• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Орієнтування на місцевості. Що таке азимут

З компасом по азимутах

На місцевості частіше доводиться здійснювати рух не за напрямками на сторони горизонту, а по будь-яким іншим заданих напрямках. Як же в таких випадках користуватися компасом?

Припустимо, що ми стоїмо в центрі кола, розділеного на 360 частин і повернутого так, що його нульовий штрих вказує на північ. Решта штрихи будуть спрямовані від нашої точки в різні боки. Користуючись отсчетами, нанесеними близько штрихів, можна вказати напрямок на будь-який орієнтир. Наприклад, ми бачимо, що заводська труба знаходиться проти штриха зі звітом 300. Це означає, що труба розташована від нас в напрямку, який визначається зазначеним відліком. Що ж являє собою цей відлік? Згадаймо, що наш коло розділений на 360 частин. Значить, кожна частина становить один градус. Коло ми орієнтували нульовим штрихом на північ. Отже, лінія, що проходить через центр кола і нульовий штрих, відповідають меридіану. Тепер неважко здогадатися, що наш відлік показує кут в градусах, виміряний по ходу годинникової стрілки від північного кінця меридіана до напряму на орієнтир. Цей кут називається азимутом. Якщо кут виміряно від істинного меридіана, то азимут називається істинним. Якщо ж кут виміряно від магнітного меридіана, то азимут називається магнітним.

Магнітні азимути на місцевості визначаються за допомогою компаса по його круговій шкалі. Шкала розділена штрихами на 120 поділок. Кожне розподіл між двома штрихами відповідає трьом градусам (360: 120 = = 3). Градуси позначені цифрами по ходу годинникової стрілки через кожні 5 поділок шкали. Це означає, що підписи дані через кожні 15 ° (0, 15, 30, 45 і т. Д.).

Знаючи, чому дорівнює розподіл між двома штрихами, легко визначити відлік в будь-якому місці шкали. Найближчий до покажчика менший відлік, підписаний на шкалі, - 330 °. До цього відліку додамо кількість поділів в градусах від штриха з цим відліком до покажчика. Таких поділів два. Знаючи, що кожне з них дорівнює 3 °, отримаємо відлік 336 °. Цей відлік буде азимутом напряму, що проходить через проріз і мушку.

Щоб визначити на місцевості азимут напрямку на будь-якої орієнтир, встанемо особою до цього предмету, відпустимо гальмо магнітної стрілки і додамо компасу горизонтальне положення. Коли заспокоїться магнітна стрілка, сумісний нульову поділку шкали з північним кінцем стрілки. У цьому положенні компас буде орієнтований, т. Е. Нульової штрих шкали вкаже напрямок на північ. Потім, не збиваючи орієнтування компаса, повернемо його кришку так, щоб проріз була направлена ​​до нас, а мушка - точно в сторону орієнтира. Такий стан кришці можна надати, якщо подивитися через проріз і мушку на спостережуваний предмет. При цьому потрібно весь час стежити, щоб північний кінець магнітної стрілки був суміщений з нульовим діленням шкали. Відлік проти покажчика у мушки покаже значення магнітного азимута на даний орієнтир.

За допомогою компаса можна вирішити і зворотну задачу, тобто. Е. По заданому магнітному азимуту знайти на місцевості потрібний напрямок. Такі завдання доводиться вирішувати при русі по азимутах.

Щоб знайти на місцевості потрібний напрямок по заданому азимуту, слід встановити покажчик у мушки на відлік, рівний цього азимуту, і відпустити гальмо магнітної стрілки. Потім встановити компас в горизонтальне положення і орієнтувати його так само, як і при визначенні азимута на предмет. Чи не збиваючи орієнтування компаса, потрібно подивитися на місцевість через проріз і мушку, і на цій лінії помітити будь-якої орієнтир. Напрямок від точки стояння на цей орієнтир буде відповідати заданому азимуту.

Про нашому турклубі : архів новин , творчість , книги , документи , гумор , карти , Маршрути , Навколишній світ , Поради

відпочинок , Будинок, діти , Комп , авто , ЗМІ , успіх , бізнес , сім'я , Спорт , Реклама , Різне , Краса , Ріелт , Подарунки , Готелі , Карта сайту

Якщо не в похід, то куди? Підмосков'ї , спортивний туризм , Краснодарський край , Європа , Африка , Україна , туризм , Острови , Дитячий відпочинок , ОАЕ , Відпочинок і здоров'я , Схід , Америка , Міста Росії , Тури і путівки , Крим , Архиз , Камчатка , Кольський півострів , Туреччина

© 2007-2012, Дитячий Турклуб Вертикаль . Копіювання матеріалів сайту заборонена без письмової згоди компанії АНО «Культурно-Спортивний Клуб« Вертикаль ».

Як же в таких випадках користуватися компасом?
Що ж являє собою цей відлік?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью