• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Оптимізація енергоспоживання відеокарт Nvidia при Майнінг

 1. Як зменшити енергоспоживання відеокарт Nvidia при Майнінг
 2. Як оптимізувати енергоспоживання за допомогою MSI Afterburner
 3. Зниження ліміту енергоспоживання (Power Limit) відеокарт Nvidia в MSI Afterburner
 4. Даунвольтінг відеокарт Nvidia за допомогою «курви»
 5. Налаштування швидкості кулерів в MSI Afterburner
 6. Управління споживанням відеокарт Nvidia програмами Nvidia Inspector і NVIDIA Profile Inspector

Відкрите Nvidia GTX 1050, 1060, 1070 і 1080, а також нові моделі серії RTX відрізняються простотою настройки Майнінг, стабільністю роботи і хорошим хешрейтом.

Для досягнення більш високої рентабельності Майнінг криптовалюта за рахунок зменшення споживання електрики, а також зниження зносу відеокарт від перегріву і роботи кулерів на підвищених обертах, бажано здійснювати даунвольтінг (зниження вольтажу) ядра GPU.

Це особливо важливо при Майнінг на алгоритмі Ethash (використовується у ефіру, ефіру класик, UBIQ, Metaverse, Expanse і багатьох інших монет).

Як зменшити енергоспоживання відеокарт Nvidia при Майнінг

Під час налаштування відеокарт потрібно розуміти, що кожні сто мегагерц частоти на ядрі відеокарти при Майнінг на алгоритмі Ethash дають приріст / зниження хешрейта на рівні близько 0,5 Mh / s. Для гарної швидкості Майнінг ефіру досить мати частоту ядра GPU на рівні 1100-1200 мегагерц.

Кожна відеокарта має індивідуальні можливості по розгону і даунвольтінгу. Це залежить від якості кристалів в ядрі GPU і пам'яті. Для зменшення споживання на ядрі GPU Нвідіа програмним способом можна використовувати дві популярних утиліти:

 1. MSI Afterburner ;
 2. NvidiaInspector .

Найкращі результати по зниженню енергоспоживання дає програма NvidiaInspector, яка дозволяє знизити вольтаж ядра нижче 800 мілівольт, в той час як MSI Afterburner без додаткових хитрувань дозволяє його знизити тільки до 800 мілівольт. Зниження вольтажу ядра до 0,8 В зменшує споживання на приблизно 20%, а температуру відеокарти на 4-5 градусів за однієї і тієї ж швидкості кулерів.

Проте іноді потрібно застосовувати MSI Afterburner або одночасно обидві програми (для різних відеокарт своя програма), так як деякі відеокарти (наприклад, P106-100 Майнінг едішн від MSI) не справляються NvidiaInspector.

Деякі програми Майнер дозволяють змінювати напругу на ядрі безпосередньо в командному рядку для їх запуску. Для використання цих можливостей потрібно вивчати особливості кожної програми, а вищевказані утиліти є універсальними і можуть працювати без збоїв і додаткових налаштувань з будь-якими Майнер.

Як оптимізувати енергоспоживання за допомогою MSI Afterburner

Знизити енергоспоживання на відкритих Nvidia за допомогою MSI Afterburner можна двома способами:

 1. За допомогою зниження TDP - ліміту енергоспоживання (power limit);
 2. За допомогою ручного виставлення постійної напруги і частоти на ядрі GPU на кривій (curve) залежно напруги і частоти. У просторіччі цей спосіб називають «курвою» від співзвучного англійської назви графіка - curve.

Зниження ліміту енергоспоживання (Power Limit) відеокарт Nvidia в MSI Afterburner

Це найпростіший спосіб управління енергоспоживанням відеокарт Нвідіа, який дозволяє досягти непоганих результатів і оптимізувати споживання.

Для зниження споживання потрібно зменшувати напругу на ядрі GPU до такого значення, коли ще забезпечується стабільна робота Майнера. Для алгоритмів, не вимогливих до частоти ядра (Ethash, який раніше називався Dagger Hashimoto), для зниження споживання можна сильніше зменшувати частоту ядра (до приблизно 1100 МГц), що дозволить ще більше знизити енергоспоживання.

Для інших алгоритмів може знадобитися підвищена частота ядра. Як правило, більшість відеокарт Nvidia можуть витримати збільшення частоти ядра на приблизно 150 мегагерц (+150 Mhz), а пам'яті - до +500 мегагерц і вище (якщо пощастить з чіпами пам'яті).

Скріншот програми MSI Afterburner при downvolting відеокарти P106-100 (MSI GTX1060 6 Gb mining edition) за допомогою зниження до 65% ліміту по енергоспоживанню (досягнуто напруга на ядрі 800 мВ):

Відкрите Nvidia GTX 1050, 1060, 1070 і 1080, а також нові моделі серії RTX відрізняються простотою настройки Майнінг, стабільністю роботи і хорошим хешрейтом

Скріншот програми MSI Afterburner при downvolting відеокарти P106-100

Після установки параметрів розгону ядра і пам'яті за допомогою повзунків частот, для зниження споживання відеокарт при Майнінг потрібно знизити TDP відеокарт.

Значення 100% Power Limit дає найбільший хешрейт при високому споживанні, виділення тепла і шуму від кольорів. Виставлення цього значення в проміжку від 50 до 75% дозволяє встановити оптимальне напруга на ядрі при незначному зниженні хешрейта. Напруга на ядрі і його частота при цьому буде автоматично коливатися для збереження виставленого значення ліміту, що буде відображатися і на хешрейте.

Скріншот Phoenix Miner при Майнінг ефіру в соло при 65% TDP:

Скріншот Phoenix Miner при Майнінг ефіру в соло при 65% TDP

Щоб забезпечити стабільну напругу на ядрі, використовують спосіб виставлення постійної напруги і частоти на ядрі на кривій (curve) залежно напруги і частоти ядра GPU.

Даунвольтінг відеокарт Nvidia за допомогою «курви»

При цьому способі виставляють бажаний розгін відеопам'яті повзунком в основному вікні MSI Afterburner, залишають 100% Power Limit, переміщують до упору вліво частоту ядра (-400Mhz) і натискають на графік у вигляді трьох стовпців в рядку частоти ядра (Core Clock):

З'явиться вікно, що дозволяє регулювати залежність частоти і напруги на ядрі відеокарти:

У вікні перетягують початок графіка вольтажа ядра і частоти від значення 800 мВ до значення частоти на пару мегагерц, вищими від максимальних значень графіка:

Потім натискають кнопку застосувати (Apply) у вікні MSI Afterburner:

Потім натискають кнопку застосувати (Apply) у вікні MSI Afterburner:

Стабільно виставлений графік залежності частоти і напруги на ядрі відеокарти Nvidia в програмі MSI Afterburner (напруга на ядрі - 800 мВ при частоті ядра 1550 МГц) виглядає наступним чином:

Стабільно виставлений графік залежності частоти і напруги на ядрі відеокарти Nvidia в програмі MSI Afterburner (напруга на ядрі - 800 мВ при частоті ядра 1550 МГц) виглядає наступним чином:

Аналогічним чином можна виставити стабільне значення для будь-якої частоти і напруги, на якій відеокарта може працювати.

Скріншот MSI Afterburner для відеокарти P106-100 зі значенням курви 800 мВ при частоті ядра 1544 МГц:

Скріншот MSI Afterburner для відеокарти P106-100 зі значенням курви 800 мВ при частоті ядра 1544 МГц:

Скріншот MSI Afterburner для відеокарти P106-100

Налаштування швидкості кулерів в MSI Afterburner

В MSI Afterburner також можна виставити графік залежності швидкості кулера від температури. Для цього натискають на кнопку шестерінки в MSI Afterburner, виставляють потрібну форму графіка обертання кулерів в залежності від температури, і не забувають активувати кнопку автоматичного застосування цих значень (кнопка Auto повинна стати зеленою).

Скріншот MSI Afterburner при налаштуванні швидкості обертання кулерів:

Скріншот MSI Afterburner при налаштуванні швидкості обертання кулерів

Значення розгону, даунвольтінга і швидкості кулерів можна записати в профілі розгону, які будуть автоматично завантажуватися при включенні клуня (при активації відповідних пунктів у вікні налаштувань програми):

Значення розгону, даунвольтінга і швидкості кулерів можна записати в профілі розгону, які будуть автоматично завантажуватися при включенні клуня (при активації відповідних пунктів у вікні налаштувань програми):

Управління споживанням відеокарт Nvidia програмами Nvidia Inspector і NVIDIA Profile Inspector

Головною перевагою NvidiaInspector є можливість установки вольтажа GPU Core менше 800 мВ, що значно зменшує ненажерливість відеокарт.

Nvidia Inspector можна скачати тут: https://www.guru3d.com/files-details/nvidia-inspector-download.html або тут: https://nvworld.ru/utilities/inspector/ .

утиліту NVIDIA Profile Inspector можна завантажити тут: https://www.guru3d.com/files-details/nvidia-profile-inspector-download.html .

Обидві ці програми вимагає наявності в операційній системі встановленого NET Framework 2 і вище.

Для того, щоб керувати напругою ядра відеокарт компанії Нвідіа за допомогою утиліт Нвідіа Інспектор і Нвідіа Профайл інспектор, на потрібних GPU бажано відключити багато інших програм управління відеокартами, в тому числі MSI Afterburner.

Якщо на відкритих включений режим CUDA - Force P2 State (максимальної продуктивності), його вимикають за допомогою програми NVIDIA Profile Inspector . При постійно включеному режимі P2 потрібно використовувати в два рази більші значення розгону ядра і відеопам'яті. Якщо цей режим вручну не вимикається, то зазвичай за умовчанням він включений.

Скріншот NVIDIA Profile Inspector в розділі управління режимом CUDA - P2 State:

Скріншот NVIDIA Profile Inspector в розділі управління режимом CUDA - P2 State:

Скріншот NVIDIA Profile Inspector в розділі управління режимом CUDA - P2 State

Крім того, для збільшення хешрейта в програмі NVIDIA Profile Inspector можна підкоригувати значення power management mode, виставивши його в Prefer Maximum Performance. Для економії електроенергії це значення можна поставити в optimal або adaptive.

Скріншот NVIDIA Profile Inspector в розділі управління режимом Performance:

Скріншот NVIDIA Profile Inspector в розділі управління режимом Performance:

Скріншот NVIDIA Profile Inspector в розділі управління режимом Performance

Програма Nvidia Inspector дозволяє здійснити такі дії:

 1. Знизити напругу на ядрі для економії електрики.
 2. Розігнати ядро ​​відеокарти для підвищення хешрейта.
 3. Встановити потрібне значення швидкості обертання кулерів відеокарт для підтримки потрібної температури (бажано до 60 градусів, що мінімально зношує електронні компоненти відеокарти).

Щоб використовувати NvidiaInspector, потрібно створити порожній текстовий файл в тій же папці, де вона встановлена. У його текстової частини потрібно вставити наступні рядки (для клуня з 5 відеокарт, вважаються від 0 до 4):

@echo off

TIMEOUT / T 25

SET FAN = 44

SET VOLT = 660000

SET TEMP = 60

SET GPU0 = -setMemoryClockOffset: 0,0,380 -setBaseClockOffset: 0,0,190 -setFanSpeed: 0,% FAN% -lockVoltagePoint: 0,% VOLT% -setTempTarget: 0,0,% TEMP%

SET GPU1 = -setMemoryClockOffset: 1,0,380 -setBaseClockOffset: 1,0,130 -setFanSpeed: 1,% FAN% -lockVoltagePoint: 1,% VOLT% -setTempTarget: 1,0,% TEMP%

SET GPU2 = -setMemoryClockOffset: 2,0,510 -setBaseClockOffset: 2,0,100 -setFanSpeed: 2,% FAN% -lockVoltagePoint: 2,% VOLT% -setTempTarget: 2,0,% TEMP%

SET GPU3 = -setMemoryClockOffset: 3,0,490 -setBaseClockOffset: 3,0, -50 -setFanSpeed: 3,% FAN% -lockVoltagePoint: 3,800000 -setTempTarget: 3,0,% TEMP%

SET GPU4 = -setMemoryClockOffset: 4,0,380 -setBaseClockOffset: 4,0,100 -setFanSpeed: 4,50 -lockVoltagePoint: 4,650000 -setTempTarget: 4,0,% TEMP%

«NvidiaInspector.exe»% GPU0%% GPU1%% GPU2%% GPU3%% GPU4%

Потім змінюють розширення цього файлу в BAT, створюють ярлик цього файлу і поміщають його в папку автозавантаження клуня. Зазвичай це C: \ Users \ ім'я користувача \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ Startup.

Для настройки пакетного файлу для конкретного Майнінг клуня в ньому встановлюють такі параметри:

 • TIMEOUT / T 25 - час в секундах для затримки запуску NvidiaInspector (в даному випадку 25 секунд);
 • SET FAN = 44 - швидкість обертання вентиляторів відеокарти, в процентах (тут - 44%);
 • SET VOLT = 660000 - напруга на ядрі відеокарти, в мілівольтах (в даному випадку 660 мВ);
 • SET TEMP = 60 - цільова температура відеокарти (60 градусів);
 • SET GPU0 - параметри для першої відеокарти (нумерація починається з нуля);
 • -setMemoryClockOffset: 0,0,380 - розгін по пам'яті GPU (в даному випадку +380 МГц). Зазвичай пам'ять Hynix може розганятися до 400-550 Mhz, Micron - до 500-700 мегагерц, а Samsung - до 650-850 Mhz;
 • -setBaseClockOffset: 0,0,190 - розгін по частоті ядра (тут +190 МГц). Для забезпечення високого і стабільного хешрейта частоту відеокарт краще виставляти не менше 1100 МГц (для деяких відеокарт, в тому числі серії 1080 це значення може бути більшим). Напругу можна контролювати у вікні Nvidia Inspector (або в програмах HWinfo, Aida64), яку для цього запускають шляхом подвійного кліка на її файл.

Напругу можна контролювати у вікні Nvidia Inspector (або в програмах HWinfo, Aida64), яку для цього запускають шляхом подвійного кліка на її файл

Скріншот вікна утиліти Nvidia Inspector, яка управляє напругою на ядрі (Voltage = 650 мВ), частотою пам'яті і швидкістю вентиляторів (для установки потрібних значень використовується запуск BAT-файлу з потрібними параметрами):

Скріншот вікна утиліти Nvidia Inspector, яка управляє напругою на ядрі (650 мВ), частотою пам'яті і швидкістю вентиляторів

 • -setFanSpeed: 0,% FAN% - частота обертання вентиляторів (в даному випадку для нульовий за рахунком відеокарти дорівнює значенню, виставленому в SET FAN =);
 • -lockVoltagePoint: 0,% VOLT% - вольтаж на ядрі (в даному випадку для нульової відеокарти дорівнює значенню, виставленому в SET VOLT =);
 • -setTempTarget: 0,0,% TEMP% - цільова температура (в даному випадку для цієї відеокарти дорівнює значенню, виставленому в SET TEMP =).

Скріншот BAT-файлу для використання NvidiaInspector для клуня з 6-ю відеокартами:

Скріншот BAT-файлу для використання NvidiaInspector для клуня з 6-ю відеокартами:

Скріншот BAT-файлу для використання NvidiaInspector для клуня з шістьма відеокартами

При правильному зниженні напруги на ядрі можна значно знизити споживання відеокарт, зберігши прийнятний хешрейт. Це особливо актуально зараз, при низькому біржовому курсі більшості криптовалюта і загальному зниженні рентабельності Майнінг.

При нестабільній роботі клуня потрібно переглядати логи Майнера, знаходити проблемну відеокарту і або підвищувати напругу на її ядрі, або знижувати розгін ядра і відеопам'яті. Зазвичай при сильному розгоні по ядру зависає весь ріг, а при перерозгоні по пам'яті - тільки майнер.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью