновлення. Потім відбулося перезавантаження системи і з'явився напис «Йде підготовка», потім «Повернення комп'ютера в початковий стан» із зазначенням% виконаної роботи. Цей крок зайняв у мене 42 хвилини. Потім почалася установка Windows з колом і відсотками всередині нього на чорному тлі по центру екрана. Це тривало ще близько години (точний час я зафіксувати забув). Після всього цього комп'ютер перезавантажився, з'явився робочий стіл і почалася установка всіх необхідних драйверів і оновлень для самої «десятки». Цей процес зайняв ще близько години-півтори.

Наостанок повторю, що, звичайно, набагато краще і швидше буде встановити Windows 10 начисто . Скидання до первісної версії можна використовувати, коли чиста установка з якихось причин не підходить.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью