• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Перевірити комп'ютер або файл на віруси онлайн

 1. Особливості онлайн антивірусів для комп'ютера
 2. Перевірка комп'ютера за допомогою ESET Online Scanner
 3. Trend Micro HouseCall
 4. Panda Security - колись безкоштовний онлайн антивірус
 5. Bitdefender QuickScan: чисті за хвилину
 6. Norton Security Scan: без зайвих питань
 7. Лабораторія Касперського: 20 років на ринку безпеки
 8. «Dr.Web, вилікуй мене!»
 9. Avast Free Antivirus
 10. F-Secure Online Scanner
 11. McAfee Security Scan Plus: стара гвардія в справі
 12. Проблеми Windows - це проблеми Windows
 13. Як переглянути файл на віруси?
 14. VirusTotal: тотальний контроль
 15. ThreatExpert: мало, але надійно
 16. Kasperskiy Online Scanner
 17. Файлопатолог Dr.Web
 18. замість післямови

Опубліковано 01.03.2017 · Коментарі: 0 · На читання: 11 хв

Причиною, через яку користувач може перевірити свій комп'ютер на наявність вірусів, найчастіше виступає незадовільна або некоректна робота самого пристрою, що супроводжується регулярними (або навіть постійними) помилками і збоями або, наприклад, рекламою, спливаючій в тих місцях, де її раніше не було і бути не повинно. Однак, важливо розуміти, що перевірка комп'ютера на віруси онлайн в переважній більшості випадків не може виступати в ролі повноцінного інструменту проти зарази.

Використання онлайн антивірусів, на скромну думку редакції, може бути застосовано лише для початкової діагностики (підтвердження існування проблеми) і є своєрідною відправною точкою в нелегкій справі - боротьбі з вірусами Використання онлайн антивірусів, на скромну думку редакції, може бути застосовано лише для початкової діагностики (підтвердження існування проблеми) і є своєрідною відправною точкою в нелегкій справі - боротьбі з вірусами.

Особливості онлайн антивірусів для комп'ютера

Онлайн сканери антивірусів, зазвичай, є безкоштовними. Даний факт обумовлений далеко не щедрістю розробників. Зазвичай так звані Інтернет-антивіруси надаються користувачам в рекламних цілях і є своєрідною «урізаною» версією повноцінних настільних (desktop) додатків для вашого ПК або ноутбука. Взяти хоча б відомий ESET Online Scanner, який є молодшим братом улюблених багатьма антивірусних програм ESET Internet Security або NOD32 Antivirus.

Якщо в процесі пошуку сервісу для онлайн перевірки ви потрапите на сайт, який буде вимагати гроші (а значить і дані за кредитною карткою або електронного гаманця) для виконання операцій, знайте ви виразно потрапили в лапи шахраїв.

Також слід пройти повз сайтів, на сторінках яких присутня будь-яка стороння реклама (крім реклами своїх товарів). Погодьтеся, дуже навряд чи представники гідного онлайн антивіруса будуть пропонувати вам що-небудь збільшити або, наприклад, схуднути! При виборі онлайн антивіруса не буде зайвим звернути увагу на наявність сертифікату безпеки SSL на сайті (наприклад, як у PingviTech ). Подібні майданчики відзначені зеленим замочком і написом «Надійний» в адресному рядку браузера, а значить у вас є всі підстави довіряти їм.

Незважаючи на заяви компаній-виробників, перевірка на віруси без установки і скачування на ваш комп'ютер певних додатків, програмних бібліотек або ж вірусних баз не представляється можливим. На той час також слід поставитися серйозно, адже саме скачування та виконання (execution) файлів, отриманих із сумнівних джерел, може привести до погіршення ситуації з вірусами.

Користувач також повинен чітко усвідомлювати, що швидка перевірка на віруси без установки ніколи не замінить глибоких процесів повноцінного антивірусного софту.

Перевірка комп'ютера за допомогою ESET Online Scanner

Ми не випадково почали місяця найбільш популярних антивірусних сервісів з ESET Online Scanner . Компанія ESET, яка завоювала серця і робочі столи мільйонів користувачів, широко відома завдяки її дітищу - антивірусу NOD32. Онлайн-версія також хороша і комбінує в собі дві функції: перевірки та лікування, що є її найбільш значущим гідністю. Також варто згадати можливість запуску перевірки з будь-якого браузера (кроссбраузерность), повну безкоштовність і простоту інтерфейсу.

Перейшовши за посиланням, ми можемо: Перейшовши за посиланням, ми можемо:

 • скачати безкоштовну 30-денну версію ESET Internet Security;
 • приступити до онлайн скануванню нашої системи (кнопка SCAN NOW).

Сьогодні нас цікавить другий варіант Сьогодні нас цікавить другий варіант. Натисканням кнопки запустите скачування виконавчого файлу програми (власне те, про що ми з вами говорили на початку статті).
Тепер давайте запустимо долучення. Ми рекомендуємо виконувати дану процедуру від імені Адміністратора системи. Для цього:

 1. Відкрийте папку з завантаженим файлом (зазвичай це папка Завантаження).
 2. Клацніть правою кнопкою миші (далі ПКМ) по файлу.
 3. У контекстному меню клацніть лівою кнопкою миші по пункту «Виконати від імені адміністратора»
 4. Підтвердіть свої наміри, натисканням відповідної клавіші.

Якщо все зроблено правильно (а ми в цьому впевнені), ви побачите вітальне вікно програми:

Прийнявши положення ліцензійної угоди, ви потрапите на сторінку налаштувань сканування Прийнявши положення ліцензійної угоди, ви потрапите на сторінку налаштувань сканування. Давайте разом розберемося в цих настройках докладніше:

 1. Пункти, відмічені цифрою 1, включають (Enable) і, відповідно, вимикають пошук т.зв. потенційно небажаних програм. До них відносяться всілякі піратські активатори (наприклад, Windows, MS Office), кейгени для ігор та інші «таблетки». Ми рекомендуємо встановлювати цю опцію в положення Disable.
 2. Визначення потенційно небезпечних програм, до яких відносяться програми для віддаленого доступу до комп'ютера (наприклад, TeamViewer або Ammyy Admin), утиліти для підбору паролів і т.п.
 3. Визначення підозрілих програм. До них відносяться програми, створені із застосуванням архиваторов з метою приховування шкідливого коду.
 4. Сканування архівів істотно сповільнить перевірку всього комп'ютера, але, важливо розуміти, що в архівах також може таїтися шкідливе ПЗ.
 5. Функція пошуку вже функціонуючих руткітів (rootkits) в оперативній пам'яті комп'ютера.
 6. Автоматичне очищення знайдених загроз. Рекомендуємо відключити, хто знає, що бездушна машина прийме за вірус?
 7. Включає і настроює параметрів проксі-сервера. У контексті даної статті розглядати не будем.

При проведенні налаштування необхідно також вказати області сканування. Наприклад, якщо ви впевнені, що вірус таїться на «флешці» або зовнішньому жорсткому диску, вкажіть це у випадаючому меню (Removable Media).

Після того як ви закінчите з налаштуванням, натисніть кнопку Scan. Програма завантажить необхідні вірусні бази (сигнатури), після чого почнеться перевірка комп'ютера на віруси.

В кінці перевірки в разі виявлення вірусного ПЗ програма впорається у вас про подальші дії. У нашому випадку загрози виявлено не було. Чого і вам бажаємо!

Чого і вам бажаємо

Варто зазначити, що існує російськомовна версія згаданого вище продукту. Однак, діє вона за тим же принципом, з одним лише винятком - для завантаження утиліти необхідно вказати адресу своєї електронної скриньки.

Trend Micro HouseCall

Утиліта HouseCall від Trend Micro є потужним інструментом в пошуку і знищення комп'ютерних вірусів. Продукція компанії відрізняється відмінним якістю і надійністю, хоча, відзначимо, не так широко поширена серед російськомовних користувачів мережі. Невипадково безпеку корпоративної мережі на першому місці роботи вашого покірного слуги забезпечувалася іншим продуктом Trend Micro - Office Scan.

процедура використання HouseCall схожа з ESET Online Scanner. Перейшовши на сайт, необхідно вибрати розрядність вашої операційної системи, після чого запустити автоматично завантажений файл від імені Адміністратора.

Перейшовши на сайт, необхідно вибрати розрядність вашої операційної системи, після чого запустити автоматично завантажений файл від імені Адміністратора

Після того, як ви ознайомитеся з ліцензійною угодою і вкажіть область сканування, почнеться антивірусна перевірка ПК.

У нашому випадку утиліта від Trend Micro знайшла аж дві загрози, які виявилися звичайними «кряками» для відеоконвертера і старенькій іграшки Xenus 2. Зазначу, що подібний тип вірусів, як правило, не несе в собі небезпеку. Нагадаю, що в роботі з ESET подібні файли можна було виключити з пошуку. Виявлені «віруси» можна виправити (читай - видалити) або ігнорувати (читай - залишити все, як є).

Panda Security - колись безкоштовний онлайн антивірус

Дійсно, антивіруси сімейства Panda - гідні конкуренти на ринку захисного ПЗ. Однак, зараз система надає лише один місяць безкоштовного користування (потім цінник стартує від $ 3), для отримання якого, до того ж, необхідно зареєструватися із зазначенням особистої інформації, включаючи дані по кредитній карті.

Із зрозумілих причин зупинятися і детальніше розглядати цей екземпляр ми не будемо Із зрозумілих причин зупинятися і детальніше розглядати цей екземпляр ми не будемо.

Bitdefender QuickScan: чисті за хвилину

Назва параграфа випливає з, швидше за все, маркетингового виверту виробників, які обіцяють повну перевірку всього комп'ютера протягом 60 секунд! Мене мучать сумніви, але хлопці з Bitdefender говорять про те, що сам аналіз проводиться в «хмарі» компанії через Інтернет, звідки і такі швидкості. У будь-якому випадку домогтися якихось результатів від утиліти у мене не вийшло - сервіс просто не працює. Що ж, залишимо для історії, як данину пам'яті колись працював сервісу.

Norton Security Scan: без зайвих питань

Дітище Symantec під назвою Norton Security Scan важко назвати онлайн антивірусом: його доведеться не тільки завантажити, але і встановити. Більш того, в кінці установки утиліта почне автоматичне оновлення своїх вірусних баз, а потім і зовсім, не бажаючи слухати будь-яких вказівок з вашого боку, почне сканування системи! За таку поведінку програма отримує жирний мінус, але глибина і якість перевірки з лишком його компенсує. Як то кажуть, головне - не забути вчасно видалити!

Лабораторія Касперського: 20 років на ринку безпеки

Широко відомий не тільки в СНД, але і за його межами Касперський онлайн антивірус зараз представлений цілим рядом програмних продуктів: від простих захисників паролів до потужних корпоративних антивірусних комплексів. Компанія, що належить Євгену Касперському, вітчизняному гуру інформаційної безпеки, пропонує кілька безкоштовних утиліт, що підходять під назву нашої статті:

 • Kaspersky System Checker;
 • Kaspersky Security Scan;
 • Kaspersky Virus Removal Tool.

Насправді перший зразок не займається виловом і знищенням шкідливих програм, однак, System Checker збирає розширену інформацію про систему і звертає вашу увагу на проблемні моменти вашого ПК, своєчасне усунення яких дозволить уникнути більш серйозних неприємностей надалі.

Діяльність Security Scan і Virus Removal Tool спрямована на пошук і усунення заражених елементів, рекламних вірусів, всіляких троянів і іншої нечисті з вашого комп'ютера або ноутбука. Основна відмінність двох програм полягає в тому, що в Kaspersky Virus Removal Tool (KVRT) відсутній механізм оновлення баз вірусних сигнатур, а це означає, що для досягнення найкращого ефекту від застосування необхідно завантажувати свіжий зразок ПО з сайту розробника при кожному використанні (розмір трохи перевищує 100 МБ).

KVRT не вимагає установки для здійснення антивірусної перевірки.

Kaspersky Security Scan (KSS) «важить» трохи більше 2 МБ, однак, за умови встановлення підтягує з Інтернету додатково близько 130 МБ інформації, яка містить свіжі антивірусні бази і додаткову утиліту поновлення для ПО (Kaspersky Software Updater), і фарширує ваш твердий диск всім цим добром Kaspersky Security Scan (KSS) «важить» трохи більше 2 МБ, однак, за умови встановлення підтягує з Інтернету додатково близько 130 МБ інформації, яка містить свіжі антивірусні бази і додаткову утиліту поновлення для ПО (Kaspersky Software Updater), і фарширує ваш твердий диск всім цим добром.

Вибіркова перевірка KSS дозволяє перевірити на віруси конкретний файл або папку. Для здійснення аналізу досить перетягнути файл у вікно програми.

Кнопка «Перевірка комп'ютера» ініціює пошук і видалення вірусів на всьому ПК із можливістю вибору області сканування та інших налаштувань.

Перевірка стороннього ПО полягає в пошуку застарілих додатків в вашому ПК з подальшим оновленням.

І все ж для здійснення якісної перевірки та лікування вірусів я рекомендую скористатися утилітою KVRT І все ж для здійснення якісної перевірки та лікування вірусів я рекомендую скористатися утилітою KVRT. Повторюся, утиліта не вимагає додаткової установки і має найпростіший однокнопковий інтерфейс. Програма готова до використання відразу ж після нетривалої ініціалізації.

У Google Play Market представлена мобільна версія Kasperskiy , Що представляє собою онлайн Android антивірус!

«Dr.Web, вилікуй мене!»

Наступним об'єктом нашого огляду стала утиліта CureIt! від, мабуть, найбільш відомого вітчизняного виробника захисного ПО - старовини доктора Веба. Програма «важить» всього 140 МБ, працює без установки і має схожий з KVRT функціоналом, в той же час не поступаючись по ефективності. Дуже добре справляється з хробаками всіх мастей, відловлює руткіти і усуває небажану рекламу з браузерів.

Утиліта також має можливість вибору сканованих ділянок, функцією завершення роботи по закінченню перевірки і внутрішнім карантином для виявлених загроз. Антивірус Доктор Веб поєднує в себе простоту застосування і широкі функціональні можливості.

Avast Free Antivirus

Безкоштовний антивірус Avast відноситься до типу класичних «стаціонарних» антивірусів і є урізаною версією своїх старших братів Avast Internet Security і Premier. Базова версія не обмежується пошуком вже існуючих загроз, дозволяючи сканувати комп'ютер антивірусом онлайн в режимі реального часу. Програма також вміє зберігати паролі, полегшуючи тим самим життя широкого кола користувачів. Варто зауважити, що використання всіх функцій ПЗ вимагає його установки.

В Play Market також представлена ​​версія антивіруса для смартфонів на базі ОС Android.

F-Secure Online Scanner

Відносний новачок ринку F-Secure представив на суд Інтернет-громадськості потужну утиліту для онлайн перевірки комп'ютера на віруси. В очі відразу впадає футуристичний дизайн програми, і навіть висока швидкість її підготовки та безпосередньо самої роботи (завантаження антивірусних баз забирає лише кілька хвилин!). Дорогу молодим?

McAfee Security Scan Plus: стара гвардія в справі

У мене залишилося дуже неоднозначні відчуття після використання даного продукту. З одного боку, практично миттєвий запуск і подгрузка всіх потрібних для роботи файлів, з іншого, лише поверхневе, буквально хвилинне сканування комп'ютера, результатом якого стає трохи нав'язлива пропозиція придбати повноцінний настільний антивірус McAfee. Не рекомендую!

Проблеми Windows - це проблеми Windows

Іншими словами: шукаємо і видаляємо віруси утилітою Microsoft Safety Scanner . Перш ніж завантажувати її (близько 137 МБ живої ваги) необхідно вибрати розрядність свій операційної системи. Запустивши програму, прийміть ліцензійну угоду і виберіть тип перевірки (швидка, повна, вибіркова).

Що мені сподобалося:

 • глибина перевірки;
 • автентичність інтерфейсу,
 • відсутність будь-якого роду реклами (адже ви вже купили найголовніший продукт Microsoft! Купили ж?).

Однак, будьте готові до того, що всі ваші кряки і активатори відправляться прямо в цифровий пекло, минаючи кошик.

Як переглянути файл на віруси?

Якщо ж ваші підозри в наявності вірусів впали на який-небудь архів із запакованим всередині bat-скриптом, ви можете перевірити цей файл на віруси онлайн, скориставшись одним з численних сервісів. Нижче представлені найбільш популярні з них.

VirusTotal: тотальний контроль

Тисячі користувачів російськомовного Інтернету і буржунете щодня звертаються за допомогою до безкоштовної службі VirusTotal з метою перевірки того чи іншого файлу на наявність шкідливого коду. Максимальний допустимий обсяг завантаження для аналізу файлу складає 128 МБ. Крім цього, дозволяє перевірити конкретний сайт, вказавши його URL у відповідному полі.

Чи існує спеціальне розширення VirusTotal для браузерів Mozilla, Internet Explorer і Chrome, значно спрощує використання продукту.

Чи існує спеціальне розширення VirusTotal для браузерів Mozilla, Internet Explorer і Chrome, значно спрощує використання продукту

ThreatExpert: мало, але надійно

Особливістю сервісу онлайн перевірки файлів ThreatExpert є той факт, що максимальний розмір перевіряється файлу дорівнює 5 МБ. Однак, даний факт частково компенсується глибиною і якістю здійснюваної перевірки.

Kasperskiy Online Scanner

онлайн сканер документів від Kaspersky дозволяє перевірити файли розміром до 50 МБ, однак, на відміну від того ж VirusTotal, використовує лише власні механізми пошуку шкідливого коду.

Файлопатолог Dr.Web

лікарі файлопатолог та урології , Що вийшли з-під «пера» програмістів Доктора Веба, як і їх вищезгадані колеги, допоможуть відшукати рядки шкідливого коду на сайті або ж в конкретному файлі. Обмеження становить 10 МБ.

Пам'ятайте! Перевіряючи свої файли в Інтернеті, ви повинні розуміти, що передаєте їх третім особам, а значить, піддаєте їх конфіденційність небезпеки. Довіряйте лише перевіреним сервісів, з інформацією про які ви змогли ознайомитися, прочитавши нашу статтю.

замість післямови

Сподіваємося, наша стаття виявилася корисною для вас і тепер ви зможете дати відсіч вже існуючої «вірусної» зарази, а також, в разі чого, зустріти можливу загрозу у всеозброєнні!

Рекомендуємо відключити, хто знає, що бездушна машина прийме за вірус?
Дорогу молодим?
Купили ж?
Як переглянути файл на віруси?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью