• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Організуємо колекцію фотографій з F-Spot

 1. Можливості F-Spot
 2. Установка F-Spot
 3. Починаємо роботу з F-Spot
 4. Мітки F - Spot
 5. експорт знімків

Ось уже більше двох років я заснув плівковий фотоапарат далеко на полицю, користуюся виключно цифровою фотокамерою. Основною перевагою таких фотоапаратів є відсутність витратних матеріалів на зразок плівки, кількість кадрів обмежена лише об'ємом пам'яті, тобто можна відобразити всі без винятку важливі і не дуже моменти життя. Та й друкувати всі фотографії відразу не обов'язково, з усього відзнятого матеріалу можна відібрати лише найкращі, які і покласти в сімейний альбом. Відіслати знімок знайомим і родичам, які перебувають за кілька сотень кілометрів, справа однієї хвилини. Але буквально через пару місяців я зрозумів, що у цифрового фото є і недолік.

Колекція фотографій росла не по днях а по годинах і досить швидко був узятий тисячний рубіж, потім цифра знімків досягла двухтисяч. Управлятися з такою кількістю стало дуже не просто. Найпростішим методом організації, який прийшов в голову, було збереження фотографій в папці з ім'ям поточної дати, в окремих випадках до імені додавалося назву події. Але при обсягах сучасних карт пам'яті в одній папці могли запросто виявитися знімки з літнього пікніка та Новорічної ялинки. А щоб знайти конкретне фото доводиться перебирати велику кількість файлів. Я вже не кажу про те, що систематично необхідно робити резервні копії. Положення потрібно було, як то рятувати. Не дивлячись на те, що програма Picasa від Google призначена для роботи з фотографіями вже перенесена під Linux розмова піде не про неї.

Можливості F-Spot

Програма F-Spot (призначена для організації колекцій фотографій. Володіє простим і зрозумілим інтерфейсом, до того ж частково повністю переведеним на російську мову. Підтримує 16 графічних форматів файлів JPEG, GIF, TIFF, RAW і інші. Фотографії можуть бути імпортовані з жорсткого диска, цифрової фотокамери, або iPod. Для зручності пошуку і угруповання фотографій за схожими подіям, використовується система міток. з відібраних знімків можна зробити слайд-шоу в повноекранному режимі, і навіть встановити їх в якості зберігача екрану. Створено F - Sp ot на платформі Mono яка є відкритим аналогом мікрософтовской .NET. F - Spot це проект з відкритим вихідним кодом, розповсюджується за ліцензією GNU GPL. Працює тільки в GNU / Linux.

Установка F-Spot

Останньою на момент написання статті версією є версія 0.4.1, вихідний тексти можна Найі за посиланням на сайті програми. Також програма доступна в репозитариях пакетів більшості дистрибутивів: RedHat, SUSE, Debian. Є він і в репозитарії Ubuntu, тому встановити F-Spot дуже просто.

$ Sudo apt-get update

$ Sudo apt-get install f-spot

У Kubuntu додатково було встановлено бібліотека libdbus, сумарний обсяг завантажених файлів склав 1 Мб, що в принципі не багато. Хоча в залежності включені і деякі інші бібліотеки Mono, SQlite, libgphoto2. Варто відзначити, що поки в репозитарії Ubuntu як правило доступна більш рання версія.

Тому тому, хто хоче мати саму останню версію доведеться все-таки звернутися до установки з вихідних текстів. Спочатку встановіть пакети для задоволення залежностей (все це тягне вже на 25 Мб).

$ Sudo apt-get build-dep f-spot

А потім розпакуйте архів в F-Spot і зберіть звичайним чином ./configure, make, make install.Чтоби познайомиться з F -Spot і іншими додатками, написаними для Gnome можна використовувати Mono Live CD (.

Починаємо роботу з F-Spot

Після установки в меню K-> Graphics з'явиться новий пункт F-Spot Foto Manager, який і вибираємо для запуску. Насамперед необхідно імпортувати існуючі фотографії. Для чого необхідно буде вказати на каталог, в якому вони зберігаються. Вибираємо його використовуючи файловий менеджер і натискаємо Open, прослідкуйте щоб був встановлений прапорець "Включаючи підкаталоги". Якщо обраний прапорець "Копіювати файли в папку Photos" знімки будуть не тільки проаналізовані, а й скопійовані в окремий підкаталог Photos розташований в домашньому каталозі користувача. При цьому всі знімки будуть заново розсортовані по папках відповідно до дати (дата знімка заноситься в метадані файлу, тому це буде зроблено автоматично). Наприклад, 31 грудня 2006 року відповідати каталог / home / <user> / Photos / 2006/12/31. У процесі завантаження будуть виводитися зображення знайдених фотографій, з датою внизу. При великій кількості знімків цей процес займе деякий час, так що доведеться трохи почекати. Але в подальшому імпортувати знімки можна буде прямо з камери, які F-Spot розпізнає автоматично (в сучасних дистрибутивах Linux).

Коли висвітиться повідомлення "Завантаження завершено", натисніть кнопку Імпорт. Якщо знадобиться надалі додати ще один каталог або забрати фотографії з камери виберіть "File-> Додати в каталог" і повторіть процедури описані вище. Єдина проблема, яка відразу ж кинулася в очі, це помилки пов'язані з неправильно налаштованої датою в фотоапараті, тому знімки часто виявлялися не там де потрібно. Якщо колекція створюється з нуля поправити це легко, а так доведеться перебрати кілька сотень знімків. Після закінчення імпорту перед вами постане основне вікно програми.

Після закінчення імпорту перед вами постане основне вікно програми

Виправлення файлів

Зверху розташована шкала часу, пересуваючи повзунок в якій, можна швидко перейти до цікавого для періоду. Перший знімок автоматично збільшиться і зменшиться в розмірі, позначаючи його початок. Збільшення розміру зображень при попередній перегляд, можна за допомогою повзунка розташованого внизу праворуч, хоча якщо налаштований скрол в мишці, зручніше користуватися саме їм. Замість імені файлу стоїть дата знімка, ім'я файлу, а також деяку інформацію (розмір, експозиція) взяту з метаданих файлу можна побачити у вікні зліва внизу. Відзначивши файл клацанням мишки, можна зробити з ним ряд операцій. Наприклад, створити нову копію файлу або версію в термінології програми, з якою можна безпечно експериментувати. Для цього необхідно зайти в пункт File-Створити нову версію і ввести ім'я нового файлу. Копія знімка з'явиться поруч, тільки дата буде підсвічена шрифтом іншого кольору.

Під час зйомки фотоапарат крутиться навколо своєї осі, щоб при перегляді деяких зображеннях нахиляти голову або не перевертається монітор необхідно відзначити мишкою знімок або знімки стоять неправильно і натиснути на одну з кнопок на передній панелі Повернути вліво / Повернути вправо.

Хороший знімок поліпшити важко, а от зіпсувати досить просто, але іноді необхідність у редагуванні деяких характеристик все-таки виникає. Тут F-Spot надає весь набір функцій, достатніх для легкої обробки фотографій.Для правки знімка необхідно двічі клацнути по ньому, або вибрати "Змінити його" на передній панелі. Тут до знімка можна додати невеликий коментар. Також використовуючи список, що випадає внизу, можна провести його кадрування тобто виділити потрібний фрагмент знімка. Це потрібно для того щоб при його друку в певному форматі, були відображені всі фрагменти і саме так як ви хотіли. Адже співвідношення сторін в знімку зробленої цифровою камерою 3: 4, а стандартна фотографія має співвідношення 2: 3 і при друку або будуть білі смуги, або зайве буде обрізано. Доступно вільне виділення ділянки, 4х3 (книга), 4х6 (листівка), 5х7, 8х10 і квадрат. Користуватися цією опцією просто. Виділяєте ділянку, збільшуючи або зменшуючи доступну область, а програма сама проконтролює співвідношення сторін. Після цього натискаємо кнопку "Обрізати по виділенню", зайвий ділянку буде обрізаний. Зверніть увагу, що у файлу тепер дві версії: вихідна і змінена. Перехід між ними здійснюється за допомогою списку ліворуч, або через меню File-> Версія. При кожній зміні вихідного файлу, буде додаватися нова його версія, загальна кількість версій не обмежена.

Наступна кнопка відповідає за усунення ефекту червоних очей. Просто виділіть область і натисніть цю кнопку. Також F-Spot дозволяє підлаштувати кольору знімка, для цього необхідно лише натиснути однойменну кнопку і в меню "Корекція кольору" змінити параметри.

Всі зміни відразу ж відображаються в знімку, тому дуже легко підібрати результат. За замовчуванням всі значення в поле Зміни встановлені в 0, тому якщо нічого не виходить їх легко повернути в початкове положення, хоча простіше натиснути кнопку Reset. Всього одним натисканням кнопки знімок можна зробити чорно-білим і остання кнопка дозволяє застосувати до вибраного знімку ефект сепії, при якому він стане схожий на старе фото.

Деякі з цих параметрів дублюються в меню Edit, в ньому ж знайдете ще пару функцій. Серед яких можливість збільшити різкість знімка, і налаштувати час. Остання функція дуже корисна, якщо час на фотоапараті на момент фотографування з деяких причин було встановлено неправильно. Тому якщо ви ще пам'ятаєте, коли саме був зроблений знімок або група знімків, вибирайте Edit-> Налаштувати час. При редагуванні часу можна звернутися до календаря. Причому якщо для редагування вибрано кілька знімків, з'явиться додатково ще один пункт, який дозволяє автоматично зрушити час наступних знімків на вказаний інтервал. Тому знімки, які зроблені пізніше будуть завжди розташовуватися в належній послідовності.

Коли час знімків виставлено правильно, можна швидко відбирати їх, використовуючи функції пошуку. Для цього зверніться до пункту меню пошук-> Встановити діапазон дат і у вікні введіть початкову та кінцеву дату, після натискання на ОК вам будуть виведені всі знімки задовольняють зазначеним критеріям. Щоб повернутися до вихідного стану виберіть пункт "Очистити діапазон дат".

Мітки F - Spot

Але тимчасового критерію для оптимальної роботи з великим обсягом даних буде явно недостатньо. Щоб спростити відбір однотипних знімків, в F-Spot використано поняття Метка. За замовчуванням програма має п'ять попередньо міток: Улюблена, Приховане, Люди, Місця і Події. Але при необхідності можна створити і свої мітки. Для того щоб прикріпити мітку файлу або групи файлів необхідно виділити їх, потім в контекстному меню вибрати "Додати мітку" і вказати на мітку. В цьому ж меню є пункт "Створити нову мітку". Чотири види мітки (Люди, Місця, Події і створені користувачем) можуть мати міток, які відкриваються при натисканні трикутника поруч. У цьому випадку ця позначка зазначається в поле Батьківська мітка, потім в поле "Ім'я нової мітки", вводимо назву, що характеризує всі файли які будуть в неї поміщені. В імені підтримується і кирилиця. Швидкий доступ до матюками можна отримати в лівому вікні програми. Після клацання у вікні праворуч будуть виведені всі файли мають таку мітку. Але це ще не все. Кожна фотографія може мати кілька міток, це дуже зручно. Зайшовши в Edit-> Preferences і в поле "Хранитель екрану" вибравши мітку, натисніть кнопку "Зробіть F-Spot своїм охоронцем екрану". Тепер вибрані фотографії будуть періодично міняти один одного замість зберігача екрана. В цьому ж меню можна дозволити запис міток і описів всередині метаданих, в файлах підтримуваних форматів.

Відібрати знімки, які не мають позначок дуже просто, виберіть меню пошук-> Без рубрики знімки.

Вибравши Вид-> Переглянути метадані, можна побачити інформацію про виробника і моделі використовуваної фотокамери, установці експозиції, орієнтуванні при зйомці, використанні спалаху. Більшості користувачів вона, ймовірно, не знадобиться, але ентузіастам буде цікаво.

експорт знімків

Якщо встановлено Evolution, то відправити повідомлення електронної пошти з відібраними фотографіями можна без виклику основного вікна програми. Виберіть File-> Послати поштою в вікні Evolution всі вибрані файли будуть представлені у вигляді вкладень, вам залишається тільки ввести адресу.

Не оминула F-Spot і мода на он-лайн ресурси, призначені для зберігання пошти. Якщо ви користуєтеся Flickr від компанії Yahoo, 23 або Picasa Web експортувати фотографії можна пару клацанням мишки. Для цього виберіть File-> Експортувати і вкажіть, куди ви хочете помістити відібрані фотографії. В цьому ж меню є пункт дозволяє скопіювати знімки в окремий каталог на жорсткому диску, або записати на компакт-диск. При чому не обов'язково відразу ж записувати фотографії на диск, цю операцію можна відкласти, додаючи поступово файли в проект. Хоча обсяг доведеться контролювати вам самим.

Навіть не озброєним оком помітно пожвавлення серед програм орієнтованих на звичайного користувача. Що не може не радувати. І хоча програми на кшталт F - Spot ще можна вважати сирими, але вони цілком придатні і рекомендовані до використання. Linux forever!

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью