• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Пам'ятники в стилі неоренесанс

 1. Малий Михайлівський палац
 2. Володимирський палац (Будинок вчених)
 3. Будівля Першого Російського страхового товариства
 4. Особняк фон Дервіза / палац великого князя Андрія Володимировича
 5. Російський торгово-промисловий банк
 6. Будівля міської думи
 7. особняк Зубова
 8. особняк Кочубея
 9. Особняк Штігліца на Англійській набережній
 10. Московський вокзал

В епоху еклектики зодчі часто зверталися до архітектурної спадщини італійського Відродження - так з'явився стиль неоренеcсанс. Особливо популярний він був в Петербурзі. Читайте в матеріалі порталу «Культура.РФ», якими проітальянскімі будівлями можна помилуватися в Північній столиці.

Малий Михайлівський палац

Палац був побудований за замовленням онука Миколи I - Михайла Михайловича, «Міш-Міша», як називали його домашні. Малим Михайлівським палац став тому, що один Михайлівський в Петербурзі вже був. Вимоги до майбутньої будівлі великий князь сформулював досить просто: «У нас повинен бути відмінний будинок». Архітектор Максиміліан Месмахер не обдурив його надій: він звів будинок в дусі неоренесансу, оформлене за останнім словом техніки.

У палаці 1888 року побудови були і газ, і електрика, і телефон, і водопровід, і каналізація. Правда, насолодитися Міш-Мишу своїм палацом так і не довелося - він поїхав за кордон, де одружився з онукою Пушкіна Софією Меренберг. До Росії великий князь більше не повернувся, а будівля в подальшому належало різним управлінням і компаніям.

Володимирський палац (Будинок вчених)

В епоху еклектики зодчі часто зверталися до архітектурної спадщини італійського Відродження - так з'явився стиль неоренеcсанс

Володимирський палац (Будинок вчених). Фотографія: Ольга Візаві / фотобанк «Лорі»

Це палаццо на Палацовій набережній було побудовано для великого князя Володимира Олександровича - сина Олександра II . Головним архітектором був Олександр Рєзанов, а в створенні інтер'єрів також брали участь Віктор Шретер, Ієронім Кітнер і Андрій Гун.

Фасад будівлі виконано в дусі венеціанського палаццо з арковими вікнами і декором у вигляді гербів. Інтер'єри палацу були оформлені в декількох стилях - неоренесанс, готичному, мавританському і класичному . Один із сучасників писав про палац: «Не дивлячись на різноманітність стилів, не помічається зовсім строкатості, очей не відчуває втоми; навпаки, всюди досягнута настільки повна гармонія в відтінках і формах, що вся будівля має безперечне право на почесне місце між кращими художніми творами зодчества нашого часу ». До того ж будівля була оснащено всіма зручностями: від ліфта і вентиляції до телефону і електрики.

З 1920 року тут розміщується Будинок вчених. Перший час назва була буквальним: тут жили академік Василь Струве, директор Пулковської обсерваторії Сергій Белявський і інші радянські вчені.

Будівля Першого Російського страхового товариства

Будівля Першого Російського страхового товариства. Фотографія: Валерія Попова / фотобанк «Лорі»

Будівля на Великій Морській вулиці побудував архітектор Карл Шульц, а Людвіг Шперер, Леонтій і Юлій Бенуа пізніше реконструювали його під потреби «Російського страхового від вогню суспільства». Монументальна будівля повністю облицювали різними видами каменю: від рожевого граніту на фасаді до світло-сірого пісковика, що прикрашав балкони. До недавнього часу тут розміщувався Санкт-Петербурзький архітектурно-будівельний коледж. Сьогодні будівля належить музею «Ісаакіївський собор» .

Особняк фон Дервіза / палац великого князя Андрія Володимировича

Особняк фон Дервіза (палац великого князя Андрія Володимировича). Фотографія: Олексій Шаповалов (Стерх) / фотобанк «Лорі»

Спочатку на цьому місці знаходилося посольство Великобританії. У самому кінці XIX століття його кардинально перебудували на замовлення залізничного магната Павла геть Дервіза. Архітектором розкішного особняка у флорентійському стилі став Олександр Красовський. Інтер'єри палацу були під стать його зовнішньому оформленню: ліпний декор, дерев'яне різьблення, вітражі та сходи з білого мармуру. Коли Павлу Дервізу стало важко утримувати свій особняк, він продав його не кому-небудь, а двоюрідного брата імператора Миколи II - великому князю Андрію Володимировичу. За радянських часів в будівлі розмістився Палац одружень, який знаходиться тут і сьогодні.

Російський торгово-промисловий банк

Будівля Російського торгово-промислового банку. Фотографія: Світлана Колобова / фотобанк «Лорі»

Будівля Російського торгово-промислового банку побудував в 1914 році архітектор Маріан Перетяткович. Скульптурним оформленням займалися Леопольд Дітріх і Василь Козлов. Весь фасад грандіозного будівлі був оброблений сірим гранітом, причому фактура нижніх поверхів нагадувала скелі. Декором були кам'яні маски і барельєфи. Природний камінь використовували і в оформленні інтер'єрів: вестибюль, сходи і головний операційний зал були оброблені рідкісними сортами мармуру.

Будівля міської думи

Будівля міської думи. Фотографія: Олексій Шаповалов (Стерх) / фотобанк «Лорі»

Одна з архітектурних домінант Невського проспекту - вежа Міської думи висотою майже 50 метрів. Її побудували за указом Павла I в дусі тосканської кампаніли - дзвіниці. Спочатку сигнальна вежа зводилася як функціональне споруда: всередині неї постійно чергували пожежники, звідси жителів міста сповіщали про повені. Деякий час вона виконувала і іншу роль - була однією зі станцій на лінії оптичного телеграфу.

особняк Зубова

Особняк Зубова. Фотографія: ІВА Афонская / фотобанк «Лорі»

Особняк Зубова на Ісаакіївській площі був побудований в 1840-х роках на замовлення графа Арсенія Закревського. Проект створив архітектор Гаральд Боссе. Пізніше його лише трохи перебудували - Карл Шульц замінив балкон і прикрасив аттик (площину стіни над карнизом) родинним гербом графа. Фасад будівлі виконано в стилі неоренесанс, а інтер'єри - в дусі класицизму і рококо. Останнім господарем будинку був Валентин Зубов. Він заснував перший в Росії Інститут історії мистецтв, який знаходиться тут і сьогодні.

особняк Кочубея

Особняк Кочубея. Фотографія: Валентина Качалова / фотобанк «Лорі»

Гаральд Боссе став автором і знаходиться неподалік - на Кінногвардійському бульварі - особняка Михайла Кочубея. Боссе побудував будинок у флорентійському стилі, проте в народі воно отримало назву «Будинок з маврами»: огорожу будинку прикрашали чотири бюста африканців в одязі з білого мармуру. Незважаючи на те, що будівлю звели в середині XIX століття, тут вже був водопровід, зручні ванні і більш досконала, ніж в звичайних будинках, система опалення - духові печі. Інтер'єри також оформили в стилі ренесансу, хоча деякі кімнати були декоровані і в дусі класицизму.

Особняк Штігліца на Англійській набережній

Олександр Штігліц в XIX столітті був відомим фінансистом. Однак в історію він увійшов як творець Центрального училища технічного малювання, сьогодні його ім'я носить Санкт-Петербурзька художньо-промислова академія . У 1860-х архітектор Олександр Кракау перебудував для нього в дусі італійського ренесансу будівлю на Англійській набережній.

Пізніше власником особняка став великий князь Павло Олександрович - молодший син Олександра II. Саме при ньому архітектор Микола Султанов побудував тут домову церкву святої Олександри в давньоруському стилі. Однак до наших днів вона не збереглася.

Московський вокзал

Московський вокзал. Фотографія: Олександр Щепин / фотобанк «Лорі»

Московський вокзал звели в 1851 році, коли налагоджували залізничне сполучення між двома столицями. Автором будівлі став Костянтин Тон , Хоча в конкурсі проектів брали участь і інші видатні архітектори того часу - Микола Єфімов та Олександр Брюллов. Тон оформив станцію в стилі італійської ратуші епохи ренесансу - з двоярусною вежею і великими венеціанськими вікнами. У будівлі вокзалу, крім основного залу, знаходилися контори службовців, управління залізниці і квартири співробітників - в тому числі начальника вокзалу Миколи Миклухо-Маклая, батька відомого мандрівника .

Автор: Лідія Утёмова

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью