• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

П'ять кращих варіантів двофакторної аутентифікації

 1. Два замку краще
 2. Посвідчення на смартфоні
 3. Ключ на старт
 4. Пред'явіть ваші імпланти
 5. Один, два ... багато

Пам'ятайте витекли в Інтернет фотографії голих знаменитостей, наробили стільки шуму рік тому? Ця історія не тільки різноманітила особисте життя мільйонів підлітків по всьому світу, а й мала несподіваний освітній ефект. Пам'ятайте витекли в Інтернет фотографії голих знаменитостей, наробили стільки шуму рік тому

Наприклад, з неї багато людей дізналися, що ім'я улюбленого собаки - не найнадійніший пароль. А двухфакторная аутентифікація - це не марна заумь айтішників, а штука, необхідна навіть власникові айфона зі стразами.

Скандальні картинки витекли з хмарного сервісу iCloud, де зберігалися копії фотографій, зроблених на пристроях Apple. Хакери, як передбачається, діяли самим нехитрим шляхом - просто підібрали паролі, використовуючи комбінацію фішингу та перебору можливих варіантів. Після цієї історії Apple включила для iCloud двухфакторную аутентифікацію і настійно порадила нею не нехтувати.

Однак і в iCloud, і в Gmail, і в Facebook, і в багатьох інших інтернет-сервісах додаткова перевірка - це лише опція. Більшість людей нею не користуються. Тому що незручно. Ну або не пробував, але напевно ж незручно. І взагалі, зараз є інші справи, важливіші.

Тим часом позбутися своєї пошти або аккаунта в соцмережі можна легко і невимушено, навіть не будучи Кім Кардашян або Кейт Аптон. І наслідки можуть бути досить неприємними, особливо якщо ваш бізнес пов'язаний з онлайном.

Два замку краще

Більшість людей під двухфакторной аутентификацией (2FA) розуміють одноразові паролі, які приходять на мобільний телефон у вигляді SMS. Для онлайн-сервісів це дійсно найпоширеніший варіант захисту, хоча і далеко не єдиний.

За великим рахунком двухфакторная аутентифікація - це просто двері з двома замками. Одним запором виступає традиційна пара "логін - пароль», а другим може бути що завгодно. Та й замків можна навісити не два, а скільки душі завгодно - просто колупатися з ними доведеться трохи довше, так що почати варто хоча б з двох.

SMS-паролі прості, зрозумілі і щодо надійні, але не завжди зручні. Щоразу для входу в аккаунт доводиться шукати телефон, чекати приходу SMS, забивати циферки ... Помилився чи не встиг - процедура повторюється. Якщо мережу оператора перевантажена, то SMS може спізнюватися. Мене, наприклад, такі ситуації дуже дратують.

Якщо мережі зовсім немає (не така вже, до речі, рідкість в подорожах), то і пароля теж немає. Нарешті, телефон можна просто втратити. І залишитися в цій ситуації ще й без інших засобів зв'язку буде зовсім сумно.

На випадок подібних негараздів багато сервісів, наприклад Google і Facebook, пропонують запасні варіанти. Наприклад, створений заздалегідь список одноразових ключів, які можна роздрукувати і покласти кудись в надійне місце.

Крім того, SMS-пароль може запитуватися не всякий раз при вході в аккаунт, а тільки в тих випадках, коли логін відбувається з невідомого пристрою. Вирішувати тут вам, відповідно до вашим персональним рівнем параної. Точно так само відбувається авторизація і прив'язаних до аккаунту додатків на зразок поштового клієнта. Досить один раз згодувати їм спеціально згенерований пароль, і вони цим задовольняться на довгий час.

У підсумку виходить, що якщо ви кожен день не заходьте в Мережу з нового пристрою, то включення аутентифікації по SMS доставить не так вже й багато клопоту. Один раз налаштував - і все працює.

Посвідчення на смартфоні

А ось якщо ви багато подорожуєте, то більш розумним рішенням, можливо, буде двухфакторная аутентифікація через додаток. На відміну від SMS, цей спосіб працює і офлайн. Просто одноразовий цифровий пароль генерується не на сервері, а безпосередньо на вашому смартфоні (подружити програму з сервісом, зрозуміло, потрібно заздалегідь, і для цього Інтернет буде потрібно).

Безкоштовних додатків для аутентифікації існує маса, але в ролі «галузевого стандарту» виступає Google Authenticator . Ця програма підтримує роботу не тільки з Gmail, але і з безліччю інших сервісів: Facebook, «ВКонтакте», Tumblr, Dropbox, WordPress і так далі .

Якщо хочеться чогось більш функціонального, хорошим вибором може стати Twilio Authy . Ця програма може все той же, що і Google Authenticator, плюс додає кілька вельми корисних фішок.

По-перше, це можливість зберегти отримані сертифікати в хмарному сховище і скопіювати на інші свої пристрої (смартфони, комп'ютери, планшети - список підтримуваних платформ дуже широкий і включає навіть Apple Watch). Якщо раптом один з пристроїв вкрадуть, контроль над аккаунтом від вас нікуди не дінеться. Вхід в додаток захищений PIN-кодом, а ключ на скомпрометувати пристрої можна відкликати.

По-друге, Authy здорово полегшує життя при розгортанні на новому пристрої в порівнянні з тим же Google Authenticator.

Ключ на старт

Описані вище варіанти мають одним очевидним недоліком. Якщо ви заходите в аккаунт з якогось пристрою і воно ж виступає в ролі «другого замку» - одержувача SMS-паролів або носія додатки, то додатковий захист працює вже не так добре.

Більш серйозний рівень безпеки здатні забезпечити спеціалізовані апаратні ключі. Виглядати вони можуть по-різному: USB-ключі, смарт-карти, офлайнові брелки-токени з цифровим дисплеєм, - але влаштовані схожим чином. По суті це мініатюрний комп'ютер, який генерує за запитом ті ж самі одноразові ключі. Ці перевірочні ключі користувач потім вводить вручну, або вони передаються в систему автоматично - наприклад, через USB-інтерфейс.

Апаратні ключі не залежить від працездатності мережі і телефону. Зате їх потрібно спеціально купувати і потім носити не втрачаючи. Що для деяких людей є досить серйозний челендж.

Зазвичай апаратні ключі використовуються для захисту інтернет-банкінгу, корпоративних систем та інших «серйозних» справ. Хоча ніхто не заважає вам закрити свій Google або WordPress-аккаунт акуратним замочком у вигляді недорогий флешки, підтримує відкритий галузевий стандарт FIDO U2F (Наприклад, це популярні ключі YubiKey).

Пред'явіть ваші імпланти

Традиційні апаратні ключі, можливо, хороші в плані безпеки, але не так уже й зручні у використанні. Необхідність кожен раз встромляти флешку в USB-порт великого ентузіазму не викликає, та й до смартфону неї не підключиш.

Набагато зручніше було б зробити бездротової ключ, який працює через Bluetooth або NFC. Саме це і дозволяють нові специфікації стандарту FIDO U2F , Прийняті влітку поточного року.

Подібну мітку, що засвідчує особу власника аккаунта, можна помістити куди зручно: в брелок на ключах, банківську карту, в імплантований під шкіру NFC-чіп , Нарешті. А пристроєм для читання такого ключа може виступити майже будь-який сучасний смартфон.

Один, два ... багато

Насправді термін «двухфакторная аутентифікація» вже застарів. Великі сервіси типу Google і Facebook використовують для забезпечення безпеки багатофакторний аналіз: з якого пристрою здійснюється вхід в аккаунт, в якому браузері, з якої країни і міста, чи немає в діях користувача чогось незвичайного і так далі. Аналогічні системи застосовують і банки для виявлення шахрайських транзакцій.

Так що майбутнє, ймовірно, саме за просунутими багатофакторним рішеннями, що дозволяють зберегти розумний баланс між зручністю і безпекою. Прикладом перспективних досліджень в цій області може служити проект Abacus, оприлюднений на недавній конференції Google I / O .

У новій реальності вашу особистість засвідчить не тільки пароль, скільки купа різних дрібних деталей: де ви, що робите, як говорите і друкуєте, як дихаєте, як б'ється ваше серце, скільки кіберпротезов упізнано в вашому тілі і тому подібні дані. А сенсором і каналом передачі для всього цього, швидше за все, виступить ваш же смартфон.

Ось тільки один приклад. швейцарські дослідники пропонують використовувати для додаткової аутентифікації навколишній користувача фоновий шум.

Ідея технології Sound-Proof досить проста. Коли ви намагаєтеся залогінитися з персонального комп'ютера на якому-небудь сайті, сервер відправляє запит з додатком на вашому смартфоні. Протягом декількох секунд комп'ютер і смартфон записують звук і передають на сервер зашифрований «відбиток». Залишається лише порівняти їх, щоб упевнитися: в акаунт входить саме власник смартфона, а не злісний хакер з іншого півкулі.

Зрозуміло, і ця схема неідеальна. Наприклад, злісний хакер може сидіти поруч з вами в ресторані, і фоновий звук виявиться приблизно однаковий. Тут зловмисника повинні відсікти вже інші дискримінують чинники.

Втім, Sound-Proof і Abacus - проекти завтрашнього дня. Коли вони дійдуть до реальності, ситуація в інтернет-безпеки теж напевно зміниться: з'являться нові виклики і загрози.

А сьогодні просто не забудьте включити двухфакторную аутентифікацію. Як це зробити для більшості популярних ресурсів, детально розписано, наприклад, на сайті Telesign Turn It On .

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью