• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Особистий досвід: Як влаштувати концерт за допомогою краудфандінга? - The Village

 1. Особистий досвід: Як влаштувати концерт за допомогою краудфандінга? Краудфандінг або краудсорсінг...
 2. про сайт
 3. З чого почати
 4. Про ризики і складнощі
 5. Де шукати допомогу
 6. заробіток
 7. Особистий досвід: Як влаштувати концерт за допомогою краудфандінга?
 8. ідея
 9. про сайт
 10. З чого почати
 11. Про ризики і складнощі
 12. Де шукати допомогу
 13. заробіток
 14. Особистий досвід: Як влаштувати концерт за допомогою краудфандінга?
 15. ідея
 16. про сайт
 17. З чого почати
 18. Про ризики і складнощі
 19. Де шукати допомогу
 20. заробіток

Особистий досвід: Як влаштувати концерт за допомогою краудфандінга?

Краудфандінг або краудсорсінг - популярний спосіб профінансувати свій проект за допомогою внесків приватних інвесторів, фанатів або просто однодумців. За таким принципом працюють десятки зарубіжних і російських сайтів, у деяких навіть є певна специфіка, наприклад збір коштів на проекти в інтернеті. За таким же принципом працює і Imin.fm - платформа, створена трьома москвичами для організації концертів улюблених груп. Своїм досвідом привозу іноземних виконавців з матеріальної, фізичної та ідеологічної допомогою всіх місцевих фанатів поділився Микола Бабин, який влаштував в Москві концерт The Big Pink, а в Петербурзі - Ramona Falls.

ідея

Все почалося з The National. Це було пару років назад: до нас дійшла інсайдерська інформація, що їх хочуть привезти на один великий фестиваль, але до асигнованої суми не вистачало близько 7 000 доларів. Ми подумали: «Блін, всього 7 000 доларів відокремлює нас від концерту улюбленої групи», - і почали шукати рішення. Скинутися з друзями виявилося занадто накладно, і все провалилося. Але ідея фанатських зборів здалася цікавою.

Виявилося, привезти недорогу групу цілком реально, а артисти охоче підписуються на такі авантюри, особливо інді-групи. Трохи пізніше ми дізналися, що в Бразилії є щось подібне - сайт Queremos.com.br. За час свого існування хлопці привезли 40 груп, в тому числі The XX, The Kooks, Blink 182 і інші, досить топові. Надію в нас це вселило. Хоча багато говорили, мовляв, країна ледача, краудфандінг сприймається як лохотрон.

Найбільше нас надихало те, що колектив ми зможемо привезти своїми силами, не залежачи ні від кого. Зазвичай вибір групи - це доля промоутерів. І рішення частіше залежить від прибутку. Той факт, що з нас трьох лише у мене було утворення музичного менеджера, нас не лякав, і ми вирішили не розмінюватися на дрібниці і запустити власну платформу.

The Big Pink  The Big Pink  The Big Pink  The Big Pink  The Big Pink  The Big Pink  Ramona Falls  Ramona Falls  Ramona Falls  Ramona Falls The Big Pink The Big Pink The Big Pink The Big Pink The Big Pink The Big Pink Ramona Falls Ramona Falls Ramona Falls Ramona Falls

про сайт

Я вирішив: «А що тут складного, ну, подумаєш, написати програмний код для сайту». Виявилося, складнощів вистачає: одна система безпеки для потокових фінансів чого вартий. На розробку сайту пішло 4 місяці, так що проект запустили в грудні, а перші внески робили наші друзі і знайомі.

Для початку ми вирішили скласти список груп, які самі хотіли б почути наживо. Навіщо дрібнити, подумали ми, і внесли в нього Бьорк, Radiohead, The XX, The Knife. Половина нам навіть не відповіла, з половиною вийшла якась листування, відповіли Foster the People і The National, а погодилися британці The Big Pink. Ми вирішили заявити відразу два міста, але в Петербурзі нічого не вийшло: внесок зробили лише дві особи. Промах був наш: ми занадто сконцентрувалися на столиці.

У Москві все вийшло більш-менш, але ось час ми вибрали не найвдаліший - збори закінчувалися 31 грудня, а це час передноворічного чаду. У підсумку на сайті внесок в розмірі 1 200 рублів зробили 160 чоловік - рівно половина від того, що нам було потрібно. Часу залишалося мало, і ми вирішили «поставити на рожеве» - сказати артистам як є: «Ми зібрали половину, давайте спробуємо дозбирувати інше в день концерту». Вони погодилися. 25 січня відбувся концерт The Big Pink в «Москва Hall», на який прийшли не 300, як ми очікували, а 600 чоловік.

У ФАНАТІВ РИЗИКІВ НІЯКИХ. Скинулися по 500 РУБЛІВ,
ЯК НА RAMONA FALLS, і чекаєте

Багато хто запитував, чому ми не звернулися до загальновідомих платформ краудфандінга, а запарилися зі своєю. Справа ось в чому: у нас спочатку була мета зробити трохи більше вдосконалену версію з бонусними програмами і системою мотивації, щоб людям було цікаво брати участь. Наприклад, приведи чотирьох друзів і поверни гроші. Ми хотіли дати всім рівні умови: ти можеш бути і промоутером, і Букера, що пропонувати артиста і шукати однодумців. Інший стимул - бажання фанатів бути ближче до кумира. Зазвичай адже як все виглядає: артист приїжджає, грає, їде на афтепаті і відлітає. Ми хотіли скоротити цю відстань, наприклад, фанати The Big Pink їздили з групою на каток на Червоній площі, а шанувальники-музиканти могли віддати свої записи групі. Артистам, до речі, таке гостинність дуже подобається.

З чого почати

Є деякі правила гри, про які новачкам невідомо. Уявімо, що агенту групи пише кілька початківців промоутерів з одного міста. Агент - персона холоднокровна і жадібна, його не цікавить, що все тримається не фанатської ініціативи. Для нього важливіша інтерес, а тут він, як видно, підвищений. Такі промоутерські «перегріви» роблять тільки гірше: є попит, значить агент може підвищити ціну.

Перший крок - забукированного артиста, тобто «викупити» його. І тут ми стикаємося з першою складністю: в Росію багато хто просто не хочуть їхати, коли в запасі 50 пропозицій з Європи і Штатів. Якщо їм все-таки цікаво, починається торгівля, як на ринку. Ми пропонуємо 2 тисячі гонорару, вони - 20. Ми - 4, вони - 10. Деякі групи, дізнавшись, якою сумою ми маємо в своєму розпорядженні, відповідають: «Ви що, жартуєте?»

Паралельно потрібно шукати площадку. Точно визначте, скільки слухачів збере група. Зовсім не важливо, що в Берліні або Манчестері у них стадіони, у нас може бути набагато менше. Подивіться їх групи «ВКонтакте», на Last.fm, прочитайте про них в ЗМІ. Орендодавцям в принципі все одно, хто орендує майданчик. Тут все будується на довірі, якщо майданчик розуміє, що ти їх не кинеш, проблем не виникне.

Про ризики і складнощі

У фанатів ризиків ніяких. Скинулися по 500 рублів, як на Ramona Falls, і чекаєте. Зібрали гроші - йдеш на концерт, що не зібрали - тобі все повертають. А ось у нас ризиків повно, включаючи оренду майданчика. Клуби розписані на місяць вперед, тому потрібно вносити передоплату в розмірі 50%, а це близько 50 000. У разі чого гроші ніхто не поверне. Квитки на літаки, візи - все це гроші і час. Але найгірше втрачена репутація в разі, якщо тебе спіткав провал.

Агенти, з якими ти працюєш, розуміють: раз не зібрав, два не зібрав, а в третій просто не будуть працювати з тобою. Зате якщо є хороша репутація, можна обзавестися контактами. Наприклад, ми вже встигли подружитися з Еммою Бенкс, агентом The Big Pink, яка очолює велике агентство з купою відомих артистів на кшталт Maccabees.

є локальні, але прогресивні групи, яким досить
300 доларів

Наш сайт має на увазі можливість не тільки скинутися на запропоновані нами концерти, а й організувати власний з коханою, але не найвідомішою групою. Багато, звичайно, одразу хочуть Radiohead, але потрібно розуміти: починається все з малого. Звичайно, є Arctic Monkeys з купою фанатів і гонораром в сотні тисяч євро, а є локальні, але прогресивні групи, яким достатньо 300 доларів. І як би не були популярні перші, потрібну суму можна збирати роками, а якщо розповісти парі людина про друге - ймовірність хорошого концерту вище.

Де шукати допомогу

Спочатку я уявляв собі нашу справу так: фанат дізнається про майбутні збори і починає вербувати всіх навколо - вдома, на роботі, на автомийці, в курилці. Щоб все було так, для активістів ми придумали фанатські бонуси. Найактивніші отримують постер, подяку або особисту зустріч з кумиром.

Ми не приховуємо суми витрат на артиста: трансфер, візи, проживання та вартість необхідної апаратури, оренду майданчика. Все це і складає бюджет. Але так як ми некомерційна організація, ми завжди шукаємо способи заощадити. Наприклад, хтось із фанатів володіє хостелом і готовий надати місця, а хтось водить машину і з радістю довезе артистів з аеропорту. Ми такі речі заохочуємо, робимо знижки на квитки. Це і є краудфандінг, тут не тільки гроші важливі, але і участь однодумців.

виступати на організованому фанатами концерті безцінне

Якщо контакт фанатів з артистом йде безпосередньо, а не через агента, можуть допомогти особисті знайомства активних фанаток в Twitter або Facebook. Головне, щоб посередників було небагато, а то все це на комерційне підприємство стає схоже. А якщо одна-дві фанатки в хорошому сенсі почнуть «атакувати» кумирів, розповідати про проект, шанс привезти групу дійсно зростає. Багато артистів кажуть, що виступати на організованому фанатами концерті безцінне.

заробіток

Модель краудфандінга має на увазі деяку матеріальну прибуток, але зараз ми сконцентрувалися на культурній та просвітницькій складовій. Тут дуже важливий момент, як і в будь-якому Краудсорсінг: аудиторія вирішує все. Чому бразильський Queremos.com.br збирає 30 000 доларів за добу? Тому що у сайту аудиторія 100 000 чоловік, які знають: цим хлопцям можна довіряти.

Ми проводили опитування і з'ясували, що люди в Росії як і раніше ставляться до цього з недовірою. Зараз наша аудиторія складає 3 000 чоловік. При такому розкладі про заробіток думати не доводиться, але з часом, коли зібрані суми перевищать витрати на артиста, ми зможемо використовувати додаткові фінанси для розвитку нашого фонду. І створити щось на зразок клубу для любителів якісної музики.

фотографії: www.facebook.com/musicfromthebigpink , www.facebook.com/ramonafalls

Особистий досвід: Як влаштувати концерт за допомогою краудфандінга?

Краудфандінг або краудсорсінг - популярний спосіб профінансувати свій проект за допомогою внесків приватних інвесторів, фанатів або просто однодумців. За таким принципом працюють десятки зарубіжних і російських сайтів, у деяких навіть є певна специфіка, наприклад збір коштів на проекти в інтернеті. За таким же принципом працює і Imin.fm - платформа, створена трьома москвичами для організації концертів улюблених груп. Своїм досвідом привозу іноземних виконавців з матеріальної, фізичної та ідеологічної допомогою всіх місцевих фанатів поділився Микола Бабин, який влаштував в Москві концерт The Big Pink, а в Петербурзі - Ramona Falls.

ідея

Все почалося з The National. Це було пару років назад: до нас дійшла інсайдерська інформація, що їх хочуть привезти на один великий фестиваль, але до асигнованої суми не вистачало близько 7 000 доларів. Ми подумали: «Блін, всього 7 000 доларів відокремлює нас від концерту улюбленої групи», - і почали шукати рішення. Скинутися з друзями виявилося занадто накладно, і все провалилося. Але ідея фанатських зборів здалася цікавою.

Виявилося, привезти недорогу групу цілком реально, а артисти охоче підписуються на такі авантюри, особливо інді-групи. Трохи пізніше ми дізналися, що в Бразилії є щось подібне - сайт Queremos.com.br. За час свого існування хлопці привезли 40 груп, в тому числі The XX, The Kooks, Blink 182 і інші, досить топові. Надію в нас це вселило. Хоча багато говорили, мовляв, країна ледача, краудфандінг сприймається як лохотрон.

Найбільше нас надихало те, що колектив ми зможемо привезти своїми силами, не залежачи ні від кого. Зазвичай вибір групи - це доля промоутерів. І рішення частіше залежить від прибутку. Той факт, що з нас трьох лише у мене було утворення музичного менеджера, нас не лякав, і ми вирішили не розмінюватися на дрібниці і запустити власну платформу.

The Big Pink  The Big Pink  The Big Pink  The Big Pink  The Big Pink  The Big Pink  Ramona Falls  Ramona Falls  Ramona Falls  Ramona Falls The Big Pink The Big Pink The Big Pink The Big Pink The Big Pink The Big Pink Ramona Falls Ramona Falls Ramona Falls Ramona Falls

про сайт

Я вирішив: «А що тут складного, ну, подумаєш, написати програмний код для сайту». Виявилося, складнощів вистачає: одна система безпеки для потокових фінансів чого вартий. На розробку сайту пішло 4 місяці, так що проект запустили в грудні, а перші внески робили наші друзі і знайомі.

Для початку ми вирішили скласти список груп, які самі хотіли б почути наживо. Навіщо дрібнити, подумали ми, і внесли в нього Бьорк, Radiohead, The XX, The Knife. Половина нам навіть не відповіла, з половиною вийшла якась листування, відповіли Foster the People і The National, а погодилися британці The Big Pink. Ми вирішили заявити відразу два міста, але в Петербурзі нічого не вийшло: внесок зробили лише дві особи. Промах був наш: ми занадто сконцентрувалися на столиці.

У Москві все вийшло більш-менш, але ось час ми вибрали не найвдаліший - збори закінчувалися 31 грудня, а це час передноворічного чаду. У підсумку на сайті внесок в розмірі 1 200 рублів зробили 160 чоловік - рівно половина від того, що нам було потрібно. Часу залишалося мало, і ми вирішили «поставити на рожеве» - сказати артистам як є: «Ми зібрали половину, давайте спробуємо дозбирувати інше в день концерту». Вони погодилися. 25 січня відбувся концерт The Big Pink в «Москва Hall», на який прийшли не 300, як ми очікували, а 600 чоловік.

У ФАНАТІВ РИЗИКІВ НІЯКИХ. Скинулися по 500 РУБЛІВ,
ЯК НА RAMONA FALLS, і чекаєте

Багато хто запитував, чому ми не звернулися до загальновідомих платформ краудфандінга, а запарилися зі своєю. Справа ось в чому: у нас спочатку була мета зробити трохи більше вдосконалену версію з бонусними програмами і системою мотивації, щоб людям було цікаво брати участь. Наприклад, приведи чотирьох друзів і поверни гроші. Ми хотіли дати всім рівні умови: ти можеш бути і промоутером, і Букера, що пропонувати артиста і шукати однодумців. Інший стимул - бажання фанатів бути ближче до кумира. Зазвичай адже як все виглядає: артист приїжджає, грає, їде на афтепаті і відлітає. Ми хотіли скоротити цю відстань, наприклад, фанати The Big Pink їздили з групою на каток на Червоній площі, а шанувальники-музиканти могли віддати свої записи групі. Артистам, до речі, таке гостинність дуже подобається.

З чого почати

Є деякі правила гри, про які новачкам невідомо. Уявімо, що агенту групи пише кілька початківців промоутерів з одного міста. Агент - персона холоднокровна і жадібна, його не цікавить, що все тримається не фанатської ініціативи. Для нього важливіша інтерес, а тут він, як видно, підвищений. Такі промоутерські «перегріви» роблять тільки гірше: є попит, значить агент може підвищити ціну.

Перший крок - забукированного артиста, тобто «викупити» його. І тут ми стикаємося з першою складністю: в Росію багато хто просто не хочуть їхати, коли в запасі 50 пропозицій з Європи і Штатів. Якщо їм все-таки цікаво, починається торгівля, як на ринку. Ми пропонуємо 2 тисячі гонорару, вони - 20. Ми - 4, вони - 10. Деякі групи, дізнавшись, якою сумою ми маємо в своєму розпорядженні, відповідають: «Ви що, жартуєте?»

Паралельно потрібно шукати площадку. Точно визначте, скільки слухачів збере група. Зовсім не важливо, що в Берліні або Манчестері у них стадіони, у нас може бути набагато менше. Подивіться їх групи «ВКонтакте», на Last.fm, прочитайте про них в ЗМІ. Орендодавцям в принципі все одно, хто орендує майданчик. Тут все будується на довірі, якщо майданчик розуміє, що ти їх не кинеш, проблем не виникне.

Про ризики і складнощі

У фанатів ризиків ніяких. Скинулися по 500 рублів, як на Ramona Falls, і чекаєте. Зібрали гроші - йдеш на концерт, що не зібрали - тобі все повертають. А ось у нас ризиків повно, включаючи оренду майданчика. Клуби розписані на місяць вперед, тому потрібно вносити передоплату в розмірі 50%, а це близько 50 000. У разі чого гроші ніхто не поверне. Квитки на літаки, візи - все це гроші і час. Але найгірше втрачена репутація в разі, якщо тебе спіткав провал.

Агенти, з якими ти працюєш, розуміють: раз не зібрав, два не зібрав, а в третій просто не будуть працювати з тобою. Зате якщо є хороша репутація, можна обзавестися контактами. Наприклад, ми вже встигли подружитися з Еммою Бенкс, агентом The Big Pink, яка очолює велике агентство з купою відомих артистів на кшталт Maccabees.

є локальні, але прогресивні групи, яким досить
300 доларів

Наш сайт має на увазі можливість не тільки скинутися на запропоновані нами концерти, а й організувати власний з коханою, але не найвідомішою групою. Багато, звичайно, одразу хочуть Radiohead, але потрібно розуміти: починається все з малого. Звичайно, є Arctic Monkeys з купою фанатів і гонораром в сотні тисяч євро, а є локальні, але прогресивні групи, яким достатньо 300 доларів. І як би не були популярні перші, потрібну суму можна збирати роками, а якщо розповісти парі людина про друге - ймовірність хорошого концерту вище.

Де шукати допомогу

Спочатку я уявляв собі нашу справу так: фанат дізнається про майбутні збори і починає вербувати всіх навколо - вдома, на роботі, на автомийці, в курилці. Щоб все було так, для активістів ми придумали фанатські бонуси. Найактивніші отримують постер, подяку або особисту зустріч з кумиром.

Ми не приховуємо суми витрат на артиста: трансфер, візи, проживання та вартість необхідної апаратури, оренду майданчика. Все це і складає бюджет. Але так як ми некомерційна організація, ми завжди шукаємо способи заощадити. Наприклад, хтось із фанатів володіє хостелом і готовий надати місця, а хтось водить машину і з радістю довезе артистів з аеропорту. Ми такі речі заохочуємо, робимо знижки на квитки. Це і є краудфандінг, тут не тільки гроші важливі, але і участь однодумців.

виступати на організованому фанатами концерті безцінне

Якщо контакт фанатів з артистом йде безпосередньо, а не через агента, можуть допомогти особисті знайомства активних фанаток в Twitter або Facebook. Головне, щоб посередників було небагато, а то все це на комерційне підприємство стає схоже. А якщо одна-дві фанатки в хорошому сенсі почнуть «атакувати» кумирів, розповідати про проект, шанс привезти групу дійсно зростає. Багато артистів кажуть, що виступати на організованому фанатами концерті безцінне.

заробіток

Модель краудфандінга має на увазі деяку матеріальну прибуток, але зараз ми сконцентрувалися на культурній та просвітницькій складовій. Тут дуже важливий момент, як і в будь-якому Краудсорсінг: аудиторія вирішує все. Чому бразильський Queremos.com.br збирає 30 000 доларів за добу? Тому що у сайту аудиторія 100 000 чоловік, які знають: цим хлопцям можна довіряти.

Ми проводили опитування і з'ясували, що люди в Росії як і раніше ставляться до цього з недовірою. Зараз наша аудиторія складає 3 000 чоловік. При такому розкладі про заробіток думати не доводиться, але з часом, коли зібрані суми перевищать витрати на артиста, ми зможемо використовувати додаткові фінанси для розвитку нашого фонду. І створити щось на зразок клубу для любителів якісної музики.

фотографії: www.facebook.com/musicfromthebigpink , www.facebook.com/ramonafalls

Особистий досвід: Як влаштувати концерт за допомогою краудфандінга?

Краудфандінг або краудсорсінг - популярний спосіб профінансувати свій проект за допомогою внесків приватних інвесторів, фанатів або просто однодумців. За таким принципом працюють десятки зарубіжних і російських сайтів, у деяких навіть є певна специфіка, наприклад збір коштів на проекти в інтернеті. За таким же принципом працює і Imin.fm - платформа, створена трьома москвичами для організації концертів улюблених груп. Своїм досвідом привозу іноземних виконавців з матеріальної, фізичної та ідеологічної допомогою всіх місцевих фанатів поділився Микола Бабин, який влаштував в Москві концерт The Big Pink, а в Петербурзі - Ramona Falls.

ідея

Все почалося з The National. Це було пару років назад: до нас дійшла інсайдерська інформація, що їх хочуть привезти на один великий фестиваль, але до асигнованої суми не вистачало близько 7 000 доларів. Ми подумали: «Блін, всього 7 000 доларів відокремлює нас від концерту улюбленої групи», - і почали шукати рішення. Скинутися з друзями виявилося занадто накладно, і все провалилося. Але ідея фанатських зборів здалася цікавою.

Виявилося, привезти недорогу групу цілком реально, а артисти охоче підписуються на такі авантюри, особливо інді-групи. Трохи пізніше ми дізналися, що в Бразилії є щось подібне - сайт Queremos.com.br. За час свого існування хлопці привезли 40 груп, в тому числі The XX, The Kooks, Blink 182 і інші, досить топові. Надію в нас це вселило. Хоча багато говорили, мовляв, країна ледача, краудфандінг сприймається як лохотрон.

Найбільше нас надихало те, що колектив ми зможемо привезти своїми силами, не залежачи ні від кого. Зазвичай вибір групи - це доля промоутерів. І рішення частіше залежить від прибутку. Той факт, що з нас трьох лише у мене було утворення музичного менеджера, нас не лякав, і ми вирішили не розмінюватися на дрібниці і запустити власну платформу.

The Big Pink  The Big Pink  The Big Pink  The Big Pink  The Big Pink  The Big Pink  Ramona Falls  Ramona Falls  Ramona Falls  Ramona Falls The Big Pink The Big Pink The Big Pink The Big Pink The Big Pink The Big Pink Ramona Falls Ramona Falls Ramona Falls Ramona Falls

про сайт

Я вирішив: «А що тут складного, ну, подумаєш, написати програмний код для сайту». Виявилося, складнощів вистачає: одна система безпеки для потокових фінансів чого вартий. На розробку сайту пішло 4 місяці, так що проект запустили в грудні, а перші внески робили наші друзі і знайомі.

Для початку ми вирішили скласти список груп, які самі хотіли б почути наживо. Навіщо дрібнити, подумали ми, і внесли в нього Бьорк, Radiohead, The XX, The Knife. Половина нам навіть не відповіла, з половиною вийшла якась листування, відповіли Foster the People і The National, а погодилися британці The Big Pink. Ми вирішили заявити відразу два міста, але в Петербурзі нічого не вийшло: внесок зробили лише дві особи. Промах був наш: ми занадто сконцентрувалися на столиці.

У Москві все вийшло більш-менш, але ось час ми вибрали не найвдаліший - збори закінчувалися 31 грудня, а це час передноворічного чаду. У підсумку на сайті внесок в розмірі 1 200 рублів зробили 160 чоловік - рівно половина від того, що нам було потрібно. Часу залишалося мало, і ми вирішили «поставити на рожеве» - сказати артистам як є: «Ми зібрали половину, давайте спробуємо дозбирувати інше в день концерту». Вони погодилися. 25 січня відбувся концерт The Big Pink в «Москва Hall», на який прийшли не 300, як ми очікували, а 600 чоловік.

У ФАНАТІВ РИЗИКІВ НІЯКИХ. Скинулися по 500 РУБЛІВ,
ЯК НА RAMONA FALLS, і чекаєте

Багато хто запитував, чому ми не звернулися до загальновідомих платформ краудфандінга, а запарилися зі своєю. Справа ось в чому: у нас спочатку була мета зробити трохи більше вдосконалену версію з бонусними програмами і системою мотивації, щоб людям було цікаво брати участь. Наприклад, приведи чотирьох друзів і поверни гроші. Ми хотіли дати всім рівні умови: ти можеш бути і промоутером, і Букера, що пропонувати артиста і шукати однодумців. Інший стимул - бажання фанатів бути ближче до кумира. Зазвичай адже як все виглядає: артист приїжджає, грає, їде на афтепаті і відлітає. Ми хотіли скоротити цю відстань, наприклад, фанати The Big Pink їздили з групою на каток на Червоній площі, а шанувальники-музиканти могли віддати свої записи групі. Артистам, до речі, таке гостинність дуже подобається.

З чого почати

Є деякі правила гри, про які новачкам невідомо. Уявімо, що агенту групи пише кілька початківців промоутерів з одного міста. Агент - персона холоднокровна і жадібна, його не цікавить, що все тримається не фанатської ініціативи. Для нього важливіша інтерес, а тут він, як видно, підвищений. Такі промоутерські «перегріви» роблять тільки гірше: є попит, значить агент може підвищити ціну.

Перший крок - забукированного артиста, тобто «викупити» його. І тут ми стикаємося з першою складністю: в Росію багато хто просто не хочуть їхати, коли в запасі 50 пропозицій з Європи і Штатів. Якщо їм все-таки цікаво, починається торгівля, як на ринку. Ми пропонуємо 2 тисячі гонорару, вони - 20. Ми - 4, вони - 10. Деякі групи, дізнавшись, якою сумою ми маємо в своєму розпорядженні, відповідають: «Ви що, жартуєте?»

Паралельно потрібно шукати площадку. Точно визначте, скільки слухачів збере група. Зовсім не важливо, що в Берліні або Манчестері у них стадіони, у нас може бути набагато менше. Подивіться їх групи «ВКонтакте», на Last.fm, прочитайте про них в ЗМІ. Орендодавцям в принципі все одно, хто орендує майданчик. Тут все будується на довірі, якщо майданчик розуміє, що ти їх не кинеш, проблем не виникне.

Про ризики і складнощі

У фанатів ризиків ніяких. Скинулися по 500 рублів, як на Ramona Falls, і чекаєте. Зібрали гроші - йдеш на концерт, що не зібрали - тобі все повертають. А ось у нас ризиків повно, включаючи оренду майданчика. Клуби розписані на місяць вперед, тому потрібно вносити передоплату в розмірі 50%, а це близько 50 000. У разі чого гроші ніхто не поверне. Квитки на літаки, візи - все це гроші і час. Але найгірше втрачена репутація в разі, якщо тебе спіткав провал.

Агенти, з якими ти працюєш, розуміють: раз не зібрав, два не зібрав, а в третій просто не будуть працювати з тобою. Зате якщо є хороша репутація, можна обзавестися контактами. Наприклад, ми вже встигли подружитися з Еммою Бенкс, агентом The Big Pink, яка очолює велике агентство з купою відомих артистів на кшталт Maccabees.

є локальні, але прогресивні групи, яким досить
300 доларів

Наш сайт має на увазі можливість не тільки скинутися на запропоновані нами концерти, а й організувати власний з коханою, але не найвідомішою групою. Багато, звичайно, одразу хочуть Radiohead, але потрібно розуміти: починається все з малого. Звичайно, є Arctic Monkeys з купою фанатів і гонораром в сотні тисяч євро, а є локальні, але прогресивні групи, яким достатньо 300 доларів. І як би не були популярні перші, потрібну суму можна збирати роками, а якщо розповісти парі людина про друге - ймовірність хорошого концерту вище.

Де шукати допомогу

Спочатку я уявляв собі нашу справу так: фанат дізнається про майбутні збори і починає вербувати всіх навколо - вдома, на роботі, на автомийці, в курилці. Щоб все було так, для активістів ми придумали фанатські бонуси. Найактивніші отримують постер, подяку або особисту зустріч з кумиром.

Ми не приховуємо суми витрат на артиста: трансфер, візи, проживання та вартість необхідної апаратури, оренду майданчика. Все це і складає бюджет. Але так як ми некомерційна організація, ми завжди шукаємо способи заощадити. Наприклад, хтось із фанатів володіє хостелом і готовий надати місця, а хтось водить машину і з радістю довезе артистів з аеропорту. Ми такі речі заохочуємо, робимо знижки на квитки. Це і є краудфандінг, тут не тільки гроші важливі, але і участь однодумців.

виступати на організованому фанатами концерті безцінне

Якщо контакт фанатів з артистом йде безпосередньо, а не через агента, можуть допомогти особисті знайомства активних фанаток в Twitter або Facebook. Головне, щоб посередників було небагато, а то все це на комерційне підприємство стає схоже. А якщо одна-дві фанатки в хорошому сенсі почнуть «атакувати» кумирів, розповідати про проект, шанс привезти групу дійсно зростає. Багато артистів кажуть, що виступати на організованому фанатами концерті безцінне.

заробіток

Модель краудфандінга має на увазі деяку матеріальну прибуток, але зараз ми сконцентрувалися на культурній та просвітницькій складовій. Тут дуже важливий момент, як і в будь-якому Краудсорсінг: аудиторія вирішує все. Чому бразильський Queremos.com.br збирає 30 000 доларів за добу? Тому що у сайту аудиторія 100 000 чоловік, які знають: цим хлопцям можна довіряти.

Ми проводили опитування і з'ясували, що люди в Росії як і раніше ставляться до цього з недовірою. Зараз наша аудиторія складає 3 000 чоловік. При такому розкладі про заробіток думати не доводиться, але з часом, коли зібрані суми перевищать витрати на артиста, ми зможемо використовувати додаткові фінанси для розвитку нашого фонду. І створити щось на зразок клубу для любителів якісної музики.

фотографії: www.facebook.com/musicfromthebigpink , www.facebook.com/ramonafalls

Особистий досвід: Як влаштувати концерт за допомогою краудфандінга?
10. Деякі групи, дізнавшись, якою сумою ми маємо в своєму розпорядженні, відповідають: «Ви що, жартуєте?
Br збирає 30 000 доларів за добу?
10. Деякі групи, дізнавшись, якою сумою ми маємо в своєму розпорядженні, відповідають: «Ви що, жартуєте?
Br збирає 30 000 доларів за добу?
10. Деякі групи, дізнавшись, якою сумою ми маємо в своєму розпорядженні, відповідають: «Ви що, жартуєте?
Br збирає 30 000 доларів за добу?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью