• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Онлайн каса для кур'єра: автоматизація доставки і оплати замовлень

 1. Як онлайн-ритейлу перестати боятися 54-ФЗ
 2. Що таке «Mobile SMARTS: Кур'єр»?
 3. Як це працює
 4. Що можна робити за допомогою програми Mobile SMARTS: Кур'єр
 5. джерело: Retail.ru

9819 переглядів

Тенденція останніх років говорить про те, що все більше торговельних мереж переходять в e-commerce. І неспроста: онлайн торгівля активно наступає на п'яти офлайн. Представники малого і середнього бізнесу також продають свої товари в інтернеті - таким чином вони не тільки скорочують витрати, а й можуть скласти конкуренцію навіть великому гравцеві.

Актуальною стає тема налагодження процесу доставки товару до споживача: потрібно забезпечити кур'єрів всім необхідним від обладнання до спеціальних знань. Перш за все потрібно задуматися про налагодження процесів взаєморозрахунків із споживачем.

згідно дослідженню GfK Rus і Яндекс.Маркет , Більше 60% покупців в Росії оплачують замовлення готівкою при отриманні, і більше 30% вважають за краще платити карткою, але також тільки при отриманні товару.

Маркет  , Більше 60% покупців в Росії оплачують замовлення готівкою при отриманні, і більше 30% вважають за краще платити карткою, але також тільки при отриманні товару

Крім того, що вам необхідно надати клієнту кілька способів оплати на вибір, важливо подбати про дотримання законів і норм.

З 1 липня 2017 року набрали чинності поправки до 54-ФЗ, які вимагають, щоб у кур'єра була власна каса. Це означає, що якщо кур'єр доставляє товар і приймає готівку, він зобов'язаний видати чек під час оплати. Тепер все кур'єри повинні мати з собою не тільки POS-термінали для прийому карт, але і мобільні касові апарати, які в режимі реального часу будуть передавати дані оператору фіскальних даних.

При цьому в кожному чеку повинні бути через підрядник прописані назви, кількість і ціни всіх реалізованих позицій. Ці ж вимоги поширюються і на транспортні компанії: недостатньо вказати лише номер замовлення, повинна бути розшифровка вмісту кожної коробки або пакета. Якщо в замовленні кілька товарів, але не всі влаштували клієнта, то кур'єру потрібно самостійно вибити чек тільки на вибрані позиції або оформити повернення. Виходить, що закон зобов'язує виїзних співробітників стати професійними касирами-операціоністами.

За роботу без каси організації загрожує штраф 30 тисяч рублів, за невидачу чека - 10 тисяч рублів. За неодноразові порушення - припинення діяльності організації на три місяці.

Як онлайн-ритейлу перестати боятися 54-ФЗ

Працювати через служби доставки. Якщо вважаєте, що зайві ризики ні до чого, краще віддати доставку на аутсорсинг - нехай історія з чеками буде чужий головним болем. Використовувати мобільні каси з фіскальним накопичувачем. Автоматизувати роботу кур'єра допоможе програма «Mobile SMARTS: Кур'єр» , Яка працює на мобільному пристрої під Android і підключається до обліковій системі інтернет-магазину. Додаток працює в повній відповідності з новим законом 54-ФЗ. У замовленні є порядковий список товарів з цінами і кількістю по кожній позиції. Програма інтегрована з мобільними ККМ, що працюють за новим законом, завдяки чому інформація про продаж потрапляє в ОФД з доставкою електронного чека на e-mail або в sms на номер покупця. У момент продажу друкується чек нового формату.

Програма працює на будь-якому пристрої Android в будь-якому режимі: онлайн або офлайн. Не потрібно спеціального навчання, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс дозволяє працювати в додатку співробітнику з будь-яким рівнем підготовки. Інтеграція платформи Mobile SMARTS з 1С забезпечує простий обмін даними з обліковою системою, в комплекті поставки є всі необхідні конектори. Незабаром і для сайтів на 1С-Бітрікс вийде готовий модуль обміну даними. Для невеликих компаній в «Mobile SMARTS: Кур'єр» інтегрована спеціальна утиліта Excel і CSV обміну, яка дозволяє обмінюватися даними документів і довідників. Програма конвертує звичайні файли Excel або CSV в формат, зрозумілий програмі терміналу, і назад.

Незважаючи на широкі технічні можливості програми процес впровадження не завжди проходить гладко. Генеральний директор компанії Клеверенс Сергій Баженов розповів про 5 типових проблемах, з якими стикаються ритейлери в процесі інтеграції.

 1. Устаткування і програмне забезпечення технічно не готові до реалізації всіх вимог 54-ФЗ. «Зараз ситуація не в приклад краще, але було просто жах-жах.» - коментує Сергій.
 2. Заплутана процедура реєстрації мобільних кас в особистому кабінеті ФНС. В інтернеті є покрокові інструкції, але вони або неповні, або застаріли.
 3. Алгоритмічно зовсім неочевидна схема відображення знижок в чеку, яку вимагає закон. Додатком доводиться повторювати ці непрозорі розрахунки на мобільному пристрої, щоб все суми сходилися копійка в копійку за будь-яких поправках замовлення.
 4. Складні сценарії правки і повернення, які придумує технічний відділ не працюють на практиці і незрозумілі кур'єрам. Наприклад, ідея показувати на екрані нічим в результаті продаємо або повертаємо, а якусь таблицю правок.
 5. Помилка у виборі програмного забезпечення. Інфраструктура 54-ФЗ все ще перебуває в русі: змінюються протоколи, прошивки, устаткування і програмне забезпечення. Розробляти це самостійно, значить весь час присвячувати боротьбі з технічними проблемами, так ніколи і не приступаючи до завдань бізнесу.

На стороні клієнта своїм досвідом інтеграції поділився керівник проектів KUPIVIP GROUP Іван Шульга: «Щодня ми доставляємо замовлення і розраховуємося з тисячами наших клієнтів. Для відповідності новим порядком застосовуючи ККТ і здійснення розрахунку з покупцями, ми запустили проект переходу на онлайн-каси, який включав в себе вибір комплексного вирішення під нашу службу доставки.

В основі обраного рішення лежить програмна платформа Mobile SMARTS від компанії «Клеверенс Софт» і їх мобільний клієнт «Кур'єр». На етапі вибору наша проектна команда виділила сильні сторони рішення Mobile SMARTS: Кур'єр, такі як команда розуміє продукт і процеси, набір інструментів для інтеграції і автоматизації роботи, можливість швидко поставити потрібний продукт замовнику і потримати тісну роботу над поліпшенням. Це дозволило успішно вийти з пілота і закріпиться в нашому арсеналі використовуваних продуктів. Рішення ми використовуємо більше 4 місяців, продовжуємо його покращувати спільно з "Клеверенс Софт" ».

Сервіс «Mobile SMARTS: Кур'єр» надає унікальні для ринку можливості:

 • додаток підтримує найбільший парк обладнання: смартфони, ККМ, ПІН-пади;
 • додаток дозволяє здійснювати необмежену кількість правок, продажів і повернень для замовлення;
 • відкритий програмний код - будь-яка компанія, при наявності розширеної ліцензії може самостійно доопрацювати додаток під свої потреби.

Останній пункт набуває сьогодні особливої ​​актуальності. Великі ритейлери вважають за краще створювати подібні рішення силами внутрішніх IT-відділів. З одного боку, такий підхід дозволяє створити унікальний продукт, який вирішує всі завдання компанії, якими б складними вони не були. З іншого боку, це вимагає значної кількості часу і грошей. І, мабуть, ресурс часу виходить тут на перший план - важливо не мучитися з технічними проблемами, а відразу дати старт бізнесу. Відкритий код «Mobile SMARTS: Кур'єр» дозволяє доопрацювати додаток під власні завдання, при цьому економлячи при цьому свій час, так і бюджет компанії.

Для компаній, у яких вже є свій додаток передбачена можливість використовувати «Mobile SMARTS: Кур'єр» за запитом для вирішення окремих завдань, наприклад, коригування замовлення, прийому оплати або оформлення чека. Працює це просто: кур'єр натискає кнопку «Продати» в своєму додатку, запускається «Mobile SMARTS: Кур'єр», в якому можна оформити продаж, і після видачі чека відбувається автоматичне повернення до екрану власного додатка компанії.

Що таке «Mobile SMARTS: Кур'єр»?

Mobile SMARTS - це програмна платформа для розробки корпоративних мобільних рішень. Продукт розроблений компанією «Клеверенс», яка більше 10 років працює на ринку автоматизації робочих місць мобільних співробітників, будучи постачальником унікальних програм і рішень власної розробки. «Mobile SMARTS: Кур'єр» - програмне забезпечення для автоматизації доставки і оплати замовлень інтернет-магазинів за допомогою смартфона, планшета або терміналу збору даних під операційні системи Android, розроблена на Mobile SMARTS.

Як це працює

Як це працює

Що можна робити за допомогою програми Mobile SMARTS: Кур'єр

 • Приймати до оплати готівку та банківські картки.
 • Пробивати чеки на онлайн ККМ.
 • Отримувати замовлення з офісу, звітувати про виконання: інформація в додатку оновлюється в режимі реального часу.

  Отримувати замовлення з офісу, звітувати про виконання: інформація в додатку оновлюється в режимі реального часу

 • Працювати зі списком товарів. У додатку відображено короткий звіт всіх замовлень у вигляді умовного «маршрутного листа». При натисканні на замовлення кур'єр побачить повну інформацію про адресу доставки та контактних даних покупця. При кліці на адресу відкривається карта з навігацією, а при кліці на телефон відразу йде набір номера клієнта.

  Працювати зі списком товарів

 • Виправляти замовлення, додавати, прибирати або повертати позиції. У багатьох випадках може виникнути необхідність скорегувати замовлення на місці. Наприклад, клієнт готовий викупити тільки частина товару або кур'єр робить допродаж по промо-акції.

  Виправляти замовлення, додавати, прибирати або повертати позиції

 • Оформляти повернення. Законодавство надає покупцеві можливість повернути весь або частину купленого товару. Додаток дозволяє вибрати потрібні позиції і зробити повернення на місці. Відразу готівкою, або на карту - в залежності від способу оплати.

  Оформляти повернення

 • Створювати нові замовлення. Кур'єр може на місці створити нове замовлення, ввести дані про покупця, в тому числі його email або мобільний номер для відправки онлайн чека по ФЗ-54. При цьому програма дозволяє для кожного кур'єра розмежувати права на операції зі створення нових замовлень або коригування існуючих.

  Створювати нові замовлення

 • Для компаній, в яких кур'єри самостійно збирають замовлення на складі реалізовані операції отримання та здачі товару. Цей функціонал дозволяє контролювати кур'єрів і залишок товару у них. При заїзді на склад кур'єр або погоджується з уже готовим вивантаженим для нього документом, або набирає його на місці. В кінці робочого дня в додатку виводиться то кількість товару, яке залишилося за фактом всіх доставок і повернень. Можна здати весь товар або його частину.

  склад

прикладна програма доступно для вільного скачування , Тому його можна в будь-який момент встановити і перевірити працездатність в демо-режимі.

джерело: Retail.ru

Поділитися публікацією:

Що таке «Mobile SMARTS: Кур'єр»?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью