• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Оперативна пам'ять (ОЗУ або RAM), як вона працює, як збільшити розмір оперативної пам'яті

 1. Оперативна пам'ять, що це?
 2. Як працює оперативна пам'ять
 3. Як збільшити обсяг оперативної пам'яті

Оперативна пам'ять (вона ж ОЗУ або RAM) є одним з найважливіших елементів системи вашого комп'ютера, смартфона, ноутбука, консолі або іншого складного комп'ютерного пристрою. Вона відповідає за швидкість роботи і завантаження додатків і операційної системи в цілому. Саме про неї ми і вирішили розповісти вам докладніше.

Оперативна пам'ять, що це?

Оперативною пам'яттю називають елемент комп'ютерної системи, що відповідає за тимчасове зберігання програмного коду при роботі з операційною системою і встановленими додатками. Швидкодія всієї системи залежить від обсягу оперативної пам'яті. Чим її більше, тим швидше функціонує програмна частина вашого пристрою. Тим більше важких (і не дуже) додатків ви можете запускати одноразово.

Пам'ять класифікується не тільки за обсягом, але і по частоті. Типи оперативної пам'яті (ОЗУ) по частоті існують такі:

 • DDR (200-400 MHz).
 • DDR 2 (533-1200 MHz).
 • DDR 3 (800-2400 MHz).

Частота відповідає за те, як швидко будуть виконуватися команди, перенаправляти через оперативну пам'ять на процесор . У більшості ноутбуків і комп'ютерів стоять модулі пам'яті DDR. Комп'ютерний пристрій з оперативною пам'яттю покоління DDR 3 працювати буде швидше. Оперативна пам'ять для ноутбуків і комп'ютерів зазвичай різниться тільки зовнішнім виглядом і конструкційними особливостями.

Перш, ніж відправлятися вибирати нову оперативну пам'ять, якщо у вас вийшла з ладу попередня плата, варто дізнатися, з якими форматами сумісно пристрій. У різних плат різну кількість контактів, різні конструкційні особливості. А ось щоб RAM не вийшла з ладу раніше часу, варто її розвантажувати, закриваючи непотрібні додатки на смартфоні або програми на ноутбуці. Ну і перезавантажувати пристрій час від часу для чіткої роботи оперативної пам'яті також не завадить.

Як працює оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять працює в зв'язці з центральним процесором і зовнішнім накопичувачем. Система така:

 1. Зовнішній накопичувач (жорсткий диск або флеш-карта) відправляє пакет даних на ОЗУ.
 2. З оперативної пам'яті на центральний процесор дані надходять для обробки.
 3. Центральний процесор обробляє дані і запускає процес на пристрій вводу-виводу.

Схема дуже проста. Оперативна пам'ять являє собою якийсь буфер між накопичувачем і процесором. Працювати без неї можна, але тоді час доставки інформації буде збільшено, а швидкодія всієї системи виявиться мізерним. ОЗУ кешируєт дані, зберігає в собі тимчасові файли і програмний код. Оперативка підвищує ефективність роботи операційної системи. І чим більше пам'яті вона здатна в себе вміщати, тим краще для продуктивності пристрою.

Як збільшити обсяг оперативної пам'яті

Якщо вам не вистачає оперативної пам'яті, встановленої базово, не виключено, що є можливість її розширити. У стаціонарних комп'ютерах зазвичай присутні додаткові слоти на материнської плати для пам'яті. А ось в ноутбуках з цим складніше: адекватний розгін передбачає далеко не кожна модель. Та й самостійно розігнати по пам'яті смартфон, розумні часи або планшет не вийде зовсім.

Перш за все, вам потрібно вирішити, а чи має сенс розганяти комп'ютер. Розгін йде виключно фізичний, віртуальних варіантів не передбачено. У випадку з ноутбуками часто такого сенсу немає, а ось при апгрейді стаціонарного комп'ютера оперативну пам'ять розганяють першої. Обов'язково визначте, чи сумісна материнська палата з додатковим модулем. Дізнайтеся, на який максимальний обсяг ви можете розраховувати. Встановити модуль на стаціонарний комп'ютер можна і самостійно, а ось розбирання ноутбука потребують певних навичок.

Оперативна пам'ять, що це?
Оперативна пам'ять, що це?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью