• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Перенесення сайту на хостинг: покрокова інструкція

 1. Навіщо потрібен перенос сайту на хостинг?
 2. Підготовка перед установкою сайту на хостинг
 3. Створення облікового запису для установки сайту на хостинг
 4. Дії в кабінеті користувача для перенесення локального сайту на хостинг
 5. Дії в панелі управління для перенесення сайту на хостинг

Всім привіт 🙂  Напередодні публікацій про розміщення сайтів на базі різних CMS в Інтернеті я вирішив написати цю статтю, яка містить список підготовчих заходів, покликаних допомогти вам і істотно полегшити перенесення сайту на хостинг Всім привіт 🙂

Напередодні публікацій про розміщення сайтів на базі різних CMS в Інтернеті я вирішив написати цю статтю, яка містить список підготовчих заходів, покликаних допомогти вам і істотно полегшити перенесення сайту на хостинг.

Причому, наведені в статті рекомендації будуть однаково корисні як при перенесенні сайту на інший хостинг, так і при установці сайту на хостинг вперше.

Але для початку, в якості вступу, давайте поговоримо про те, навіщо і для кого дана операція необхідна в принципі.

Навіщо потрібен перенос сайту на хостинг?

Розробники веб-сайтів діляться на дві категорії: одні розробляють ресурс на локальному веб-сервері, після чого розміщують його в мережі, а інші роблять установку CMS на хостинг і допрацьовують її прямо «в продакшені» 🙂

Обидва способи мають право на життя, але переважна більшість вважає за краще перший другого, тому що розробка безпосередньо на хостингу веде до:

 • матеріальних витрат - оплата хостингу, хоча сайт ще не готовий;
 • тимчасовим - редагувати файли віддалено набагато складніше, і при будь-яких неполадках з мережею Інтернет ви втратите всі зміни, що відкине вас назад;
 • проблемам з пошуковими системами, які будуть індексувати ваш «напівфабрикат», що, може вплинути на ваші позиції в пошуковій видачі в подальшому (правда, цього можна уникнути, закривши сайт від індексації).

Таким чином, розробка сайту на хостингу характерна для невеликих проектів, розробка яких займає кілька днів, що зустрічається досить рідко.

Є, звичайно, в цій бочці дьогтю і ложка меду - перенесення сайту на хостинг при даному способі не потрібно, тому що він вже там 🙂

Але ця перевага незначно, тому що воно не в змозі компенсувати всі незручності даного підходу.

Тому, якщо ви вирішили створити сайт, то вірніше і правильніше буде зробити його розробку спершу на локальних веб-сервері, а потім вже здійснити перенесення локального сайту на хостинг, як і надходить більшість розробників.

Так що будемо в тренді 🙂

А, оскільки, хостинг - це послуги з розміщення сайту в Інтернет і подальшого його обслуговування, то суть установки движка на хостинг цілком зрозуміла - зробити ваш ресурс доступним для інших користувачів через мережу.

Підготовка перед установкою сайту на хостинг

Спершу вам потрібно вибрати і зареєструвати доменне ім'я для вашого сайту. Більш докладно про критерії його вибору ви можете прочитати в інструкції по створенню сайту . Там же ви знайдете і список реєстраторів.

Але не поспішайте! Для початку дізнайтеся вартість і доступність обраного вами доменного імені, тому що вартість його реєстрації у хостинг-провайдера може бути нижче.

Наступний етап - вибір хостинг-провайдера, послугами якого ви будете користуватися.

Згоден, завдання не з легких, враховуючи їх кількість на ринку.

Думаю, вибору хостинг-провайдера буде присвячена окрема стаття. Поки ж наведу список загальних рекомендацій:

 1. Знайдіть цікавить вас тариф (враховує дисковий простір на сервері, кількість доменів, баз даних сайту та ін.);
 2. Порівняйте його вартість з аналогічними пропозиціями конкурентів;
 3. Прочитайте про сподобався вам провайдера в Інтернеті, особливу увагу звертайте на відгуки клієнтів;
 4. Також важливо буде звернути увагу на вартість реєстрації доменного імені у вподобаного вам провайдера (вона може бути нижче, ніж у офіційних реєстраторів).

Повторюся, що я не рекомендую використовувати безкоштовні хостинги, тому що їх використання в подальшому істотно вплине на ваші позиції в пошукових системах, відвідуваність і ваш дохід.

Якщо ви створюєте інфопродукт, заробіток на якому полягає в контекстній рекламі і партнерських програмах, то скористатися цими інструментами на безкоштовному хостингу у вас не вийде.

А якщо ви займаєтеся торгівлею, то ваш магазин просто ніхто не знайде завдяки відношенню пошукачів до подібних ресурсів 🙂

Про себе я можу сказати, що користуюся послугами хостинг-провайдера TheHost , Який ідеально мені підійшов по співвідношенню «ціна / якість» (реєстрація доменного імені і рік хостингу обійшлися в 570 грн або близько 20 $, що на момент реєстрації було абсолютним мінімумом серед його конкурентів).

За весь час користування ним не було ніяких технічних неполадок і сайт не "простоював», що позитивно позначається на ставленні пошукових систем.

Також у нього відмінна тех. підтримка, яка своєчасно допомагає у вирішенні всіх нагальних питань. Всі ці переваги допомагають TheHost входити в топ-5 кращих українських провайдерів.

І далі я вам розповім, які дії необхідно зробити в кабінеті користувача перед перенесенням сайту на сервер хостингу на прикладі TheHost.

Створення облікового запису для установки сайту на хостинг

Перед тим, як аккаунт налаштувати, його потрібно створити 🙂

У TheHost користувальницький аккаунт створюється автоматично при реєстрації доменного імені або замовленні хостингу.

Для замовлення тарифу потрібно перейти на сторінку з їх переліком (Головна - Хостинг - Хостинг) і натиснути на кнопку «Купити» у вподобаного рішення:

Також даний хостинг провайдер надає безкоштовний 7-денний тестовий період, протягом якого ви можете переконатися в якості послуг, освоїтися в кабінеті користувача і навіть встигнути розмістити свій сайт і почати ним користуватися (все це особисто я встиг) Також даний хостинг провайдер надає безкоштовний 7-денний тестовий період, протягом якого ви можете переконатися в якості послуг, освоїтися в кабінеті користувача і навіть встигнути розмістити свій сайт і почати ним користуватися (все це особисто я встиг).

Для безкоштовного тестування потрібно натиснути на кнопку «Спробувати».

Для реєстрації доменного імені переходимо по шляху «Головна - Домени - Реєстрація»:

Для реєстрації доменного імені переходимо по шляху «Головна - Домени - Реєстрація»:

На даній сторінці можна перевірити на доступність вибране вами ім'я і зареєструвати його натисканням на кнопку «Купити» біля необхідного імені на сторінці результатів перевірки: На даній сторінці можна перевірити на доступність вибране вами ім'я і зареєструвати його натисканням на кнопку «Купити» біля необхідного імені на сторінці результатів перевірки:

Також створити особистий кабінет користувача для перенесення сайту з локального сервера на хостинг можна і без описаних дій Також створити особистий кабінет користувача для перенесення сайту з локального сервера на хостинг можна і без описаних дій.

Це стосується тих, хто хоче просто познайомитися з інтерфейсом кабінету або скористатися безкоштовним тестовим періодом (для цього реєстрація доменного імені не потрібно - порядок дій буде описаний в інструкціях, висланих на email після реєстрації).

Для цього натискаємо на кнопку «Увійти в особистий кабінет» на головній сторінці провайдера.

І в вікні, яке ви будете бачити кожен раз при воді в кабінет надалі, переходимо по посиланню «Реєстрація»: І в вікні, яке ви будете бачити кожен раз при воді в кабінет надалі, переходимо по посиланню «Реєстрація»:

Після чого нам стає доступна форма реєстрації нового користувача: Після чого нам стає доступна форма реєстрації нового користувача:

Нагадаю, що при покупці тарифу або реєстрації доменного імені ви потрапите на цей екран відразу Нагадаю, що при покупці тарифу або реєстрації доменного імені ви потрапите на цей екран відразу.

Вводимо необхідні дані (думаю, тут все поля зрозумілі і коментарів не потребують) і натискаємо на кнопку «Ок» для створення облікового запису.

Після реєстрації на вказаний email прийде лист з переліком інструкцій для подальшого входу в кабінет користувача і панель управління, де ми будемо налаштовувати сайт перед перенесенням його на хостинг.

Там же будуть вказані ваші дані для входу в кожен інструмент, а також підказки, де їх можна створити. Дуже зручно, насправді 🙂

Нагадаю, що з кожного питання ви також завжди можете звернутися в тех. підтримку провайдера через спеціальну форму в кабінеті користувача.

Дії в кабінеті користувача для перенесення локального сайту на хостинг

Після реєстрації у TheHost для вас створюється особистий кабінет користувача, в який можна зайти за посиланням або натисканням на кнопку «Увійти в особистий кабінет» на головній сторінці сайту.

Виглядає, звичайно, неказисто 🙂 Виглядає, звичайно, неказисто 🙂

TheHost використовує популярний інструмент ISPManager, який має безліч варіантів оформлення, багато з яких виглядають сучасно і привабливо, але провайдер чомусь користується стилем «Привіт з 90-х», який мало кому сподобається сьогодні.

Порівняйте його, наприклад, з кабінетом користувача у хостинг-провайдера AvaHost:

Любо-дорого подивитися: сучасний дизайн, добре організована структура Любо-дорого подивитися: сучасний дизайн, добре організована структура.

Взагалі мені даний провайдер дуже імпонує своєю якістю послуг і цінами на них. Також він є беззмінним лідером рейтингу хостинг-провайдерів як України, так і Росії, тому що має представництва в обох країнах.

До речі, якщо захочете скористатися послугами AvaHost , У мене для вас хороша новина - це ексклюзивна 20% знижка на всі послуги для друзів cccp-blog.com і передплатників. Щоб скористатися нею, введіть при реєстрації наступного промокод - AVA-CCCPBLOG

Але, незважаючи на недоліки дизайну кабінету користувача TheHost, тут доступна вся необхідна інформація, яка може знадобитися при роботі з хостингом.

Тут ви можете отримати інформацію про свої рахунки і замовлені послуги, отримати доступ до довідки та навчальних матеріалів, а також відправити запит в тех. підтримку.

Для того, щоб здійснити перенесення локального сайту на хостинг, в кабінеті користувача нас буде цікавити пункт меню «Товари / Послуги - Доменні імена», щоб здійснити реєстрацію доменного імені сайту (якщо ви вибрали цей спосіб реєстрації).

Для цього на після натискання сторінці натискаємо на кнопку «Замовити»:

На що відкрилася формі бачимо, що у нас є можливість як реєстрації нового імені, так і перенесення його для випадку, якщо воно зареєстровано в іншому місці На що відкрилася формі бачимо, що у нас є можливість як реєстрації нового імені, так і перенесення його для випадку, якщо воно зареєстровано в іншому місці.

Останній пункт може знадобитися в разі, якщо вартість у попереднього реєстратора вище, ніж у TheHost, і ви хочете продовжити реєстрацію через даного провайдера Останній пункт може знадобитися в разі, якщо вартість у попереднього реєстратора вище, ніж у TheHost, і ви хочете продовжити реєстрацію через даного провайдера.

Зробивши вибір, натискаємо «Далі» і переходимо на форму реєстрації нового імені:

Тут поля для введення також гранично ясні, тому не буду їх коментувати Тут поля для введення також гранично ясні, тому не буду їх коментувати. Заповнюєте, натискаєте «Далі» і чекаєте, коли ваше доменне ім'я стане доступним.

На цьому дії в кабінеті користувача, необхідні для установки сайту на хостинг, добігають кінця.

Далі нас буде цікавити панель управління, тому що основні дії будуть проводитися там.

Дії в панелі управління для перенесення сайту на хостинг

Зайти в панель управління TheHost можна за адресою в форматі https: //названіе_сервера.thehost.com.ua/manager/ispmgr. Назва сервера - це ім'я машини, на якій буде хоститься ваш сайт.

Логін буде такою ж, як і вказаний вами при реєстрації, а ось пароль, для більшої безпеки генерується автоматично, і побачити його можна тільки в листі, який прийде вам на пошту.

В панелі управління нам доступні дані для FTP-з'єднань (для обміну файлами з сервером), логи сайтів, журнали доступу, управління поштовими скриньками, планувальники завдань (cron), а також доступ до резервних копій файлів.

В панелі управління перше, що нас буде цікавити для перенесення сайту на хостинг, - це пункт головного меню, розташованого в лівій частині панелі, «Головне - Доменні імена», при виборі якого ви побачите перелік всіх доменних імен, наявних на сервері провайдера.

Натискаємо на кнопку «Створити» для додавання нового облікового запису сайту: Натискаємо на кнопку «Створити» для додавання нового облікового запису сайту:

Після чого нам стає доступна наступна форма: Після чого нам стає доступна наступна форма:

Вводимо зареєстроване вами доменне ім'я і IP-адреса, який також буде вказано в листі, що прийшов на email після реєстрації Вводимо зареєстроване вами доменне ім'я і IP-адреса, який також буде вказано в листі, що прийшов на email після реєстрації.

На цій же сторінці можна змінити інформацію про доданому доменному імені. Зробити це можна, вибравши необхідне ім'я в списку. Після цього стане доступна кнопка «Змінити» біля «Створити», натиснувши на яку, ви побачите форму, заповнену при додаванні.

Зроблю невеликий ліричний відступ, сказавши, що не бійтеся вказувати для декількох доменних імен один IP адреса. На роботу ресурсів після перенесення даних на хостинг це не вплине.

А ось, якщо ви вкажете інший IP-адреса, то це може мати наслідки. Наприклад, під вашим доменним ім'ям буде показуватися якийсь сторонній ресурс, доступний за IP, який ви вкажете замість свого.

І ваш сайт буде ще довго недоступним, навіть, якщо ви вкажете правильний IP, тому що введена вами інформація вже внесена в єдину базу DNS, оновлення якої вимагає від 3 годин до декількох днів.

Тому не варто хвилюватися, якщо після зміна IP-адреси сайт буде ще деякий час недоступний. Ви все зробили правильно, потрібно тільки почекати 🙂

Якщо ви зареєстрували доменне ім'я не у свого хостинг-провайдера, не забудьте в налаштуваннях доменного імені на стороні реєстратора вказати сервера імен DNS, які використовуються вашим хостинг-провайдером. Після внесення змін також потрібно почекати, поки база DNS не оновиться.

Отже, доменне ім'я ви додали.

Тепер потрібно додати домен, який буде відповідати вашому сайту. Для цього в панелі управління в головному меню вибираємо пункт «World Wide Web - WWW домени»:

Тут на екрані ми бачимо всіх ваших сайтів, до яких ви маєте доступ. Для додавання нового натискаємо на кнопку «Створити» в самому верху екрана. Відкривається наступна форма:

Вводимо назву сайту в форматі «названіе.com», при цьому автоматично створюється псевдонім з приставкою «www».

Задаємо email адміністратора, підтримку php, cgi-bin, SSI і інших компонентів, необхідних для роботи сайту. По кожній із них більш детально завжди можна проконсультуватися в тех. підтримки хостингу.

На вкладці форми «Nginx» можна задати розширення для файлів nginx (можна не використовувати).

На вкладці «Журнали» задаються настройки для логів сайту і періоду їх збереження (також можна залишити без змін). Зберігаємося.

Після цього на сервері хостингу автоматично створюється каталог, в який в подальшому ви будете переміщати файли свого сайту.

Повертаємося в панель управління.

Наступним пунктом, який нам знадобиться при перенесенні сайту на хостинг, це «Інструменти - Бази даних», який потрібен для організації перенесення бази на хостинг. При його виборі відображається список доданий вами БД:

Для того, щоб додати нову, натискаємо на кнопку «Створити» в самому верху сторінки: Для того, щоб додати нову, натискаємо на кнопку «Створити» в самому верху сторінки:

У формі вводимо необхідні дані: У формі вводимо необхідні дані:

Заповнені поля не чіпаємо, заповнюємо тільки ім'я бази (не обов'язково таке, як на локальному сервері) і ім'я користувача БД, якщо у вас, звичайно, немає існуючого Заповнені поля не чіпаємо, заповнюємо тільки ім'я бази (не обов'язково таке, як на локальному сервері) і ім'я користувача БД, якщо у вас, звичайно, немає існуючого.

В такому випадку вибираємо в полі «Користувач» ім'я створеного раніше. Також вводимо пароль користувача БД і його підтвердження. Натискаємо «Ок».

Ще в панелі управління нас може зацікавити пункт «Доп. додатки », в якому ми можемо знайти і запустити знайомий нам за статтею« Програми для створення сайтів »PhpMyAdmin, який незамінний при роботі з БД.

Все, тепер ми зробили всі необхідні приготування перед перенесенням сайту на хостинг.

Вітаю! 🙂

Все, що вам тепер знадобиться - це підключитися до сервера по FTP, використовуючи FTP-клієнт (наприклад, FileZilla) і скопіювати файли з локального веб-сервера на віддалений сервер.

Також вам необхідно буде зробити необхідні настройки конфігурації сайтів, щоб ресурс коректно працював.

Вся сіль в тому, що розташування цих файлів і їх синтаксис в різних двигунах і платформах різний, тому кожен конкретний випадок потрібно буде розглядати окремо, про що ми і поговоримо в майбутніх статтях.

Щоб не пропустити їх, не забудьте підписатися на оновлення сайту, а також вступайте в співтовариства проекту в соціальних мережах, де крім публікацій з блогу ви знайдете ще масу цікавої інформації та добірки новин зі світу IT.

Сподіваюся, що сьогоднішня стаття про те, як перенести сайт на хостинг, не змусила вас нудьгувати 🙂

Діліться своїми думками і побажаннями в коментарях під статтею і робіть репости кнопочками в різні спільноти. Мені буде дуже приємно 🙂

На цьому все! До нової зустрічі!

PS: якщо вам потрібен сайт або необхідно внести правки на існуючий, але для цього немає часу і бажання, можу запропонувати свої послуги.

Більше 5 років досвіду професійної розробки сайтів. Робота з PHP, OpenCart, WordPress, Laravel, Yii, MySQL, PostgreSQL, JavaScript, React, Angular і іншими технологіями web-розробки.

Досвід розробки проектів різного рівня: Лендінзі, корпоративні сайти, Інтернет-магазини, CRM, портали. У тому числі підтримка і розробка HighLoad проектів. Надсилайте ваші заявки на email [email protected] .

І з друзями не забудьте поділитися 😉

Навіщо потрібен перенос сайту на хостинг?
Навіщо потрібен перенос сайту на хостинг?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью