• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Перевірка дзеркального фотоапарата при покупці

На початку лютого я писав про те,  як вибрати дзеркальний фотоапарат На початку лютого я писав про те, як вибрати дзеркальний фотоапарат . Припустимо вибір моделі вже зроблений і ви збираєтеся в магазин. У цій статті я якраз хочу описати процес перевірки камери безпосередньо в магазині. Ще раз хочу нагадати, що практично завжди покупка дзеркалки - це покупка «тушки» і об'єктива. І тестування ділиться на чотири етапи, спочатку ми оглядаємо камеру, потім об'єктив, потім надягаємо його і тестуємо вже увімкнено, і тільки якщо все влаштовує переходимо до тестів «збирання». Питання перевірки об'єктива залишимо іншій статті, а тут будуть дані основні рекомендації для тушки.

Отже, ви прийшли в магазин, відразу потрібно налаштуватися на неквапливий, спокійний вибір. Покупка не з дешевих, якщо щось не працює, то в 90% випадків доведеться йти в гарантійну майстерню (продавець не замінить товар просто так), тому краще все оглянути і перевірити до оплати.

Перевірка зовнішнього вигляду фотоапарата

Перше, на що потрібно звернути увагу - це зовнішній вигляд камери. Бажано, щоб ви були першим, хто бере її в руки, тобто не повинно бути відбитків пальців, пилу, на екранах повинні бути захисні наклейки.

Досить часто може бути, що продавці вже показували камеру Досить часто може бути, що продавці вже показували камеру. Це не привід вимагати нову, потрібно просто трохи уважніше її тестувати, можливо в ній є якісь дефекти і хтось відмовився її купувати, а можливо просто хотів потримати в руках.

При огляді звертайте увагу на можливі подряпини і відколи, їх бути не повинно зовсім. Все гвинтові з'єднання повинні бути без слідів викрутки на капелюшках. Рухомі деталі (дверки для відсіків карт пам'яті і акумулятора) повинні без проблем відкриватися і щільно закриватися, ущільнення на їх внутрішніх частинах повинні бути на місці. Нічого не повинно люфтіть і скрипіти. Варто уважно оглянути гумові накладки в області хвата, щоб вони не відклеювалися.

Включення і перевірка матриці

Якщо з зовнішнім виглядом все номально, то можна встановити об'єктив і включати камеру. Заздалегідь переконайтеся, що акумулятор новий, на його контактних майданчиках не повинно бути подряпин.

Перше, що потрібно зробити - перевірити матрицю камери на «биті пікселі». Для цього в ручному режимі (М), з відключеним автофокусом, не знімаючи кришки з об'єктива, робимо знімок з витримкою кілька секунд і ISO 400. Завантажуємо результат на комп'ютер, на екрані камери ми швидше за все не помітимо проблему, збільшуємо до 100% і уважно оглядаємо все поле фотографії на предмет «холодних» або «гарячих» пікселів. Якщо вони є, то на рівномірному чорному тлі будуть помітні білі або кольорові плями. Такий фотоапарат потрібно відразу міняти.

Приклад битих пікселів

Практично всі продавці будуть наполягати на тому, що такі пікселі є на будь-який матриці, будь-якого фотоапарата. Це не так. При наявності битих пікселів, їх приховують за допомогою прошивки камери. Цю процедуру роблять ще на етапі виробництва і в магазині матриця повинні бути «чистою». В принципі, ви можете звернутися в сервіс і там так само приховають дефекти, ось тільки навіщо робити зайву роботу і витрачати свій час. Якщо «биті» пікселі розташовані на периферії кадру, то можна і змиритися з цим, але подумайте, чи потрібні вам подібні артефакти на всіх без винятку фотографіях.

Перевірка органів управління і екранів камери

Якщо з матрицею все в порядку, то наступним етапом тестування буде перевірка всіх кнопок, коліщат і важелів на камері. Не соромтеся запитувати у продавця, для чого потрібна та чи інша кнопка. Особливу увагу приділіть джойстика, він повинен без проблем обробляти натискання на всі боки.

Черговим пунктом є перевірка основного екрану. Знову ж на ньому не повинно бути негорящіх або постійно світяться якимось кольором точок. Потім переходимо до верхнього допоміжного екрану, якщо він є звичайно. Ситуація аналогічна, повинні виводиться все символи. І не забудьте перевірити підсвічування цього екранчика.

Останній пункт - видошукач, в ньому не повинно бути видно пилу, бульбашок, подряпин і т.п., повинні нормально показуватися всі індикатори точок фокусування.

Перевірка електроніки фотоапарата

Останнім пунктом перевірки є тестування електроніки фотоапарата. Швидше за все тут ніяких проблем не буде, але краще зайвий раз переконається в повній працездатності камери.

Зробіть в автоматичному режимі кілька знімків. Перш за все потрібно перевірити роботу балансу білого , Визначення експозиції і автофокусу в різних умовах, скажімо зробити знімок в приміщенні і з вікна. Баланс білого не повинен бути надто зміщений в сторону теплих або холодних відтінків. Експозиція повинна бути більш-менш рівною, не повинно бути сильних пересветов і зовсім вже мертвих тіней. Автофокусування сильно залежить від об'єктива, тому тут перевіряємо просто саму роботу системи, не повинно бути явних промахів як у теле-, так і в ширококутному положенні. Перевірка електроніки це скоріше суб'єктивне дію, якщо в цілому якість фотографій вас влаштовує, то швидше за все камера працює нормально.

Обов'язково відкрийте зроблені фотографії на комп'ютері, щоб перевірити запис на карту пам'яті, на них не повинно бути ніяких артефактів.

На цьому перевірка дзеркального фотоапарата закінчена. Залишається перевірити об'єктив і їх спільну роботу. Про те, як це робиться в одній з наступних статей.

Мені подобається!

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью