• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Освітній блог. Вступ.

 1. Права і можливості різних категорій учасників в блогах
 2. Як стати читачем блогу?

подробиці подробиці  ТЕЗАУРУС:  Слово blog утворилося в результаті словосліянія (від англ

ТЕЗАУРУС:

Слово blog утворилося в результаті словосліянія (від англ. Web - 'сеть', 'тканина', 'полотно', і log - 'Журнал або щоденник').

 • Блог (англ. Blog) - мережевий щоденник, журнал одного або декількох авторів, організований в зворотному хронологічному порядку (останні записи розташовуються зверху).
 • Блогер (англ. Blogger) - людина, яка веде блог.
 • Блогосфера (англ. Blogosphere) - всі блоги Інтернету.
 • Блог-платформа (блогохостинг) - це «комунальний» сервіс, що надає користувачеві «під ключ» движок і дозволяє вести блог (щоденник) без необхідності самостійно займатися обслуговуванням движка і програмуванням. Користувачеві досить отримати навички роботи з веб-сервісами. Зворотний бік такого зручності має обмежені можливості управління і налаштування блогу, за винятком шаблонів, що визначають його дизайн. Крім того, контент користувача, з правової точки зору, знаходиться під контролем власника блог-платформи і належить користувачеві лише номінально.
 • Віджет (в широкому сенсі) (англ. Widget) - елемент інтерфейсу, який має стандартний зовнішній вигляд і виконує стандартні дії.
 • Віджет (для блога) - це окремий елемент сторінки, наприклад, зображення, заголовок або будь-який інший варіант, який можна вибрати на вкладці «Елементи сторінки». Адміністратор блогу може налаштувати наступні віджети: Архів блогу; Заголовок; Одне зображення; Список посилань; Логотип; Профіль блогу; Навігаційна панель; Панель новин і т. П.
 • Гаджет (в широкому сенсі) (англ. Gadget - 'приналежність') - технічне пристосування (в тому числі з цифровими технологіями), що володіє підвищеною функціональністю. В даний час до гаджетам відносять будь-які цифрові апарати, розміри яких дозволяють під'єднати їх до персонального комп'ютера, смартфону або надіти на руку. Часто гаджети не можуть працювати самостійно, їх основне завдання розширювати функціональні можливості пристроїв, до яких вони підключені. Можна навести такі приклади гаджетів: планшет, МР3-плеєр, електронна книга, цифровий фотоапарат, смартфон і т. П.
 • Гаджет (для блога) - невеликий додаток, що надає додаткову інформацію, наприклад, прогноз погоди або курс валют.
 • Плагін (plug-in, від plug in - 'підключати') - це модуль до програми, який створюється окремо і в разі необхідності може бути підключений до вже працюючому застосуванню (наприклад, до браузеру). Основне завдання плагіна - розширення функціональності основної програми.
 • Шаблон - це HTML-код оформленої веб-сторінки, який може бути використаний для самостійної роботи над блогом. Вся графіка дизайну шаблону і його службові файли (CSS, Java-скрипти) вже розроблені професійним дизайнером, і вам залишається тільки наповнити його вміст відповідним текстом і фотографіями.
 • Піст - окрема стаття в блозі, запис.
 • Ярлик або категорії - мітка поста з певної теми, набір постів по конкретній темі.

Права і можливості різних категорій учасників в блогах

1. Адміністратор блогу (суперправа і можливості)
Автоматично цими правами володіє автор блогу (той, хто його створив).

Адміністратор блогу:

 • має доступ до налаштувань і шаблонів, він може міняти макет блогу, змінювати дизайн, додавати / видаляти віджети і гаджети;
 • може створювати свої повідомлення, а також змінювати і видаляти повідомлення інших членів блогу;
 • має можливість надавати права Адміністратора співавторам блогу.

2. Автор блогу (обмежені права і можливості).
Цими правами володіє той, кого запросив Адміністратор блогу (запрошення обов'язково підтверджується).

Автор блогу:

 • може створювати свої повідомлення, а також переглядати створені повідомлення (інших авторів блогу) в режимі настройки, але не може їх змінювати або видаляти;
 • не може змінювати макет блогу, дизайн, додавати / видаляти віджети (гаджети).

3. Читач блогу (мінімум прав і можливостей)
За умови, що ви не обмежили доступ до блогу (блог може бути закритим, тільки за передплатою), цими правами володіє будь-який користувач Інтернет, який зайшов в ваш блог (випадково або цілеспрямовано).

Читач блогу:

 • має можливість тільки читати і коментувати повідомлення.

У нашій статті ми будемо розглядати як приклад роботу з однією з безкоштовних платформ для створення блогу - Blogger.com

Blogger був створений компанією Pyra Labs, якою зараз володіє Google. Тому для створення власного блогу і подальшої роботи з ним можна використовувати аккаунт, створений вами на gmail.com .

Як стати читачем блогу?

Припустимо, що вас зацікавив будь-якої блог і ви хочете бути в курсі нових повідомлень в ньому, тоді станьте постійним читачем цього блогу!

Як це зробити?

У додатковій панелі багатьох блогів доданий гаджет Підписатися на новини блогу
(Або щось, схоже за змістом).

Для того щоб читати цей блог (вам на e-mail будуть приходити повідомлення про нові публікації) - додайте в текстове поле адресу свого робочого e-mail.

Також ви можете підписатися на профілі авторів блогу - даний варіант можливий, якщо ви є користувачем мережі Google+ .

Якщо ви ввійдете в Blogger під своїм акаунтом (  blogger Якщо ви ввійдете в Blogger під своїм акаунтом ( blogger.com/home ), Вам будуть доступні Панель інструментів (1) і Список читання (2).
Панель інструментів (1) містить інформацію і основні доступні дії блогів, в яких ви маєте права Автора і Адміністратора.

У розділі Всі блоги (3) відображені блоги, читачами яких ви є, і нові повідомлення в цих блогах (5).


Кнопка Додати (4) дозволяє додавати блоги для «стеження» (отримання повідомлень про нові постах). Для цього потрібно вказати в полі URL-адресу блогу.

Як стати читачем блогу?
Як це зробити?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью