• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Перевірити комп'ютер на віруси своїми силами

Днями на моєму комп'ютері на сторінці Яндекса з'явилася рядок Ваш комп'ютер заражений вірусом, перейдіть для лікування Днями на моєму комп'ютері на сторінці Яндекса з'явилася рядок "Ваш комп'ютер заражений вірусом, перейдіть для лікування". У мене немає звички тиснути на кнопки в браузері (за допомогою чого дивлюся в інтернет) для лікування комп'ютера, навіть якщо це пропонує Яндекс. Але у мене є налагоджена схема, як своїми силами вилікувати комп'ютер від вірусу. Про це простому і безкоштовному способі сьогодні і розповім.

Передбачаючи питання, відразу поясню. Це не рекламна стаття, а мій багаторічний досвід в комп'ютерній безпеці. Мені неодноразово допомагав перевірити комп'ютер на віруси Касперський і тому я його дуже люблю. Він лікував те, що пропускали все ... ще раз ... ВСЕ безкоштовні антивіруси, які поширені в Росії.

Як є правила гігієни в реальному світі, так є і правила гігієни в світі комп'ютера. На комп'ютері обов'язково повинен бути встановлений хороший антивірус і дотримуватися ряду правил, щоб не отримати на нього трояни і віруси. До хорошим антивірусів, особливо на російському ринку, я віднесу тільки Kaspersky Internet Security (Касперський Інтернет Секьюріті). Чому так і якісь ще я припускаю антивіруси, напишу як-небудь іншим разом. Поки можете почитати мій емоційний пост про людську недолугості в комп'ютерній сфері.

Але на жаль на серйозну антивірусний захист не завжди є гроші і в такій ситуації зараз перебуваю я. З цього, як в Африці з реальною гігієною, так само і мені зараз доводиться бути дуже пильним до гігієни комп'ютера. У мене зараз стоїть безкоштовний антивірус AVG AntiVirus Free, який не може впоратися з серйозними напастями, як і будь-який інший безкоштовний. Серйозні напасті шукати і лікувати доводиться самому.

Якщо у вас теж не встановлений платний антивірус Касперського, то раджу пройти процедуру пошуку і лікування разом зі мною і надалі робити це один раз в 1-2 місяці. Ця процедура дозволить тримати ваш ПК в боргом здоров'ї, а ви заощадите на комп'ютерних майстрів. Це одноразова утиліта, яка після перевірки і лікування сама піти. Вона не конфліктує з встановленими антивірусами. Загалом одні плюси. Чи згодні почати? Тоді за справу.

 1. По-перше заходимо на сайт лабораторії Касперського і переходимо на сторінку "Безкоштовні сервіси" (або тисніть відразу сюди Kaspersky Virus Removal Tool і переходите до пункту 2).

  Знаходимо інструмент видалення вірусів Касперського (Kaspersky Virus Removal Tool) і тиснемо кнопку завантажити.
 2. Іноді тут потрібно вибрати мову, але на момент написання статті була тільки одна версія, російська. Тиснемо "Завантажити" і чекаємо поки завантажиться. Приблизний обсяг архіву 130 Мб.
 3. Запускаємо то, що завантажили. Читаємо ліцензійну угоду :) і тиснемо кнопку "Прийняти". А що ще робити? Чекаємо поки встановитися.

 4. Ось і сама програма. Можна відразу натиснути "Почати перевірку", щоб переглянути найважливіші місця, якщо у вас комп після зараження зовсім гальмує. Але якщо ще працює, то давайте виберемо додаткові місця для перевірки, щоб перевірити відразу весь ПК на віруси. Для цього тиснемо "Змінити параметри"
 5. Як бачите за замовчуванням він не буде перевіряти наші диски і флешки. Тиснемо "Додати об'єкт ...", щоб виправити це.
 6. Обов'язково вибираємо всі жорсткі диски. Якщо підключити флешку, то і вона тут буде для вибору і її теж можна додати. Після додавання кожного нового місця тиснемо "ОК" і, якщо треба повторюємо пункт 5 і 6, поки не виберете все що вам потрібно.
 7. Коли все вибрано тиснемо "ОК" і "Почати перевірку"
 8. Перевірка всього комп'ютера може зайняти пару годин. У цей час комп'ютер буде дуже зайнятий і не приділить належної уваги ваші прохання дати попрацювати. У процесі ви можете бачити, що знайдено або не знайдено на вашому ПК. Якщо виникла термінова необхідність в комп'ютері, то можна натиснути кнопку "Завершити перевірку", але в подальшому перевірку доведеться почати спочатку, це ж не платний продукт.
 9. Після закінчення перевірки, якщо Касперський знайде що-небудь, відкриється вікно, де він запропонує лікування або видалення зловредів, а так же попередить про небезпечну програму. Якщо з вірусами і троянами все ясно - видаляти безжально (що і запропонує Касперський), то з програмами і надбудовами вам доведеться вирішувати самим, що робити (я можу проконсультувати, запитуйте в коментарях). Дії над знайденим можна провести не відразу, а відкласти на потім. Все залишене на потім знайдете, натиснувши на кнопку "Звіт", де і видаліть все непотрібне.
 10. Ось, що знайшов Kaspersky VRT у мене.

Мій короткий аналіз того, що у мене попалося:

"Trojan" - троянська програма, в простолюдді вірус, яка творить невідоме мені, але точно погане. Далі за назвою написано "StartPage", що перекладається, як "Стартова сторінка". Ясно, що цей троян змінює мені стартову сторінку і я потрапляю не зрозуміло на якій сайт. Видаляю без питань.

"Not-a-virus" - в перекладі «не-вірус", тобто нічого шкідливого він не робить. Але Касперський сказав, що це вразлива програма, мабуть троян встановив, для вільного входу в будь-який час на мій комп'ютер, якщо я його видалю. Далі за назвою написано "Toolbar" - це надбудови в браузері. У мене мінімум надбудов в браузері, тому що вони гальмують роботу в інтернеті. Встановлено лише найнеобхідніші. Як ви розумієте, я таке зайве і небезпечне тримати не має наміру. Обираю при лікуванні "Видалити".

Ось так мені допоміг Касперський перевірити комп на віруси. Мій приклад показовий, тому що в 90% випадках буде все очевидно і так же як у мене.

Безвірусній вам активності та безпеки в соціальних мережах .

дорогі читачі Ікебани життя, напишіть, скільки у вас було знайдено троянів або інших зловредів, якщо ви скористалися моїм радою.

Чи згодні почати?
А що ще робити?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью