• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Організація робочого місця

 1. Зі статті ви дізнаєтесь:
 2. Вимоги законодавства до організації робочого місця
 3. Класифікація робочих місць
 4. Напрями організації робочих місць на підприємстві
 5. Існує три базові напрями даних заходів:
 6. Безпечна організація робочого місця: правила охорони праці
 7. Вимоги до організації робочого місця за комп'ютером
 8. мікроклімат
 9. освітлення
 10. оснащення
 11. Організація праці на робочому місці: режим роботи і відпочинку
 12. При восьмигодинний тижня ці перерви складають:
 13. Для максимальної зручності в роботі, пропонуємо прислухатися до наступних порад по організації ефективного...

Хочете підвищити ефективність роботи? Створюйте безпечні та комфортні умови праці. Дізнайтеся, як це зробити за допомогою правильної організації робочого місця і врахувати при цьому всі вимоги законодавства?

Зі статті ви дізнаєтесь:

Організація робочого місця на підприємстві - це невід'ємна частина виробничого процесу. Для підвищення ефективності праці роботодавцю необхідно заздалегідь визначити коло людей, які будуть його обслуговувати, перелік виконуваних ними операцій, необхідне обладнання та пристосування в залежності від специфіки виконуваної роботи.

Вимоги законодавства до організації робочого місця

Для того, щоб виявити відповідність умов праці чинним нормативам і вимогам законодавства, необхідно регулярно проводити їх атестацію. Вона передбачає комплекс заходів, що дозволяють оцінити умови праці, виявити небезпечні виробничі фактори. Її проводять спеціалізовані акредитовані організації спільно з керівництвом компанії. Проведення планової оцінки трудових умов здійснюється 1 раз в 5 років і є обов'язковим для роботодавця. Недотримання цих правил загрожує йому штрафом або тимчасовою зупинкою діяльності.

Існує ряд вимог до організації робочого місця, передбачених діючими нормативними документами. До їх числа відносяться: Існує ряд вимог до організації робочого місця, передбачених діючими нормативними документами

Крім того, правила організації робочого місця регламентуються законодавчими актами суб'єктів РФ, міжнародними та державними стандартами, трудовими угодами.

Класифікація робочих місць

Робоче місце - це обмежена частина простору, на якій відбувається трудова діяльність. Вона являє собою первинну ланку організаційної структури компанії. Правильна організація робочих місць на підприємстві дозволяє формувати сприятливу обстановку , Позитивно впливати на самопочуття співробітників і їх працездатність.

Існує класифікація робочих місць в залежності від ряду факторів:

Категорія працівників

Службовці, керівники

ступінь спеціалізації

Спеціалізовані, універсальні

число співробітників

Колективні та індивідуальні

ступінь механізації

Ручні, автоматизовані, механізовані

Кількість основного технологічного обладнання

Без обладнання, одностаночного, багатоверстатні

ступінь рухливості

Рухливі, стаціонарні

Розташування

Приміщення, відкрите повітря, на висоті, під землею

Умови праці

Нормальні, шкідливі, важкі, монотонні

кількість змін

Багатозмінної і однозмінний

За часом використання

Постійні, тимчасові, сезонні

Напрями організації робочих місць на підприємстві

Організація праці включає комплекс заходів, що дозволяють створити оптимальні умови для підвищення продуктивності і змістовності праці, забезпечення його безпеки.

Довідка

Існує три базові напрями даних заходів:

 1. Оснащення - комплектування основним технологічним і допоміжним обладнанням, організаційної та технологічним оснащенням.
 2. обслуговування - забезпечення інструментами і предметами праці , Електроенергією та іншими видами послуг, що дозволяють підтримувати безперервний трудовий процес; обслуговування місця по всіх його функцій.
 3. Планування місць - розміщення устаткування, оснащення, предметів і суб'єктів праці з урахуванням принципу раціональності, виявлення оптимальних зон досяжності при роботі.

Читайте також:

Безпечна організація робочого місця: правила охорони праці

Дотримання правил охорони праці - необхідна умова ефективної роботи. До факторів, що впливає на якість роботи, можна віднести оснащення місця, його обслуговування і планування. Будь недолік в організації може негативно вплинути на ефективність трудового процесу, привести до втрат часу , Зниження якості продукції.

Щоб знизити ризик, на відповідність санітарно-епідеміологічним умов перевіряють: приміщення, вентиляційні та опалювальні системи, освітлення, обладнання. Мета такої перевірки - звести до мінімуму всі фактори, що негативно впливають не здоров'я людини. До них відносяться: високий рівень шуму, забруднене повітря, недостатня освітленість.

Ще один важливий фактор, з яким необхідно рахуватися, це безпека. Наприклад, від безпечної організації та належного утримання робочого місця у виробничому цеху залежить не тільки здоров'я, а й життя працівника. Саме тому охорона праці - це одна з найважливіших завдань роботодавця. Згідно із законодавством, він повинен забезпечити:

безпечні умови роботи;

дотримання режиму праці та відпочинку;

контроль і регулярну оцінку умов праці;

надання інформації та документів про відповідність умов роботи, визначеним в законодавстві рівню наглядовим і контролюючим органам;

своєчасне ознайомлення співробітників з вимогами охорони праці;

розробку правил та інструкцій з охорони праці в порядку, визначеному Трудовим кодексом (ст. 372);

Вимоги до організації робочого місця за комп'ютером

Регулярна робота за комп'ютером передбачає постійний вплив безлічі шкідливих для здоров'я чинників. Не дивно, що фахівці, які проводять більше 12 годин на день за екраном монітора, з часом починають страждати від професійних захворювань . Саме тому правильна організація робочого місця за комп'ютером дуже важлива для всіх без винятку офісних працівників.

Перш ніж запропонувати співробітникові зайняти місце за комп'ютерним столом, роботодавець зобов'язаний привести у відповідність з усіма нормами наступні фактори:

мікроклімат

Згідно з вимогами СанПин 2.2.4.548-96 для робіт даної категорії необхідна підтримка певної температури повітря: 22-24оС в холодний період і 20-25оС в теплий. Відносна вологість в приміщенні повинна знаходитися в діапазоні 40-60%, швидкість руху повітря становитиме 0,1 м / с.

освітлення

Особливі вимоги пред'являються і до висвітлення комп'ютерних залів. Вони повинні бути забезпечені природним освітленням з коефіцієнтом КПО не нижче 1,5%. При використанні штучного освітлення необхідно організувати рівномірне світло яскравістю 300-500 лк. на поверхні столу. СанПин містить вимоги до яскравості світних поверхонь, ослепленности джерел освітлення, блескости поверхні столу. Рекомендується певний тип світильників і спосіб їх розміщення.

оснащення

При розміщенні комп'ютерних столів необхідно дотримуватися такої схеми: відстань між бічними сторонами моніторів не повинно бути менше 120 см., А між екраном і тильною частиною сусіднього монітора - менше 200 см. Допустима глибина стола повинна складати не менше 60 см., А його ширина - не менше 120 см.

Організація праці на робочому місці: режим роботи і відпочинку

Чинні нормативні акти передбачають певний режим роботи на комп'ютері з перервами, періодичність і тривалість яких залежить від виду виконуваної роботи, її категорії, а також тривалості зміни.

Довідка

При восьмигодинний тижня ці перерви складають:

 1. 15 хвилин через 2 години після початку роботи і через 2 години після перерви на обід для співробітників, чия діяльність пов'язана з зчитуванням інформації з екрану;
 2. 10 хвилин через кожну годину роботи для співробітників, що займаються введенням інформації;
 3. 15 хвилин через кожну годину для творчих фахівців, чия робота має на увазі постійний діалог з ПК;

Організація робочого місця секретаря

Секретар, як і багато офісних працівників більшу частину часу проводить за ПК, тобто його безпосередньо стосуються вимоги до організації робочого місця за комп'ютером.

Проте, робота секретаря має ряд нюансів, що відрізняють його від інших співробітників. Найчастіше його робота об'єднує функції адміністратора, особистого помічника, менеджера і навіть завгоспа. Саме тому він повинен витрачати якомога менше часу і сил на мимовільні переміщення і сторонні подразники. Звідси головне вимога до робочого місця - бездоганний порядок і чистота . У цьому, до речі, полягає подібність організації робочого місця керівника і секретаря. Будь-офіс менеджер також є керівником в своєму сегменті і виконує ряд адміністративних функцій.

Довідка

Для максимальної зручності в роботі, пропонуємо прислухатися до наступних порад по організації ефективного простору:

 1. Завжди тримайте під рукою ручку і записну книжку. Вони стануть в нагоді при плануванні дня і допоможуть позбутися від необхідності запам'ятовувати великі обсяги інформації.
 2. Для початкового рівня планування використовуйте стікери і "нагадування".
 3. розділіть папки для документів на "вхідні" та "вихідні" і тримайте їх порожніми. Розчищаючи їх кожен день, ви не пропустите нічого важливого.
 4. Підтримуйте порядок на столі: чим чистіше стіл, тим вище ваша продуктивність.
 5. Залиште на столі кілька дрібничок, які пов'язані прямо пов'язана з роботою. Це не тільки створює затишок, але і підвищує вашу креативність.
 6. використовуйте кімнатні рослини для розслаблення і зняття напруги .
 7. Заведіть поруч зі столом відро для сміття і без жалю відправляйте туди все зайве.

Раціональна організація праці завжди заснована на організації робочого місця. Ми проводимо на роботі більше третини нашого життя. Саме тому варто приділити увагу простору, в якому ви працюєте щоб відчувати себе комфортно, ефективно працювати і не відволікатися на сторонні справи.

Читайте також:

Хочете підвищити ефективність роботи?
Дізнайтеся, як це зробити за допомогою правильної організації робочого місця і врахувати при цьому всі вимоги законодавства?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью