• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Переносний зовнішній жорсткий диск як вибрати

 1. Ємність
 2. швидкість
 3. інтерфейс
 4. файлова система

Призначення зовнішнього жорсткого диска  Перехід від однієї епохи персональних комп'ютерів до іншого відбувається поступово

Призначення зовнішнього жорсткого диска

Перехід від однієї епохи персональних комп'ютерів до іншого відбувається поступово. Це означає, що за інших сучасних параметрах може відбуватися катастрофічна нестача вільного місця на внутрішньому жорсткому диску.

Модульний принцип побудови не характерний для ноутбуків, тому немає можливості додати ще один HDD, як в стаціонарному комп'ютері.

=> 5 Лайфхак для компа

Єдиним оптимальним виходом в даній ситуації є застосування переносного зовнішнього жорсткого диска. Цей диск здатний зберігати величезні обсяги даних і є універсальним пристроєм, сумісним з усіма ПК.

Незважаючи на схожість принципів роботи знімних HDD, різні моделі відрізняються за своїми параметрами, і в ряді випадків ці параметри є суттєвими. Тому нижче викладені основні принципи, які допомагають правильно вибрати потрібний пристрій для конкретних цілей.

Ємність

На перший погляд основним і єдиним параметром повинна бути ємність жорсткого диска. Але це не так. При виборі конкретної моделі необхідно звертати увагу на швидкодію, тип інтерфейсу і форм-фактор. Якщо потреби користувача обмежуються 500 Гб пам'яті, то для роботи підійде портативний жорсткий диск розміром 2,5 дюйма.

Інший формат накопичувача, 3,5 дюйма, призначений для зберігання музичних файлів або відео, так як ємність в цьому випадку зростає в десятки разів.

швидкість

Важливим параметром служить швидкість передачі даних в обох напрямках. Навіть при значних обсягах пам'яті низька швидкість може стати подразником для користувача і причиною малої продуктивності всього ПК.

Як збільшити швидкість роботи жорсткого диска

Передача даних буде здійснюватися тим швидше, чим вище швидкість обертання шпинделя. Пристрої формату 3,5 дюйма мають вищевказану швидкість 7200 об / хв, а 2,5 - 5400 об / хв.

інтерфейс

Практика показує, що на швидкодію жорсткого диска більш явно впливає інтерфейс, тобто, кабель і роз'єм, за допомогою яких зовнішній носій підключається до комп'ютера або ноутбука.

Постійна модернізація універсального порту привела до того, що сьогодні популярними вважаються відразу кілька форматів USB. Не так давно звичний інтерфейс USB 2.0 змінився новим USB 3.0. Зовні їх можна відрізнити тільки за кольором роз'єму (у USB 3.0 він синій).

=> Збої в роботі HDD, втрата даних. Як відновити, дістати дані з зламаного жорсткого диска читайте тут , тут і ще .

Однак швидкість передачі даних піднялася від 35 Мб / с до 90 Мб / с. Ще одним стандартом є інтерфейс SATA і його модифікація eSATA. Він досить практичний і зручний у використанні, а за показниками не поступається USB.

файлова система

Тип файлової системи - це спосіб розбиття диска на сектори та кластери. Зазвичай диск можна форматувати за допомогою операційної системи. Але про всяк випадок користувач повинен звернути увагу на ФС: NTFS або FAT-32. Вони багато в чому сумісні, але краще не експериментувати і вибирати згідно файлової системи комп'ютера.

остання порада

Від такої кількості параметрів навіть у досвідченого користувача можуть виникнути внутрішні розбіжності, тому рекомендується перед придбанням зробити коротке резюме. Зовнішні габарити залежать від умов застосування. Якщо буде потрібно часто жорсткий диск брати з собою, то краще вибрати модель 2,5 дюйма.

Ще в допомогу для HDD: Програма з комплексного обслуговування жорсткого диска

Для домашнього користування - 3,5. Чим більше ємність - тим краще, але слід враховувати швидкість передачі даних і, звичайно ж, вартість. Міцний корпус - надійний захист від зовнішніх впливів і ненавмисних ударів.

Відео: Як вибрати зовнішній жорсткий диск, HDD

З ув.Savat.

Вітаю! Мене звуть Savat (Олександр Саватін), на даному сайті я розміщую тільки корисні і цікаві статті, з ілюстраціями та відео, підписуйтесь на e-mail розсилку, буде цікаво.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью